Honor 9 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Honor

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod DirtyKing 19. 9. 2017 15:54

Co máš za operátora?
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tergan 21. 9. 2017 18:22

Zdravím,

pomalu mě můj Honor 9 přestává bavit. Asi měsíc zpět jsem dostal aktualizaci B130, kterou jsem se ale rozhodl nainstalovat až po návratu z ciziny. Po týdnu od obdržení jsem tedy spustil aktualizaci a jaké bylo mé překvapení, když aktualizace selhala. Pak jsem tedy dohledal informaci, že B130 byla zabugovaná a byla stažena z distribuce. Oukej, byl jsem zklamán jen mírně.

Asi týden zpět mi přišla notifikace o aktualizaci B130, ale jelikož jsem četl o poměrně nepříjemných problémech s touto verzí, rozhodl jsem se stále neinstalovat. Včera se ovšem objevila aktualizace s číslem B150 a tak jsem si řekl, že ta už by mohla být stabilní (přece jen po třech měsících od představení by se něco nového už hodilo, ne?).

Příjdu tedy domů, zahájím aktualizaci, telefon se restartuje a započne samotné instalování verze B150.
Jaké je ale mé překvapení, když aktualizace OPĚT selže (tentokráte zřejmě ještě více než minule) a objeví se obrazovka na fotce (omlouvám se za kvalitu, foceno Macbookem Air, takže i brambora by byla lepší ;) ).

Zmáčknu tedy dle návodu vypínací tlačítko a telefon nabootuje. Jdu do nastavení zkontrolovat, co se vlastně stalo a jestli se B150 opět ukáže, ale ono nic. Nicméně jako bonus se můj Honor 9 aktualizoval na verzi B130, kterou jsem ovšem nežádal a ani nečekal.

A asi ten nejpříjemnější bonus nakonec. Pokaždé když telefon vypnu a pak zapnu, objeví se tato stejná obrazovka. Má to, prosím, logické vyjádření?

Upřímně mne to jen utvrzuje v tom, že čínští výrobci absolutně nezvládají udržet kvalitu SW a to ani za cenu 13k.

Obrázek
Obrázek
-- Všichni jsou mrtví, Dejve --
Tergan
Junior

Odeslat příspěvekod 1Timur 26. 9. 2017 08:23

Na jedné z recenzí jsem se dočetl, že aplikace se instalují na vnitřní paměť telefonu a nejdou přesunout na přidanou kartu. Co se tedy na paměťovou kartu ukládá? Fotky, videa, hudba a pod?
1Timur
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 26. 9. 2017 09:38

většina aplikací jde přesunout na kartu, jen některé nejdou, typicky ty od Google a také pár z GP
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Palomelkin 28. 9. 2017 00:44

Nechcem zakladať nové téma tak sa spýtam tu. Ako vypnem vibrovanie budíka na honor 9, v tej vstavanej aplikácií.
Palomelkin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 29. 9. 2017 12:07

To je součástí nastavení budíku-tedy přímo v parametrech vytvořeného budíku.
jito
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martinsip 13. 10. 2017 09:25

Tergan píše:si měsíc zpět jsem dostal aktualizaci B130, kterou jsem se ale rozhodl nainstalovat až po návratu z ciziny. Po týdnu od obdržení jsem tedy spustil aktualizaci a jaké bylo mé překvapení, když aktualizace selhala. Pak jsem tedy dohledal informaci, že B130 byla zabugovaná a byla stažena z distribuce.
Včera se ovšem objevila aktualizace s číslem B150
Příjdu tedy domů, zahájím aktualizaci, telefon se restartuje a započne samotné instalování verze B150.
Jaké je ale mé překvapení, když aktualizace OPĚT selže
Zmáčknu tedy dle návodu vypínací tlačítko a telefon nabootuje. Jdu do nastavení zkontrolovat, co se vlastně stalo a jestli se B150 opět ukáže, ale ono nic. Nicméně jako bonus se můj Honor 9 aktualizoval na verzi B130, kterou jsem ovšem nežádal a ani nečekal.

Na mém H9 pracovala spolehlivě jak B130, tak nyní i B150. :-]
Peugeot 308SW 1,6HDi 2010, Fiat Marea Weekend 1,9JTD 2003
Honor magic5 Pro
martinsip
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 19. 10. 2017 08:26

Umí někdo v praxi srovnat Honor 8 a Honor 9? Na papíře jsou rozdíly ve specifikacích relativně minimální, tak potřebuju zjistit, jestli se vyplatí připlatit ty cca dva tisíce za Honor 9. Využití je pro mou drahou polovičku, které jde hlavně o komfort ovládání a asi nebude řešit megapixely foťáku nebo manuální nastavení. Na druhou stranu teď koukám, že v O2 shopu stojí Honor 9 jen o tisícovku víc, než stojí všude Honor 8, tak to se asi připlatit vyplatí...? (I když bude asi brandovaný - nebude tam pak muset uživatelka Vodafone dávat custom ROMku, aby tam neviděla aplikace od O2)?
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod DirtyKing 19. 10. 2017 11:13

Mám jak Honor 8, tak i Honor 9. Rozhodně doporučuji připlatit, čtečka otisku prstů je rychlejší a mnohem přesnější, hlavně u vlhkých prstů je to znatelné. Tam kde Honor 9 otisk přečte, tak s Honor 8 nemám šanci. Obří rozdíl je i v kvalitě fotek, kde jsou u Honor 9 řádově lepší.
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jozef Cmar 19. 10. 2017 11:26

O2 už brand telefony nemá, co je samostatnou firmou. Honor 9 od nich je normálně C432 = volný trh
Xiaomi 13
Galaxy S23
Jozef Cmar
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 20. 10. 2017 09:48

Hm, tak O2 včera Honory vyprodala a těsně předtím, než jsem telefon objednal, tak sleva zmizela. Super. Ne že by litr hrál takovej rozdíl, ale je otázka, jestli se dvojka rozdílu už vyplatí, když žena moc nefotí a čtečku doteď nepoužila. Asi se rozhodneme podle ergonomie, jestli čtečka vepředu (Honor 9) nebo vzadu (Honor 8), to asi je klíčový rozdíl z hlediska používání.
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kkozi 26. 10. 2017 12:23

Nevite nekdo, proc ma ctecka pri pouzivani jako tlacitka "home button" prodlevu? Libilo by se mi, aby to reagovalo hned.

Jinak, mam ho ted pul dne a zatim vsechno super. Prijde mi, ze ma disokej vetsi jas a lepsi citelnost na slunci nez honor8. Ctecka je rychle, piprvy pouzivam ctecku na odemykani. Vyuziti celyho displeje je pecka. Zatim vsechno lita nadherne.
Kkozi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stillmann 26. 10. 2017 15:24

Jsou,nebo se chystají nějaké cenové akce na Honor 9?
stillmann
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 28. 10. 2017 20:47

Nedají se nějak zvýšit vibrace nad rámec standardu? Koupil jsem Honor 9 ženě a nadává, že i na nejvyšší nastavení vůbec vibrace necítí (třeba v kabelce). Asi jedině s rootem, co?

Dneska jsem si to nechal ukázat a ta vibrace je fakt parodie, to vůbec není ani cítit ani slyšet. Normálně v Android 7.0 nastavení intenzity vibrací je (třeba v mém Samsungu S7 Edge), ale Honor 9 má EMUI 5.1 a tam v tom nastavení nic takovýho není (kromě toho, že je to pekelně nepřehledný). Máte někdo tušení, jestli je nějaká šance intenzitu vibrací nastavit/zvýšit, aniž bych musel řešit root či ztrátu záruky? Nějaká aplikace, která to umí nastavit? Přece když to v Androidu 7 nastavit jde, tak proč by to nešlo NĚJAK nastavit v Androidu 7 s nadstavbou EMUI?
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Starbuck 31. 10. 2017 17:55

Celkem dost uvažuji o tohoto telefonu a rád bych se zeptal šťastných majitelů:
1 - jak jste po čase spokojeni
2 - jak je to ve skutečnosti s výdrží baterie
3 - v recenzi jsem něco četl o křehčí konstrukci - může někdo potvrdit?
Starbuck
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků