HUAWEI P9 Lite / Honor 9 Lite / Galaxy A5

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod CZNogard 5. 3. 2018 12:36

Čau, přemýšlím o novém mobilu kolem 6 000 Kč. Nejdřív jsem díky slevám koukal na Samsung Galaxy A5,
který normálně stojí 9k ale maj akci cash back + mam nějaký slevy, takže bych ho mohl mít za 6 500 Kč.

Když jsem ale A5 porovnal s jinýma telefonama tak mi i za 6,5 přijde předražený. Honor 9 lite i Huawei P9 lite maj rychlejší procesory a stojí kolem 5,7k. Xiaomi Redmi 5 Plus (značka o které nic nevim) má zas dvojnásobnou interní paměť (64 GB), a o giga větší RAM (4 GB) a stojí 5,5k.

V čem Galaxy dominuje je fotoaparát, kdy přední i zadní je 16 mpx. Na předním foťáku mi ale nezáleží vůbec a od zadního v téhle kategorii taky neočekávam žádné zázraky, takže si myslim že 13 nebo 16 mpx není takový rozdíl. Má fakt Samsung opdstatnění si normálně za A5 účtovat 9k a nebo člověk platí jen za značku?

Vzhledem k tomu, že se v mobilech nevyznám a vim že papírový údaje dost často nezachycují skutečnost, tak by mě zajímalo co si myslíte? Když mi nezáleží na předním foťáku má cenu jít do A5 a nebo je lepší Huawei P9 lite nebo Honor 9 lite (případně něco jiného v podobné cenové relaci)?
CZNogard
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pepek_k 5. 3. 2018 12:54

právě řeším podobný nákup, něco kolem 6t - zatím mi vychází nejlíp Nubia Z17 mini za nějakých 5,5t.
pepek_k
Junior

Odeslat příspěvekod Jozef Cmar 5. 3. 2018 13:27

Huawei P smart
Xiaomi 13
Galaxy S23
Jozef Cmar
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 5. 3. 2018 13:37

CZNogard: max velikost displeje?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CZNogard 5. 3. 2018 13:55

Max velikost displeje bych řekl tak 6 palců, ať to neni zas obrovský pádlo :D
CZNogard
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hurec 5. 3. 2018 13:55

V dnesni dobe 3GB ram? Ne dekuji.
Nubia vypada dobre , jen ten procak je slaby a baterie nic moc.
Xiaomi nic nevis? Jeden z nejvetsich vyrobcu z ciny. Ta 5tka je fakt dobra , rychla a ma dobrou baterii. Starsi note 4 global je skoro stejny a levnejsi. Pokud chces pockat tak pockej na redmi 5 pro....
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 5. 3. 2018 13:59

Já bych doporučil Moto G5S Plus s minimální nadstavbou

https://mobilni-telefony.heureka.cz/len ... 6726432342
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepek_k 5. 3. 2018 14:03

Nubia Z17 mini, by měla být zase s foťákem někde jinde proti Xiaomi, ale zase baterka a systém mluví pro Xiaomi. Nevím jak by si stála s foto proti Moto G5S Plus? Záleží na prioritách.
pepek_k
Junior

Odeslat příspěvekod alenka9987 18. 3. 2018 15:47

Dobrý den, prosím jaký telefon je pode Vás nejlepší? Za mě tedy Honor 9 Lite.
alenka9987
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 18. 3. 2018 16:54

Nejlepší? Na to neexistuje jednoznačná odpověď, ale třeba u Honoru 9 Lite by mi vadilo jen 3/32GB paměti, chybějící NFC a pomalé nabíjení baterky. Plusem je velikost (malost).
tombas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 18. 3. 2018 18:20

tombas: to je Alenka z Huafanu :D
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 18. 3. 2018 19:08

Huawei P smart (͡ ͡° ͜ つ ͡͡°)
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 18. 3. 2018 19:36

Nick Cave píše:tombas: to je Alenka z Huafanu :D

Neznám... :-[
tombas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stm01 19. 3. 2018 07:28

Já bych doporučil Redmi 5 Plus, i když není v nadpisu. Budu ho kupovat dceři jako 4 Xiaomi do rodiny. Na podzim potom budu kupovat manželce Redmi Note 5 Pro. Jinak i za zvážení stojí Xiaomi Note 4 Global 4/64 za 4000kč. Z těch zmiňovaných v nadpisu asi jeden z dvojce Huawei a Honor. ;-)
iPhone 11 128GB

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků