Honor 9 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Honor

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod dj.kure 5. 1. 2019 23:14

Jak jsem psal, na předchozích telefonech od Xiaomi, které jsem v rámci půl roku vystřídal VoLTE šlo. Jen se muselo povolit kódem na číselníku. U Honoru 9 taková možnost není. V samoobsluze mám samozřejmě VoLTE i VoWiFi povolené.
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LV 7. 1. 2019 08:45

dj.kure píše:Asi se neptám poprvé, ale funguje někomu na Honoru 9 VoLTE s Vodafonem? Mám iPhone 8 a k tomu jsem vystřídal Xiaomi Redmi 5, Note 5, A2 Lite a na všech těchto telefonech funguje. Na Honoru 9 tu volbu vůbec nemám :-(


Zdar, já sice ikonu/označení pro VoLTE ve Statusbaru nemám, ale při volání přes vodafone operátora slýchávám takové plechove "matrix" zvuky tzn. se mi zdá, jako bych volal přes internet (porovnávám to s voláním přes skype). Ale možná tak zní současná technologie volání přes chytré telefony :hm
LV
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj.kure 7. 1. 2019 12:21

To je otázka, v čem je problém, ale hovor přes VoLTE poznáš tak, že ti zůstane ve statusbaru svítit 4G. Pokud se přepne do 3G / 2G, tak už se nejedná o VoLTE. Poznáš to i tak, že když bys stahoval nějaká data přes net a někdo ti zavolá v průběhu, tak se stahování přeruší. S VoLTE se jede dál.

-- 7. 1. 2019 11:24 --

Jinak pokud by se nás našlo více, tak napsat hromadně na cz.support@hihonor.com (už jsem psal), ohledně podpory VoLTE u našich operátorů. Věřím, že s větším počtem požadavků to budou řešit.
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wentink 7. 1. 2019 17:02

Dnes jsem měl zapnutá data a volal. Jak píše dj.kure, ve statusbaru jsem viděl přepnutí ze 4G do 3G, potom H+. Operátor Vodafone.
wentink
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 7. 1. 2019 20:31

Bohužel je tak, proto by to chtělo v co největším množství napsat mail na mnou výše uvedený mail a žádat o povolení VoLTE u našeho telefonu.
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LV 10. 1. 2019 10:59

Vcera jsem jim taky napsal, ale zatim bez odpovedi.
Btw. vcera jsem volal z Vodafone SIM a v rezimu vytaceni tel. cisla mi to hazelo plechovy digitalni zvuky - na druhe strane prej telefon nezvonil. Mel jsme to na hlasity odposlech a bylo to desny, jak kdyz nekdo pretaci digitalni pasku a zacne se mu namotavat. Po zaveseni jsem pokus opakoval a dovolal jsem se normalne.
Taky mam dojem, ze pri volani z teto SIM, je v hovoru prodleva. Ja neco dopovidam a chvili trva, nez druha strana slysi konec vety a tak si obcas skaceme do reci. Vcera to bylo v rezimu 3G, 4G jsem zatim neproveroval. Kdyz jsem nasledne zavolal z druhe SIM co mam T-Mobile (jen 3G rezim), tak byl hovor uplne normalni...
LV
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj.kure 10. 1. 2019 11:37

Možná to bude problém s HD Voice. Ten se přenáší i v rámci 2G/3G/VoLTE/VoWiFi ve vlastní síti (Vodafone i T-Mobile, O2 to umí jen u VoLTE), nově občas i do sítě T-Mobile (v testovacím provozu mezi Vodafonem a T-Mobilem). Takže jestli hovor proběhl směrem Vodafone -> T-Mobile a nebyl využit kodek pro HD Voice, tak hovor zněl normálně. Pokud HD Voice využit byl, tak je ten plechový zvuk možný (ale jedná se o chybu), protože HD Voice je naopak krásně čistý, jako kdyby byl člověk hned vedle vás :-)

Jinak ohledně VoLTE mám novinky, snažím se kopat všude kolem sebe. Viz obrázek.
Už jsem psal i na naší firemní podporu (máme Vodafone OneNet), takže čekám na odpověď.

-- 10. 1. 2019 13:45 --

Vodafone stále odmítá toto řešit s tím, že oni neprodávají telefony od Honoru. Ale přitom od Huawei ano a to je totožný výrobce. Komunikuji teď s technickým oddělením a docela bych uvítal, pokud byste někdo napsal i svým jménem na podporu (https://tam.je/twitter) s prosbou o aktivaci položky v telefonu. Věřím, že když nás bude více, tak se tím třeba začnou trochu více zabývat. Díky.

-- 11. 1. 2019 13:42 --

Tak hurá (snad) :-)

Odpověď z FB stránek Honoru:
Ahoj Petře, Honor 9 tuto funkci zatím neumí, ale pracujeme na aktualizaci, která funkci zpřístupnila. V případě dalších modelů (H10, Play, 8X) je funkce VoLTE již otevřená. Hezký víkend přeje Honor

-- 11. 1. 2019 15:24 --

Tak snad poslední update - odpověď z FB:
Honor Jak jsme zmínili, na této aktualizaci pracujeme :-)
Přílohy
volte.JPG
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wentink 12. 1. 2019 19:49

Super zpráva
wentink
Junior

Odeslat příspěvekod Honor Guru 13. 1. 2019 22:41

Skutečně můžeme potvrdit, že Honor 9 VoLTE zatím neumí, ale pracuje se na aktualizaci, Jinak další modely (H10, Play, 8X) mají VoLTE už otevřené.
Honor Guru
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj.kure 14. 1. 2019 01:08

Už se na VoLTE těšíme. Byl by to solidní krok zpět, kdyby nebylo povoleno. Při práci na cestách mi CS Fallback hodně vadí. Přece jen 3G jako by nebylo a na 2G se nedá pracovat například s RDP.
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LV 25. 1. 2019 17:16

Caute, zjistil jsem, ze z meho dual sim telefonu muzu posilat MMS pouze pres tovarni aplikaci (Messaging_8.1.0.303). Jine apky (napr. chomp_SMS_8.1, Pulse_4.5.0.2340, Messages_3.9.039, Textra_4.4) mms neprotlacej, nemate s tim zkusenost?
LV
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 28. 1. 2019 17:53

Tak ted na me vyskocila nova aktualizace B379 ma 121mb. :)
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod premo2 28. 1. 2019 20:02

Taky mi přišla. Přináší bezpečnostní záplaty z 1.ledna 2019.
Honor 20 Pro - Android 10
premo2
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 28. 1. 2019 20:18

Ale ta už přišla minulý týden. Konkrétně 23. ledna.
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 28. 1. 2019 20:52

dj.kure: Me až dneska :D :roll: O:-)
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků