Honor 9 | Informace o aktualizacích firmware

O mobilních telefonech značky Honor

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Honor Guru 17. 9. 2018 07:37

Honor 9 dlouhodobě patřil k oblíbeným mobilním telefonům na trhu, před několika měsíci navíc obdržel operační systém Android 8.0.0 Oreo společně s novým uživatelským rozhraním EMUI 8.0.0, přičemž tato aktualizace posunula telefon výrazným způsobem kupředu. Telefon je pravidelně aktualizován a prakticky neustále připravujeme nové verze firmware pro váš telefon. V této diskuzi budeme průběžně informovat o nových aktualizacích pro Honor 9 (jak pro těch už uvolněných tak o těch připravovaných) a uvítáme, pokud se do diskuze také zapojíte a dáte nám vědět vždy, když vám na telefon dorazí nový update. Aktualizace jsou uvolňovány postupně dle IMEI, může se tedy stát, že vám telefon ještě nějakou aktualizaci nenabízí ačkoliv někomu jinému už se v telefonu objevila. V tuto chvíli ještě nemáme informace o případné budoucí aktualizaci na Android 9.0 Pie, jakmile ale budou oficiální informace dostupné, přidáme je sem. Jak jste spokojeni s nejnovější verzí firmware?

Nejnovější uvolněná verze firmware - 8.0.0.371
Nejnovější testovaná verze firmware - 8.0.0.375

Upozornění - firmware ve vašem telefonu bylo v minulosti možné aktualizovat také neoficiálním způsobem (například skrze aplikaci Firmware Finder), toto řešení ale nedoporučujeme, může nastat problém s doručováním nových aktualizací oficiální cestou.

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil Honor Guru dne 17. 9. 2018 18:58, celkově upraveno 1
Honor Guru
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tetrao 17. 9. 2018 07:53

Kdopak je za tímto nickem "Honor Guru"? Když dává takové informace, jestli jde o ověřené informace a lze je brát vážně. Představí se nám? Asi né že...
tetrao
Junior

Odeslat příspěvekod Honor Guru 17. 9. 2018 08:09

Rád se představím, jmenuji se Jozef Cmar a jedná se o ověřené informace, tady na fóru budu zastupovat přímo společnost Honor a starat se o obsah v této sekci:). Ale nerad bych aby to tady překáželo v diskuzi o Honoru 9 a aktualizacích firmware.
Honor Guru
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tetrao 17. 9. 2018 09:33

Díky za odpověď, proč píšete pod tímto nickem? Vždyť Vás fanoušci Huawei znají pod skutečným jménem. Má to nějaký význam? Myšleno i tak, že v diskusi vystupujete třeba pod svým jménem i tímto nickem, jednou komentář Jozef Cmar a podruhé Honor Guru - přijde mi to zvláštní vystupovat dvojmo k jednomu tématu. Děkuji za odpověď.
tetrao
Junior

Odeslat příspěvekod Honor Guru 17. 9. 2018 09:56

Důvod je jednoduchý - je vhodné rozlišit co člověk komentuje za výrobce a co člověk komentuje za sebe coby soukromou osobu. Na Mobilmania.cz jsem roky redaktorem, ale nemá smysl se z oficiálního účtu vyjadřovat k věcem, co se týkají přímo mé osoby nebo věcí, které mě zajímají. Na stranu druhou ani nechceme nějak tajit svou přítomnost tady na fóru, pokud bych psal pod svým jménem tak by každý nemusel poznat, že zde výrobce skutečně zastupuji.
Honor Guru
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tetrao 17. 9. 2018 10:02

Dobře tedy, díky za odpověď. Jsem tedy zvědavý jestli nastane situace, kdy jako soukromá osoba budete něco kritizovat, přitom to coby pověřená osoba firmy budete chválit.
tetrao
Junior

Odeslat příspěvekod aje1 17. 9. 2018 12:02

jen skoda že už se neprodava,
aje1
Junior

Odeslat příspěvekod Honor Guru 17. 9. 2018 12:42

Pořád je možné jej zakoupit, namátkou https://www.ispace.cz/mobilni-telefony/honor (první obchod co mě napadl).
Honor Guru
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Samík1 17. 9. 2018 12:43

Tak to je super, nová aktualizace - 371 jede bez problémů a už se těším na novou - 375. Mobil funguje tak jak má. :-)
Samík1
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 17. 9. 2018 13:00

:D :D
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod melipa 17. 9. 2018 13:59

Nemám nic proti tomu, když tu píše někdo ze zastoupení značky. Mám ale něco proti tomu, když sem píše někdo něco silně neobjektivního. Řeči typu: "dlouhodobě patří k nejoblíbenějším mobilním telefonům na trhu", nebo "tato aktualizace posunula telefon výrazným způsobem kupředu" či "prakticky neustále připravujeme nové verze firmware pro váš telefon" jsou jen marketingové kecy.

Pokud se navíc jedná o redaktora, je to o to smutnější, apeluji na objektivnost a morálku novináře. Prosím tedy o doložení, že se jedná o nejoblíbenější mobil na trhu. Na heuréce není ani v první padesátce. Potom prosím o link, jak ta aktualizace posunula telefon výrazným způsobem doppředu. Nejlépe výsledky benchmarkerů. A o poslední větě, která tvrdí, že neustále přípravujeme, blabla... ale potom vlastně nevíme, jestli bude vydána aktualizace na Android 9, ani nemluvě :-D
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fajn.snek 17. 9. 2018 14:23

No každý si musí něják vydělávat, a někdo je zkrátka placen za to, že tu nebo onu značku vychvaluje. Nechce pana Cmara něják urážet, ale pokud se člověk podívá na jeden z jeho YT videokanálů, tak bohužel ta úroveň projevu je hodně ubohá :( Vždy když komentuje nějákou aktualizaci tak jenom 2 minuty plká, o tom jak telefon posunuje dopředu, jak je skvělá a svižná, ale z praktické ukázky není téměř nic. Pak jsou druhé typy pohledů, kdy se chlubí, že má aktualizaci mezi prvními, a já pak na svém Honor 8 po 2 měsících stále update nemám... Ano já sám bych komentovat telefony na YT nedokázal, taky proto se do toho nehrnu....

Toto vystupování jako "oficiální podpory" u mě osobně spíš vrhá na značku špatný stín, a hraje i pak konečnou váhu v rozhodování jakou značku telefonu zvolit....
fajn.snek
Junior

Odeslat příspěvekod Samík1 17. 9. 2018 15:29

Je třeba si uvědomit, že aktualizaci nerealizuje jeden člověk od nás, kritizovat to umíme všichni.
Samík1
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honor Guru 17. 9. 2018 18:56

melipa píše:Nemám nic proti tomu, když tu píše někdo ze zastoupení značky. Mám ale něco proti tomu, když sem píše někdo něco silně neobjektivního. Řeči typu: "dlouhodobě patří k nejoblíbenějším mobilním telefonům na trhu", nebo "tato aktualizace posunula telefon výrazným způsobem kupředu" či "prakticky neustále připravujeme nové verze firmware pro váš telefon" jsou jen marketingové kecy.

Pokud se navíc jedná o redaktora, je to o to smutnější, apeluji na objektivnost a morálku novináře. Prosím tedy o doložení, že se jedná o nejoblíbenější mobil na trhu. Na heuréce není ani v první padesátce. Potom prosím o link, jak ta aktualizace posunula telefon výrazným způsobem doppředu. Nejlépe výsledky benchmarkerů. A o poslední větě, která tvrdí, že neustále přípravujeme, blabla... ale potom vlastně nevíme, jestli bude vydána aktualizace na Android 9, ani nemluvě :-D

Dovolím si zareagovat - na tom že Android 8.0.0 s EMUI 8.0.0 posunul Honor 9 výrazně kupředu trvám(e) a nevidím na tom nic špatného, sám tuto kombinaci Androidu a EMUI používám také v několika telefonech a myslím si, že funguje velmi dobře (ne dokonale, ale dokonalý telefon jsem v ruce ještě nikdy neměl). Že se nové verze testují každý měsíc je fakt, který pak nejde zpochybnit vůbec, ostatně někteří naši fanoušci si firmware instalují ručně a vědí, že novou verzi mají každý měsíc. Takže prosím ano, buďme kritičtí, ale zase psát že je vše úplně špatně také realitě neodpovídá. Formulaci o oblíbenosti jsem upravil, aby vás nedráždila, skutečností ostatně je, že zájem už se přesunul k modelu Honor 10.
Honor Guru
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .Hardy 17. 9. 2018 22:05

Z hlediska FW aktualizací mi telefon příjde relativně v pohodě. Furt se jedná o loňský top model, takže bezp. záplaty chodí, ikdyž nechápu několika týdenní prodlevu oproti prakticky shodnému Huawei P10. Android P beru jako samozřejmost - telefon na to z HW stránky má, navíc by měl být přechod z A8 na A9 mnohem jednodušší než z A7 na A8.

Nicméně mi vadí postupné uzavírání systému uživatelům a naprostý diletantský přístup k programátorům, viz
- odepření oficiální možnosti odemčení bootloaderu,
- možné problémy s rootem u budoucích aktualizací,
- nutnost vytočit 15 místný kód (po každém restartu) k aktivaci logu aplikací,
- agresivní power management atd.
Ryzen 1600 | GTX 1060 | 16GB DDR4 2666MHz | RM550x
.Hardy
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků