Turecko - datová SIM karta

O zahraničních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod malejjara 11. 4. 2015 16:39

To ne, kazdy vyrobce to ma jinak. Nektery dava kazdemu slotu jine IMEI a nektery dava obema slotum stejne IMEI. Je to softwarova vec.
malejjara
Junior

Odeslat příspěvekod BeznyFrantaUzivatel 11. 4. 2015 17:52

Aha. Sem netušil. Tak odvolávám :-)
BeznyFrantaUzivatel
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marek7878 11. 4. 2015 18:28

ka-spel píše:Tak přes mobile uncle změnit IMEI. Holt vlastníci nakousnutého jablka mají smůlu. Ale ty 4 týdny stačí v pohodě. I těch 14 dní.


ne kazdy telefon & uzivatel to umi.

14 dni je malo, protoze nekteri lide jezdi do turecka casteji... a tech 14 dni jepocitano od prvniho zapnuti. Takze si zajedete do istanbuu na 3 dny a kdyz tam prijedete priste zase na 3 dny, tak vam uz telefon fungovat nebude...
marek7878
Junior

Odeslat příspěvekod R.EE 11. 4. 2015 20:01

malejjara píše:To ne, kazdy vyrobce to ma jinak. Nektery dava kazdemu slotu jine IMEI a nektery dava obema slotum stejne IMEI. Je to softwarova vec.


Jaka znacka to tak ma? Zatim jsem se s tim nesetkal.
R.EE
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malejjara 11. 4. 2015 20:27

Ja mam uz druhy telefon od JiaYu a oba sloty meli vzdy stejne IMEI.
http://www.ejiayu.com/en/
malejjara
Junior

Odeslat příspěvekod ka-spel 11. 4. 2015 22:20

Jardo co máš? S3 3/16? O tom uvažuji. Zatím G4S 2/16.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malejjara 12. 4. 2015 06:15

Mam ted JY-S2, JY-S3 se mi zda uz moc velky.
malejjara
Junior

Odeslat příspěvekod holusa 10. 7. 2017 09:48

Dobrý den někdo s novými poznatky? Da se na letišti v Antalyi koupit simkarta na data? Vi někdo něco blize k cenám?
holusa
Junior

Odeslat příspěvekod hakic 13. 10. 2017 10:18

Já jsem kupoval sim vodafone přímo v Alanyi. 92 TL takže cca 570 Kč. V ceně 10 gb dat, 30 min volání po světě + 300 min po Turecku. Celý proces uplně v pohodě s malou znalostí angličtiny. Kupoval jsem Vodafone tourist Line sim - udelal jsem si doma screes reklamy, po ukázání hned vedela o co jde, aktivace ji zabrala asi 10 minut. Potřebujete pas ke kterému sim registruje. Sim je platná 3 mesíce. S imei telefonu ji vůbec nepárovala takže by bylo zřejmě jedno v čem ji pouziju. Dal jsem ji do S3 - udelal z ní wifi hotspot a dál se o nic nestaral. Jen jeste provolala asi 25 min do ČR a hotovo. Za mně spokojenost.na 14 dní mně to bohatě vystačilo.Nějaký weby nefungují díky turecké cenzuře, ale to jsem si obešel vpnkou..
hakic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cdrom 13. 10. 2017 12:09

Koupit SIM není problém, stačí opravdu jen pas a 5-15min. času, ceny jsou cca jak píše hakic. Horší je to s telefonem při případném opakovaném použití. Turek má totiž na mobily spec. daň a brání se nelegálnímu dovozu a s tím se bohužel sveze i turista. Když přihlásíš mobil do sítě s TURECKOU SIMkou tak ti s ní bude fungovat 1-2 měsíce a pak se blokne a dále bude fungovat jen s jakoukoli roamingovou SIM. Abys tomu předešel musel bys mobil v Turecku registrovat a zaplatit poplatek, pokud tam nebudeš pracovat nebo studovat tak prakticky nereálné. Jediné řešení při příští návštěvě a opětovném použití stejného mobilu je použít pro tureckou kartu druhý slot 2simkáče (pokud má jiný IMEI) nebo přecvaknout IMEI. Vše výše uvedené platí jen při použití turecké SIM karty, s jakoukoli kartou, které bude v Turecku v roamingu nebude žádný problém.
cdrom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod szantus 11. 7. 2018 11:57

Ahoj, nyní (7/2018) zakoupena SIM Vodafone v Avsallaru za 130 TRY /661,- Kč, placeno kartou, udělal si kopii pasu, podepsal jsem mu nevyplněný "blanket" od Vodafone, trvalo to cca.20 minut, na hotelu jsem ji vrazil do mobilu a hned to jelo, nejdříve 2/3G síť, přišlo několik informačních SMS (jediná v EN, zbytek již pouze turecky) a po chvíli naskočila 4.5 G síť+VOLTE (mám Huawei Mate 10 Pro), po aktivaci bonusového balíčku dle turecké SMS (kódem *123#23#) mám 17GB/30 minut mezinárodních a 1300 minut a 1000 SMS místních, vše je rozděleno dle platnosti, prvních 7GB/1000 místních minut a všechny SMS platí měsíc, zbytek 3 měsíce, dle SMS mě po 120 dnech již neumožní používat IMEI v jejich zemi (možno"odblokovat" za poplatek). Zjištění zůstatku všech jednotek je odesláním SMS zdarma: OZET na číslo 7000, dále jsou jednotlivá klíčová slova pro každou jednotku, např. DK pro zůstatek minut, INTERNET SORGU pro zůstatek internetu, atd., všechny klíčová slova Vám pošlou v SMS - mám nainstalovaný Google překladač a jenom označím text v SMS a dám přeložit.
Jinak nefunguje Wikipedia a ani VPN programy (cenzura státu), dále mě nefunguje IMAP centrum.cz (řeším přímým přihlášením přes prohlížeč), ale gmail normálně ano. Samozřejmě pozor při výběru z bankomatu na DCC (Dynamic Currency Conversion) a v Avsallaru doporučuji ve středu ráno velký bazar (blízko hlavní mešity). Hezkou dovolenou všem a všude...
szantus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod amelchane 18. 7. 2019 17:45

Nějaké novinky z Turecka na data? Děkuji za případné info....
amelchane
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Spike26 7. 7. 2021 16:18

Zdarec, nemáte nějaké nové zkušenosti z Turecka na data?
Spike26
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod robert1 7. 7. 2021 17:00

Spike26 píše:Zdarec, nemáte nějaké nové zkušenosti z Turecka na data?

zrovna tu jsem. všichni tři operátoři mají kartell a prodávají SIM karty draho. nejlevněji mě vyšel turkcell za 175 lir 20GB. simku neprodají bez cestovního pasu a registrace.
robert1
Junior

Odeslat příspěvekod davsopl 7. 7. 2021 19:06

Na letištích prodávají speciální sim pro turisty. Cenu už si nepamatuji. Každá sim podléhá registraci na pas a myslím i IMEI telefonu. Nejlepší pokrytí má Turkcell.
davsopl
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků