Dotaz na telefony zn. Honor

O mobilních telefonech značky Honor

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod PetrPetrS 8. 2. 2018 13:20

Zdarec, máte někdo tuto značku mobilního telefonu? Konkrétně mě zajímá model Honer 9. A ted někdy má vyjít Honor 9 Lite.
Naposledy upravil opasino dne 9. 2. 2018 15:29, celkově upraveno 1
Důvod: Upraven název tématu.
PetrPetrS
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ogyn 8. 2. 2018 14:12

Po Honor 8 mám nyní 9...spokojen! Skvělé foto, ird, 3,5 Jack, dual Sim, sd slot, USB host..
Ogyn
Junior

Odeslat příspěvekod VolumePJ 8. 2. 2018 14:38

Ahoj, co konrétně bys chtěl vědět ? Mám zkušenosti s Honorama ze všech cenových pater.

Ano, Honor 9 Lite se dnes oficálně odhalí pro českou republiku, je to víceméně klon Huawei P Smart, tak si najdi nějaké recenze tohoto telefonu v češtině a budeš doma. Určitě to taky nebude špatná koupě. Ale osobně s nim zkušenosti zatím nemám :)

Jinak Honor 9 je asi nejlepší koupě do 10tis. Samozřejmě jsou zde lepší telefony, ale to je už přes 10tis., příkladem je třeba S7 nebo LG G6. Honor 9 má supr vzhled, fotoaparát i výdrž na baterku, za měsíc používání jsem se u něj zatim nesetkal s něčim, co by mi vadilo.
Foťák je celkem obstojný, samozřejmě pokud chceš fotomobil, připlať si 2tis. na Huawei P10, rozdíl tam je znát. H9 a P10 mají stejné čipy, ale P10 má navíc optickou stabilizaci + SW od Leica.
Výdrž na baterku je na pohodu, při šetrném používání i dva dny. Screen-on-time kolem šesti hodin při prohlížení webů, youtube apod. Samozřejmě na takovou dobu se nedostaneš když něco paříš, nebo pravidelně něco fotíš, obojí dost zatěžuje.
Displej je 5,15" s dostatečným rozsahem jasu, jen nejnižší hodnota by mohla být ještě o trochu níž.
Výkonem je jako Galaxy S7, takže systém absolutně bez záseků, zaváhání. 4GB ram je víc než dostatečné, + 64gb interní paměť mně poprvé donutila nepoužívat paměťovou kartu.
Prostředí a vzhled telefonu je subjektivní věc, někdo nechce aby telefon poutal pozornost, jiný to zas vyžaduje (já :D), prostředí je klasické od Honor/Huawei, pokud jsi neodzkoušel možná se lekneš že je to moc barevné. Dá se na to zvyknout, a systém je jedna z mnoha věcí, proč už nechci nic jiného než tuto značku.
Oproti jiným Honorům/Huawei má Honor 9 čtečku jako homebutton na přední straně, dá se s ním ovládat i celý systém a je to velice návykové. Pokud se ti to nebude zamlouvat, je možnost zapnotu senzorový čudlíky vlevo a vpravo od homebuttonu.

Snad jediné mínus Honoru 9, a to je to, že je mírně větší než Honor 8 který má ještě o trošičku větší displej. Není to nic strašného, ale v dnešní době ztenčování rámečků udělá parádu spíš pohled na záda, která jsou opravdu nádherná :)
Nokia 8310 > 1600 > 5300 > Sony Ericsson K770i > HTC Smart > Samsung Galaxy Mini > Galaxy Trend > Honor 4C > 5X > 6X > 8 > 9 > 10 > Galaxy S10+ > Note10+ > S21 Ultra > S22 Ultra
VolumePJ
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 8. 2. 2018 19:29

Téma Honor 9 je zde
viewtopic.php?f=1963&t=1264112
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HladasII 13. 2. 2018 12:04

Od pátku mám doma Honor 9 Lite a jsem hodně mile překvapený. Je to pecka za tu cenu!
Za málo peněz hodně muziky. Stojí 6tku...
HladasII
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nikeid 14. 2. 2018 08:26

kopíruju z jiného vlákna svůj nedávný příspěvek:

mám honor 8, spokojenost doposud maximální, až na dvě výjimky:

1. huawei/honor mají obecně problém (a je to známý problém) s udržením gps trackovacích aplikací v paměti a nehledě na provedené změny v nastavení (týkající se udělování výjimek, aby konkrétní appka nebyla "zabita") tu aplikaci za 1-2 hodiny prostě ukončí. ty pak v půlce svýho tréninku zapneš mobil a zjistíš, že appka už ti hodinu netrackuje protože je mrtvá. to je docela nahovno :-D pro mě ale vyřešeno používáním aplikace mapy.cz, která mi jako jediná toto nedělá a trackuje pořád; nevím, jestli to nevyřešilo Oreo (u honor 8 nebude)

2. teď jsem ho musel dát na reklamaci, zničehonic (řekl bych skoro z hodiny na hodinu) mi přestala fungovat wifi a bluetooth, vůbec nešly zapnout ty funkce. co jsem četl na netu, tak se to lidem taky stává a jediným řešením je reklamace.

Kdybych měl kupovat novej, nevím, jestli bych se k honoru/huawei uchýlil, i přesto, že vzhledově jsou skvělé, EMUI jsem si zamiloval a práce s ním byla super rychlá. Přijde mi, že je trochu trapný, aby mobil za 10 tis měl v roce 2018 tak základní neduh jako jsem popsal pod č. 1 (č. 2 až tak neřeším, ***** se něco může na každým telefonu).
Nikeid
Junior

Odeslat příspěvekod vormen 14. 2. 2018 10:15

Já zase naopak mám Honor 8 i 9 a vyzkoušel jsem hodně telefonů a zjistil jsem, že mi nejvíc vyhovuje EMUI, protože do čistýho androidu je potřeba doinstalovat plno aplikací, aby to nějak rozumně sloužilo a v tom vidím problém. Navíc EMUI se "náhodně" velice podobá iOS, což je pro mě taky výhoda, protože mám i iphone. Navíc zpracování a podpora je na velice dobré úrovni. S tím trackováním nemůžu posoudit, nikdy jsem to nepoužíval.
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PetrPetrS 16. 2. 2018 12:50

perfekt díky všem. Asi půjdu do toho Honoru 9. Zajdu se podívat na ně do krámu a vyzkoušet je.
PetrPetrS
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jbeke 16. 2. 2018 14:36

HladasII píše:Od pátku mám doma Honor 9 Lite a jsem hodně mile překvapený. Je to pecka za tu cenu!
Za málo peněz hodně muziky. Stojí 6tku...

jak je na tom fotak?
jbeke
Junior

Odeslat příspěvekod HladasII 19. 2. 2018 10:52

foták přední i zadní 13+2 MPx..fotí pěkně, zrcadlovka to není :D to je jasné, ale kvalita perfekt.
HladasII
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod VolumePJ 23. 2. 2018 13:53

Jdou na něm roztáhnout videa na ytb na celou obrazovku ? Nikde jsem na to nepřišel když jsem ho chvíli měl v ruce :)
Nokia 8310 > 1600 > 5300 > Sony Ericsson K770i > HTC Smart > Samsung Galaxy Mini > Galaxy Trend > Honor 4C > 5X > 6X > 8 > 9 > 10 > Galaxy S10+ > Note10+ > S21 Ultra > S22 Ultra
VolumePJ
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků