Cizí SIM v CZ (paušál, kredit)

O zahraničních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Petrkiller 29. 3. 2017 00:01

Zajímá mě, jak je problematické mít cizí SIM v česku? Hodně se mluví o zrušení roamingu. Co to bude obnášet krom toho, že mě simku při neustálém roamingu zruší? Bydlím kousek od hranic se slovenskem i polskem. Pokud by se mě to vyplatilo, není problém si co půl roku koupit novou sim. Navíc v polském t-mobile mají tarif kde je neomezené volání sms a neomezené data v sítí t-mobile i v roamingu za 80PLN ( zde oferta 3 http://www.t-mobile.pl/pl/oferta-dla-ci ... prom_38931 )

Mám i telefon na 2 sim. Takže by mě stačilo koupit si třeba i ten tarif u polského t-mobile klidně nyní, měl bych tím pádem 4G LTE v česku s neomezenými daty? A na druhé sim bych si nechal své staré číslo (české) a převedl ho na kredit popřípadě nejnižší možný paušál, nebo bych jej zrušil a koupil si kreditovku českou?

Ale co by se dělo kdybych já volal z polské SIM na české číslo? Ten komu bych já volal z té cizí sim by platil taky za hovor jako tomu bylo dříve? Nebo by neplatil nic jako příjemce hovoru? Samozřejmě mimo t-mobile bych volal s kreditem českým.

Já myslím, že se tohleto vyplatí. Nebo raději kreditovku nějakou? Či počkat na zlomové datum kdy skončí roaming?
Petrkiller
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 29. 3. 2017 10:12

radej si kup dualsim, presneji ho zacni vyuzivat pokud ho mas :-).data od ciziho opa na jedny, ceskou sim z cech jako druhou sim a jako cislo na nejz by ti lidi volali.no a pokud mas android das plnou integraci voip, tzn. jednou nastavis a neresis,volal bys lidem pres nej a jim by se ukazovalo gsm to cesky cislo, ani by vedeli ze volas pres voip, takze celkove srazeny naklady celkem dost,se solidni porci dat a ne tema zebrackyma pridelama.vpodstate to provozuji uz ted.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petrkiller 29. 3. 2017 11:34

Děkuji za skvělou radu. Jen teď najít cizího operátora s daty bez hovoru v roamingu :)
Petrkiller
Junior

Odeslat příspěvekod Tielk 29. 3. 2017 12:41

o tom pred par dny probehla zprava v mediich tusim ze jsem to cetl na idnes polsky T mobile ma neomezena data v roamingu T mobilu za 650 kc zkus pohledat treba by to bylo pro tebe zajimave.
Tielk
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 29. 3. 2017 13:18

nepotrebujes data bez hovoru..je ti to sumafuk.sim1 data enable, sim 1 call - disable, message - disable.
shanis proste operatora kde jsou levny data, klidne na predplacence.Jestli je tam hovor minuta za 100000 euro je ti fuk :-) Nikdy z ni gsm hovor nepujde, ani na ni.
Pochopitelne pokud volis cizi predplacenku musis mit nakej plan jak ji dobijet.
Na volani mas voip ktery mas nastaveny aby kdyz vytacis hovor se zeptal telefon - pouzit voip nebo sim2?V pripade obou voleb vidi ten komu volas cislo na sim2, nikoliv galimatyas co ma voip , protoze by netusil kdo vola a hovor by ti treba nevzal, tato funkcionalita se bud plati, odorik, nebo zadarmo - treba voocall. Prijem JAKEHOKOLIV hovoru de na sim 2.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petrkiller 29. 3. 2017 16:40

Jasně tak jak to píšeš oooooooooooooooo je to skvělé řešení. Ten tarif jsem už našel. Jsou tam neomezená data v sítí t-mobile i v roamingu za 80 zlotých měsíčně. Ale předlpacenku bych bral raději ale kdo mě dá předplacenku s neomezenými daty :) Nikdo :D Bych mohl zrušit ADSL kdybych měl takový tarif. Telefon by měl wifi hotspot aktivovaný a já bych ušetřil 500 kkaždý měsíc. No a druhá sim by byla jen na příjem hovorů v čr.. Musím se na ten tarif zeptat v polském t-mobile. Ale vzhledem k tomu že polsky neumím ani dobrý den tak musím vzít kámoše poláka sebou :D
Petrkiller
Junior

Odeslat příspěvekod snoop69 6. 4. 2017 21:21

Mě by na internet stačila tato sim, jen mít cestu do Polska :hm
http://www.t-mobile.pl/pl/oferta_specjalna/internet-na-karte

Nebo ještě lépe operátor s levnými daty, který by fungoval v síti Vodafone :oboze
Alcatel OT 302,Siemens C55,Siemens CX75(modified),SE K750i(W800,modified)...Samsung S8500 Wave(android port), LG V20
LCD TV SAMSUNG 42M87BD , WD TV LIVE - 2TB , 1TB , Onkyo TX-NR807 ,Heco Metas 700 , Magnat Betasub 30A
snoop69
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LukinM26 7. 4. 2017 09:28

Stejná situace. Potřeboval bych něco, co jede v síti Vodafone.
LukinM26
Junior

Odeslat příspěvekod Letadlo 7. 4. 2017 11:03

snoop69: On ten INTERNET NA KARTĘ/STRONG LTE jde používat stejně i v roamingu? Jsem si myslel, že se to týká jen toho nejdražšího tarifu za 100 zlotých OFERTA T3.
Letadlo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 7. 4. 2017 11:56

re:Petrkiller
Nejznamejsi chytak - neomezene data v siti xyz, jinak nic moc, v roamingu nedejzbuh uplne katastrofa..
No neomezene data ja osobne na mobilu fakt nepotrebuji.Kdyz potrebuji 50 gigovou vec z netu tak v 99.99 procentech pripadu pocka az jsem doma na optice.
V mobilu data potrebuji na VOIP, surfovani, na moje uloziste na mega, gdisku, pristup domu na NAS, pristup na virtual private server.Potom na kecalky, mail atd, pricemz v nakych 90 procentech pripadu je v dostrelu i tak wifi.
Proto je mnohem dulezitejsi misto neomezene Rozumna cena za solidni mnozstvi, vzdy a vsude
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GOLDman5 11. 4. 2017 01:31

Pri polskom Tmobile OFERTA T3 konkretne za 80 polskych nieje neobmedzeny internet. Je tam 20GB plnou rychlostou ( aj mimo polske v ,,deutsche telekom" ) po prekroceni 20GB rychlost padne na 1 Mbit/s . Sice na bezne surfovanie bohato staci aj sledovanie videi 360p. U nas na SK mam za 3€ priplatok v pausali takuto rychlost a za den nieje problem spravit 1-2GB pri sledovani videii ako nic. Takze zase 20GB full a potom "1Mbit/s". Pozor nato ...
GOLDman5
Junior

Odeslat příspěvekod DirtyKing 11. 4. 2017 05:21

Já jsem pro rodinku nakoupil SIM od Hot.at. V průměru teď surfují za 200Kč / 300 MB. Tady budou mít v přepočtu za 160Kč rovnou 3GB dat a to už jim stačí i s velkou rezervou.
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snoop69 11. 4. 2017 16:17

Letadlo: Já než se dostanu do Polska tak bude roaming zrušen, takže to teď neřeším :mrgreen:
Alcatel OT 302,Siemens C55,Siemens CX75(modified),SE K750i(W800,modified)...Samsung S8500 Wave(android port), LG V20
LCD TV SAMSUNG 42M87BD , WD TV LIVE - 2TB , 1TB , Onkyo TX-NR807 ,Heco Metas 700 , Magnat Betasub 30A
snoop69
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GOLDman5 12. 4. 2017 23:12

Inak vam v CZ sa oplati slovenska sim od o2 fer na kredit objednat sa da do CZ 3-4 sim mesacne zdarma na jedno rodne cislo a prve tri mesiace su datove balicky za polovicu. Oplati sa ten XXL 5GB normalne stoji 15€ ale polovica 7.50€ ( 200kc ) na 3 mesiace a po troch mesiacoch nova sim, samozrejme vhodne do dual sim telefonu :) Pouzivate to ? :) Neviem teda o ziadnej ceske sim na dobijanie kde su data za menej ako 200kc /5GB
GOLDman5
Junior

Odeslat příspěvekod sumerian 13. 4. 2017 09:39

GOLDman5:
Ten balíček stojí 200 Kč na 3 měsíce? Tedy za 5GB měsíčně cca 67 Kč?
sumerian
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků