Honor 6X - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Honor

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod alesek112 17. 11. 2017 20:12

zdrávím, já ještě aktualizaci nemám, poslední mám BLN-L21C432B367.
alesek112
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jose5 19. 11. 2017 19:18

Ahoj,
pořídil jsem si tento telefon, mám tam dvě SIM karty, jednu svoji a jednu služební, nenašel jsem nikde kde přepnu na Sim, ze které potřebuji volat, stále mě to ukazuje pouze Sim 1, ale dovolat se jse na kteroukoliv.

Děkuji za poskytnutí rady, jak přepínat. Josef
Jose5
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 19. 11. 2017 19:39

stáhni si apku True Phone a tam si nastavíš vše
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jose5 19. 11. 2017 20:00

OK děkuji
Jose5
Junior

Odeslat příspěvekod Nery 19. 11. 2017 21:36

Já mám v nastavení sim v položce výchozí karta zaškrtnuto nevybráno a když chci volat, dá mi to vždy na výběr.
Nery
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jose5 20. 11. 2017 18:20

Už jsem to tam taky tak nastavil a jde to. Díky Josef
Jose5
Junior

Odeslat příspěvekod Ulrico 25. 11. 2017 23:44

Nezkoušel jste někdo app Dual SIM Selector? Chtěl jsem nastavit ze které SIM se má ten který kontakt automaticky volat, ale nějak mi to nefunguje. Pořád vytáčení čísel probíhá z defaultního dialeru a mé předvolby v Dual SIM Selectoru jsou ignorovány. Nikdy jsem tuto appku nepoužíval, takže nemám jistotu, že jsem si vše nastavil správně, ale snad jo. Až si říkám, zda je vůbec tato app s telefonem kompatibilní.
Ulrico
Junior

Odeslat příspěvekod BigT 30. 11. 2017 13:24

Umí tento telefon šifrování?
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Samsung A52s 5G
BigT
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 30. 11. 2017 23:31

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 28. 12. 2017 11:53

Využiji tohoto obecného vlákna k dotazu, kdyby vadil, prosím o upozornění, nebo přesunutí.

Honor 6X a Wi-Fi Direct s TV... částečně vyřešeno
Zkoušel jsem spojení mobilu a postupně dvou TV, bez úspěchu. Zvláštní bylo, že někdy mobil hlásil stav PŘIPOJENO, ale přitom TV nic nebyla schopna zobrazit. Po chvíli spojení se objevila hláška - chyba Wi-Fi - a spojení se přerušilo. Řešením je využít Nastavení->Chytrá asistence->MirrorShare a zrcadlit obraz z mobilu na TV. Tam se obě zařízení spojí a kupříkladu fotografie je vidět, hudba hraje atp. Předpokládám, že při využití nějaké aplikace by se dal vyladit i první styl spojení - zatím není čas řešit, navíc postačuje zrcadlení.

Honor 6X a Bluetooth reproduktor...
Zkoušel jsem spojení mobilu s malým BT reproduktorem. Spojení s mírnými problémy nahodím, nicméně zvuk z externího reproduktoru se kouskuje, jako by byl rušen. Zkoušel jsem různé místnosti, ale nepomohlo. Nemyslím si, že se jedná o rušení, spíše o anomálie v BT spojení. Na externí repro jsem připojil jiný mobilní telefon... tam se spojení uskutečnilo ihned, bez zádrhelů, navíc i následně přehrávaný zvuk funguje korektně. Máte někdo nápad, co kde udělat, aby se spojení vyladilo?

Našel jsem nějakou radu aktivovat HDB Nastavení->Rozšířené nastavení->Zabezpečení->Povolit aplikaci HiSuite použít HDB... ač o radě v tomto směru pochybuji, jako o správném postupu, zkusil jsem. Bohužel bez pozitivního výsledku.

Taky je zvláštní, že Honor někdy BT repro nevyhledá dle jeho názvu, ale MAC adresy. Přičemž viditelnost názvu je jasně dána.

Nevíte ještě někdo, zda nelze nějak na Honor 6X nahodit podporu pro VoLTE? Zajímavé je, že u zahraničních verzí se o tom píše, u CZ, nikoliv. Uživatel, který ho má si stěžuje, že při aktivní 4G od O2 mu telefon spojuje hovor/započne s voláním na další číslo až třeba po 18 vteřinách. Obdobně, když někdo volá mu. Zatím to řeší vypnutí 4G a ponecháním aktivní 3G/2G sítě.

Díky za rady a pomoc.
Naposledy upravil MgX dne 28. 12. 2017 13:25, celkově upraveno 1
S pozdravem MgX
MgX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod melipa 28. 12. 2017 13:06

Honor 6x je ted v TSB za 4 790,- s DPH
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 28. 12. 2017 13:24

Stříbrná verze byla i levnější.

-- 29. 12. 2017 13:34 --

Dotazů na Honor 6X zde bylo před Vánoci hafo. Lze předpokládat, že tento typ mobilu zakoupila řada lidí, ale nějak se asi nechce komunikovat a vyměňovat zkušenosti :hm

Když neumíte zodpovědět výše uvedené dotazy... tak třeba budete sdílnější s návrhy, co ze základního prostředí odinstalovat za Huawei aplikace a proč.
S pozdravem MgX
MgX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jose5 4. 1. 2018 16:38

Ahoj, v Honoru 6X mám dvě SIM karty, z jedné jdou posílat SMS jakkoliv dlouhé a u jedné při delší SMS mě to napíše, převádění na multimediální zprávu a v síti není podporováno a zpráva neodejde. Mám vše v původním nastavení z výroby. Když ale dám simku u které to nejde odeslat do jiného telefonu, tak zpráva odejde.
Děkuji za rady jak to nastavit.
Jose5
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 4. 1. 2018 18:13

Hm, zajimavej bug.
Ted jsem to zkusil ze sim 2 poslat a jakmile zprava zacale být sms 3-dilna, tak se zmenila na mms..
Napodruhe dokonce az kdyz zacala byt 4-dilna..
anonymni

Odeslat příspěvekod coldric 4. 1. 2018 23:19

A máš v pokročilém nastavení zpráv povolenu "7-bitovou optimalizaci"?
coldric
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků