Lenovo S930 - konektor pro jack

O mobilních telefonech značek Lenovo i Motorola

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Galactix 21. 8. 2014 14:09

Dobrý den, zdravím všechny mobiláky,
abych popsal svoji situaci, koupil jsem si telefon Lenovo s930, nekupuju si telefony často a je to pro mě drahá investice jelikož jsem student. Ale stala se mi opravdu nepříjemná věc, poněvadž jsem blbec a kupuju si levná sluchátka, zašantročil jsem si originál Lenovo sluchátka a tak jsem si ze šuplíku vyndal své staré a zapojil jsem je do telefonu. Poté jsem je vyndal a vzpoměl jsem si na to že byli rozbitá, že jack byl nalomený, bohužel po vyndání jsem si všiml že kus jacku zůstal zapojen v telefonu, takže mi asi půl jacku zůstalo v konektoru a nejde vyndat. Zkoušel jsem to sám ale uvědomil jsem si že je to špatný nápad a poslal jsem telefon na reklamaci, prodejce poslal telefon do servisu ale bylo mi řečeno že do konektoru se nezle dostat bez výměny celé základní desky v ceně 4500 KČ... což je pro mě naprosto bez debat, to si nemohu dovolit, takže telefon mi byl odeslán zpět bez opravy. Nečekal jsem že se z takové prkotiny může stát taková bezmoc, telefon je nový a mám opravdu špatný pocit když nefunguje jak má, poslech hudby nepřichází nyní v úvahu. Proto přemýšlím jak to vyndat po svém, napsal jsem do hodinářství, kde doufám že by mohli mít nějaké opravdu malé nářadí se kterým by to šlo vyndat, vím že je to těžké si to asi představit ale kdyby Vás cokoliv napadlo, budu moc rád za jakýkoliv nápad a pokud nějaký nápad vyjde, rád strůjce toho nápadu nějak finančně odměním. Díky a omluvte moji gramatiku.
Galactix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 21. 8. 2014 14:36

Nevím, co přesně tam zůstalo a jak moc se jde do toho konektoru dostat, ale třeba manikůrní nůžky, rozevřít a vytáhnou, to by šlo? Nebo to tam zůstalo tak blbě, že se do toho zaseklého konektoru nejde dostat? Prostě do toho něco strčit, rozevřít a vytáhnout. Trochu blbá situace. Jako krajní řešení bych to viděl, pokud se tam fakt nejde dostat, kápnout trochu lepidla sekundového na nějakou tenkou tyčinku, podržet to tam a zkusit to takto. Výměna desky kvůli tomuto je samozřejmě hloupost.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Galactix 21. 8. 2014 14:44

Vím že by nejvíce asi pomohla fotka, ale vyfotit to bude opravdu problém, s těmi nůžkami to opravdu nepůjde protože tam zůstala spodní část jacku ale né s žádným otvorem. Spíše je tam takový kousek za který by se to dalo něčím chytit, ale asi by to klouzalo a právě si nedovedu představit jak to chytit. Každopádně s tou tenkou tyčinkou a lepidlem bylo první co jsem zamýšlel a co jsem taky zkusil ale byla to největší chyba protože jsem málem zalepil celý konektor na jack, to bych opravdu nedoporučoval. Každopádně díky za nápad. Je to opravdu prekérní situace.
Galactix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 21. 8. 2014 14:51

Toho lepidla samozřejmě jen malinko a dát ho na tyčinku, ne dovnitř. Tak to pak asi neporadím. Zůstalo to tam jak na sviňu tak blbě.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Galactix 21. 8. 2014 14:55

Každopádně díky na snahu poradit.
Galactix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod freddy158158 21. 8. 2014 17:09

no ty blaho .. ja bych zkusil klidne se optat v tom hodinarstvi a nebo v mobil servisu jestli by to nerozsroubovali jestli tam nebude lepsi pristup.max prepajet ten jack.nova zakladovka je blbost..
krajni reseni a z nouze cnost nez to vyresis bluethooth sluchatka?
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.Francis 21. 8. 2014 17:16

Bluetooth sluchátka jsou drahá... Zkusil bych to hodinářství, tam by měli mít nějaký nástroj k vytažení jacku :)
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod freddy158158 21. 8. 2014 17:57

priklanim se k hodinarstvi ale na nouzovku? draha?

http://m.aliexpress.com/item/1916681024.html
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.Francis 21. 8. 2014 18:06

Samozřejmě, v Čínském eshopu, tam jsou jiné ceny... :)
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod freddy158158 21. 8. 2014 18:28

no a jak jinak? .. prece na nouzovku nekoupi za přemrštěny peniz tady .. taky by mne štvalo zalomenej jack tak bych vzal tu čínu a porad se ptal a shanel šikulku kterej to bude umet vytahnout.za ty love ty sluchatka mu but zustanou nebo je proda ..
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.Francis 21. 8. 2014 18:35

Anebo si je může nechat napořád, aspoň mu nebude překážet káblík... :)
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Galactix 21. 8. 2014 19:52

Díky za všechny názory a rady, zkusím to donést do toho hodinářství a budu doufat že to výjde.
Galactix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod freddy158158 21. 8. 2014 21:24

držime ti palečky ;-)
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Galactix 1. 9. 2014 14:53

Zdravím nedávno jsem sem psal svůj problém ohledně zlomeného jacka ve sluchátkách. viz.

http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=15&t=1218914

telefon jsem donesl do hodinářství,,bohužel ani tam se to nepodařilo vyndat jsem z toho úplně hotovej protože telefon je úplně nový a prostě mě se stane taková blbost. Samozřejmě vinit za to můžu jen svoji blbost. Anyways, potřeboval bych poradit, jediná věc která mi přijde rozumná je koupit si bluetooth sluchátka, máte s nimi někdo zkušenosti? Jak přesněji fungují, jaká je výdrž asi a spolehlivost? A pokud, tak bych byl rád za nějaké případné typy, poslouchám hudbu atd, nejlépe bluetooth pecky, né nějaké velké sluchátka.
Děkuji všem za rady u předešlého tématu a budu doufat že mi poradíte i zde.
Galacit.x
Galactix
Kolemjdoucí


Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků