Dual SIM - druhá polská SIM jenom na data?

O zahraničních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Jarda.x 6. 8. 2017 13:54

Zajímá mě toto:
- můžu mít v mobilu dvě SIM karty
- první je virtuální operátor je Oskarta. Mám přeplacenou kartu, moc nevolám, tarif by se nevyplatil
- v průběhu tohoto roku se zrušil roaming v EU znamená to tedy, že si můžu dát do telefonu polskou SIM a mít polská data za stejnou cenu jako poláci? Volat s ní nebudu.

Dá se to takhle udělat? Má s tím někdo zkušenosti? Jak bych měl postupovat? Není v tom nějaký háček?
Jarda.x
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan Kája 6. 8. 2017 15:00

Má to přinejmenším háček v tom, že z dlouhodobého hlediska mají operátoři právo na zhoršení podmínek, takže člověk si připlatí. Tyhle nová výhodná roamingová opatření míří spíše na krátkodobý pobyt v zahraničí (dovolené, pracovní cesty). Ale počkal, až se tu vyjádří někdo s reálnými zkušenostmi, kdo to má lépe nastudované.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tielk 6. 8. 2017 16:03

A to nesezenes nic u nas co tam budes mit za tarif od tech polaku?
Tielk
Junior

Odeslat příspěvekod Jarda.x 6. 8. 2017 16:55

https://a2mobile.pl/cennik
10 GR/SMS
10 GR/MMS
10 GR/MIN
4 GR/MB

To by měla být předplacená karta. Takže pokud jsem něco nepřehlédl, tak megabyte dat by měl být 0,246 Kč

Anebo neomezený datový tarif za 62Kč měsíčně (bez volání a SMS)
https://a2mobile.pl/niewyczerpalne-pakiety

Nebo jsem něco přehlédl?

-- 6. 8. 2017 18:12 --

Napsal jsem mail jejich operátorovi, tak uvidím. Za předplacenou chtějí 62Kč a je s kreditem, takže pokud mi to budou umět prodat zkusím to a kdyby to nefungovalo, tak jak chci, tak to nebude vadit.
Jarda.x
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pokudos 6. 8. 2017 22:33

Pozor, všichni polští operátoři mají stanoveno, kolik dat můžeš využít v roamingu. U předplacených karet se používá taková formulka pro výpočet:

Pay As You Go customers: data up to the amount that can be purchased at the current EU data wholesale capped rate with the credit you have on your account at the point of roaming.

Toto by mělo platit i pro polské operátory. Dále se kontroluje provoz za poslední 4 měsíce. Pokud je provoz v roamingu větší než v domácí síti, tak operátor může zpoplatnit použití roamingu. (A je jedno, jestli jde o počty dní nebo množství spotřebovaných služeb. Respektive cokoli z toho.)

Nebo například se kontroluje vícenásobné použití různých SIM karet v jednom zařízení (toto platí primárně u předplacenek, kontroluje se IMEI zařízení).

Jinými slovy, dlouhodobé použití tarifu ze států EU není moc reálné. Pár měsíců určitě ano, ale dlouhou dobu ne.

A polští operátoři obvykle uvádějí i kolik dat lze v EU v rámci tarifu spotřebovat. Tedy u paušálů to píší určitě.

-- 7. 8. 2017 00:13 --

Našel jsem pravidla roamingu tebou vybraného operátora v Polsku:

https://a2mobile.pl/data/Dokumenty/38/p ... rodowy.pdf
pokudos
Junior

Odeslat příspěvekod Jarda.x 7. 8. 2017 07:52

Jo tam by mohlo být to, co hledám. Díky za link.
Jarda.x
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SSJS 7. 8. 2017 12:57

Rychlost dat je uvedena v podmínkách služby:

0-5 GB - bez omezení;
5-10 GB - rychlost max. 3 Mb/s
10-15 GB - rychlost max. 1 Mb/s
více jak 15 GB - rychlost max. 512 kb/s
SSJS
Junior

Odeslat příspěvekod iguka 7. 8. 2017 13:12

Pak napiš, jak jsi se rozhodl, tohle by mě taky zajímalo, hlavně ten neomezený datový
iguka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pokudos 7. 8. 2017 18:00

Mládeži, nemyslím si, že píšu hotentótsky. V dokumentu je jasně uvedeno, že v rámci kompletního neomezeného balíčku je pouze 1 GB dat v roamingu.

Pokud by vám šlo jen o ten datový, pak podstatně méně. Čili ne, neomezené datové služby mít s žádnou polskou službou nebudete. Neomezeně to je pouze v Polsku. Smůla.

Viz dokument stránka 4–5, oddíl 4e.

-- 7. 8. 2017 19:07 --


SSJS píše:Rychlost dat je uvedena v podmínkách služby:

0-5 GB - bez omezení;
5-10 GB - rychlost max. 3 Mb/s
10-15 GB - rychlost max. 1 Mb/s
více jak 15 GB - rychlost max. 512 kb/s

Toto platí pouze a jen v Polsku. V EU roamingu můžeš zadarmo (tedy v rámci tarifního programu) využít maximálně 1023 MB dat. Anebo méně, pokud jsou na dané SIM aktivní jen třeba datové služby a hovory.

Jediné, co můžete využívat neomezeně, je volání a SMS. Nicméně i zde stále platí limit 4 po sobě jdoucích měsíců. Viz můj příspěvek výše.
pokudos
Junior

Odeslat příspěvekod iguka 7. 8. 2017 18:43

díky za vysvětlení, ani tak nepotřebuji neomezený datový tarif, ale potřeboval bych něco kolem 5-10 GB za cca 150,- Kč, dá se něco takového sehnat?
iguka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jarda.x 7. 8. 2017 19:49

pokudos píše:Našel jsem pravidla roamingu tebou vybraného operátora v Polsku:

https://a2mobile.pl/data/Dokumenty/38/p ... rodowy.pdf


Trochu lépe jsem si to prohlédl a ten dokument je akční nabídka na léto. Tzn. na podzim to bude všechno jinak

Akční nabídka „Mezinárodní roaming“
Propagační nabídka je platná od 15. června 2017. 14.září 2017.


Tohle vypadá jako relevantní dokument:
https://a2mobile.pl/data/Dokumenty/38/p ... rodowy.pdf

Ale asi je to bez balíčků.
Naposledy upravil Jarda.x dne 7. 8. 2017 19:59, celkově upraveno 1
Jarda.x
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar



Odeslat příspěvekod to.tak 7. 8. 2017 20:40

ale potřeboval bych něco kolem 5-10 GB za cca 150,- Kč

Projel jsem si podmínky asi pěti předplacenek a všude bylo, že data se uvedeném rámci poskytují pouze na území Polska a operátor je přiznává jako bonus, takže se na ně nevztahují nové podmínky evropského roamingu.

Jediná předplacenka, kde mě rovnou neposlali do háje, když jsem se ptal na možnost dlouhodobého použití v roamingu, byl polsat. Tam mi řekli na prodejně, že dávají za dobití 50 zlotých měsíc internetu zdarma s FUP 20 GB áááále, pouze čtvrtina z toho limitu je dostupná v roamingu. Čili 5 giga za 300,-

Vzhledem k počtu virtuálů na polském trhu je ale možné že časem něco použitelného najdu. Jezdím tam tak jednou za 2 měsíce a simkarty s internetem teď nabízí v prodejních stojanech už pomalu i na veřejných záchodech.
to.tak
Junior


Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků