One Drive princip fungování

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod venousekh 4. 4. 2018 13:56

Zdravím všechny,

mám zaplacené úložiště na OneDrive a protože mám strašnou spoustu svých vlastních fotografií, o které nechci přijít, tak je mám z mého notebooku zálohovány na OneDrive. Mám je samozřejmě i na externím HDD atd. Jde mi o to, že když mi třeba shoří dům a s ním i noťas a ostatní zálohovací zařízení, co mám doma, tak OK z nového PC se přihlásím na můj OneDrive účet a obnovím. Jde mi ale i o to, že se může stát, že si omylem smažu třeba složku na tom mém notebooku, která je v automaticky synchronizované OneDrive složce. Pak pokud to dobře chápu při nejbližší synchronizaci ta smazaná složka zmizí i z OneDrive cloudu. A je definitivně v háji. Jde nějak nastavit, aby se mi nahrály složky s těmito fotkami na OneDrive úložiště a pak se už nesynchronizovaly? prostě aby nedošlo k přepsání cloudu při omylem vymazání nějakých fotek nebo složky s nimi? Prostě aby na tom cloudu ty složky s fotkami byly jednorázově nahrány a pak se vypla jejich synchronizace a synchronizovaly se mi třeba jen složky s dokumenty. Snad jsem se vyjádřil trochu pochopitelně :-)

Díky za radu
Lenovo Ideapad 5 Pro AMD Ryzen 7, RAM 16 GB , Windows 11 Pro
venousekh
Junior

Odeslat příspěvekod Flash.st 4. 4. 2018 15:43

Můžeš si do PC nastavit jen synchronizaci určitých složek.
A OneDrive má taky koš takže smazané soubory můžeš do 30 dnů obnovit.
Flash.st
Junior

Odeslat příspěvekod venousekh 4. 4. 2018 16:15

Kde se ty složky nastavují? V Onedrive /Settings? A když je tam vypnu neznamená to, že se smažou v cloudu?
Lenovo Ideapad 5 Pro AMD Ryzen 7, RAM 16 GB , Windows 11 Pro
venousekh
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků