a2mobile roaming (v PL neomezený net)

O zahraničních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod guiz 18. 3. 2019 15:08

Když to tak čtu tak nechápu proč podstupovat takové patálie kvůli nabídce která je úplně o ničem. :hm
Když vemu jen omezení 1,36GB-nevyhovující. To si už radši v klidu zaplatím těch 299kč/měsíc a neomezené sms,100 minut volání do všech sítí a k tomu 7GB dat. Nebo Flat +9GB za 599kč.Jako sorry,ale když už bych špekuloval,tak to raději nějakého CZ virtuála,než tohle.To už hraničí s kolenovrtstvím. :-D
Moderátor fóra MobilMania.cz
Samsung Galaxy S23 Ultra 512GB
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hauzz 18. 3. 2019 15:37

Jo ale kolik zaplatím za flat bez dat a na retencích možná za 300. Ofiko je nejlevnější o-mobil 350 bez dat (dodnes nevím zda se jedná o šedivku či co). Za ty prachy mám sim A2 3 3x flat a 3x 1,3GB. Ale jinak souhlas je to nabídka přesně pro kolenovrtače ☺️
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod gejzic 18. 3. 2019 16:21

Zdravím,
polsky ale znamená kraj země,tak jestli jste si dobře rozuměli,pokud jste spolu komunikovali.Já cestuji po ČR a zatím jsem nikde neměl problém.
gejzic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petr-21 18. 3. 2019 16:35

Vymenili jsme si jeste par mailu, ale vysledek nula. Nejdriv, ze to nejde, pak at zkusim jinou sit a pak, ze zalezi na zarizeni a miste... Proste nic. Zkousel jsem dva telefony a dva modemy, myslim, ze jsem se snazil dost. Myslel jsem, ze je nejaka finta v nastaveni, kterou mi tady nekdo poradi, ale taky nic. Kaslu na to.
petr-21
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 18. 3. 2019 19:28

gejzic - jak jsi to realizoval, vše proběhlo ok? Takže koupím sim v żabce (případně ještě nabiju kredit) - tam si je nechám zaregistrovat - aktivovat ještě v PL prozvoněním čísla - aktivuju kódem balíček co chci (hovory/data/sms) a v ČR už jsi mohl volat nebo to chtělo aktivaci v samoobsluze na hovory/data jak psal petr21?
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod gejzic 19. 3. 2019 03:28

Tak jak píšeš,vše udělala polská prodavačka a v polsku telefon fungoval.Po příjezdu do ČR fungovat přestal,tak jsem se spojil přes FB s help deskem a provedli jsme změny v nastavení a vše funguje,tak jak má.V případě zájmu mohu poskytnout kompletní komunikaci s help deskem operátora.
A ještě pro ty,kteří tady mluví něco o kolenovrtačství : Ceny v ČR jsou tak vysoké pro to,že jak hloupé ovce vše zaplatíme.Mě běží firemní smlouva u Vodaf. za 400,-neomez. volání a 1,5 GB dat.To stejné mám ještě z Polska za 90,-Kč.Takže vlastně na tom ještě prodělávám.Šel jsem do toho pouze z důvodu,abych měl v prosinci lepší vyjednávací pozici a pokud mi nedají podobný tarif,tak si nechám to nejnutnější na přijmání hovorů a zbytek budu řešit přes poláky.Taky není mým cílem propagovat a zůstávat u poláků,ale pokud lidi budou tupě platit a nic pro to neudělají,tak to bude pořád stejné.A každou vaši reakci,i negativní přijmám.Každý máme totiž jiné priority.
gejzic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kallesin 19. 3. 2019 17:23

petr-21 píše:Vymenili jsme si jeste par mailu, ale vysledek nula. Nejdriv, ze to nejde, pak at zkusim jinou sit a pak, ze zalezi na zarizeni a miste... Proste nic. Zkousel jsem dva telefony a dva modemy, myslim, ze jsem se snazil dost. Myslel jsem, ze je nejaka finta v nastaveni, kterou mi tady nekdo poradi, ale taky nic. Kaslu na to.



Teď jsem řešil podobný problém s Lte, simka vložena ve slotu 2 a Lte nefungovalo. Naštěstí jsem si vzpomněl, že u mého telefonu funguje Lte pouze ve slotu 1. Prohozeno a Lte jede. Takže zkusit prohodit Sim sloty, případně zkontrolovat jestli váš telefon umí Lte pásmo které používá operátor kterého chcete manuálně zvolit. (zejména Vodafone) . Doufám že vám to pomůže.
kallesin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petr-21 19. 3. 2019 17:28

Diky, ale nepomuze. Zkousel jsem to v nekolika zarizenich, jak jsem jiz psal. Po prihlaseni do polske domaci site LTE beha jako vino.
petr-21
Junior

Odeslat příspěvekod gejzic 20. 3. 2019 04:55

Co se týče placení kartou přes stránky operátora,tak mi bylo sděleno,že neakceptují debetní karty-pouze kreditní a je to tam vlastně i napsáno (i když je to v dnešní době celkem neobvyklé,aby jste museli 10 Zlotých platit KK ) .Je to komplikace,ale řešitelná.Ne všichni však mají kredytku,tak je potřeba dobít dostatečný kredit ihned při koupi. 1.100,-Kč=celý rok za neomez. volání s 1,31 GB, 700,-Kč na rok samostatný internet nebo samostatné volání.Dále lze kdykoli dobít na polských benzinkách,Biedronka a Žabka.
Na dotaz,jak to platí Poláci,jestli mají všichni kredytky,mi bylo odpovězeno,že je to při placení nasměruje na jakoukoli z Polských bank,takže vlastně platí přes IB.
Naposledy upravil gejzic dne 21. 3. 2019 04:12, celkově upraveno 1
gejzic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petr-21 20. 3. 2019 08:28

Opet jsem zkusil placeni kartou a nejde to ani kreditkou. Zkousena Hello a mBank. Maji to nejspis omezene jen na polske karty.
petr-21
Junior

Odeslat příspěvekod dumardus 20. 3. 2019 08:50

gejzic píše:.......
A ještě pro ty,kteří tady mluví něco o kolenovrtačství : Ceny v ČR jsou tak vysoké pro to,že jak hloupé ovce vše zaplatíme.Mě běží firemní smlouva u Vodaf. za 400,-neomez. volání a 1,5 GB dat.To stejné mám ještě z Polska za 90,-Kč..


Souhlasím, nechápu proč to "kolenovrtač" napsal. Pokud někdo potřebuje neomezené volání, net tak do 2GB, tak jsou to super informace z návodem jak ušetřit celkem dost peněz. Podmínka je 2 simkový telefon a ochota něco takového absolvovat. Za mě palec nahoru. :-)
Velká trojka nás po mnoho let slušně obírá. A příslušné úřady a vlády za poslední X let jdou této 3 pěkně na ruku. Stačí si přečíst vyjádření Mládka a Nováková atd.
dumardus
Junior

Odeslat příspěvekod PetrP7 20. 3. 2019 10:01

Ježíšikriste, neuvěřitelný, co všechno jsou lidi ochotni a schopni podstoupit ... :shock: :shock: :shock:
PetrP7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hauzz 20. 3. 2019 16:35

Ještě dotaz ohledně sítě při manuálním výběru sítě se lze přihlásit do všech TMo, O2, VDF? A ve které se dá přihlásit na 4G?
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod gejzic 21. 3. 2019 04:17

Polská SIM nepíše 4G ale LTE a já tuto síť využívám bez jakýchkoli problémů u Vodafone.Nic jiného jsem nezkoušel,nebyl důvod.
gejzic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petr-21 21. 3. 2019 14:59

Je tady jeste nekdo, komu s touto sim funguje v Cesku 4G?
petr-21
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků