Telefon v ceně okolo 12 tisíc

Srovnávání telefonů. Spolehlivé a nedůvěryhodné obchody

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod Kevina 25. 9. 2018 17:23

Zdravím,
sháním telefon v cenové relaci okolo 12 tisíc. Padla mi do oka Nokia 8. Zde bych se chtěl zeptat jak je to u DualSIM verze. Lze použít kombinaci SIM1 + SD Card nebo SIM1 + SIM2 nebo SIM1 + SIM2 + SD Card? Podle heureky lze telefon koupit okolo 8-9 tisíci. Kdysi jsem míval Asus, ale ten byl dost "zavšivený" a téměř nulová podpora ze strany výrobce. Některé modely se prodávají také s čistým Androidem, otázka co podpora. Prostředí MIUI mi moc nesedí. Ještě jsem uvažoval nad Blacberry Motion, ale tam asi půjdu výkonově dolů. Je nějaká rozumná konkurence? Telefon by měl být velký do 5,5", mám malou ruku.
Díky
Kevina
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 9. 2018 17:30

Nokia 8 DS je hybrid, čili 1SIM a pam.karta nebo 2SIM

-- 25. 9. 2018 18:36 --

Právě všechny Nokie mají pure android, časté aktualizace, a vyšší verzi Androidu dostávají také mezi prvními

-- 25. 9. 2018 18:41 --

Já osobně bych vzal BlackBerry Motion (můj názor) na výběr jsou samozřejmě i jiné smartphony, záleží na požadavcích a prioritách
na tu Nokii 8 musíš dát kryt, neboť zadní strana dost klouže
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kevina 25. 9. 2018 17:59

Požadavky jsou v podstatě vyší výdrž baterie a trochu lepší fotoaparát. Do těch jsem měl Sony Xperii Z5, rootnutou a pár úprav v systému z XDA běžících na fw .54. S krytem jsem smířen, Z5 má záda jak skluzavku :)
Proč bys volil BB? Vyšší zabezpečení Androidu, odladěný systém s hubem?
Kevina
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 9. 2018 18:10

BB zpracování, provedení, zabezpečení a baterie
ale za desítku už bych měl jiného žhavého kandidáta - Moto Z3 Play s přídavnou baterií Moto Mods

-- 25. 9. 2018 19:42 --

výborná je také Nokia 7 Plus
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kevina 26. 9. 2018 10:58

Teď jsem koukal právě na onu Nokii 7 Plus. Podle recenzí by měla mít relativně dobrou výdrž i fotoaparát. Nokia 8 už bohužel na našem trhu není dostupná. Rozdíly jsou opravdu v detailech, např. FM rádio vs. 3.5 jack. BTW Předpokládám, že problém s absencí jacku je pouze v tom, že nemohu nabíjet a zároveň poslouchat hudbu přes sluchátka. Po stránce softwaru je to také velmi podobné. Když čtu recenze, tak se mi trochu více líbí Nokia 7 Plus. Asi bude vítěz.
Kevina
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 26. 9. 2018 11:36

Nokia 7 Plus je super, zpracování, ambientní displej, pěkně fotí a má od Nokie zaručené aktualizace a podporu
3,5mm jack má..
Nick Cave
VIP uživatel