Motorola G5/G5Plus, Motorola G5S/G5SPlus - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Lenovo i Motorola

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Nick Cave 18. 4. 2017 00:00

Recenze 5'' smartphonu s pure androidem Lenovo Moto G5
http://www.fony.sk/clanky/12433-lenovo- ... arny-vanok

https://www.mojandroid.sk/lenovo-moto-g5-recenzia/

-- 7. 5. 2017 18:19 --

Recenze Lenovo Moto G5 Plus
http://www.fony.sk/clanky/12508-lenovo- ... elkych-ruk

-- 13. 6. 2017 21:39 --

Recenze Moto G5 Plus
https://dotekomanie.cz/2017/06/moto-g5-plus-pracant-ze-stare-skoly-recenze/

-- 20. 6. 2017 12:53 --

Recenze Moto G5
https://mobilenet.cz/clanky/recenze-lenovo-moto-g5-ndash-kvalita-a-takrka-ryzi-nugat-za-55-tisice-33072

-- 1. 7. 2017 21:00 --

Recenze Moto G5 Plus
https://www.svetandroida.cz/moto-g5-plus-recenze-201707/

-- 6. 7. 2017 16:43 --

Recenze Moto G5 Plus
https://smartmania.cz/recenze-lenovo-moto-g5-plus-nudny-prekvapive-dobry-smartphone/
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hulller 9. 7. 2017 21:08

Viete mi povedať, či 2gb ram v moto g5 stačí a systém nie je pomalší? Zvláda aj náročnejšie aplikácie/hry?
Ďakujem
American beer is like sex in the canoe, fucking close to water
hulller
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 9. 7. 2017 21:12

proč ne, vždyť má čistý android, ale zda utáhne náročnější hry záleží hlavně na procesoru
v prodeji je i verze s 3GB RAM
https://mobilni-telefony.heureka.cz/len ... 9687611879
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hulller 9. 7. 2017 21:30

O 3gb verzii viem, pýtam sa, pretože mám možnosť zobrať cez bazár s 2 ročnou zárukou o 50€ lacnejšie.
Naposledy upravil dockalacek dne 10. 7. 2017 10:13, celkově upraveno 1
Důvod: Poslední příspěvek se necituje!
American beer is like sex in the canoe, fucking close to water
hulller
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 9. 7. 2017 21:41

je to tvoje volba, jestli chceš ušetřit vem Moto G5 s 2GB RAM
ale já bych bazar nebral
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hulller 9. 7. 2017 22:24

tak keď tam je záručák, nevidím v tom veľké riziko, jedine pri dobierke, že človek pošle kamene a pod., ale osobný odber by to mal eliminovať

beriem to ako dočasné riešenie, keďže dúfam, že MS urobí ten reštart windows platformy(windows mobile mi vyhovuje svojou previazanosťou s desktopom)
American beer is like sex in the canoe, fucking close to water
hulller
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 10. 7. 2017 06:13

Provazanost s desktopem ma mimochodem lepsi Android,muzu volat z desktopu,muzu psat sms,mam sdilenou schranku,sdileny cokoliv kdyz chci,MS aplikace funguji lip na Androidovi a jsou neustale aktualizovany protoze pro MS z hlediska vydelku in app je dulezita platforma s miliardou lidi misto s pet a pul.Muzu bezdratove si pustit okenni rezim,vice oken na tv a klidne si tam delat co chci,muzu mobil pouzivat jako bezdratovou mys a klavesnici na win,muzu dalsich milion veci,o multimediich kdyz mas nas nebo rpi radej nemluve.MS je definitivne mrtvola,pohnojili to - opet a zadnej vyvojar uz do nich neinvestuje ani 5 minut casu,vypekli je opakovane.Bez vyvojaru si v kelu,tvoji interni sou k nicemu abys mohl fakt smart pouzivat naplno a platforma žit a konkurovat ostatnim
Kdyz sme u te provazanosti..Vis o tom ze z androida lze spoustet a zastavovat aplikace na desktopu windowsacky,lze si nastavit monitoring sluzeb jestli bezi,teplot,funkce disku,pameti atd a kdyz se neco vychyli z hodnot nebo zastavi na android ti prijde upozorneni ve forme jakou zvolis,okno,email,zvuk,co chces...
Naposledy upravil oooooooooo dne 10. 7. 2017 07:09, celkově upraveno 1
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hulller 10. 7. 2017 07:07

s druhou časťou o tom, že to MS do*ebal plne súhlasím, pochoval nádejmú platformu s možnosťou sľubného rozvoja. hlavne tá vízia jedného systému krížom cez desktop-ultrabook-tablet-mobil bola/je(keďže ju neodpískal, otázne je ale ako sa to bude ďalej vyvíjať)
sa cítim už trošku starý na prechod na novú platformu :-) , hlavne sa mi adnroidové gui vôbec nepáči.
Naposledy upravil opasino dne 10. 7. 2017 12:17, celkově upraveno 1
Důvod: Odstraněna citace předchozího příspěvku.
American beer is like sex in the canoe, fucking close to water
hulller
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 10. 7. 2017 07:10

Hlavne nechapes ze gui androida tak jak ho vidis je jenom volba :-)
De ho zmenit klidne k prasecine ala Microsoft..
MS dojel na to co pochopili vsichni ostatni mimo nej,kockopes je na prd na mobilu i desktopu.Spravna cesta je ze system jenom zastituje to co chci delat a s tim co chci delat.
No a praktiky prasacky z desktopu si na mobilech nelze dovolovat tam monopolista neni,takze krute narazil
Starej si na co? Ja sel od osmibitu, dosu,pres unixovy systemy,vsechny win a vsechny mobilni systemy od roku cca 1989.Takze dvacet mne neni.Jakej system je mi fuk.CHci at dela co ma nebo at ho de k tomu donutit se starej nestarej to nema co delat.Ve dvaceti lidi umi neumi a uplne stejny je to s postupujicim vekem
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hulller 10. 7. 2017 07:25

Chápem tých čo ho kritizujú a poukazujú na nedostatky windows mobile a na výhody androidu, ale proste mi windows phone 8.1/windows mobile 10 vyhovoval a vyhovuje.
Ale odbočil som od témy. Stále neviem, či bude tých 2 gb v moto g5 stačiť.
American beer is like sex in the canoe, fucking close to water
hulller
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 10. 7. 2017 07:32

To zalezi od jedine veci,nakolik pochopis zakladni zakonitosti.Mne u G5 by trapily uplne jiny veci..
Nebo si kup g5 na slovensku,je tam v prodeji verze s 3 giga ram,v cechach musis jit u g5 do g5 plus,pokud 3 giga je zaklad.
Tu trigigovou maji i na Amazonu, v Cechach by byli lidi moc zmlsani,nedostat vzdycky co nejhorsi variantu za co nejvyssi cenu :-)
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hulller 10. 7. 2017 09:51

pri výbere som mal 3 základné parametre: cena, veľkosť, čistý android, respektíve najmenej náročná nadstavba(ideálne hardwarové tlačidlá a snímač odtlačkov prstov)
pôvodný výber bola nokia 5, ale uvedenie na trh sa predlžuje a aj hd display je už na 5.2" málo. Do tých 250€ a 140-145 mm dĺžky nie je veľký výber.

Na moto g5 sa mi páči rozšírené možnosti ovládania cez snímač odtlačkov, moto gestá, ale hlavne variácia na always on obrazovku. Na glance screen som si zvykol a nevedel by som si bez niečoho podobného predstaviť svoj ďalší telefón.

Na Slovensku ju chcem kúpiť, ale mám možnosť zobrať s 2 ročnou zárukou cca z bazáru o 50 € menej len obidve ponuky sú len 2GB RAM. Preto váham, či to stačí na systém a používanie.
American beer is like sex in the canoe, fucking close to water
hulller
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 10. 7. 2017 10:32

Na moto gesta se vykasli.Umi to kazdy android verze sest a vys.Z kulicky prd,to dela kazdy vyrobce podobny kecy u pseudofunkci.Primo v kodu androida od google je klik,dlouhy podrzeni,potazeni na ctecce,dvouklik - navaz akci co libo.Jako bonus totez na hardw. i virt. tlacitkach :-)
3GIGA RAM staci ale za predpokladu ze se naucis jak se ovlivnuje aby jakakoliv aplikace co stáhneš si delala co chce.Antiviry,savery a batery optimalizatory nazves pravym jmenem - malware,podvod a zrouti baterie a potom neni nejmensi problem frcet na 2 giga ram.
Jsou v podstate dve ceszy,koupim zarizeni co splnuje vse co chci,koupim libovolne jine kde je otevrena moznost aby splnilo vse co chci + i to co mne napadne v budoucnu.Tech druhych je nasobne vic,problem je ze nic pro cloveka co neni schopnej poznat jestli dobra volba je firmware A nebo B nebo C.
Glance screen - allways on,kazdej android,jedina otazka jestli to vyrobce nezabil v nadstavbe.Ja to mam upraveny na zvedni ze stolu,vyndej z kapsy.
Proste na zvyky z win zapomen,to ze 99 procent lidi nevi ze vetsina vychytavek neni vlastnost modelu ale spis ze je stesti ze vyrobce nedoku.il cistej kod natolik ze ji nezprovoznis je uz jina vec.
Pochopitelne kdyz chybi treba dioda tak vec typu 3 krat pomalu zelene dioda,trikrat rychle - mam emeil od sefa z prace,to nerozbehad,jaksi chybi hardware
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hulller 10. 7. 2017 11:13

je možnosť tie akcie gestami nastaviť aj čistom androide? keďže sú pre mňa cena a veľkosť kľúčové tých možností nemám veľa. plus notifikácie na vypnutej obrazovke(to záleží od výrobcu), napr. lenovo k6 power ich nemá
American beer is like sex in the canoe, fucking close to water
hulller
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 10. 7. 2017 11:28

Je,protoze protoze v cistym neboli aosp je prave podpora pro toto.Jakym zpusobem to aktivujes je uz ciste na tvoji fantazii,aplikace,modul,balik modulu ala gravitybox,rom zalozena na cistym androidu kde to je primo jako volba v nastaveni.Lenova mimo moto cistej android nemaji ale mam pocit ze to maji aktivni uplne ve vsech s 6 a vys.
Lenovo k6 power je nema protoze recenzent je pitomec co nevi ze je uplne jrdno kdo to v zakladu ma nebo nema.Je to o tom jestli dotycny vi jak zprovoznit a kdyz zprovozni ze musi dat cislo 0..Always.Mnohem chytrejsi je ale navazat na pocket mode kdyz je v kapse,vytahnu a vzdy se rozsviti a vidim, senzor pohybu v ostatnich situacich,pokud ma ovsem diodu,protoze hned vim jestli mam zvednout ze stolu a mrknout se nebo to mit na haku aniz bych na nej sahl.
Ale ty gesta ctecky jsou fakt nulove zajimavy,co je zajimavy ze na kazdy tlacitko muzes priradit tri akce,na button zpet,home,multitasking,hlasitost a power,u mne na vic,mam dalsich 5 virtualnich tlacitek co se aktivuji tam kde chci.Toto se googlu povedlo,muzes mit 21 akci,z toho kazdou jako multiakci,plus gesta cmaranim po obrazovce.Takze aniz by ses hnul z uvodni obrazovky, na klik si vsude a spustis cokoliv.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků