Honor 6X - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Honor

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Nick Cave 17. 1. 2017 22:02

Honor 6X se začne prodávat 2/2016 za cenu pod 7tis.
https://mobilenet.cz/clanky/novy-honor-6x-k-nam-dorazi-v-unoru-zname-predbeznou-cenu-32053?desktop

-- 21. 1. 2017 00:02 --

Recenze Honor 6X
https://mobilenet.cz/clanky/recenze-honor-6x-evoluce-spravnym-smerem-32069?desktop

-- 3. 2. 2017 01:48 --

Honor 6X propadl v testu odolnosti
https://www.svetandroida.cz/telefon-honor-6x-test-odolnost-201702

Recenze Honor 6X
http://www.mobilmania.cz/clanky/honor-6 ... fault.aspx

http://mobil.idnes.cz/honor-6x-recenze-test-05z-/telefony.aspx?c=A170220_000757_telefony_vok
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JakubL 15. 3. 2017 07:05

Tak telefon mám od včerejška doma. Update na Android 7 zatím není, i když údajně by měl být už v březnu.
-
JakubL
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod opasino 15. 3. 2017 12:17

Tak až bude odzkoušen, sepiš nějaké zkušenosti.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod VolumePJ 15. 3. 2017 18:46

Honor 6X mám již týden.. předchozí telefony jsem měl Honor 4C a 5X.

Oproti loňskému modelu si Honor u 6X velice polepšil ve fotoaparátu. Za dobrého světla jsou barvy jasnější, sytější, rychleji ostří a celkově fotky nejsou tak vyblité jako u předchůdce. Bohužel, mohu fotoaparátu vytknout jen stálou absenci optické stabilizace, která by jistě duálnímu fotoaparátu slušela :) Jinak druhá čočka funguje pouze pro režim "široká clona", který slouží k přeostřování snímků po pořízení, zaostřit na bližší objekt a zbytek nechat rozmazaný dle libosti, či ho nějak vyretušovat nabízenými filtry. Žádnou jinou funkci bohužel nemá, avšak nemohu si stěžovat, pro někoho kdo si s fotkami rád pohraje a pak je vystaví na soc. sítě, to bude super věc :)

V systému se žádné razantní změny neděly, menu fotoaparátu je trošku předělané, je přehlednější a nejde již ručně schovat navigační lišta. Nic víc, ani nic míň se v systému neměnilo. Na mém BLN-L21 mám Android 6.0.1, v průběhu Března má prý vyjít aktualizace na 7.0, tak jsem zvědavý.
Systém se nijak neseká, rozdíl mezi 2gb u 5X a 3gb ram u 6X je opravdu velice znát. U 5X jsem měl volno kolem 600mb. U 6X mám kolem 1,5gb, záleží jaké appky máte nainstalované, já jich mám poměrně dost a telefon sviští bez jediného zaváhání. Není problém si zahrát i náročnější hry. Pro lidi kteří mají rádi čísla - v benchmarku AnTuTu jsem naměřil 57 500 bodů. Po prvním spuštění zbývá kolem 22gb paměti z 32gb (pár odinstalovaných aplikací, a jste na 24gb)

Určitě vás zajímá nějaký poznatek ohledně oné "špatné konstrukce". Tak ano, hejtry potěším, telefon při zatlačení na 2 protilehlé rohy mírně povrzává, to ale nezjistíte, dokud to neuděláte záměrně, při používání na to vlastně ani nepřijdete. Já to na to přišel až teď, při psaní těchto zkušeností. :) Že se dle testů sklo lehce poškrábe, nám myslím může být jedno, stejně si všichni nalepí tvrzené, nebo si nechají folii nalepenou z výroby. Telefon kurevsky klouže, tak na to dávat pozor, hned při otevírání krabičky, kdy jsem ho držel docela silně, tak stejně vyklouzl, takže kryt je nutností (za 179kč mají v mp.cz docela kvalitní protiskluzové :) )

Notifikační led dioda je z mého pohledu tragédie, je oproti předchůdci silně nevýrazná. Propastný rozdíl mezi nimi je, tmavá, nevýrazná.

Baterie je naprostý držák, u 5X se mi občas stalo, že se mnou nevydržel držet krok od rána do večera. 6X má fantastickou výdrž, asi nějak líp optimalizovaný systém nebo nevim, ráno v 7h odpojim telelefon od nabíječky a zapojim kolem 23h s ještě +-30% baterie, jsem mladý člověk a telefon používám každou chvíli na surfování po netu, hraní nějakých her a prakticky celý den si s někym píšu stovky zpráv. Baterie se nabije za 2hodinky, nepřehřívá se ani když ho při nabíjení používám.

Displej má širší rozpětí jasu, barvy jsou sytější, pozorovací úhly bezproblémové, automatická regulace jasu je taky v pořádku. Nechápu jak si někdo může stěžovat na fullhd u 5,5", myslím, že je to tak akorát.

Kdyby někdo měl ještě nějaké otázky, rád zodpovím :)
Nokia 8310 > 1600 > 5300 > Sony Ericsson K770i > HTC Smart > Samsung Galaxy Mini > Galaxy Trend > Honor 4C > 5X > 6X > 8 > 9 > 10 > Galaxy S10+ > Note10+ > S21 Ultra > S22 Ultra
VolumePJ
Junior

Odeslat příspěvekod Xr33 15. 3. 2017 21:07

Takže Výkon je podstatně větší, než novinka Asus Zenfone 3 Max (ZC553KL)..

A baterie se nabije z takovych 10 % na 70 % za jak dlouho ?
Předpokládám, že používáš normální nabíječku.
Xr33
Junior

Odeslat příspěvekod VolumePJ 15. 3. 2017 21:54

To jsem neměřil, tel dávám nabít přes noc a jdu spát.. ale tak 1:15 to bude bych tipl :) Ano, používám nabíječku v balení, 6X ani rychlonabíjení nepodporuje co jsem se dočetl
Nokia 8310 > 1600 > 5300 > Sony Ericsson K770i > HTC Smart > Samsung Galaxy Mini > Galaxy Trend > Honor 4C > 5X > 6X > 8 > 9 > 10 > Galaxy S10+ > Note10+ > S21 Ultra > S22 Ultra
VolumePJ
Junior

Odeslat příspěvekod Xr33 16. 3. 2017 09:50

Dík za info.
Nabíjení je rychlé i bez speciální nabíječky to je dobře ... ;-)
Xr33
Junior

Odeslat příspěvekod JakubL 16. 3. 2017 17:38

Tak zatím mám dva nepříjemné poznatky:
1. na mém Honoru nějak nejde NFC. Tváří se zapnutě, ale nepovedlo se mi spojit s jiným telefonem nebo přečíst platební kartu..
2. gyroskop telefon sice má, ale Cardboard funguje nějak divne, celé se to hýbe tak, že je z toho člověku akorát zle..

Možná jsem měl jen smůlu na kus, zkusím pár dní počkat, jestli to nenapraví slibovaný update, jinak budu reklamovat.. :(

VolumePJ - pozoroval jsi něco z toho?
-
JakubL
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Xr33 16. 3. 2017 17:57

Tvůj problém není v telefonu.
Hledej ho jinde.
Xr33
Junior

Odeslat příspěvekod JakubL 16. 3. 2017 19:00

ok, tak jsem to NFC teda ještě zkoušel a nakonec se mi povedlo telefony spojit. Ideélně to teda ale nefunguje, pritisknutí zády sobě nejde, druhý telefon musím zády přitisknout k vrchní straně Honoru.. No a platební kartu nebo jinou kartu se mi přečíst nepovedlo, spojilo se to vždycky jen na okamžik a zase se spojení ztratilo.. A opět Honor reagoval néé na zádech, ale na vršku telefonu..

No a gyroskop jsem zkoušel i v aplikaci "Sensor box for Android" a ani v ní se nechová správně, je jakoby "zatuhlý"
Naposledy upravil JakubL dne 16. 3. 2017 19:12, celkově upraveno 1
-
JakubL
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VolumePJ 16. 3. 2017 19:08

JakubL - NFC jsem zkoušel jen jednou a taky se mi to nepovedlo, nikdy jsem to předtim nepoužíval, tak nevylučuju chybu z mý strany :) Cardboard mi funguje v pohodě.

Dnes změřím to nabití 10% -> 70%

Edit: Nabití z 10 na 70% trvá 1h a 10min, az 10 na 100% trvá 2h a 15min.

Edit2: Telefon mi od včerejška začal docela vrzat v hornim plastovém předělu na antény..
Nokia 8310 > 1600 > 5300 > Sony Ericsson K770i > HTC Smart > Samsung Galaxy Mini > Galaxy Trend > Honor 4C > 5X > 6X > 8 > 9 > 10 > Galaxy S10+ > Note10+ > S21 Ultra > S22 Ultra
VolumePJ
Junior

Odeslat příspěvekod JakubL 17. 3. 2017 17:19

No mě Cardboard nefunguje. Zdá se, že magnet v Cardboarduovlivňoval gyroskop, jakmile ss magnetem pohnu, obraz dělá přemety. Co jsem koukal, u některých telefonů se to děje..

VolumePJ - Spíš je mi záhadou, jaktože to tobě funguje.. :)
-
JakubL
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Xr33 17. 3. 2017 19:07

VolumePJ
Edit: Nabití z 10 na 70% trvá 1h a 10min, az 10 na 100% trvá 2h a 15min.



Tak to je super...Díky, předám.


JakubK
Blbneš. pro Cardboard je důležitý kompas. Ten ti blbne u magnetu, to jasné z jeho principu fungovani a funkce... :-D
Xr33
Junior

Odeslat příspěvekod JakubL 18. 3. 2017 08:37

Xr33 píše:JakubK
Blbneš. pro Cardboard je důležitý kompas. Ten ti blbne u magnetu, to jasné z jeho principu fungovani a funkce... :-D

No to si nemyslím, zkoušel jsem několik aplikací pro test gyroskopu. Telefon leží v klidu na stole, gyroskop je taky v klidu. No a jakmila přiblížím magnet, gyroskop začně šaškovat..
Jinak magnet je standartní součástí Cardboardu a na jiných telefonech funguje, takže ovlivněním kompasu to nebude. Naopak, podle "výkyvu" na magnetometru Cardboard pozná, že uživatel použil tlačítko..

BTW zkoušel už někdo NFC??
-
JakubL
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Xr33 18. 3. 2017 09:13

jakubl
Bude asi lepší, domluvit se s VolumePJ na tom, jaký cardboard a jaké aplikace používá když mu funguje.
Určitě víš, že ne každý je vhodný na daný typ telefonu.
No a budeš vědět jak na tom telefon je, zda je vadné čidlo nebo něco jiného.
Xr33
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků