Kombinace Emtéčko + a2mobile

O zahraničních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod styxik 5. 9. 2018 10:19

Partnerka potřebuje hodně volat doma a do zahraničí (EU), přitom jednou měsíčně bude dojíždět do Polska. Je něco lepšího než kombinace Emtéčko Mega + Data a a2mobile (dvě simky v mobilu)? Navrhli by jste něco jiné? Tarif na ičo nepřichází v úvahu, bude jí to proplácet zaměstnavatel v rámci mzdy, úvazek nevadí.
styxik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod steve 6. 9. 2018 07:38

Ak bude chodit aj do Polska, potom jej staci aj 1 polska SIM karta, napr. od Orange.pl, mesacny pusal, flat, za cca 30 Zl /sucasny kurz su 4Zl za 1€/ a k tomu balik MaxRoaming. Orange.sk ho ma za 4,90€ mesacne, polsky ale bude urcite lacnejsi. Na Slovensku je to aj komercnym poistenim + nebudu ju kazde 4 mesiace sledovat a upozornovat, ze viac vola v roamingu ako v Polsku. Bude mat vsak polske cislo +48......... Tym, ze Orange.sk ma aj Svajciarsko v 1.zone /staty EU+ Svajciarsko/, takto to vyuziva moja dcera vo Svajci. Na Slovensku to ide za 19,90€ - Orange Go 30 s 50%-nou zlavou + 4,90 MaxRoaming. Neviem ako je so zonami polsky Orange.
steve
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 6. 9. 2018 08:06

Pokud bude vetsinu casu v CR, tak ji ostatni nebudou volat na polske cislo. Takze nejake ceske mit musi a vzhledem k vyberu Mega tarifu chce mit v CR neomezene volani.

Kdyz se podivas do vlaken s retencnimi nabidkami, tak myslim obcas nabizeji neomezene volani a minimum dat za 299Kc, samozrejme s uvazkem na 2 roky.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod styxik 6. 9. 2018 08:50

Jedinou dobrou retenční mám od T-Mobilu, bohužel podmínkou je ičo. Na fyzickou osobu mi všichni operátoři retenční nabídku odmítli. Resp. bez ohledu na "bonitu" partnerky mně v podstatě poslali do ...
styxik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod steve 6. 9. 2018 12:01

Samozrejme, dvojsimkac je obrovska vyhoda, ja ho tiez pouzivam /Orange.sk+Virgin.pl/. Na volanie moze pouzivat polske cislo, na prijem hoc aj cesku predplatenku alebo nulovy pausal. Musi vsak zabezpecit, aby volani o jej cislach vedeli. Dnes uz nie je problem, ci volam na domace alebo polske cislo, aspon u nas nie, takze vacsina volajucich to nebude riesit.
steve
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 7. 9. 2018 08:14

A umis si predstavit, jak to pouzivas pracovne a treba vsem klientum vysvetlujes, ze si maji ulozit dve cisla (ceske a polske), ze jim budes volat z polskeho a kdyz najdou neprijaty hovor, tak nemaji volat zpet na to polske, ale na to ceske? Vetsina te bude povazovat minimalne za kolenovrta, zbytek za magora :)

Edit:
Pokud ti stačí volání a nepotřebuješ posílat sposty SMS, tak Fayn má "neomezené" (3000 minut) volání za 389Kč:
https://www.mobilmania.cz/clanky/fayn-f ... fault.aspx
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod steve 7. 9. 2018 13:43

Mozno, ale to si uz nechaj na rozhodnutie dotycnej slecne. Taktiez mozno, ze jednemu % ludi, ktori na toto forum chodia to nebude vyhovovat, v tom mas pravdu. Ale ostatni, obidenim nenazranych ceskych a slovenskych operatorov ziskat mozu, a o to mi islo. Vsak sa oni rychlo zobudia. Detto, aspon na Slovensku, je egal ci z mobilu volam na slovenske, polske ceske...cislo. U mna spokojnost a po pociatocnych otazkach, ze z akeho cisla volam, uz viaceri z mojho okolia chcu vediet, ako to polske cislo najlahsie zohnat. Vacsina klientov u nas uz ma smartfony a odvtedy, co aj velki operatori Telekom a Orange / O2 a 4ka ich uz predavaju davnejsie/ zacali ponukat dvojsimkace, odvtedy je toto riesenie bezproblemove aj u tych, ktori este lipnu na "vyhodnejsej" kupe mobilu od opa.
steve
Junior

Odeslat příspěvekod kubisv 7. 9. 2018 15:24

Pokud bude jezdit do Polska sel bych urcite do jednoho z Polskych cisel, protoze datove pausaly maji lepsi a pokud ji staci na mesic cca 5GB dat tak urcite data odtud(mate garantovanych 5-6 GB dat v roamingu pokud mate rozumny pausal). V cechach bych si bud vybral emtecko nebo bych zkusil retencni nabidku tmobilu. Proste to co ji v praci proplati. Osobne bych si vzal zlevneny tarif od Vodafonu, ale ten by ji zamestnavatel neproplatil, protoze je soucasti takove jakesi ramcovky, ale volani za 60 korun bych si ani proplacet nenechaval.
kubisv
Junior

Odeslat příspěvekod styxik 11. 9. 2018 11:41

Takže vyhrálo Mtéčko a i když se zdráhá, tak asi ji k polské simce dotlačím. Popravdě zaměstnavatel ji proplatí téměř jakoukoliv telefonní útratu, takže volání do zahraničí by nemusela řešit, ale já z principu nechci podporovat šmejdy. Původně chtěla Vodafone Red, z toho jsem šel do kolen. Já mám tarif plus4u který už se bohužel nenabízí, nicméně právě na tom vidět, že velká trojka v ČR dojí jak to jen jde.
styxik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kalujo 4. 5. 2019 11:53

tady mate web na neomezený prenosny net http://www.netvzduchem.cz/
kalujo
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 4. 5. 2019 12:50

A co s nim? Vždyť je podmínkou modem do zásuvky. Kdyby to šlo přímo do mobilu, tak by to byla jiná... ale nejde. Navíc O2 teď nabízí LTE internet 50Mbit za 349,- takže rychlejší a levnější než ten z odkazu...
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirys 4. 5. 2019 14:52

Kure take jsem se na to dival ale to uz musis od nich nejakou drivejsi smlouvu na neco jinac to je za 500 ...
Nemám
jirys
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kalujo 4. 5. 2019 15:55

dj.kure píše:A co s nim? Vždyť je podmínkou modem do zásuvky. Kdyby to šlo přímo do mobilu, tak by to byla jiná... ale nejde. Navíc O2 teď nabízí LTE internet 50Mbit za 349,- takže rychlejší a levnější než ten z odkazu...

dit muzete dat do mobilu nikdo to nehlida
kalujo
Junior

Odeslat příspěvekod jirys 4. 5. 2019 16:09

Pojede to i v EU ...
na stránkach jsem o tom nic nenašel ...
Píšou i na chalupě a tá může být kdekoliv ... i v EU
Nemám
jirys
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kalujo 4. 5. 2019 17:24

jen v cz
kalujo
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků