Cizí SIM v CZ (paušál, kredit)

O zahraničních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod xlendi 11. 6. 2017 11:00

V březnu koupená polská předlacenka T-Mobile na stánku T-Mobile, na místě registrována na český OP. Používána 4 dny, pak asi den (do vyčerpání kreditu) v roamingu v Německu.
iPhone 12, Samsung A50, iPad Mini (2019), Apple Watch 5, MacBook Air M1

Moje úvaha, proč si (ne) koupit iPhone 12:
http://coins4you.cz/ip12/
xlendi
Junior

Odeslat příspěvekod hannys85 11. 6. 2017 14:57

Hmm je to tak :-( Dnes jsem si v Polsku v trafice koupil několik sim karet a teď je doma zkouším a nic. V balení (na balení) karty není žádné upozornění, že se karty registrují. Na Slovensku tuším ani samotnou simku neprodají bez registrace, tak mi právě něpřišlo nic divného na tom, když jsem si simku koupil a paní se mě taky ani nesnažila upozornit. Pravda polsky moc nerozumím a ona samozřejmě zase česky.
Chci se tedy zeptat, co to vše obnáší ? Simku mi zaregistrují, kdekoliv kde se kupují a stačí jen předložit OP ? Já jen, aby se mě neptali na tisíc otázek...

Edit: tak už jsem si zjsitil ty místa, kde se dá karta zaregistrovat. Zajímá mě tedy už jen, jestli stačí předložit na dané pobočce OP,tel. číslo, číslo sim karty a nic víc už po mě nebudou chtít ?
hannys85
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 12. 6. 2017 15:44

Na aukru se objevila tahle nabídka, Orange internet Polosko:
http://aukro.cz/starter-orange-internet ... 22840.html
Nevím, o co jde. Prodávajícího neznám, takže dávám pouze pro informaci !
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod sumerian 12. 6. 2017 18:09

hannys85: máš ten Virgin freemium a platí to i v roamingu? Otázka je, jestli českou občanku vezmou...to by chtělo zavolat do té pobočky, kde to aktivujou...
sumerian
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hannys85 13. 6. 2017 17:02

Já jsem nakoupil simky: T-Mobile (Internet na kartě), Virgin mobile a Heyah. Nemám aktivovanou ani jednu. Pokud by nevzali českou občanku anebo pas, tak celá ta směrnice o roamingu je nám k ničemu, jelikož nikdo se k datům nedostane. Předpokládám, že ji vezmou, když tu byl nedávno článek, kdy si nějaký čech normálně na občanku zřídil poslký paušál (+ potřeboval ještě účet). Jestli to platí v roamingu zjistím, až když si ty simky aktivuju, vzhledem k mé chabé polštině se nejdříve musím odhodlat tam dojet...Zrovna tu kravinu s ověřováním zavedli tento rok :-(

Jinak na tom aukru pochybuju, že prodávají aktivované karty, protože nikdo neriskne prodat simku na své jméno někomu jinému, který simku zneužije pro nelegální účely. Tzn. člověk si může pro tu sim rovnou dojet, když je zapotřebí aktivace a ještě nějaké peníze ušetří...
hannys85
Junior

Odeslat příspěvekod drann 14. 6. 2017 19:26

A tu SIM Virgin mobile máš přímo s tarifem Freemium?
Kdes ji koupil a za kolik? By měla být k dostání zdarma né?
Kde ji budeš aktivovat?
drann
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sumerian 14. 6. 2017 21:25

Dovolím si postnout, co mi tady poslal jeden kolega v soukromé zprávě. Jde o ten Virgin:

Welcome,

Bundles and packages available in our offer work only in Poland. After using all data from the package, speed of transmission will drop to max 32 kbps.

In EU countries every activity will be counted with EU roaming prices. After 15th of June 2017, EU roaming prices will be:
- 0,29 zł/min for outgoing call
- 0,05 zł/min for incoming call (first 120 minutes free)
- 0,09zł for outgoing SMS
- 0,12 zł for every 1 MB of data
sumerian
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drann 15. 6. 2017 04:16

Ale je zdroj informace spolehlivý? Aby to nebylo smyšlené?
drann
Kolemjdoucí



Odeslat příspěvekod nickator 15. 6. 2017 10:55

Tak ofico z polskyho T-mobilu. Predplacenka za 25zl, ktera ma 10G dat - pujde datovat v CR jen 1,26GB, telefonovat a smsmkovat neomezene.
http://gwarancja.t-mobile.pl/

Je to logicke,jelikoz velkoobchodni cena (tu kterou musi polsky T-mobile platit ceskym operatorum) je nejakych 7eur za 1GB a muzes se lisit dle smluv, ktere maji mezi sebou. Takze Polsky T-mobile da jen maximalne to co stoji ta karta a to je nejekaych 175-180Kc

Ale jelikoz tento tarif je v CR nekde mezi okolo 500Kc tak je to porad velka sleva. Ted jen zajet do polska, zaregistroat si 10karet a co 4 mesice zahazovat (nez naskoci automaticky priplatek).
nickator
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martinmrc 15. 6. 2017 12:13

Jasně a já abych ušetřil dvě stovky pojedu až do Polska a udělám nze sebe vola, že? No a právě kvůli takovým vychcankum budou operátoři hledat skulinky a nakonec to.schytame my všichni ostatní co se chováme poctivě
martinmrc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nickator 15. 6. 2017 12:22

Pokud považuješ využití zákona za "vochcálky" tak si plať klidně 2litry :tleskani Samozrejme mam pribuzne v Nachode, tak mi to poslou postou :lol: Protoze usetrim 300Kc mesicne, coz je za 2 lety uvazek nejakych 7200,-kc :roll: :mrgreen: (a protoze platim 4 podobne tarify, tak to je nejakych 28800,-Kc ktere cpu zbytecne nasim operatorum)
nickator
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod paolous 15. 6. 2017 13:24

@nickator
Napad samozrejme dobry, problem bych videl v polskym cisle, protoze z CR ti na to tezko budou lidi volat kdyz za to budou platit...
Ale na kecy o vochcalkach bych *****, naopak kazdy takovyhle napad je za mne naprosto ok a je potreba na ty nase kretensky operatory tlacit...
paolous
Junior

Odeslat příspěvekod HOne 15. 6. 2017 13:40

Pro všechny zájemce, kteří by chtěli využívat zahraniční SIM kartu v ČR:


Uplatňuje se tato politika - Roam like at home
http://europa.eu/youreurope/citizens/co ... dex_cs.htm

Operátor bude po 4m sledovat Vaše chování, a podle toho vyhodnotí, jestli nezneužíváte tu SIM kartu v zahraničí.

Pak má právo na to účtovat poplatky, které ale mají cap:

3,2 centu za minutu odchozích hovorů = cca 1Kč
1 cent za SMS = 0.27Kč
7,7 EUR za každý GB dat (limit v roce 2017) - ta se bude postupně snižovat.



Pokud bych tedy chtěl používat polskou SIM v ČR...
Dejme tomu již zmíněnou neomezenou předplacenou kartu od T-Mobilu za 155 Kč, tak se mi stále vyplatí telefonovat i posílat SMS i poté. S datama už to je horší, ale ta situace by se měla zlepšit.


Chápu tedy současnou situaci na mobilním trhu správně, nebo jsem na něco zapomněl?
HOne
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků