Telefony Honor | Uživatelské rozhraní EMUI | Čistý Android

O mobilních telefonech značky Honor

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Honor Guru 7. 10. 2018 20:15

Uživatelské rozhraní EMUI je od začátku nedílnou součástí telefonů Honor, nemusí se ale nutně za všech okolností líbit všem. Sám jsem v minulosti několikrát vyzkoušel telefon s čistým Androidem a vždy jsem jej opustil, na stranu druhou ale uznávám, že rychlost uvolňování aktualizací je (a pravděpodobně vždycky bude) u telefonů s čistým Androidem vyšší. Na stranu druhou se nám ale v současné době daří uvolňovat pravidelné měsíční bezpečnostní záplaty pro mnoho telefonů v našem portfoliu (ačkoliv je tam vždy drobné zpoždění způsobené testováním každé aktualizace).

V této diskuzi bychom ale chtěli slyšet váš názor na uživatelské rozhraní EMUI a také nás zajímá, jestli byste uvítali některé z telefonů Honor s čistým operačním systémem Android. Přiznám se, že v minulosti jsem díky podpoře Treble nainstaloval čistý Android 8.1.0 Oreo do modelu Honor 9 a telefon s tímto operačním systémem fungoval velmi dobře, na stranu druhou mi ale časem stejně začaly chybět některé funkce EMUI a proto jsem se vrátil k oficiální verzi systému, která mi nabízí více. Každý to ale nemusí vidět stejně jako já, proto nás zajímá váš názor. Oceníme samozřejmě jak kladné tak méně pozitivní komentáře, buďte ale prosím co nejvíce konkrétní... Pokud například napíšete jen “EMUI se mi nelíbí” moc z toho nepoznáme :)

Obrázek
Honor Guru
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 8. 10. 2018 01:12

EMUI zbytečně až moc zasahuje do systému, stačilo by nadstavbu trochu odlehčit
Ano, používám i pure android, pouze s přidanými 2 aplikacemi Moto a nic mi nechybí, co potřebuji, doinstaluji. Telefon funguje už rok svižně, bez samovolných restartu, pádu aplikací či něčeho podobného
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wentink 10. 10. 2018 18:36

Mě se prostředí EMUI líbí. Jak píše kolega "Nick Cave", opravdu zasahuje moc do aplikací. Prvně jsem si musel manuálně vše nastavit, aby mne telefon sám nevypínal aplikace, které běží na pozadí (např. počasí, kecálci, atd.). Po manuálním nastavení vše běží již v pořádku.

Vadí mi, že se to musí nastavovat na různých místech, ideální by bylo na jednom místě, ale to asi nepůjde.
wentink
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 11. 1. 2019 13:43

EMUI 9 Huawei/Honor bude blokovat launchery třetích stran

https://www.mobilizujeme.cz/clanky/emui ... tich-stran
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků