Jaký je nejlevnější paušál?

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod comment 14. 11. 2016 15:54

Ahoj, mám dotaz - jaký je nejlevnější tarif? Zdá se to jako nejasně určená otázka, ale opravdu potřebuju jen poradit, jaký tarif má nejlevnější měsíční paušál. Bez ohledu na ceny volání internetu nebo jiných věcí. Tarif, ne předplacenka.
Proč? Mám nějaká čísla, která nebudu docela dlouho (třeba dva roky nebo déle) používat, ale nechci o ně přijít. Čili 0 minut, 0 SMS, 0 internetu, ale nesmí to být předplacenka, protože ty obvykle po nějaké době nečinnosti odpojí (nechci muset myslet na to, abych každého půl roku dobil kredit, což nemusí být jednoduché). Zjistil jsem, že některé tarify (obvykle ty s cenou 0) se také odpojí po určité době nečinnosti, takže ty také ne.
Zatím jsem našel něco od Go Mobil za 25 Kč/měsíc, což mi připadá akceptovatelné, ale pokud bude něco levnějšího, tak proč ne. Neomezuju to ale na virtuální operátory, klidně (a možná raději) i nějakého normálního operátora.
Díky za rady!
comment
Junior

Odeslat příspěvekod spajda77 14. 11. 2016 16:04

Řekl bych, že u virtuálů bude vždy alespoň těch 25,- měsíčně, protože virtuálové platí za každou aktivní SIM v síti velkého operátora a virtuál to dotovat nemůže.
spajda77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 14. 11. 2016 18:20

Napadá mě Kaktus a dobití jednou za rok 50Kč. Pořizovací cena 0.
anonymni

Odeslat příspěvekod zivan 14. 11. 2016 18:37

Kdyz strcis kartu na rok, dva do supliku a nebudes cist ty stale stejna PDF v emailu nebo na webu, tak jednoduse prehlidnes (a na SIMku v supliku nedojde) informaci o prevedeni z 25Kc tarifu na 350Kc a zjistit to v lepsim pripade z papirove upominky, v horsim z exekuce.

Spousta lidi s tarifem Odepis v supliku by mohla povidat :) Zrusili papirove vypisy a par lidi kolem me to zjistilo az s prvni upominkou za myslim +300Kc
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 14. 11. 2016 19:39

Navíc v úvodu zmiňovaný GoMobil si vždy účtoval poplatek za přenos čísla jinam, takže nebrat.
anonymni

Odeslat příspěvekod petyo 14. 11. 2016 20:35

Tak nejlevnější je samozřejmě Vodafone na míru za 0,-Kč. A nebo pak ten kaktus 50,-Kč / rok.
petyo
Junior

Odeslat příspěvekod Letadlo 14. 11. 2016 21:21

Co se podívat na M2M tarify: https://www.t-mobile.cz/podnikatele/internet/m2m/m2m-tarify, http://www.o2.cz/osobni/machine-tarify/, https://www.vodafone.cz/verejna-sprava/specialni-sluzby/m2m/? (S tím, že s tím nenám zkušenosti a tak nevím, zda na to jde přenést číslo a pak ho zase odportovat někam pryč.)

Jinak oproti GoMobilu by mohl být marginálně levnější Odorik.

A v duchu - ne liteře - by to šlo zařídit i na některých předplacenkách s nabídkami automatického dobíjení. Ale je fakt, že možná by pak to číslo muselo být zapnuté.
Letadlo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petyo 14. 11. 2016 21:46

Tedy tarif na míru jsem v novém ceníku od 1.listopadu nenašel, ale tady se podle mě dá objednat:
https://www.vodafone.cz/tarify/tarif-na-miru/
petyo
Junior

Odeslat příspěvekod comment 14. 11. 2016 21:54

Díky za odpovědi. Odorik mne nějak nenadchl, vypadá to, že to není "normální" operátor, ale je potřeba mít na telefonu nějakou VOIP aplikaci a podobně. Na zaparkování čísla by to asi použitelné bylo, ale nějak k tomu nemám důvěru. Kaktus je zase předplacenka, jestli se nemýlím, což by asi taky fungovalo, ale dám přednost tarifu.
Ještě zjistím ten Vodafone na míru, vypadá to slibně, zítra jim zavolám. Jestli to už nefuguje, tak mi to vychází na ten Go mobil. Informaci, že se platí za přechod od nich jsem nikde nenašel, naopak na titulní stránce mají slogan "žádné závazky - odejdete, kdy chcete". Je poplatek za převod čísla jinam někde k dohledání?
comment
Junior

Odeslat příspěvekod Letadlo 14. 11. 2016 22:10

Odorik dost trpí na to, že jak přidávali služby, tak se to celé stalo docela nepřehledné a člověk si na jejich způsoby musí zvyknout.

Vodafone na míru (minimálně v minulosti) měl podmínku minimálně jedné účtované operace za, myslím, 13 měsíců. Jinak číslo mohli zrušit.

GoMobil má poplatek uveden v ceníku na šesté straně a pak v VOP pod 8.9 - obojí na https://napoveda.gomobil.cz/s/iH.
Letadlo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petyo 14. 11. 2016 22:12

Odorik je normální virtuální operátor, žádnou voip alikaci mít nemusíš. Dokonce je to operátor který má nejvíce transparentní podmínky (na jednu A4) a je považován za nejférověšího operátora na trhu. Na sim má min. plnění 0,7 Kč / den (sim je možné na 6 měsíců deaktivovat a tím pádem neplatit nic). Do Vodafone nevolej, oni ti to klidně popřou. Rovnou to objednej na webu. Když to objednáš tak s tím neudělají nic. Budou ti ten tarif muset dát.
petyo
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 11. 2016 17:44

comment:
A do ceníku GoMobil jsi se díval?
Já tam vidím administrativní poplatek za přenesení čísla do sítě jiného operátora 250 Kč.
Ale dělej jak myslíš. Mě tyhle prachy připadají dost, ale když jsi ochotný platit, tak proč ne..
anonymni

Odeslat příspěvekod LadislavM 15. 11. 2016 19:46

Existuje u T-mobilu tarif M2M určený do alarmů a jiných GSM ovládadel. Paušál je tam 17Kč/měsíc. Nemusíš se o nic starat. Ale protože to není předplacenka, vždy platí, že je třeba kontrolovat a číst mejlové faktury.
LadislavM
Junior

Odeslat příspěvekod freddy158158 15. 11. 2016 20:35

tarif do alarmu od tecka mam ale tusim ti nedovoli dat sve cislo.jen nove ..
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LadislavM 15. 11. 2016 20:49

Číslo převádějí, ale na značkových pobočkách.
LadislavM
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků