Kaktus nebo Emtéčko?

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod tttppp40 16. 10. 2017 08:39

Podle mě, do proměnlivé spotřeby do 3 GB a větší potřeby volání - Kaktus. Jinak nad 3 GB - Emtéčko!
tttppp40
Junior

Odeslat příspěvekod Ipanema 16. 10. 2017 09:11

Fajn.
Ale to se vyplatí do 1GB měsíčně maximálně...

Prodatuji 2 GB. Příkladem..... A FB nemám nebo prodatuji na něm cca. 100MB.
S Kaktusem: balíček 1,5 GB za 200 Kč + dokup dat 500 MB za 100 Kč. Takže 300 Kč a v případě HD je to za 150 Kč.

S Emtéčkem: 1,5 GB + 1,5 GB přes manuální obnovení balíčku. To je za 139 Kč.

...a teď 2,5 - 3 GB.
S Kaktusem: balíček 2,5 GB za 300 Kč + dokup dat dejme tomu žádný (příkladně). Takže 300 Kč a v případě HD je to za 150 Kč.

S Emtéčkem: 1,5 GB + 1,5 GB přes manuální obnovení balíčku. To je za 139 Kč.

...a teď 4 - 4,5 GB.
S Kaktusem: balíček 2,5 GB za 300 Kč + dokup dat (příkladně) 3x 500 MB za 300 Kč. Takže 600 Kč a v případě HD je to za 300 Kč.

S Emtéčkem: 1,5 GB + 1,5 GB přes manuální obnovení balíčku za 139 Kč + 1,5 GB od listopadu za RESET (s převodem nespotřebovaných dat) za 70 Kč. Celkem to je za 209 Kč.

Chce někdo další modelový případ?
Můj mobil: OnePlus 11
Ipanema
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tttppp40 16. 10. 2017 09:24

Jj. Souhlasím. U Kaktusu je výhoda toho převodu nespotrebovanych dat, já potřebuji tak 8 GB za měsíc, takže někdy mi 2 propadnou. Ale pořád si myslím že mít k dispozici 10 GB za 275 je výhodnější než u Kaktusu.
Navíc to jak vás tahají za nos s prodluzovanim toho HD, to je vopruz. Za mě jedině Emtéčko.
tttppp40
Junior

Odeslat příspěvekod Ipanema 16. 10. 2017 09:29

Modelové případy na volání, SMS a data!!! Ani při spotřebě 1,5 GB a při 100% využívání HD nevychází často Kaktus lépe. Ale je to v řádku korun a desetikorun.

Měsíčně provolám 100 minut, propíšu 50 SMS a prodatuji (podle mě totální minimum o čem se můžeme bavit při jakémkoliv srovnávání) 1,5 GB dat.
S Kaktusem: 312,5 Kč
S Emtéčko malé: 297,5 Kč
Kombinace Kaktus na volání a Emtéčko zdarma jen na data: 305,1 Kč

Měsíčně provolám 150 minut, propíšu 50 SMS a prodatuji 1,5 GB dat.
S Kaktusem: 338,7 Kč
S Emtéčko malé: 382 Kč
Kombinace Kaktus na volání a Emtéčko zdarma jen na data: 331,3 Kč

Měsíčně provolám 200 minut, propíšu 50 SMS a prodatuji 1,5 GB dat.
S Kaktusem: 437,5 Kč
S Emtéčko malé: 466,5 Kč
Kombinace Kaktus na volání a Emtéčko zdarma jen na data: 430,1 Kč

Měsíčně provolám 250 minut, propíšu 50 SMS a prodatuji 1,5 GB dat.
S Kaktusem: 500 Kč
S Emtéčko malé: 551 Kč
S Emtéčko tak akorát: 476 Kč
Kombinace Kaktus na volání a Emtéčko zdarma jen na data: 492,6 Kč

V případě vteřinového účtování u Kaktusu bych za sebe snížil cenu ZA VOLÁNÍ (pouze) o 15%. Můžu vám to upravit... Výše uvedené je bez krátkých hovorů a bez balíčků.
Naposledy upravil Ipanema dne 16. 10. 2017 11:24, celkově upraveno 1
Můj mobil: OnePlus 11
Ipanema
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 16. 10. 2017 10:53

ono když už píšeš ty srovnání tak to chce se naučit kaktus používat pořádně a nikoliv takhle polopaticky...nechápu proč řešíš nějaký dokupy dat? balíčky lze aktivovat opakovaně, takže na co dokupovat data, ale prostě po projetí si aktivuju balíček znovu a nebo i v jiné výši a platí zase na dalších 30dní.. (dkoup dat je drahý a naprosto zbytečný) to je totiž neskutečná výhoda kaktusu, protože od určité minimální spotřeby prostě u něj neexistuje žádné dělení na měsíce nebo nějaké účtovací období, prostě si člověk jen aktivuje jednotky a nemusí řešit nějaký měsic atd. a i ta ostatní kombinace jsou hodně zavádějící a jdou přepočítat mnohem výhodněji pro kaktus, ale tak chápu že to nebyl účel:) protože pak to opravdu pro kaktus vychází výhodněji až cca od těch 3GB a výše a pokud člověk nechce řešit dual sim a přihodí k tomu volání tak tam to kaktus stáhne ještě výrazněji zpátky, a zase opět další výhoda kaktusu nemusí nikdo řešit nějaké období a nějaké volné minuty na měsíc..uvádíš krásné příklady 100,150,200 minut atd, ale kdo volá každý měsíc na minutu stejně? takže u paušálu si dáš např. 100 minut, jenže jeden měsíc provláš 70 a druhý 130minut..jeden měsíc zbytečně přeplatíš volné jednotky a další měsíc doplácíš jednotky nad limit.. věc co u kaktusu neexistuje díky různým kombinacím balíčků a nekonečnému převodu jednotek, takže v tomhle kaktus jakýkoliv paušál naprosto převálcuje až mi někdy zbyde čas tak ti klidně přepočítám i ty tvoje přesně stanové jednotky a uvidíš ten rozdíl.. to poslední je totiž cca moje spotřeba.. (pro příklad nevím proč kdyz datuju tolik že balíček 2,5GB+1250 vyčerpám v rámci měsíce tak že musím dokupovat 3x500MB dat bych to dělal takto, ale přece si aktivuju balíček opět což je cenově stejný jako 3x500MB, ale dostanu místo toho 2,5GB+1250 s platností na nových 30dní.. takže se to pak dá provozovat cca tak že kupuješ balíček cca po 20ti dnech např. (při té spotřebě 4,5GB za měsíc) ale to už samozřejmě emtéčko začíná být na výhodnější při téhle spotřebě, ale jenom poukazuji na to ze to mas spocitane naprosto nesmyslne u vsech u minut opet stejne nelogicky
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ipanema 16. 10. 2017 11:00

Máš pravdu taky jen částečně. Jako já, když to píšeš....

Předpokládal jsem, že to je vlastnost a podle tvých slov by to byla chyba. Ale já to tak na mojí SIM mám.
Koupím si samoobnovující balíček u Kaktusu, kde mám 1000MB všude a 500MB na sociální sítě. Za 14 dní mám 0 MB všude a 498 MB na sociální sítě. Navýšit můžu POUZE dokupem 500 MB za 100 Kč. Nový balíček nikoliv. Ten mi naběhne sám až zase za 30 dní. Během 30ti dní, když už data na všechny weby nemám, tak neudělám nic jiného než přikoupit toho půl giga.

Asi se mám stále co učit, jak píšeš.
Můj mobil: OnePlus 11
Ipanema
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 16. 10. 2017 11:10

nemáš pravdu, nový balíček muzes koupit dokonce i před projetím dat (ale tim o ty zbyvajici prijdes takze je to kravina ze jo)

jinak např tvoje citace
Měsíčně provolám 100 minut, propíšu 50 SMS a prodatuji (podle mě totální minimum o čem se můžeme bavit při jakémkoliv srovnávání) 1,5 GB dat.
S Kaktusem: 312,5 Kč
S Emtéčko malé: 297,5 Kč
Kombinace Kaktus na volání a Emtéčko zdarma jen na data: 305,1 Kč


s kaktusem to vyjde na 213Kč pokud započítáš i dle tebe těch 15% na volání díky 1+1 tak sme na ceně 200Kč a stím že je úplně jedno kolik provoláváš jestli přesně 100 minut nebo různou kombinaci kulmunující okolo těch 100 minut a 50 sms..protože když to u emtéčka tak hezky nezaokrouhlíš na "tarif" tak to už letí úplně jinam.... takže na přesný jednotky je tam stovka měsíčně rozdíl a dalších troufnu si říct i třeba 50kč měsíčně se nažene na různorodé spotřebě (např. 1.měsíc 83minut + 38SMS, 2. měsíc 129minut+49SMS, 3.měsíc např. 113minut+70SMS) což je mnohem reálnější spotřeba, tohle když propočítáš na kaktus a emtéčko tak uvidíš další extrémní rozdíl..

troufám si říct že rozdíl kaktus vs. emtéčko v reálu bude tak těch 120Kč měsíčně určitě což je skoro poloviční cena a to je myslím podstatný rozdíl ve prospěch kaktusu a to ještě jsem nepočítal vliv sociálních sítí (protože pak by mohlo stačit třeba mít balíček jen 1+0,5GB místo počítaného 1,5+0,75 což by vyšlo pak ještě levněji)
Naposledy upravil JayDeeSq dne 16. 10. 2017 11:23, celkově upraveno 1
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ipanema 16. 10. 2017 11:22

Tady je to o srovnání Emtéčka a Kaktusu. Nemůže laborovat jestli provolám jeden měsíc X a druhý Y. To přece nejde. Srovnával jsem podle jedlé linky. A né podle toho že to bude tak a nebo tak. Nemám věšteckou kouli.

U kaktusu když tedy pojedu po balíčcích, tak bych měl 100 minut za 200 Kč (2x balíček s 50 minutami), 50 SMS je za 65 Kč (40 z balíčku a 10 doplatím) a data stále vidím, že je mám za 200 Kč. Takže dokupy 232,5 při využití HD. Musím si koupit novější Excel a kalkulačku. Současní jsou na vyhožení.

Nový samoobnov. balíček při 100% a 100% nevyčerpaném samoobnov. balíčku mi koupit nejde. Mám tu volbu šedou. Takže jestli to někomu jde, je to asi chybu na mojí SIM. Já mám možnost 500 MB za 100 Kč nebo kliknout na "už neobnovovat". Nic jiného.

-- 16. 10. 2017 12:29 --

Zeptám se tě tady, jestli se to zde hodí... Takhle to mám na jedné SIM. Kam kliknout pro další plné obnovení balíčku?
https://ibb.co/jqELam
Můj mobil: OnePlus 11
Ipanema
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 16. 10. 2017 11:38

ano, jenže ukaž mi někoho kdo má čistě spotřebu 100min+50sms+1,5GB dat? to je prostě utopie a vychází to jen hezky na tyhle přesný hodnoty.. v reálu tím pádem se na tom jen prodělává.. proto i tuto vlastnost je potřeba při srovnání operátorů vzít potaz (protože u jednoho si platíš skutečně spotřebované jednotky u druhého máš prostě něco v paušálu a co nespotřebuješ propadá a naopak každá další jednotka nad paušál je draze placená)

na co 100minut kupovat po balíččcích po 50minut? na 100minut měsíčně se vyplatí 200minut a pak dokoupit další měsíc 22minut a pak další měsíc zase 200, pak 22 a pak třeba bud 22 a nebo zase 200..tím se dostaneš na cenu okolo 0,80Kč/min..a díky převodu nemusíš řešit "volné minuty na měsíc".. takže ta cena je hodně podobná ať provoláš těch 80 jeden měsíc a nebo 130..pokaždé platíš jen PŘESNĚ za skutečně provolané jednotky a ne nějaký nesmyslný paušál kde máš daných 100minut a když je neprovláš tak smůla a kdyz potřebuješ víc tak platíš navíc 1,43kč/min, tohle když zohledníš je kaktus opravdu úplně někde jinde

stejně tak sms, ta spotřeba těch 50sms je zrovna taková hraniční a tak kombinaci s vyššími balíčky jsem zavrhnul a počítal jsem cenu jen s nejnižším balíčkem (rozdíl by byl max do 5kč tak to sem neřešil) ale všechny sms samozřejmě v balíčku opět přeci u kaktusu nebudu řešit 40sms z balíčku+10 bokem, proč? prostě po 40ti sms aktivuji další nebo se aktivuje sám další (podle volby) a tak prostě opět píšu sms v ceně 0,625Kč/sms pořád bez ohledu na konkrétní spotřebu platím vždy za skutečně spotřebované jednotky)

data už jsem říkal, lze to udělat a postup byl jak od kaktusu tak i tady na foru nekolikrat probírán, musí se původní balíček deaktivovat a pak lze koupit další

edit:na tom screenu nikdy, musí se to udělat přes mobil na stránce s daty-pokračovat bez balíčku tim se balíček deaktivuje a pak už nový můžeš koupit kdekoliv i přes web třeba
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ipanema 16. 10. 2017 11:50

Ty kalkulace s větším a menším balíčkem beru. To jsem nespočítal a u přesných vstupních dat to ani nejde.

Podle screenu když kliknu na "už neobnovovat" tak ani pak nemám možnost koupit plný nový objem dat. Takže ani po doporučené deaktivaci tu možnost nemám. To mám odzkoušené z minulého měsíce.

U Emtéčka to jde a u (mého) Kaktusu nikoli.
Ipanema
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 16. 10. 2017 12:14

ne neobnovovat, ale pokračovat bez balíčku, neobnovovat nezruší nic, pouze se přiste balicek neobnovi (na 30ti dnech), tak ona ta kalulace de udělat i na přesnou spotřebu dat, proste si to chce prvne vypocitat jednotkovou sazbu (tady odhadem na zvolenou spotřebu) a pak přepočítat na přesné minuty, tzn volání 0,80Kč/min = 100 minut = 80Kč, SMS za 0,625Kč = 50 SMS = 31,25, balíček 1500MB+750MB = 100Kč ; celkově 211,25 měsíčně, to volání je možná trošku nepřesné je to opravdu stanoveno odhadem takze +- se to muze lisit, ale pro princip a pochopeni jak u kaktusu dostat co nejvic za co nejmin snad jasne staci

Měsíčně provolám 250 minut, propíšu 50 SMS a prodatuji 1,5 GB dat.
S Kaktusem: 500 Kč
S Emtéčko malé: 551 Kč
S Emtéčko tak akorát: 476 Kč
Kombinace Kaktus na volání a Emtéčko zdarma jen na data: 492,6 Kč

tady opět nesmyslný výpočet
volání při spotřebě 250mint měsíčně je jednoznačně za 0,75Kč/min takže 187,50 za volání, 31,25 za SMS a 100 za net (1500+750MB) = 318,75 Kč u kaktusu, při započítání 15% díky tarifikaci 1+1 (v reálu je to spíše i více než 15% u mě to vychází cca 19%) sme na ceně 290,625 Kč u kaktusu, když se započte jestě vliv nerovnoměrné spotřeby každý měsíc tak kaktus opět emtéčko téměř dvojnásobně deklasuje..
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ipanema 16. 10. 2017 12:27

Já to zkusím jinak položit tu otázku. Podle screenu, který jsem zde dal. Kam kliknout pro úplné obnovení balíčku? Jsem v situaci viz. screen a chci plné obnovení nějakým balíčkem. Libovolným. Třeba tím nejvyšším nebo tím stejným původním. Pro příklad mi to bude asi jedno. Kam kliknout? Mám se zeptat tebe zde nebo přímo v tématu u Kaktusu?
Můj mobil: OnePlus 11
Ipanema
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 16. 10. 2017 12:28

říkám kliknout nikam, lze to jen z MOBILU! přes https://www.mujkaktus.cz/data/
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ipanema 16. 10. 2017 12:36

Tak jsi si zkušenější než já. Jsem na mobilu a před i po přihlášení vidím, že mám 404 MB dat...
https://ibb.co/jvHjJ6
Můj mobil: OnePlus 11
Ipanema
Pokročilý

Odeslat příspěvekod eviloctopus 16. 10. 2017 12:50

Ipanema: Použij tuhle adresu během připojení přes Kaktus (bez proxy nebo Opery mini apod., nemusíš se přihlašovat do samoobsluhy), jde tam zvolit Datovat bez balíčku.

http://10.144.134.133/datalandingpage
eviloctopus
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků