Zahraniční sim na používání internetu po EU po 15.6.

O zahraničních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 5. 2017 10:36

Neměl by někdo tip jakou sim kartu si pořídit v jaké zemi na internet po EU po 15.6.? Buď něco bez fup do 300 kč, nebo něco rozumného okolo 30 gb do 100 kč co by šlo používat jak u nás tak po EU.

Moc díky
anonymni

Odeslat příspěvekod kotrcka 26. 5. 2017 11:20

vzhľadom na veľkoobchodné poplatky to sotva bude niekde dostupné a ak aj áno, po chvíli to taký operátor zatrhne, inak by prerobil aj gate.
kotrcka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Miruska27 26. 5. 2017 11:32

Svatá pravda, po měsíci ji zablokuje .... :-\
Miruska27
Junior

Odeslat příspěvekod robbert 29. 5. 2017 09:15

Musí sledovat data minimálně 4 měsíce, ne?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nickator 3. 6. 2017 15:41

Dle infa, ktere jsem cetl tak kazdy operator musi povolit bez navyseni poplatku telefonovat a pouzivat internet v EU minimalne 4 mesice. Tzn by melo by jit bez problemu vyuzit polske predplacenky v CR (idealne s telefonom kde mate dve sim karty). Necham si ceske cislo - lze ho zmenit stejne tak na predplacenku, aby mi ostatni mohli vklidu zavolat. A po 3-4 mesicich budu polskou predplacenku zahazovat a vezmu si novou (protoze pak by tam byl priplatek). Takze neomezene volani, sms a 10GB internet za cca 155Kc. Akorat budu vsem muset vysvetlovat, at si toto cislo neukladaji :) Opravte me, jestli to tak neni.
nickator
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xlendi 3. 6. 2017 16:16

V zásadě asi je. Jen lze očekávat, že to Poláci brzo zatrhnou. A taky - pokud někdo bude odpovídat, tak zaplatí zahraniční volání a SMS do Polska. A to se lidem nebude líbit. Tedy - na data možná, na volání já rozhodně ne.
iPhone 12, Samsung A50, iPad Mini (2019), Apple Watch 5, MacBook Air M1

Moje úvaha, proč si (ne) koupit iPhone 12:
http://coins4you.cz/ip12/
xlendi
Junior

Odeslat příspěvekod Rakija 3. 6. 2017 16:40

Mám zakoupenou předplacenku britského Three.co.uk, s cenami 31halířů za 1MB dat, 62halířůza SMS a 93 halířů za minutu volání. Lze zakoupit balíček s neomezenými daty ("all you can eat") za 775Kč (25 liber).

Zajímavá je v tom, že je to předplacenka bez expirace platnosti (koupil jsem ji v Anglii před 2 lety za 10 liber, od té doby nenabil a stále se hlásí jako platná i v ČR do sítě O2). Navíc vyloženě mluví o roaming pro CZ "jako doma".

Ale asi ty karty neposílají do zahraničí a je nutné je koupit přímo v Británii: http://www.three.co.uk/Store/SIM/Pay_As_You_Go
Rakija
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ktjunior 22. 6. 2017 21:59

Ne to nepujde, protoze v Polsku je povinna registrace SIM karet. Takze i pri zmene SIM budou vedet, ze se porad jedna o stejneho uzivatele. Nehlede na to, ze nebude k dispozici plne mnozstvi dat, napr. Play poskytne v zahranici takove mnozstvi, ktere je rovno cene pausalu deleno 2gr./MB v souladu s narizenim EU.
ktjunior
Junior

Odeslat příspěvekod MASH 22. 6. 2017 22:32

Já nevím, proč se tady spekuluje, nikdo nic neví, ale píšete své "rozumy". Například polský T-Mobile už delší dobu zcela bez omezení umožňuje některé datové balíčky ve svých některých tarifech používat zcela zdarma ve všech sítí z T-Mobilu po celé Evropě a nic za to neúčtuje. Registrace je pouze kvůli antiteroristickému zákonu a je úplně jedno kolik simkaret si koupíš. Např na slovenské poště nemohla paní za přepážkou najit v systému českou Prahu, tak se me zeptala, jestli mi nevadí, že u predplacenky 4ky mi napíše adresu pošty (v nějaké slovenské vesničce). Karta mi v pohodě funguje už asi rok. Platby mezi operátory nejsou nařízeny a jsou to maximální částky, operátoři si také nemusí účtovat vůbec nic (zvláště, pokud to je jedna firma).
MASH
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trzill 23. 6. 2017 16:39

Kdyby ale, ten kdo ví, něco kloudného napsal, tak nemusí spekulovat, ti kteří nevědí!
trzill
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cappen 2. 10. 2017 13:13

Zdravim

jezdím občas do Německa.
Má smysl řešit něco na data (mám duální mobil) pro DE a CZ zvlášť, nebo existuje v Německu něco levnejšího než v ČR, co by mělo smysl pořídit?

Jde tak o 3-5 GB měsíčně...
cappen
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků