Nejde mi nabíjet mobil

O mobilních telefonech značek Lenovo i Motorola

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Katchen28 11. 1. 2017 21:10

Ahoj,
mám problém s nabíjením telefonu. Začalo to tím, že se mi jednoho dne vybil mobil tak až se vypnul. Bylo to v noci, takže jsem o tom nevěděla. Ráno jsem ho dala na nabíječku, vždycky se nabil asi tak do 20 procent a potom se nabíjení zastavilo nebo začalo klesat až po dvou dnech snažení prostě nešel ani zapnout. Usoudila jsem, že to je asi baterkou, takže jsem si koupila novou. Stará baterka tedy nebyla nafouklá, předtím vydržela třeba den, den a půl.
Jenže jak mi ten mobil nešel nabít, tak jsem možná tu nabíječku do toho konektoru cpala až moc, takže jsem ho tím možná poškodila.
Dneska mi přišla nová baterka, dala jsem ji do mobilu, když měl asi 20 procent baterky, dala jsem ho na nabíječku. První nabíječka nefungovala, druhá také ne, potom jsem našla originální nabíječku, která docela nabíjí a nevypojuje se. Nabíjím už asi čtyři hodiny, nejdřív se nabíjel dobře, ale u 66 procent se to začalo zastavovat a přestože je na nabíječce a téměř nic s ním nedělám, tak procenta klesají. Momentálně už to jen klesá a mam asi 56 procent.
Tak bych se chtěla zeptat, jestli je to u prvního nabíjení nové baterky normální? Asi moc ne.
A potom teda, jestli si myslíte, že je vadný ten konektor (přestože mobil normálně ukazuje, že se nabíjí, na displeji i ta dioda svítí tak jak při nabíjení svítí).
A jeslti nevíte, co se s tím dá udělat (kupovat nový mobil se mi moc nechce :D).
Předem děkuji za rady postřehy a zkušenosti. :-)
Katchen28
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 11. 1. 2017 21:17

Tam bude asi vadný konektor, oprava je celkem drahá. Co máš za mobil?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Katchen28 11. 1. 2017 21:20

Lenovo a536. Je mi jasný, že když oprava bude dražší než tisícovka, tak si radši novej mobil koupim, ale nechce se mi do toho.
A právě mi neni jasný, když je by to bylo tim konektorem, tak jaktože to vůbec jde trošku nabíjet? :'(
Katchen28
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 11. 1. 2017 21:26

Zkus tím kablem pohnout tak, aby se nabíjel, musíš se dívat na ukazatel nabíjení.. Já měl stejný problém s tabletem Lenovo, oprava konektoru v autorizovaném servisu více než 1000kč na dotaz
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Katchen28 11. 1. 2017 21:30

No on právě ukazuje celou dobu, že se nabíjí, ale přesto to klesá.
Katchen28
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 11. 1. 2017 21:34

Jestli máš dobrou nabíječku a novou baterii, tak by to mělo jít.. Víš co, zkus hard reset, obnovení továrního nastavení
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Katchen28 11. 1. 2017 21:37

No nad tim jsem taky přemýšlela, ale pak jsem si říkala, jestli to neni nesmysl. Takže díky, jdu to udělat! :D
Katchen28
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 12. 1. 2017 11:02

Špatný konektor pripadne kabel, dodává málo proudu nižší než je spotřeba.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 12. 1. 2017 11:51

Pokud vyhodilas baterku a nasledne tam vlozila novou je vhodne proves reset batery stats .Ty procenta co ti to ukazuje muzou byt od reality na hony vzdalene.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Katchen28 12. 1. 2017 13:20

Tak zatim to vypadá, že obnovení továrního nastavení pomohlo. :-)
Jinak teda o "reset batery stats" jsem nikdy neslyšela. Jak se to dělá? :-O
Katchen28
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod roy1 12. 1. 2017 14:57

Neřeš, továrkem jsi ho udělala.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod oooooooooo 12. 1. 2017 15:20

Dela se to pres konzoli u komplu coz by ti strejda google rekl, pokud vis CO a nevis jak neni spatny se mrknout.Existuji jeste jine cesty,tato ma vyhodu - naucis se zaklady s nastrojem ktery muzes kdykoliv potrebovat,dokud budes android pouzivat,jakejkoliv android,pravdepodobnost ze si poradis s vecma co lidi nosi do servisu a servis si z paty taha nesmyslny ukony co platis a on je pritom neudelal je taky dost vysoka :-) Vymazalas textovy soubor defakto z nejz cerpal system udaj o prubehu nabijeni,nabiti,udaj o procentech :-) No a factory reset ho smazne taky, neco jako kdyz te obtezuje komar a ty vybombardujes les a deset vesnic napalmem.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metyn 12. 1. 2017 16:19

:oboze :oboze :oboze , Meta
metyn
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků