Lenovo A536 nejdou instalovat aplikace

O mobilních telefonech značek Lenovo i Motorola

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod ostrozan 13. 10. 2016 06:27

Mám takový problém - po výměně sd karty za větší ( 8=>16G) mi nejdou instalovat aplikace právě na tu kartu.
Systém hlásí během instalace málo místa v paměti , přitom ale na kartě je minimálně 8G místa - což systém ví, protože mi to v nastavení -> úložiště ukáže.
Nastavení ukládání na sd kartu samozřejmě mám.
ostrozan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Miruska27 13. 10. 2016 08:23

A nechce ta nová karta naformátovat??
Miruska27
Junior

Odeslat příspěvekod ostrozan 13. 10. 2016 08:41

karta je zformátovaná - mám na ní fotky, mp3 aj. - které normálně zobrazím resp. přehraju
ostrozan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zivan 13. 10. 2016 16:23

A byla zformatovana v tom telefonu nebo v PC?
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ostrozan 13. 10. 2016 21:44

V pc - potřeboval jsem zkopírovat soubory ze staré na novou
ostrozan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod freddy158158 13. 10. 2016 22:17

tak ji naformatuj v mobilu.
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 14. 10. 2016 06:10

po naformatovani ji i pojmenuj, nepojmenujes, nejde instalovat na sd u cele rady mobilu po vymene sd. Formatovani je jenom takova bezvyznamna vec, kdyz uz - odebrat oddil, vytvorit oddil pokud by byl problem s filesystemem diky nemuz nemuzes s kartou pracovat. Protoze pokud pomuze format existuje x metod ktery by zabraly v tom pripade taky, navic by zustaly data kdybych chtel.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ostrozan 14. 10. 2016 07:37

existuje x metod ktery by zabraly v tom pripade taky, navic by zustaly data kdybych chtel.


to mně zajímá - nějaký příklad?
nechce se mi totiž tu kartu formátovat - znamená to zálohovat data a pak je tam zas cpát zpátky - je toho přece jen kolem 8 Giga
ostrozan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 14. 10. 2016 08:30

oprava chyb filesystemu, at uz prikazem, nebo aplikaci. Ja pouzivam oboji.Zabyvam se zachranou dat z havarovanych disku, karet atd..
Osobne ale tipuji ze po vymene mas chybnou path, neboli cestu, to resi pojmenovani sd card. Vyjmuti. Reboot mobilu, vlozeni sd card.
Ehm kontrola integrity sd karty nove, to povazuji za samozrejmost, pro zmenu kontrola povrchu, schvalne sem editoval nazev, najdes to pod check u vetsiny veci, chek fs bude filesystem, tzn. softwarova oprava, druha volba je konzrola povrchu, sectorů atd, hardware jestli je ok.Utilitu si vyber sam, ja pouzivam veci ktere jsou drahe a maji vic ucelu, jit s phdm nebo winhex na toto je zabijet mouchu rizenou strelou.
Naposledy upravil oooooooooo dne 14. 10. 2016 08:50, celkově upraveno 1
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freddy158158 14. 10. 2016 08:42

nechce se ti kopirovat usmolenych 8Gb ven a dovnitr? vzdyt to mas za par minut a problem je fuč. tak trp no ;-)
co maji řikat istatni co maji treba jak ja 64? :-D
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 14. 10. 2016 09:40

pokud jde kopirovat tam i zpet bez problemu, format ma stejnej vyznam jako k podavani penicilinu se polevat o pulnoci svecenou vodou.Vedlejsi efekt opravy vadne cesty kterou si tvrdosijne system drzi jde dosahnout i bez formatovani.
Pokud by byl problem s kartou at uz softwarovej - fs, nebo hw, povrch, je problem s kopirovanim, pokud mate nabouranych prvnich 512bajtů, telefon ji nevidi nebo ukazuje pomatenou velikost. Mount point navic vetsinou nesedi.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freddy158158 14. 10. 2016 11:04

je videt ze je majitel linej a zmatenej jak lesni včela na mytině :-D
at udela napred format coz by zvladnul a pak se uvidi.pokud mu predesla karta fungovala tak je chyba v karte.
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ostrozan 14. 10. 2016 11:18

freddy158158 píše:nechce se ti kopirovat usmolenych 8Gb ven a dovnitr? vzdyt to mas za par minut a problem je fuč. tak trp no ;-)
co maji řikat istatni co maji treba jak ja 64? :-D


Pravda je taková, že se ve skutečnosti nejedná o můj mobil, ale jiného člena rodiny -pro jednoduchost jsem psal jako "svém".

Takže ani nevím, kdy se k němu pořádně dostanu a kolik na to budu mít času, nemluvě o tom, že ten "člen" mi pocelou dobu bude stát za zádama a pravidelně po minutě se bude ptát "kdy už to bude?".

Z toho důvodu se snažím čas s tím strávený omezit na minimum.

oooooooooo píše:pokud jde kopirovat tam i zpet bez problemu, format ma stejnej vyznam jako k podavani penicilinu se polevat o pulnoci svecenou vodou.Vedlejsi efekt opravy vadne cesty kterou si tvrdosijne system drzi jde dosahnout i bez formatovani.



Pokud by byl problem s kartou at uz softwarovej - fs, nebo hw, povrch, je problem s kopirovanim, pokud mate nabouranych prvnich 512bajtů, telefon ji nevidi nebo ukazuje pomatenou velikost. Mount point navic vetsinou nesedi.


on problém je v tom, že kromě té instalace všechno normálně funguje - fotky z foťáku i stažené soubory se na kartu ukládají normálně, file manager taky chodí jak má - takže systém o ní určitě ví


freddy158158 : no comment
ostrozan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 14. 10. 2016 11:49

asis mne nepochopil, filesystem neni system :-)
to ze o ni vi nevylucuje ze cast zodpovedna za instaluj na sd card, ma jinou path nez zbytek.
bud si chces povidat nebo zkusis prvni prosty krok, pojmenovat kartu. reboot. test.
to ze minulou kartu system videl ,problemy nula, ted mas problem cos nemel a sice instalace- zaver, karta je vadna je totalni blbost, ten zaver, nikoliv to ze vadna byt muze. Ale to by clovek musel vedet jak system funguje a jak se k ulozistim chova.
Naposledy upravil oooooooooo dne 14. 10. 2016 11:57, celkově upraveno 1
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod opasino 14. 10. 2016 11:56

Tak chces poradit, nebo ne?? Nezlob se na me, ale nekolik uzivatelu ti napise radu a ty na to vymyslis takovou chabou vymluvu, viz. tvuj posledni prispevek, prvni tri odstavce tveho textu. Kdyz nechces vyzkouset, tak tezko neco vyresis.
opasino
VIP uživatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků