Jak je to s bezpečností BB telefonů?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod earthquake741 25. 9. 2018 18:54

Zdravím,

mám iOS telefon. Jsem trochu paranoidní na bezpečnost a velice se mi líbí, že iOS funguje na principu sandboxu, ovšem OS jako takový mi nějak nevyhovuje. Pořád se rozhoupávám ke koupi androidu, zaujaly mě BB Keytwo nebo BB motion. Jak je to s jejich bezpečností? Co přesně zajišťují telefony BB oproti běžnému androidu? Děkuji moc.
earthquake741
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod roy1 25. 9. 2018 19:24

Tak to se ti bude líbit i android, používá sandbox.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod earthquake741 25. 9. 2018 19:46

Možná jsem se nepřesně vyjádřil, šlo mi o to, že každá aplikace má svůj vyhrazený prostor a nemůže si například předávat data. Což v případě androidu funguje určitě jinak, tam pokud zadám email do youtube aplikace, tak po zapnutí gmailu na mě vyskočí, zda chci tento email použít pro tuhle aplikaci ( a ne, nejde o účet zadaný obecně do androidu pro google play atd).Tyto informace si prostě v iOS aplikace nepředají. Jde taky o to, že různé aplikace si můžou říct o přístup k jiným aplikacím a jejich datům.

Chtěl jsem pouze zjistit, čím je BB jiné od ostatních androidů...
earthquake741
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 9. 2018 19:46

earthquake741 píše:Jak je to s jejich bezpečností? Co přesně zajišťují telefony BB oproti běžnému androidu?

Jestli chceš vědět, jak přesně to zabezpečení funguje, zajdi na BlackBerryCzech fórum
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 25. 9. 2018 22:00

Apky v Androidu běží v sandboxu, proto třeba antiviry nemohou v něm regulérně fungovat, neb sandbox je nikam nepustí, ergo nic nezjistí.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod earthquake741 25. 9. 2018 22:59

Jak je pak možné, že aplikace XY si může říct o přístup ke čtení sms nebo o právo zapisovat třeba do jiné aplikace (z pravidla zveřejňovat třeba příspěvky na FB)? To přece jakkoliv odporuje sandboxu. Když to přenesu do světa pískoviště - pokud pozorujeme dvě děti hrající si na dvou pískovištích, tak u androidu se může dítě1 zvednout a jít si půjčit bábovičku od dítěte2. Což u iOS nejde.
Jaký je pak význam toho, že každé dítě má svoje pískoviště, když se navzájem navštěvují? Jinými slovy ano, android možná jede taky v sandboxu, ale každý (Apple, Google) to asi pojal trochu jinak.
earthquake741
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod roy1 26. 9. 2018 00:24

Jak je to možné? protože uživatel. Jediné vážné nebezpečí v Androidu je sám uživatel. To podobenství má jednu chybu, ty děti na svých piskovistich se v reálu nesmí navštěvovat pokud jim to nepovolí rodiče (uživatel nedá apce oprávnění).
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod brazda.l 26. 9. 2018 06:24

Skoro nikdo ten souhlas s oprávněním nečte :-D

Pak si člověk stáhne apku na zpravodajství a ona chce přístup k mikrofonu, ke kontaktům, k SMS a uživatel to prostě spokojeně odsouhlasí.
PC: Asus P8P67 Pro | Intel Core i5-2500K + Cooler Master Hyper 212+ | Gigabyte GTX560 Ti OC | Kingston 4GB DDR III 1333Mhz | Seagate 500GB | Asus DRW-2014L1T | Enermax 600W NAXN 80+
| HP LP2275w

Notebook: Lenovo Thinkpad R500 2732-7JG
brazda.l
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků