Honor 7 Lite / 5C - obecná diskuze

Diskuze o telefonech Honor

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod J3n015 23. 6. 2016 12:29

Jelikož na alze už je skladem, tak oživuji toto téma, aby lidi co si ho pořídili psali postřehy.
Děkuji všem za sebemenší rozbor kritiku.
Naposledy upravil Fíla dne 24. 6. 2016 03:26, celkově upraveno 2
Důvod: odděleno do samostatného tématu
J3n015
Junior

Odeslat příspěvekod Qwizz 23. 6. 2016 13:57

Honor 7 Lite je hodně povedený telefon, koupí nic nezkazíš. Nicméně 2GB RAM už není kdoví co, má to kdejakej číňan a často máš volných něco okolo 800MB, to ale neznamená, že je to špatný. Za tu cenu do toho jdi, neprohloupíš.
Qwizz
Junior

Odeslat příspěvekod Hadzi 23. 6. 2016 14:59

Mě by docela zajimala reálná výdrž baterie :-).
S tou RAM mam jinak taky docela strach.
Kdyby mělo Xiaomi redmi note3 PRO LTE, jdu do něj, chybějící LTE mě trošku děsí.
Hadzi
Junior

Odeslat příspěvekod J3n015 24. 6. 2016 08:18

Já to myslel trochu jinak, nepotřebuju poradit zda koupit nebo né. Já potřebuju tu prvotní věc při vybírání: Recenze dostatky,nedostatky,klady,mínusy, proto čekám až se nějaký vlastník ozve. Na blind nic nekupuji.
J3n015
Junior

Odeslat příspěvekod hons 24. 6. 2016 08:51

Hadzi: Nevim proc 2giga by melo byt malo-jeste pred kratkou dobou to nemelo 90% mobilu.Ja jedu na 2Gb uz od doby Hua P6 a nikdy me to neomezovalo.Ale ja asi neziju heslem-vic pruhu vic addidas...
hons
Junior

Odeslat příspěvekod Hadzi 27. 6. 2016 12:04

Nechá se někdě pořídit pod těch 5,9k?
Hadzi
Junior

Odeslat příspěvekod J3n015 27. 6. 2016 14:31

Jeden za 4490,- Kč. Je použitý! Ale na otázku jak moc je opotřebovaný jsem dostal jen odpověď všeobecnou tzv. Mobil má 6 měsíců záruku od prodeje a stav přístroje nese známky běžného užívání ( např. škrábance , oděrky atd ). Myslím si, že se to nevyplatí riskovat kvůli té 6 měsíční záruce.. Jinak nikde levnější nebude, možná se na MP objeví zánovní, ten má už normální záruku a je většinou o 500 levnější než novej.

Napsal jsem i na mobilmánii ohledně recenze zda bude. Mobil je venku a nějak chlapcí nestíhaj. A ještě jsem nenašel ani pouzdro, jen tvrzené sklo a to bylo na alze za 299kč vydřiduši.

Našel jsem teď náhodou za 149 kaček
J3n015
Junior

Odeslat příspěvekod DearDevil 27. 6. 2016 20:30

Zdravím, jsem majitelem honor 7 lite a potřebuju od ostatních majitelů vědět, jak jim jde GPS.

Venku se zdá, že chytá dobře, ale v budově ani náhodou fix, vůbec - a to ani S WIFI, což je mi divný.

Můžete to prosím vyzkoušet jestli to je normální nebo vada kusu?
DearDevil
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod riki 27. 6. 2016 23:10

Když nevidí mobil satelit,tak jak chceš chytat GPS?Wifi ti k tomu těžko pomůže...jen mobil,co má fakt silný signál,tak někde poblíž okna GPS chytne...je dost mobilů,co má problém pod širým nebem...není to vada kusu...
Nikdy není tak špatně,aby nemohlo být ještě hůř.
riki
Junior

Odeslat příspěvekod DearDevil 28. 6. 2016 00:07

Ok, díky. Já jen, že v recenzi na Honor 7 psali, že chytá signál i uvnitř budovy, tak jsem čekal, zda to nebude mít podobný GPS přijímač.

Jinak co se týče pouzdra, tak na aliexpressu jsou nějaká na 5c, což bude stejný, tak to zkusím.

http://www.aliexpress.com/item/Premium- ... fb95d03bca
http://www.aliexpress.com/item/Huawei-H ... fb95d03bca
DearDevil
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod J3n015 3. 7. 2016 10:38

Nemůžete někdo popsat dostatky a nedostatky tohoto stroje, když jste vlastníci? Na netu píšou, že hodně svítí noti. dioda je to pravda?
J3n015
Junior

Odeslat příspěvekod mnavri 3. 7. 2016 11:44

Ne není to prava.
Notifikacni dioda sviti jemneji, nez u honoru 3c a 4c.
mnavri
Junior

Odeslat příspěvekod lester555 3. 7. 2016 15:36

tak na CZC píšou, že notifikační diodu nemá, ale v diskuzích se píše opak ;
výbavou to má být jak P9 lite, ale v jedné diskuzi píšou, že honor má v šeru velký šum a foťák se s p9 lite nedá srovnat;
sám váhám který z nich vzít, honor se mi líbí kovovým tělem, ale nejpodstatnější bude výbava, pro mě foťák a rychlost odemknutí čtečkou otisků
lester555
Junior

Odeslat příspěvekod mnavri 3. 7. 2016 21:50

Nevim, co na czc pisou,
ale jestli chces, prijd se podivat, co mi na mobilu blika :o)
mnavri
Junior

Odeslat příspěvekod J3n015 4. 7. 2016 00:24

Mnavri nemáš ještě starej mobil, aby si to natočil tu diodu? Jde o večerní nabíjení, když jdu spát, abych to neměl jako lampičku.. Jinak do mobilu půjdu na 95%, ale furt čekám na recenzi nějakou na nějakým pořádným webu, kde to pořádně prošmejděj.. Na mobilmanii se asi nedočkám..
J3n015
Junior

Odeslat příspěvekod tomikm 4. 7. 2016 09:42

To je problém diodu na noc něčím přikrýt? Buď rád, že diodu má, horší by to bylo bez ní a nebo kdyby svítila slabě.
tomikm
Junior

Odeslat příspěvekod J3n015 4. 7. 2016 10:22

Teoreticky je mi to jedno, když nabíjím, tak mám mobil zádama nahoru kvůli zvuku (S 3 Mini). Ohledně tvrzených skel a gumovych obalů nebo krytů: Nevíte jestli už jsou nějaké v Česku? Nechci mít telefon 14 dní bez ochrany, než by to došlo z Číny a nevím zda za 2 dolary se dá věřit sklům.. NILLKIN je má sice dražší ( Při porovnání ceny na aliexpressu a u nás, tak se cenově zas tak neliší a hlavně dodání je průšvih z Číny..). Případné zkušenosti a odkazy sdílejte. Díky
J3n015
Junior

Odeslat příspěvekod DearDevil 8. 7. 2016 01:18

Jas diody mi příjde v pohodě. Jinak má tuším 3 barvy. Žlutá, zelená, modrá (nabíjení, oznámení, jiný oznámení (fb livestream).
DearDevil
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod J3n015 13. 7. 2016 07:42

Tak jsem si mobil chtěl pořídit u O2, ale asi se budu muset porozhlédnout jinde.. Psal jsem jim už když šel telefon do prodeje a oni neměli prý žádné informace o dostupnosti od distributora (Už tady mi to přišlo divné, jeden ze 3 českých operátorů nemá informace o mobilech). A to mi ještě jedna operátorka od nich napsala, že do 14 dnů by měl být k dostání u nich (Ale spíš to byl postup zbavování abych jí dal pokoj a neptal se na takové věci). Včera jsem to zkusil znova a napsali mi stejnou věc s distributorem. Neříkejte mi, že mají tak chladné vztahy, nebo spíš žádné s distributory telefonů? U O2 jsem ho chtěl proto, že je většinou mají vystavené a člověk si je může vyzkoušet (Bohužel jsem z Karl. kraje, kde tenhle telefon nemají nikde na ošahání a nechtěl bych kupovat něco, co jsem neměl v ruce.
Pokud by někdo věděl kde v tomto prokletém kraji sehnat honor 7 lite na ošahání funkcí, prosím dejte vědět.
J3n015
Junior

Odeslat příspěvekod Sentry 13. 7. 2016 08:29

Zkus ostatni operatory, jestli ho maji na prodejne vystaveny, kde by jsi si ho osahal. Jinak koupit se da na eshopu, cena je stejna. Zkus se podivat na netu, jestli jsou v tvem okoli prodejny Electroworld, Euronics, DATART (vetsinou byvaji ve velkych nakupnich centrech). Tam by je meli mit podle heureky take.
Honor 8 Premium - 4GB/64GB
FRD-L19C432B521 (8.0.0.521)
Sentry
Junior

Odeslat příspěvekod J3n015 13. 7. 2016 10:47

Bohužel, tyhle shopy mám projeté a Euronics mi napsal, že je nejspíš nebude mít skladem jen na objednávku doručí (což asi znamená, že ho akorát vyzvednu na prodejně, ale už mi ho nepůjčí na odzkoušení). To samé elektroworld, má ho na skladě, ale nevím zda ho má vystavený. Odeslal jsem všude teď emaily do všech obchodů znova, tak uvidíme. A jinak žádný operátor zatím Honor 7 Lite v nabídce nemá.
J3n015
Junior

Odeslat příspěvekod Sentry 13. 7. 2016 10:50

Zkusil bych to pres ty e-shopy. Ze zakona mas moznost jej vratit do 14 dnu bez udani duvodu. A tech 14 dni je na vyzkouseni prece uz dostatek casu ...
Sentry
Junior

Odeslat příspěvekod J3n015 13. 7. 2016 11:18

Pokud nic nezbyde, budu to muset tak udělat. Ale nerad bych se babral s odesíláním zpět. Uvidím jak se vyjádří na emaily, popřípadě se bude objednávat. Ale ještě nemají v CZ pořádně dostupné tvrzené skla a obaly na tento telefon, takže bych ho neměl stejně jak chránit. Dám jim pár dní a uvidíme.
PS: Vím že si to za hubičku můžu objednat z Číny, ale čekat na 14 dní na obal se mi vyplatí už raději jít do české přirážkové ceny.

EDIT: Zdarec lidi, prosím Vás vlastníci Honoru 7 Lite, má tento telefon gyroskop? Na mobilmanii tvrdí že ne a na jiných .com stránkách tvrdí že má. Ptám se ohledně toho, že mám chuť si zachytat pár pokemonů pomocí fotoaparátu a dozvěděl jsem se, že telefon co nemá gyroskop tak se mu pokemon v AR modu neobjeví.
Tahle otázka je převážně asi pro vlastníky honoru a pokemonu, za rychlou odpověď děkuji předem.

EDIT 2: Dneska mám na poště už honora s obalem (150 kč) a sklem (250 kč). Ten obal se dá sehnat v CZ o 30kaček dráž, ale máš ho do druhého dne. Odedneška ty pokemony chytím všechny ! ;) :P
J3n015
Junior

Odeslat příspěvekod Sentry 20. 7. 2016 22:53

Mam dotaz pro uzivatele Honor 7 lite. Kde se da v telefonu nastavit odlisny zvuk vyzvaneni pro zvoneni a zvlast pro sms ? Diky
Sentry
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 24. 7. 2016 01:06

Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Billes 8. 8. 2016 14:27

Ak si pustim na youtube video ktore ma rozlisenie 720p alebo 1080p ale 60fps, tak mobil mi ponuka len moznost nizsiu (480p). Akokeby to nevedel prehrat. Pritom 30fps videa prehra aj v 1080p. Ako je toto mozne ?
Billes
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pepan_22 8. 8. 2016 14:42

Youtuba to nejspíš omezuje. Pro "nepodporované" prohlížeče.
Pepan_22
Junior

Odeslat příspěvekod Ascaso 10. 8. 2016 21:12

Nějaký tip na pouzdra,skla? Pokud mozno cz eshopy
Ascaso
Junior

Odeslat příspěvekod J3n015 11. 8. 2016 11:35

Dám ti sem to co jsem si objednal já a co používám:
https://www.mall.cz/dedikovane-kryty/honor-silikonovy-obal-honor-7-lite-bezbarvy?src=sug
https://www.alza.cz/fixed-pro-honor-5c-d4292990.htm?kampan=adpla_vyrobci_none_mobilni-telefony&gclid=CIrp2uiGuc4CFUgq0wodDnULqw
a pak jsem si ještě v O2 dokoupil takovou Pouzdro kapsu http://www.redpointstyle.cz/kolekce/tweak/ .
Vzal jsem dřív 4XL ale to stím gumovym obalem tam nesedlo dobře, tak mi to vyměnili za 5XL a to sedí krásně. Volil jsem to kvůli tomu, abych nemusel kupovat ten knížkový obal, moc se mi nelíbí a hlavně to dělá z mobilu velkého tlouštíka + blbý úchop pro mě.
PS: Ten bezbarvý kryt má vzadu na celé ploše takový bílý podklad, který není moc průhledný, takže nevyniknou kovová záda, ale já to mám hlavně kvůli fotoaparátu, aby se neodřel když je vystouplej.
J3n015
Junior

Odeslat příspěvekod Billes 11. 8. 2016 12:28

Chlapi, na aliexpress to zozeniete za 1/10 ceny co tu posielas linky, a ponuka je omnoho sirsia.
Billes
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod J3n015 11. 8. 2016 13:39

Ja nechtel cekat a u mallu jsem mel slevu.. tvrzene sklo na ali vyslo o kilco levnejc stejna znacka ale cekas na to 2 tejdny.. radeji priplatit nez mit telefon 2 tydny bez ochrany.. To je jako byjsi cekal na kondomy 14 dni misto aby sis priplatil par kacek..
J3n015
Junior

Odeslat příspěvekod Ascaso 17. 8. 2016 19:15

Diky, pouzdro mám nakonec podobné po starym mobilu, koupil sem zatim to sklo. Chci pouzdro - peněženku, tak jeste počkám co se objeví

-- 22. 8. 2016 00:18 --

To tvrzeny sklo... na displeji je od výroby folie, šla dobře dolů?
Ascaso
Junior

Odeslat příspěvekod J3n015 22. 8. 2016 15:21

No, je to klasická folie co si lidi lepi na mobil, takze nema zadnej kousicek na odchlipnuti. Chvilku jsem bojoval, ale vzal jsem to v hornim rohu nehtem a sla vpoho.
J3n015
Junior

Odeslat příspěvekod Soldier.Kopi 9. 10. 2016 11:33

Zdravim, moje GPS funguje nějak hodně nepřesně což mě štve, protože aplikace využívající GPS používam hodně často. Co tim myslím uvidítě ve screenu. Šel jsem pešky po krajnici a koukejte co to dělá...můj starej huawei měl navigaci na metr přesnou :(

https://postimg.org/image/q80txdvb5/
Soldier.Kopi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod premo2 14. 11. 2016 18:19

Jaký držák do auta by jste pro 7 Lite doporučili ?
Lumia 920 Black
premo2
Junior

Odeslat příspěvekod Jose5 20. 11. 2016 05:01

Ahoj, jdou u tohoto tel. přesouvat aplikace na paměťovou kartu? Děkuji Pavel
Jose5
Junior

Odeslat příspěvekod lebka75 20. 11. 2016 10:41

premo2 píše:Jaký držák do auta by jste pro 7 Lite doporučili ?

Zkoušel jsem hodně různých držáků, ale buď málo držely, nebo byla hrozná manipulace s telefonem, nandavani a vyndavani oběma rukama. Nakonec jsem připlatil a koupil něco co drží úplně extrémně i na nerovný palubce, bezproblémové nandani i vyndani mobilu během vteřiny jednou rukou https://m.alza.cz/iottie-easy-one-touch ... oCkIjw_wcB
lebka75
Junior

Odeslat příspěvekod Jose5 21. 11. 2016 18:48

Stále nikdo neví, zda jdou přesouvat aplikace na pam. kart? Pavel
Jose5
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 22. 11. 2016 01:11

Jdou, ale ne všechny, např. sytemové, od Google ne, nainstalované z GP téměř všechny ano
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod live5 14. 12. 2016 09:37

v nekterych recenzich jsem cetl ze ma dele ostri nebo lag pri foceni nebo ukladani snimku, mate s tim nekdo zkusenosti?
live5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Warle 16. 12. 2016 09:52

Zdravím,

chtěl bych vás požádat o radu. Přítelkyně dostane k vánocům Honor 7 Lite a chtěla by k němu flipové pouzdro, které umí telefon probudit a uspat, ale nedaří se mi nic takové v ČR najít. Umí to vůbec ten telefon?

Díky za tipy :)
Warle
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Linda_900 16. 12. 2016 10:07

Ahojte, chtěla bych si koupit honor 7 lite, ale s tím, že nemám peníze na to, abych ho kupovala v hotovosti,no rozhodně ho nechci brát od žádného operátora, koukám, že alza má možnost, vzít telefon i na splátky http://www.letakomat.cz/alza/ten-nejlep ... te/?page=2 máte někdo s tím zkušenosti, že přes jakou společnost to oni dělají? Případně mi víte poradit, kde se ten telefon takhle vyplatí koupit?
Linda_900
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 16. 12. 2016 10:17

Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Katikakus 16. 12. 2016 11:54

Nikdy nekupuj nic, na co nemas penize. Jedina vyjimka je bydleni a i tam musi clovek byt opatrny a dobre pocitat. Kupovat mobil/dovolenou/vanocni darky na splatky je znakem ekonomicke neznalosti a lide se tak nejcasteji dostavaji do financnich potizi. Radeji mesic dva pockej a dej dohromady celou hotovost. Prr pripad nenadale poruchy/nehody at uz telefonu ci pracky/lednicky, je potreba mit financni rezervu, na kterou okamzite muzes sahnout.
Katikakus
Junior

Odeslat příspěvekod Linda_900 16. 12. 2016 13:57

Nick Cave píše:Alza to má u Cetelemu
https://www.alza.cz/splatkovy-prodej-art1323.htm
děkuji za rychlou odpověď, cetelem to by mělo být více méně bezproblémové, ne?
No nekupovat nic na co člověk nemá peníze a mít finanční rezervu, to je sice ta ideální situace, ale bohužel ne vždy se dá dodržet, takže někdy je nutné sáhnout i na takové řešení. Nový telefon je momentálně pro mě nezbytností, musím si koupit něco aspoň trošku lepší, alespoň nějakou tu střední třídu a jednoduše tolik peněz jednorázově pro mě aktuální nepřichází v úvahu.
Naposledy upravil Nick Cave dne 16. 12. 2016 14:10, celkově upraveno 1
Důvod: necituj předchozí příspěvek
Linda_900
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lebka75 16. 12. 2016 18:57

Warle píše:Zdravím,

chtěl bych vás požádat o radu. Přítelkyně dostane k vánocům Honor 7 Lite a chtěla by k němu flipové pouzdro, které umí telefon probudit a uspat, ale nedaří se mi nic takové v ČR najít. Umí to vůbec ten telefon?

Díky za tipy :)

ne Honor 7Lite nemá tuto funkci ...
lebka75
Junior

Odeslat příspěvekod MichalV65 8. 2. 2017 16:43

Chtěl bych se zptat čím je chráněna čočka fotoaparátu. Jestli je tam plast nebo nějaké sklo? Díky
MichalV65
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ascaso 28. 2. 2017 23:40

Zdravim,dnes probehla aktualizace EMUI a telefon docela dost zmenil podání barev. Mate to nekdo podobne?
Ascaso
Junior

Odeslat příspěvekod Vestor 1. 3. 2017 08:22

Ahoj, taky jsem včera udělal update na B132 a taky se mi posunuly barvy do azurova. Nejsem z toho úplně nadšený, ale zkusím to ještě vyladit manuálně nebo si prostě zvyknout. Jinak co se týče poznatků, rychleji funguje odemykání čtečkou, ale zase se telefon pomalu připojuje na WiFi. Přibyl tam ten režim komfortní čtení, který je ovšem z půlky ve španělštině.
Vestor
Junior

Odeslat příspěvekod lester555 9. 3. 2017 21:21

tak se mi telefon aktualizoval a je to peklo, dá se nějak vrátit zpět?
telefon od aktualizace zamrzá, nejčastěji po ukončení hovoru zůstane viset na obrazovce hovoru a nejde nic dělat, pomůže jen restart podržením tlačítka ;
v prohlížeči Chrome nefunguje klávesnice, resp pozná že píšu, ale znaky se nezobrazují, pomůžu jen shodit chrome a zapnout znova;
a nejhorší je, že sem brutálně snížila výdrž baterie - i když nic nedělám a teleofn leží, tak vysaje baterku za den
lester555
Junior

Odeslat příspěvekod Baf13 9. 3. 2017 21:50

A dělal jsi po aktualizaci hard reset?
Baf13
Junior

Odeslat příspěvekod daja33 9. 3. 2017 22:01

Taky jsem aktualizoval na b132,a žádný tebou popisovaný problém nemám.Hard reset jsem nedělal.
daja33
Junior

Odeslat příspěvekod lester555 9. 3. 2017 22:40

reset jsem nezkoušel, zatím jsem neměl čas nic zálohovat
lester555
Junior

Odeslat příspěvekod budo 15. 3. 2017 06:44

Navigace na tomto mobilu neni zadna slava. Oproti SGS4 mini jsou P8 lite i Honor 7 Lite na navigaci slabe. Pri jizde autem ve meste casto ztraci signal nebo laguje. Ani sporttestery neloguji spravne. Napr. Runtastic. A pise to nejakou hlasku, ze je vykon gps optimalizovan kvuli uspore baterie a da se nekde nastavit.
Stejne tak kdyz pustim Locus, zobrazi se oznameni: Výkon aplikace Locus Map je momentálně omezen optimalizací baterie systému Android, což může mít za následek výpadky GPS při běhu aplikace na pozadí a další problémy. Pro odstranění těchto problémů vypněte, prosím, optimalizaci baterie.

Přitom jak Locus, tak i Runtastic případně další apps užívající GPS modul, mám v chráněných aplikacích, a optimalizace v menu Správce baterie/Plán spotřeby/mám přepnuto na Výkon (nikoliv na Inteligentní). A stejně se ta výše uvedená hláška u Locusu zobrazuje. Tak mi sakra řekněte, kde udělali soudruzi z NDR chybu a jak se dá docílit správného fungování aplikací s GPS? Ono logovat turistickou trasu, abych reálně ušel 30km, ale v logu bylo 70km a pak vymazávat ručně body ustřelené úplně mimo trasu není k ničemu. Všechny recenze a hodnocení, stejně tak i vlákna na fóru, řeší samé hovadiny. Jestli je pěknej design, jestli to je podobný mobilu z vyšší řady a uděláte s tím dojem (fakt pitomost), jestli to má enefcéčko (kokotina dnes v ČR k ničemu), jestli se na tom dá hrát gétéáčko na plný detaily a že je fakt škoda, že to má na bradě zbytečně hodně místa a nemá to senzorový tlačítka. Yakosorrydementbabiš, ale hodnocení mobilu pojaté tak, že cílí hlavně na pubertální užívání mobilu jako hračky, zatímco o ověření opravdové funkčnosti modulu GPS s běžnými apps (google mapy, Locus, Runtastic, Sports Tracker, Waze, atp.) se nikde člověk před koupí nic nedočte. Koupí mobil vychválenej do nebe v rovině výše uvedených nesmyslů typu má nemá enefcéčko a pak zjistí, že Huawei P7 Lite ani Honor 7 Lite neumí pořádně pracovat s GPS a nikdo neví, co s tím. Na fórech se řešej jen pitomý rooty (hovadina k ničemu pro puberťáky, dospělej člověk chce přístroj koupit a používat). Ukáže se, že v předprodejních recenzích je Sony E4g vychválenej do nebe vlastně plastová krabička na hraní pro děti a nemá X čidel a funkcí, který byly avizovaný, že je má (např. elektronický kompas - pro geocaching a navigování v autě pro komfort nezbytnej), že u Huawei P7 Lite kixne wifina a nejde opravit (což vám při nákupu samozřejmě nikdo neřkne, ale když dáte najevo, že to víte, tak moudře pokyvujou hlavou že jo, že "jó, to se ví".

V podstatě celej ten humbuk kolem hodnocení mobilů na dedikovaných webech a fórech je jen povrchní marketingová maškaráda, ale pro kvalifikovanej výběr přístroje to stejně není použitelný, přestože se všichni tvářej, že jo.

Tak jsem si ulevil a teď mi teda někdo prosím řekněte, jestli a jak se dá vyřešit (běžným uživatelským nastavením - žádné dementní rootování) špatná funkčnost GPS ve výše uvedených situacích. Dík.

Nevite jak?

Zajimalo by mne, jake s tim maji zkusenosti ostatni a jestli na zlepseni funkcnosti gps neni nejaky figl. Diky
budo
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 15. 3. 2017 09:42

Vzhledem k tomu, že považuješ root za dementní záležitost, domníváś se, že nfc je k ničemu, tudíž vůbec netušíš o čem mluvíš, obrať se z důvěrou na servis, budeš-li mít štěstí tak ti pomůže.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod budo 15. 3. 2017 11:57

Hele ridici jednotku v aute si taky hackujes a preprogramovavas?

Ohledne nfc jsem nenasel jedinou v soucasnosti uzitecnou a vyuzitelnou funkci. Tak to mne zasvet, klidne odkazem.
budo
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 15. 3. 2017 13:16

Třeba sdílení souborů mezi dvěma zařízeními, snadné připárování. Root není žádné hackovani, jen si potvrdil že víš hodně málo, proto se opravdu radši obrať na servis.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod budo 16. 3. 2017 12:24

Hele hackování jsem myslel obrazne. Ze jsem neco potvrdil si klidne mysli jestli Ti dela dobre delat chytraka slovickarenim, uzij si to. Nerekl jsem nikde, ze o tom vim hodne, naopak, rikam, ze nevim a nikdy me to nezajimalo. Podstatu ale, domnivam se, chapu - ze root je to, ze odemknu FW a lezu do urovni, kde nemam co delat. Proto je to od vyrobce zamceny, aby to lidi nerozjebali. Kdyz to rootnu, tak ztracim zaruku. Tudiz pro mne to je to same, jako kdyz obrazne receno pro zjednoduseni pouziju slovo hacknout - ktere taky znamena, ze v IT lezes pres ochranu nekam, kde nemas co pohledavat.

Na to, abych z jednoho do druhyho mobilu dostal soubor, nepotrebuju NFC, ktery na to mimochodem stejne funguje totalne nespolehlive a je problem se znalosti pouziti u ostatnich uzivatelu. Na to maji dnesni mobily i bez NFC hromadu moznosti. A mimochodem, kdyz uz ja jsem ten, co tomu nerozumi, zatimco ty ses evidentne velkej specialista, tak bych ocekaval, ze dobre vis, ze na takovou hovadinu, jako jen pouhy prenos dat, NFC urceno neni.

No nic, zatim jsi mi vysvetlil, ze tomu ty rozumis a ja ne. Ale taky jsi doted nepredvedl krome toho, cemu ja rikam "kecy v kleci", nic.
budo
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 16. 3. 2017 12:59

Čemu nerozumíš ve spojení obrať se na servis? Hackovat nechceš jiná cesta není, keců tady máš spoustu jen ty.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod budo 16. 3. 2017 14:27

Nevíš viď :D
budo
Junior

Odeslat příspěvekod lester555 18. 3. 2017 22:47

honor 7 lite má gps v pohodě, používám na geocaching a tam je znát každý metr
lester555
Junior

Odeslat příspěvekod budo 20. 3. 2017 10:14

Možná se to chová jinak při GC a jinak při jízdě autem v městské zástavbě. Změnil jsem nastavení ve správě baterie a od té doby jsem neměl možnost vyzkoušet navi v městském provozu. Zbožné přání je, aby to byla ta věc, která nakonec pomůže. Ale tyto 3 SS ukazují na to, že ještě něco není správně.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Po změně optimalizace baterie na plný výkon jsem vyzkoušel i restart. Pro jistotu. Stejně dostávám od Locusu tuto hlášku.

Mimochodem také je běžné, že když shodím MoE na pozadí a pak znovu obnovím / spustím nebo když mi do spuštěné MoE někdo zavolá, tak že pak hra přestane přehrávat zvuky a že při hovorech se s volajícím neslyšíme. Ani když mu volám já zpět. Tato chyba nastává tak v 60%. K jejímu odstranění pomůže jen restart. Telefon je dobře vybavený, ale tyto chyby jsou nepříjemné.
budo
Junior

Odeslat příspěvekod Radmil1020 25. 6. 2017 14:26

Zdravím, kamarádka si koupila Honor 7 Lite a asi měsíc po zakoupení jí spadl na zem a praskl jí displej na asi 80% plochy. Byla s tím v oficiálním obchodu Huawei a tam jí řekli, že na to displeje nemají a tak nejsou schopni to opravit.
Je mezi vámi někdo, kdo by věděl jak ten displej opravit, nebo kde ho opravit, případně někdo kdo by sám uměl opravit (Praha), nebo by dokázal jakkoliv poradit co dělat?
Samozřejmě opravu by zaplatila.

Předem díky za názory..
Radmil1020
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Xr33 25. 6. 2017 14:48

Xr33
Junior

Odeslat příspěvekod Radmil1020 25. 6. 2017 14:54

Už také sleduju, že těch servisů je hodně a že jediný kdo si s tím nevěděl rady byl oficíální Huawei obchod..
Radmil1020
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zumzumzum 5. 4. 2018 16:14

Honor 7 lite obdržel EMUI 5.0.2

https://youtu.be/oyTtrra4f80
Siemens C25 > Siemens C35 > Sony Ericsson K700i > Sony Ericsson K750i > Sony Ericsson K850 > LG Viewty > Iphone 3GS > Sencor P400 > LG Optimus LII > Lenovo A7000 > Lenovo P90 Pro > Honor 4X > Huawei P9 Lite > Honor 9
zumzumzum
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 11. 5. 2018 02:55

Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod zumzumzum 24. 5. 2018 20:01

Honor 7 lite obdržel další aktualizaci firmware

https://youtu.be/FqWFhq5LbFc

-- 15. 6. 2018 20:16 --

Honor 7 lite obdržel firmware B359

https://youtu.be/oIyK2TycHmg

-- 23. 8. 2018 12:30 --

Honor 7 lite obdržel EMUI 5.0.3

https://youtu.be/3JY7290AXZI
Siemens C25 > Siemens C35 > Sony Ericsson K700i > Sony Ericsson K750i > Sony Ericsson K850 > LG Viewty > Iphone 3GS > Sencor P400 > LG Optimus LII > Lenovo A7000 > Lenovo P90 Pro > Honor 4X > Huawei P9 Lite > Honor 9
zumzumzum
Junior

Odeslat příspěvekod bubu75 20. 9. 2018 10:37

Bude aktualizace na android 8?
bubu75
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 20. 9. 2018 11:07

Tady je poměrně aktuální seznam aktualizací na Oreo

https://www.svetmobilne.cz/aktualizace- ... 6516040189
Nick Cave
VIP uživatel