Honor 10 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Honor

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod 0inkognito 16. 1. 2019 17:49

Smím se zeptat, kolik % baterie za hodinu Vám sežere telefon v pohotovostním režimu? Já z nějakého důvodu ztrácím přes noc cca 1% každou hodinu (4G, plná síla signálu, vypnutá data, vypnutá lokace, vypnutá wifi). Přijde mi to moc. Telefon jsem koupil v Alze před týdnem, jedu na 9.0.0.159, patch01, je to normální evropská distribuce.

Podle GSam baterii žere prakticky jenom signál, který je ale plný. Zkusil jsem už přepnout síť jenom na 3G i jenom na 2G a spotřeba je prakticky stejná...

Žádné náročné aplikace nepoužívám, na pozadí mi žádná blbost neběží, v tom to není. Vůbec veškerá nastavení mám prakticky stejně jako na svém starším Honoru 9, který v tom samém místě ztratil i při zapnutých datech a synchronizaci přes noc max. 1-2% baterie...

Zkusil jsem snad už všechno a ne a ne se dostat na nižší hodnotu. Factory reset jsem udělal, cache jsem smazal, nechal jsem telefon na nabíječce kvůli AOT optimalizaci... Nic nepomáhá...
0inkognito
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Negotiator 17. 1. 2019 19:37

Lze do Honoru 10 nacpat (i když běžnou SD kartu nepodporuje) nano sim:
Kód: Vybrat vše
https://www.czc.cz/huawei-red-nano-sd-128gb/247431/produkt


Dohadujeme se s kolegyní, která si tento telefon pořídila a chce tam docpat kartu za každou cenu.

Já tvrdím, že to nepojede, protože slot na to není stavěný, ale nezkoušel někdo? - Rád bych se v tomto mýlil.

A druhý dotaz - lze použít tento adaptér, či jemu podobný na zalohovaní fotek z tohoto telefonu (jestli to telefon po zapojení do USB-C utáhne):
Kód: Vybrat vše
https://www.czc.cz/viking-ctecka-pametovych-karet-otg-4v1-cerna/229743/produkt



Děkuji předem za odpovědi
Negotiator
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zlaty 17. 1. 2019 19:56

Poradíte, jak vypnout sériové snímání fotografií v režimu s vypnutým AI. Když se dotknu symbolu fotoaparátu, naseká to několik fotografií za sebou. Ve verzi 8.1 jsem to nějakým způsobem vypnul, ale v 9.0 to snad nejde nastavit?! Díky
zlaty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Matelko1 17. 1. 2019 21:34

@Negotiator nano sim karta a nano pamäťová karta sú 2 odlišné veci, kolegyňa tam nano SD kartu nedá, keďže telefón pamäťové karty nepodporuje.

Podobný adaptér (redukciu) mam z USB-C na klasické USB a to funguje, takže odhadujem že bude fungovať aj toto.
Matelko1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dindalo 19. 1. 2019 23:26

Telefon pripojim k tv Philips 55"4k pomoci aplikace stream screen mirroring. Bohuzel na tv se zrcadli v mensim rozliseni nez v telefonu. Po nejake dobe se rozliseni zlepsi a pak zase zhorsi. Net mi beha 150mb/s a kdyz to stejne udelam s telefonem od manzelky(Honor 8x) vse beha od zacatku v pohode. Kde muze byt problem?
Dindalo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Honor Guru 20. 1. 2019 12:44

Dobrý den, v tomto případě je velmi složité určit, z čeho problém pochází. Funkce screen mirroringu se totiž skutečně velmi liší na různých modelech televizí, což je potvrzeno i z různých uživatelských zkušeností.
Honor Guru
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bohem77 20. 1. 2019 19:42

No mne na 50" Philipse vôbec nejde screen Mirror na 8.1 išlo v pohode
Bohem77
Junior

Odeslat příspěvekod inzaghi 20. 1. 2019 23:01

Na me tv hyundai funguje, ale kdyz to neni 16:9, ale 18:9,tak mam ze 3 stran cerny pasy. Nevypada to moc dobre, ale to je problem vsech mobilu s pomerem 18:9?
inzaghi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod matoo125 22. 1. 2019 11:01

No začína honor hnevať aby vlajková loď mala bezpečnostnú zaplatu november a druhy telefón xiaomi mi a1 už január a tu nič. Toto som nečakal od vlajkovej lode.
matoo125
Junior

Odeslat příspěvekod inzaghi 22. 1. 2019 20:50

inzaghi píše:Na me tv hyundai funguje, ale kdyz to neni 16:9, ale 18:9,tak mam ze 3 stran cerny pasy. Nevypada to moc dobre, ale to je problem vsech mobilu s pomerem 18:9?

Edit: tak jsem to zkousel jeste jednou a pripojeni k tv na android 9 najednou nefunguje, zvlastni.
Jinak uz se po svete siri dalsi patch s cislem 181
inzaghi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flashka 22. 1. 2019 21:08

Pokud chci na aktuální verzi (159) použít noční režim fotoaparátu, aplikace při začátku snímání opakovaně padá a snímek se nedá pořídit. Vždy musím restartovat celý telefon, což je přinejmenším dost nepraktické. Máte někdo podobnou zkušenost?
flashka
Junior

Odeslat příspěvekod inzaghi 22. 1. 2019 22:15

Me to nedela. Zkus jit do seznamu aplikaci a manualne vymazat data a cache. Nebo v nastaveni fotoaparatu odnovit tovarni nastaveni, pokud jsi to uz nedelal
inzaghi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zdenek sport 25. 1. 2019 13:42

Tak mam také andr.9 nějaký čas a zatím rozpaky.Fotoaparát se zhoršil hlavně u mě mnohem víc šumí a noční režim je teť běs mazanina a nepoužitelné ,navíc při rychlém focení přestane fotit !!!!! tak že neopraveno. Baterka mírné zhoršení ,ale co mě vadí nejvíc je že pravidelně pokut mě někdo volá ja to nevezmu a za chvilku chci volat zpět tak zmeškaný hovor není prostě zmizí notifikace a děje se to často docela malér protože pak nevím že mě třeba někdo vůbec volal !!!!Dále se mě i přes uzamknutí aplikace mifit několikrát apka zavřela a odpojil se mě naramek aniž bych to zjistil. A také pozoruji zhoršení kvality u hovoru občas v něm prská a šumí ne vždy a tohle se na androidu8 nedělo.Jinak trošku se zlepšila rychlost telefonu.Jo a ta uroveň zabezpečení listopad nou koment vlajková loď jak se patří.
zdenek sport
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod technikus 25. 1. 2019 14:01

Pokud vynechám češtinářské chyby, tak dělal jsi továrko? To, co píšeš snad není ani možné a pokud to máš i po továrním nastavení, tak je to na reklamaci tvého kusu.

Nemám žádné praskání při hovorech, zmeškaný hovor mi nikam nemizí, hodinky mám spárované s Notify a Fitness a nic se mi aplikace neodpojuje a neukončuje se.

S fotoaparátem nemám problém ze strany kvality fotek, ale pořád se děje to z Androidu 8, že udělám pár fotek, vrátím se na plochu a několik sekund telefon přemýšlí, co jsem vlastně chtěl, probliknou složky a tapeta a za chvíli je možné zase něco dělat.
technikus
Junior

Odeslat příspěvekod zdenek sport 25. 1. 2019 16:43

Za chyby se omlouvám a továrko jsme dělali ,a pak čistá instalace a bohužel je to na 3 kusech co máme a tak asi máme pech a ty kliku(všechno cz od alzy) .A s tím ztrácením zmeškaného hovoru jsem pokročil po prozvonění mého kusu telefonem ženy a tipnutí od ní můj mobil pípne a notifikace fuč nechápu !!!
zdenek sport
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků