Xiaomi Redmi Note 5-nový král mainstreamu?

O mobilních telefonech značky Xiaomi

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod blam 8. 11. 2018 19:12

Nemate pojem co jsou tyto tri tecky na horni strane listy u hodin. Je to na redmi note 5. Diky
Přílohy
Screenshot_2018-11-08-19-03-48-242_com.miui.home.png
blam
Junior

Odeslat příspěvekod panrt 8. 11. 2018 19:43

Ty tečky taky tam mám a to asi je možná ukázáno že máš víc ikonek zapnutých jako je bluetooth, wifi, gps...
panrt
MobilManiak

Odeslat příspěvekod metyn 8. 11. 2018 19:53

řekl bych, že je to skryté oznámení, ukáže se po stažení horní lišty, alespoň to mám tak na RN 4, Meta
metyn
Junior

Odeslat příspěvekod panrt 8. 11. 2018 20:03

Ano, máš pravdu, to je když máš od fb, yt... informace že někdo něco sdílel napsal atd.
panrt
MobilManiak

Odeslat příspěvekod blam 10. 11. 2018 10:49

Je to tak jak pisete. Diky
blam
Junior

Odeslat příspěvekod Pavel.Mobilmania 24. 11. 2018 22:44

Dva dotazy k Redmi Note 5.

1) Nevíte někdo jak se na displeji zobrazí u symbolu baterie i stav nabití v procentech?
U nového telefonu se mi to zatím nezobrazuje.
2) Nevíte jak se prohodí na displeji dolní SW tlačítka ,,zpět,, ,,domů,, a ,,menu,, ?
V obchodě mi to prodavač ukazoval ale zapomněl jsem v které položce nastavení to bylo.
Děkuji.
Pavel.Mobilmania
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stm01 24. 11. 2018 23:11

Nevím jestli máš stejné menu jako já.
1/ nastavení/Oznámení a stavový řádek/Indikátor baterie
2/používám gesta - Nastavení/Zobrazení na celou obrazovku/Gesta pro celou obrazovku
;-)
iPhone 11 128GB

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iguka 27. 11. 2018 15:17

Je rozdíl v RAM mezi 3 až 4 GB verzí co se týče svižnosti telefoniu? Právě řeším, jestli si mám tu tisícovku připlatit za vyšší ram nebo ne. O to větší uložiště mi ani tak nejde.
iguka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hobitt 27. 11. 2018 18:45

Je mozne mit pripojena zároveň 2 bluetooth zarizeni? Mam autoradio s BT + handsfree, predchozi Samsung J5 umel byt pripojen k obojimu, hral hudbu pres radio a v pripade hovoru sel zvuk do handsfree. U Note se mi povedlo jen pripojit se k jednomu, nebo druhemu. Ma to reseni?
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 27. 11. 2018 19:41

iguka píše:Je rozdíl v RAM mezi 3 až 4 GB verzí co se týče svižnosti telefoniu? Právě řeším, jestli si mám tu tisícovku připlatit za vyšší ram nebo ne. O to větší uložiště mi ani tak nejde.

3GB RAM dostačuje, svižnost telefonu spočívá v dobré optimalizaci a odladěnosti smartphonu a taky jak se o něj v průběhu používání budeš starat
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iguka 27. 11. 2018 20:08

jo díky,mrkl jsem i na nějaké videa na youtube a myslím, že rozdíl mezi 3 a 4 GB ram je minimální, např zde https://www.youtube.com/watch?v=dlOzAzCXpqY
iguka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj.kure 27. 11. 2018 21:39

Rozdíl není v podstatě žádný. Hodí se jen dvojnásobné množství úložiště.
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iguka 27. 12. 2018 20:13

tak jsem ho koupil, ale oproti starému 4A jsem velmi zklamaný barvama. Jsou vyblité a ať nastavuji telefon jak chci, nedají se vylepšit. Má někdo stejný problém, ladil někdo ty barvy nějak ?
iguka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krysta 28. 12. 2018 08:09

4A jsem nikdy nevlastnil, nicméně když jsem ho párkrát viděl, tak rozhodně mě neoslnil. Oproti mému bývalému 4x je subjektivně o hodně lepší. https://www.notebookcheck.net/Test-Xiao ... 368.0.html - podle jejich měření jsou barvy nepříliš přesné, nicméně jsou dostatečně saturované. Viděl bych to na chybu kusu nebo špatné nastavení (nemáš zapnutý čtecí/noční režim?).
krysta
Junior

Odeslat příspěvekod iguka 28. 12. 2018 19:12

manželka má stejný, ale barvy jsou tragické na obou, čtecí režim mám také vypnutý. Trošku jsem googloval a je to s těma barvama fakt, jediné prý řešení je telefon rootnout a barvy si nastavit jinou aplikací, ale to se mi moc nechce, protože tomu rootování nerozumím a nechci přijít o záruku.

Tak dlouho jsem telefon vybíral, až jsem přebral, chtěl jsem hlavně silnou baterku a do 6 palců, ale nenapadlo mě, že novější typ xiaomi bude mít barevně horší displej
iguka
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků