Chci jako první metro, ne plochu

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod rydlo 4. 11. 2017 12:49

Prosím o radu:
Měl jsem Win8.1 a přeinstaloval jsem na NB Dell poslední čistou instalací Win10pro,64-bit.
Vše je ok, jen jednu věc bych potřeboval změnit a nevím jak. Zvykl jsem si na dlaždice v metru tak, že se mi metro spuštělo jako první (ne plocha) a měl jsem vše co potřebuji hned po spuštění v mnou nastavených dlaždicích po ruce. S volbou obrazovky (metro/plocha) ve Win8.1 se dalo kouzlit navigací v nastavení hlavního panelu. U Win10 to není. Vím, že je to pro někoho malichernost, ale pro mne jde o zvyk. Používám na ploše aplikaci Start Menu X (http://startmenux.com/index.html), které snadno vypnu, nebo zapnu (nebo ho třeba i odinstaluji). Na metro se svými dalždicemi se dostanu po vypnutí Start Menu X klávesou Win, ale metro obrazovku se mi nijak nepodařilo nastavit tak, aby po spuštění bylo první a ne plocha ať s nainstalovaným Start Menu X, nebo s odinstalovaným.
Ví to někdo? Díky předem za radu.
rydlo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 4. 11. 2017 14:09

Citace z Živě 30.7.2015, snad to poslední verze W10 mají zachováno:
"...Naštěstí, jde Metro „zapnout“. Vypadá sice trochu jinak, ale Metro to je. Říkejme mu třeba Metro 2.0. A jak na to? Jednoduše. Klikněte na Start a napište „Nastavení“ a program spusťte. Dále pak klikněte na Přizpůsobení a Start. Pak zapněte položku Používat celoobrazovkovou nabídku Start."
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod rydlo 4. 11. 2017 17:54

meda2016 . dík za ochotu, ale to je návod na zobrazení metra na celou obrazovku - to mám-
Já potřebuji aby se mi metro zobrazovalo jako první po spuštění a ne plocha.
To nastavení Metra = obrazovky Start je triviální postup - zde nastaveno.

Obrázek

Pls, ví někdo jak se to dá změnit, aby se mi po spuštění zobrazilo metro??
rydlo
Junior
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod freekarol 5. 11. 2017 01:10

Tyhle možnost např. v 1703 nejsou dostupné... Nezkoušel sem, ale jediná možnost, jak to udělat, je prý v nastavení tabletu:
Přílohy
ApplicationFrameHost_2017-11-05_01-07-00.png
freekarol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rydlo 5. 11. 2017 08:40

meda2016 - ta možnost změnit navigaci byla v Win8,1, ale v nové Win10 není (jak píšu) https://www.liberiangeek.net/wp-content ... tion-9.png
--------
freekarol - jj ono to pak opravdu při spuštění skočí do metra, ale zůstane to v režimu tabletu a s tím se pak pracuje špatně. Takže nanic.
rydlo
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků