Lenovo A 606 -zápis na SD Kartu ?

O mobilních telefonech značek Lenovo i Motorola

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Kutifel 12. 2. 2017 10:31

Ačkoliv mám v mobilním telefonu Lenovo A 606 v uložišti nastaveno úkládání na paměťovou kartu veškeré stahování / aplikací,foto i hudby / jde na paměť telefonu.Jsem tedy nyní v situaci,kdy je paměť telefonu naplněná a nelze stáhnout další aplikace.Přitom SD karta je prázdná.Jak to vyřešit?Jak místo uvolnit a přenést již uložené z paměti telefonu na paměťovou kartu?
Kutifel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 12. 2. 2017 12:13

potrebujes aby kazda aplikace mela opravneni k zapisu na sd card1..nikoliv sdcard0.
Varianta 1.
Varianta 2 - u android 5.0 stacilo kartu vyndat a vlozit do ctecky sd a pojmenovat v disceditoru.
Varianta 3 l!nk2sd a root a to je opravdu ultimativni reseni.Ani jednim totiz nedokazes aby app si na sd odhazovala i lib atd.Takze i kdyz lidi maj zapis na sd funkcni stejne nenacpo 20 her po 2 giga do founu i s 64g kartou.Ja jo.
Varianta 4 podobny jako link2sd,reknes androidu ze sdcard 0 je sdcard1 a naopak :-)
Btv stahovani je siroky pojem.Vestaveny download manager ti bude stahovat na sdcard1,pouzijes es a z duvodu nedostatecnyho opravneni to haze na sdcard0,klasika
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeorgeB 11. 6. 2017 15:41

...popisuješ to velice obecně, prosím Tě, můžeš napsat přesný postup? Mám Lenovo A606 s Android 4.4.2,
GeorgeB
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 11. 6. 2017 17:13

use google ? nefunguje ?
Pokud ne,tak predpokladam ze telefon mas jiz dva roky,takze o zaruku nejde,i kdyz o zaruku neprichazis timto postupem ale nechce se mi navic vysvetlovat jak se dela unroot.
Takze rootni,na androidforu mas krok za krokem popis jak,na xda taky.Je to akce na 5 minut pro kohokoliv kdo umi cist,zadny znalosti netreba.
Pouzij link2sd,hotovo.Jak na link2sd ? Vzhledem k tunam navodu na netu neni treba to pastovat znovu.
Pokud nepouzijes link2sd tak proste staci vyndat kartu,strcit ji do ctecky karet nebo adapteru,v pc ji pojmenovat,vyjmout vlozit do telefonu.Pouzit spravce souboru ktery musi mit povolen zapis na pametovou kartu,hotovo.Stejne tak fotky,pokud pouzivas aplikaci treti strany musi mit opravneni.Uz si nepamatuji jestli vestavena,tzn. od lenova ma priznak system,je soucast firmware,pokud ano opravneni ma AUTOMATICKY
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeorgeB 19. 7. 2017 12:59

...Takže mobil jsem rootnul.
Má ted jiný problém:

V mobilu mám SDXC kartu 64GB. Vytvořené oddíly Fat32 54GB a 5,5GB EXT2. Pomocí Link2SD, jsem přesunul většinu appek na SD kartu. Chtěl bych zmenšit oddíl Fat32 a volné místo přiřadit k oddílu Ext2 a vytvořit oddíl Ext2, cca 10GB. Přes MiniPartition zmenšit oddíl Fat32 lze, ale nelze volné místo přiřadit k oddílu Ext2.

Poradí někdo, jak na to?
GeorgeB
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod roy1 19. 7. 2017 13:30

Nejprve zrus ten ext2 a udělej celý FAT32, pak to rozdel jak budeš potřebovat.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod oooooooooo 19. 7. 2017 14:54

Pokud pouzije fat32 misto ext2, nemuze vyuzit vse co link2sd umoznuje, ext2 je zurnalovaci fs mimo jine,fat32 nikoliv.ten druhy oddil ext2,ext3,prvni fat32.gparted a deset minut prace.
Linkovat a presunout mimochodem jsou dve uplne rozdilny operace,link2sd ma vyznam kvuli linkovani primarne
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 19. 7. 2017 14:57

Tak si to přečti ještě jednou, rozumbrado. Nikdo mu neradí aby nepoužíval ext2, jasný že bez toho to nejde.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod GeorgeB 21. 7. 2017 13:13

....takže jsem to provedl následovně. Pomocí link2sd jsem zrušil odkazy na všechny přesunuté apky, takže se vrátily do interní paměti mobilu. Fotky z SD karty jsem zazálohoval přes USB kabel volba MTP do PC. V MiniPartition jsem provedl format karty a následně na kartě vytvořil 44GB oddíl Fat32 primární a jako druhý ext2 15GB primární. Kartu jsem vlořil do mobilu a znovu jsem přes link2sd apky přesunul do karty SDXC. Vše funguje, jak má.
GeorgeB
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků