Cizí SIM v CZ (paušál, kredit)

O zahraničních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Ipanema 26. 6. 2017 07:36

Já mám na cestě druhou SIM. První dorazila asi za 1,5 kalendářního týdne. Jde to "obyčejně" a né express. Zásilku nejde sledovat. Další dávka už bude asi na víc SIM naráz.
Můj mobil: OnePlus 11
Ipanema
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fido 26. 6. 2017 22:07

Mě přišly za cca 4 dny. V obyčejné obálce jako obyčejný dopis.
Fido
Junior

Odeslat příspěvekod Ipanema 30. 6. 2017 13:53

Druhá SIM Mundo je doma po přesně 8mi kalendářních dnech. Kdyby náhodou někdo uvažoval....

-- 11. 7. 2017 18:16 --

A otázka zde taky už padla... Tak ještě doplním, že dnes jsem aktivoval další kartu a né na PAS, ale na občanku. Takže to třeba někomu pomůže. Kolik zbývá dat z balíku 4GB lze sledovat!
Můj mobil: OnePlus 11
Ipanema
Pokročilý

Odeslat příspěvekod evlo 25. 7. 2017 10:27

Existuje nejaky porovnavac v ramci cele EU kdyz se trh konecne sjednotil?
evlo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GOLDman5 25. 7. 2017 10:31

Aktualne vyhodna rakuska sim nimm3 ( drei at ) kde su v roamingu vhodne dva balicky travel L a travel XL.
Prvy balik v cene 15€ - 300 min pouzitelnych aj do EU aj z EU teda napr z CZ do SK alebo z CZ do CZ a podobne. K tomu 4GB dat v EU ! A dalsi balicek sice 30€ ale je tam 500 min pouzitelnych do EU aj v EU a plus 16GB v celej EU. To je 1.87€ za GB na prepocet.

https://www.drei.at/portal/de/privat/tarife/wertkarte/nimm3-telefonie/nimm3-mit-roaming/
GOLDman5
Junior

Odeslat příspěvekod evlo 25. 7. 2017 10:36

Ha, to jsem vubec u thee (jsem je mel v UK, tak drej moc neberu) nenasel, jen nejaky super drahy, za 30e cajk.

Dokonce to vypada, ze to jde koupit normalne pres internet.

Akorat jsem tam teda nenasel delku uvazku. Aha, to je bez uvazku, tak to proste koupim.

EDIT: I kdyz tedka me teda doslo, ze k nim neprenesu cislo a vsichni si budou myslet, ze jim volam z cizi zeme, nebo jde prenest cislo?
evlo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GOLDman5 25. 7. 2017 11:21

Cislo neprenesies ale co som pozeral tato ponuka mi aktualne prisla vyhodna ( ak pocitam ten balik za 30€ zo 16GB a 500min platnych aj v EU do EU ). Ale dobre prepaid tiez sa este daju naist aj tuna je to celkom aktualne aktualizovane staci pozerat podla zemi a vsetky prepaid ponuky su tam

http://prepaid-data-sim-card.wikia.com/wiki/Prepaid_SIM_with_data
GOLDman5
Junior

Odeslat příspěvekod evlo 25. 7. 2017 15:41

Takze zas dual sim jedine, pro CR cislo nejaky prepaid a zahranicni na pouzivani, ach.
evlo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Virtual2015 19. 9. 2017 15:50

Ma nekdo zkusenosti s delsim vyuzivanim levnejsi zahranicni SIM v CR? Jak dlouho ji lze cca aktivne vyuzivat, nez ji bloknou na nasem uzemi?
Virtual2015
Junior

Odeslat příspěvekod GOLDman5 22. 9. 2017 02:00

Virtual2015 píše:Ma nekdo zkusenosti s delsim vyuzivanim levnejsi zahranicni SIM v CR? Jak dlouho ji lze cca aktivne vyuzivat, nez ji bloknou na nasem uzemi?



Rakuska drei nimm3 ma dva balicky vhodne aj na dlhodobe pouzivanie v EU .. pisal som o nich vyssie.
15€ - 300 sms / min plus 4GB vsetko platne v EU ( volania idu vyuzit aj napr z CZ na SK a opacne na RAKUSKEJ NIMM3 sim )
30€ - 500 sms / min plus 16GB tak isto platne komplet v EU.
Pri prvom balicku vychadza 1GB dat 3,75€ ( necelych 100KC ) a ak volania ratam mas gratis 300 min / sms
Druhy balicek 1GB vychadza na menej ako 2€ tj 50 KC za 1GB plus "gratis" 500 min / sms

Pripadne este anglicka three aj tu som skusal tam je jeden tarif - 22€ ( 600 KC ) - 12GB v celej EU , volania a sms neviem ci su platne aj mimo UK cisla.
GOLDman5
Junior

Odeslat příspěvekod Lues.deFunes 22. 9. 2017 05:39

Co se týče dat, tak operátoři mohou ale nemusí uplatňovat omezení v EU roamingu. Ten vzorec je myslím cena bez DPH krát deset=počet MB. Takže s polskou kartou za cca 150 Kč máš u nás zhruba 1,2 GB. Na data je lepší pořídit Emtéčko.
Lues.deFunes
Junior

Odeslat příspěvekod Ipanema 22. 9. 2017 07:48

3GB dat za 11.25€ (cca. 300 Kč) není podle mě nic kvůli čemu musím "těžce" shánět cizí SIM.
Můj mobil: OnePlus 11
Ipanema
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mar.us 22. 9. 2017 08:08

Jsou moc vysoke roamingove poplatky mezi operatory, mozna az je naridi EU snizit, tak se teprve neco zmeni a bude nejaka mezinarodni konkurence.
mar.us
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ipanema 22. 9. 2017 08:33

Podle mě je Emtéčko na tom zatím nejlíp. Minimálně kvůli bonusu 100% dat navíc a nemusím shánět cizí SIM přes eBay nebo tak.
Akce 100% dat navíc u španělského Orange už skončila.
Můj mobil: OnePlus 11
Ipanema
Pokročilý

Odeslat příspěvekod peterparker18 23. 9. 2017 08:18

Nerozumím nad čím tady stále spekulujete.
Podle mě jasná nevýhoda zahraniční sim je, že stejně musíte mít ještě jedno české číslo.Kůli bance, kontaktnímu telefonu různách firem atd.

tak jako tak se to prostě nevyplatí , operátor vám přeci nebude dotovat datový provoz v roamingu.
peterparker18
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků