Lenovo Phab2 Pro, Phab2 Plus, Phab2 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Lenovo i Motorola

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 24. 10. 2016 07:42

Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 24. 10. 2016 07:51

Phab2 Plus gray za 8k dobrá cena, je příplatek za verzi gold opodstatněný? :)
A ten Phab2 za 5,5k s ppi 229 je jen pro nenáročné uživatele
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freddy158158 24. 10. 2016 12:20

doufam ze tam bude i vystaveny ;-)
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 24. 10. 2016 16:19

Nutno podotknout, že přístroje v Mall nejsou z oficiální české distribuce. :nenapadne
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freddy158158 24. 10. 2016 17:16

na prvotni osahaní to bude stačit ;-)
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 24. 10. 2016 17:43

U Mallu bych se nebál ho vzít i z EU distribuce, 8k je dobrá cena :)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 25. 10. 2016 09:33

https://www.mall.cz/mobilni-telefony-du ... Ar888P8HAQ

Na Mall.cz vyprodáno. Tak přiznejte se, kdo ho má už doma. :)
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freddy158158 25. 10. 2016 11:54

ja čekám na Pro :-D
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JoxY 25. 10. 2016 14:06

Zdravím, priznám sa, že som si Phab 2 Plus cez víkend objednal z mall.sk, keďže mali 5% zľavu a bol za 272€, takže so zľavou za 258€, čo mi prišlo ako veľmi dobrý kup. Hodím krátke preview, porovnávam s SGS7, takže všetky mínusy neberte doslovne, lebo predsa sú to cenovo odlišné zariadenia a pre rôzne cieľové skupiny kupujúcich.
Osobne som si ho zadovážil ako menší tablet na cesty s možnosťou zapnutia služobnej simkarty v prípade potreby.

Ad. distribúcia: Aj napriek tomu, že na heureke pri výrobku píše, že ho mall.sk môže mať z EU distribúcie (šedivka), môj kus je zo slovenskej (na nálepke na telefóne boli všeky náležitosti ako Lenovo Slovensko, Bratislava a bla bla bla :-) )

Takže poďme poporiadku:
Rozmery, váha: Veľmi príjemné, som veľmi rád, že je to zariadenie veľké ako telefón, nie ako tablet (rámčeky sú akceptovateľné), displej má čierny rámik, takže klame telom, veľmi mi pripomína tablet Huawei Mediapad M2 (zlatý variant), nič nevŕzga

Displej: Rozlíšenie je akurát, farebný gamut sa dá upraviť v nastaveniach, rozsah jasu je slušný (zaujímavé však je, že na automatike je minimálny jas nižší ako na manuále), pozorovacie uhly sú slabinou prístroja, pri pohľade z uhla je viditeľná inverzia farieb (tu nie som úplne objektívny, lebo som zvyknutý na AMOLED). Dotyk je istý, sklo vyzerá byteľne s maličkým zahnutím na bokoch, nemastí sa rýchlo, takže nejaká základná oleofóbna vrstva tam je. :-)

Verzia OS: Hneď po vybalení mi ponúklo 2 minor updaty okolo 60MB, verzia je teda 6.0 zo septembra 2016, dúfam, že im to vydrží, keďže podľa zdrojov by to malo dostať Nugát.

Prostredie: Launcher je klasický androidový so zoznamom aplikácií, takže žiadna nadstavba od Lenova. Prostredie je pomalšie (v porovnani s SGS7), aktivoval som položku pre vývojárov, kde som si všimol, že animácie boli na 0,5x rýchlosti (takže Lenovo zrejme vie o pomalosti chipsetu a už sa dopredu pokúsilo zrýchliť systém takto).

Výkon: v Antutu okolo 35 000 bodov, hry nehrám, youtube 1080p/60fps video bez problémov, filmy cez mx player ešte neskúšané. Ako som napísal, prostredie pomalšie, avšak netrhá, len je proste pomalšie, nič pre nedočkavcov. :-) RAM pamäť dostatočná, po štarte voľných 1,6GB. Z 32GB internej pamäte po prvom štare voľných okolo 23GB.

Foťák, senzory, konektivita:
Fotosenzor: Dynamický rozsah čipu je slabý, vonku tiene nevykresľuje a oblohu prepaľuje, HDR spracuváva telefón pomerne dlho (akokeby realtime fotil fotky s rôznou expozíciou, čo je podľa mňa dnes prežitok pri ultrarýchlych HDR pri SGS). Duálny foťák je čisto na režim pre rôznu hĺbku záberu, bolo by lepšie, kebyže sa vie snímač využiť na vylepšenie prvého modulu. V interiéri veľmi veľa šumu. Avšak podľa mňa je to problém automatiky, ktorá ženie zbytočne hore ISO. V Pro režime som dostal obstojné fotky. Video a zvuk testovaný nebol.

Predná kamerka: slabšia, vysoký šum, plusom diodka vpredu.

Senzorové tlačidlá, vibrácia, touchsenzor: Sú podsvietené, čo kvitujem, vibračná odozva je dosť neprirodzená a silná, jej intenzita sa nedá nastaviť, takže v tomto trošku mínus, ale je tu. :-) K čítačke nemám výhrady, funguje skvele, poklepanie po displeji 2x pre odomknutie rovnako. Veľmi teší notifikačná dioda, ktorá je samostatná a nie je v reproduktore, hrá "všetkými farbami", vidieť ju pekne, avšak nie je konfigurovateľná (dá sa iba nastaviť, pri ktorých udalostiach ma svietiť).

Hlasný reproduktor: Na spodnej strane dvojitá mriežka, reproduktor je samozrejme len v jednej, na telefón je hlasný, na tablet priemerný, nemám výhrady, je vcelku ok aj keď je jeden Dolby Audio samozrejme SW hlúposť, tú som rýchlo vypol.

Slúchadlový výstup: Oproti SGS7 (ten nie je najhlasnejší) je ešte tichší, nižšia dynamika, ale neurazí.

Konektivita: WiFi cez speedmeter cez 1 stenu od routeru - SGS7 (81/43 Mbit/s), Lenovo (37/24 Mbit/s), takže príjem wifi slabší, telefónny signál však chytá veľmi pekne (zatiaľ odskúšaná len pracovná 3G simkarta). GPS odskúšané zatiaľ nebolo.

Výdrž: Zatiaľ neviem zhodnotiť

Príslušenstvo: Slúchadlá JBL podobné ako dodáva Samsung (ani klasické pecky, ani špunty), plastové vyhotovanie s plochým káblom a 3tlačidlovým ovládaním, vyzerajú lacno, hrajú priemerne, avšak sedia asi najlepšie, ako som zatiaľ mal moznosť nosiť (oproti EarPods, Sony STH30, Samsung slúchadlá k SGS6/7), takže veľmi príjemné prekvapenie.
Nabíjačka: konektor zvrchu, výstup 5V/2A
Kábel: Veľmi krátky (okolo 50cm), pevný, hrubý, nepoddajný

Ochrana: Problémom je, že sa na tento telefón nedá zatiaľ zohnať púzdro, čo ma mrzí a dúfam, že sa to skoro zmení.

Sumár: Najpríjemnejšie z celého zariadenia na mňa pôsobí veľmi pohodlný headset, avšak spracovanie a pomer cena/výkon/form factor sú nastrane zariadenia, lebo za danú cenu podobné zariadenie kúpiť by bolo náročné, keďže dnes je kvalitný tablet/phablet s uhlopriečkou medzi 6-7 palcov nedostatkový tovar. Plánoval som zakúpiť Phav Plus 1. generácie, avšak tu ma zlákal prisľúbený update na verziu 7.0 a aktuálny 6.0, kdežto pôvodný model sa z 5.1.1. asi zrejme nedostane.

Ako som napísal na začiatku, moje hodnotenie sa odvíja od porovnania funkcií s top modelom SGS7, takže ku každej kategórii si pridajte po 1-2 "bode", ak vlastníte telefón nižšej triedy. Na to, na čo som si zariadenie kúpil, tak to mi, verím splní do bodky (na takéto to domáce surfovanie, filmy na cesty a navigácia do auta).

Som otvorený otázkam ohľadom zariadenia, ak bude záujem, pýtajte sa, pokúsim sa vyskúšať, otestovať, čo Vás zaujíma.
Naposledy upravil JoxY dne 25. 10. 2016 14:18, celkově upraveno 1
JoxY
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 10. 2016 14:13

Zajímá mne, zda je tam možnost ovládání displeje v rukavicích
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JoxY 25. 10. 2016 14:59

Nick Cave píše:Zajímá mne, zda je tam možnost ovládání displeje v rukavicích

Telefón explicitne toto nastavenie neobsahuje, v tenučkých displej funguje, avšak v hrubších (na úrovni hrúbky svetra) nefunguje, takže si nemyslím, žeby to telefón podporoval, nie je badateľný nejaký skok v citlivosti displeja, keď používam telefón v rukaviciach (ako to bolo pri Samsungoch, keď to nastavenie dali preč, avšak SGS7 nereaguje takisto) Takže ak v tenkých funguje, pripisujem to faktu, medzi prstom a displejom prebieha k reakcii cez veľmi tenkú tkaninu/látku (čo zrejme funguje na každom displeji).
JoxY
Junior

Odeslat příspěvekod freddy158158 25. 10. 2016 17:31

ty rukavice v nastaveni nejsou? nastaveni /display/velmi citlivy dotyk (tak to ma P1 ale stejne to v nich funguje i tak :-D )
zmenšeni displeje? klasicky napsanim "C" na displej? ( pohlazenim čtečky kdyz je vzadu jako u P1 asi ne že?
chytra scena - nastaveni profilu treba na wifi mute mimo kontaktu z hvezdickou a tak?
hovory - automaticke nahravani?
rychlonabijeni? (chlubi se tim) za jak dlouho se nabije?
3x poklepem lupa? (zoom daneho mista)
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 25. 10. 2016 21:36

jak probíhá odemykání toho telefonu ? Přejede se prstem po čtečce a pak se 2 x ťukne na displej ? Nebo kdy se ťuká na displej a kdy se čte prst ?
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freddy158158 26. 10. 2016 07:41

ředitel : ja myslim (dle svého) když maš otisk tak se hned odemče.
když otisk nepouživáš odemykáš poklepem.
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JoxY 26. 10. 2016 09:28

To freddy: ziadne nastavenie rukavic sa v telefone nenachadza, zmensenie displeja tento telefon neobsahuje a ani som nikde nenasiel, kde by sa to dalo nastavit (v polozke ovladanie jednou rukou je len to, ze sa ciselnik pri vytukavani podla gyroskopu presunie k pravej, alebo lavej strane). Citacka funguje cisto na odomykanie, ziadnu podporu gest som nezaznamenal.
Chytra scena - Toto neviem posudit, taketo nieco som v telefone nenasiel
Hovory - Nahravanie je nutne zapnut, ked sa hovor prijme, ale je pritomne priamo v telefone
Rychlonabijanie - ziadne ryche nabijanie (po vzore quick/fast/rapid charge) tu nie je, nabijacka ma vystup presne 5.2V/2A, takze pri velkosti baterky 4050mAh nieco kratko cez 2 hodiny
3x poklepom lupa funguje, je to zapnutelne/vypnutelne v nastaveni telefonu

To Reditel: Pri polozeni prstu na citacku sa kompletne odblokuje telefon, ked sa 2x tapne pri tejto funkcii, tak sa len rozsvieti uzamykacia obrazovka a dole sa zobrazi piktogram odtlacku. :-)

Kazdopadne som sa rozhodol, ze pristoj vratim v ramci 14dnovej lehote, pretoze si neviem zvyknut na pomalost systemu a pomalost internetoveho browsingu a rovnako ostrym hranam, ktore su nepohodlne, ked napr. lezim s telefonom a citam si, rovnako je po krajoch displej citlivy a ked ho drzim v ruke a tukam druhou, tak obcas pri miernom presahu ruky uz zabera na dane konceky prstov, kde ho drzim, rovnako kvoli senzorom (nahodnemu stlaceniu) ho musim obchytavat, co pri vahe 220 gramov v leziacej polohe citim. Su to take individualne zalezitosti, ale vadia mi. :-)
JoxY
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků