Emtéčko v síti O2 - obecná diskuze

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod dj.kure 3. 4. 2019 09:35

VoLTE mají aktivní už všichni, jen záleží, co máte za telefon. Vesměs těm, co to funguje, tak to funguje dobře. Kdo má Xiaomi má ovšem zatím smůlu, tam to funguje jen tak polovičatě. O2 o tom ví už dlouhé měsíce (skoro roky) a neřeší to. U ostatních operátorů Xiaomi funguje dobře, takže to zase jen ukazuje na neschopnost jejich "chytré sítě".
Apple MacBook Pro 13", Core i5 3210M, 8GB RAM, 240GB SSD
Apple iPhone 8 64GB Space Gray | Vodafone OneNet (VoLTE a VoWiFi)
Xiaomi Mi 8 6GB/128GB Black | Vodafone OneNet + Emtéčko
Apple Watch 4
dj.kure
Junior

Odeslat příspěvekod risa2000 3. 4. 2019 10:35

dj.kure píše:VoLTE mají aktivní už všichni, jen záleží, co máte za telefon.

Tak problém bude u mne v telefonu, což jsem sice čekal, ale stejně doufal v opak. Mám Huawei Mate 10 (ne Pro), koupený v Číně, který prostě podporu pro VoLTE v Evropě neumí (nemá).
risa2000
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dj.kure 7. 4. 2019 23:30

I to má řešení, ale otázka je, jestli se do toho chceš pouštět :-) https://forum.xda-developers.com/mate-1 ... k-t3764826
dj.kure
Junior

Odeslat příspěvekod Daff.cz 12. 4. 2019 06:31

Mám telefon Sony Xperia XZ2 a taky mi VoLTE nefunguje, přitom ho telefon podporuje. Nevím, kde se stala chyba. Nemáte někdo Xperii XZ2? A VoLTE vám funguje nebo ne?
Samsung Galaxy S7 Edge Black
Daff.cz
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 12. 4. 2019 12:47

Co jsem cetl, tak u Vodafonu je to pry tak, ze musis mit nejen spravny telefon, ale i firmware. Funguji vetsinou telefony zakoupene u operatora s upravenym FW a pak to operator povoli u nekolika otestovanych telefonu s FW z klasickeho prodeje. Pokud v tom seznamu povolenych neni tvuj telefon, tak mas asi smulu, i kdyz jinak ten telefon VoLTE podporuje. Predpokladam, ze u O2 to bude podobne.
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 12. 4. 2019 13:31

To s Vodafonem nemůžu potvrdit. Funguje u nich většina telefonů, kde to lze nějak "vynutit". Pokud firmware nemá povolenou volbu VoLTE pro daného operátora, tak jej opravdu zapnout pravděpodobně nepůjde.

Co se týče Xperií, tak musí být uvedeny v E-shopu O2 s podporou VoLTE. Pokud nejsou, tak VoLTE nepůjde. Alespoň zatím ne. O2 je v tomhle bohužel nejhorší OP.

-- 12. 4. 2019 12:33 --

Jinak O2 podporuje VoLTE jen u XZ2 Compact.
dj.kure
Junior

Odeslat příspěvekod ripper6 24. 4. 2019 14:54

Mam SIM s mini tarifem za ty 3-4kc mesicne.
Potrebuju zjistit, jestli ma Emtecko nejake limity na volani? :)
Mysleno treba mi nekdo v zahranici ukradne SIMku s telefonem, zacnou tam volat, tak jestli je nejaky limit aby mi domu neprislo vyuctovani treba na 10 000kc :(
Uz se to v minulosti stalo znamemu, nez bloknul SIM za hodku, provolano a utraceno pres 2000kc. Proto se ptam :)
Pripadne jestli to lze nejak omezit pres operatora, ze by treba na volani nastavil 500 - 1000kc a dost, pripadne to stejne na SMS.
DATA balicek by snad sel vypnout.
ripper6
Junior

Odeslat příspěvekod petyo 24. 4. 2019 15:10

Nejjednodušší je mít zaheslovaný telefon a nastavený pin na sim kartě. Pak ti nikdo nic neprovolá.
petyo
Junior

Odeslat příspěvekod FeShiNe 24. 4. 2019 15:18

Lze nastavit info limit u emtecka. Při překročení nastaveného limitu dojde sms info o překročení.
FeShiNe
Junior

Odeslat příspěvekod alfas123 24. 4. 2019 15:24

Myslím,že pin nie je ťažké prelomiť.

a myslím, že ak by si o telefón prisiel pri trestnom cine, samozrejme, nie pri Tebou pachanom tr.cine, a bol by si potom napr.v nemocnici zranený, tak to nebudú vymáhať po Tebe ale po páchateľovi.

Ale dáva to zmysel. Po pretelefonovani 1000Kc by mohli bloknut alebo tak. Ale na roaming tam limit je, to snáď musí byť zo zákona. Alebo sa mýlim?
alfas123
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 24. 4. 2019 16:57

Pokud mi v zahraničí ukradnou mobil a SIM, tak ihned volám od nejbližší osoby Emtéčko a blokuji SIM. Pokud to bude mimo pracovní dobu, tak alespoň v samoobsluze Roaming.
dj.kure
Junior

Odeslat příspěvekod petyo 24. 4. 2019 17:44

Prolomit PIN na sim je poměrně těžké, když se sim po třech špatných pokusech zablokuje a odblokovat lze pouze pomocí 8 místného PUK.
petyo
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 25. 4. 2019 05:15

Při roamingu prý může být účtování opožděné, takže než Emtecko zjistí, že je překročený limit, tak je pozdě. Odemknutí telefonu otiskem a SIM s PINem bych viděl jako dobré zabezpečení.
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod ripper6 25. 4. 2019 11:50

Jedine omezeni toho roamingu potom to jo... :)
Mimo pracovni dobu nejde sim blokovat? hmm tak to je hodne blby, to ti udelaj takovej ucet ze budes splacet do smrti exekuci :D
Jak jsem zminil za asi hodku dokazali udelat u kamarada pres 2000kc v Africe. Mel starej telefon neco jako Nokia 3310 a nemel a nebo nesel zamknout ani pinem.
Tudiz proto se tam dostali a mohli telefonovat.
Ja treba mam chytrej tel, ale na votisk prstu to jeste nemam :)

Prolomit asi lze vse, ale tak tohle uz by chranit melo i ten pin alespon ci pattern - to spojovani car.

Ja to do zahranici nerad vozim sim s pausalem, ale napadlo me to proto, ze bych tam prevedl jedno starsi cislo SIM s kreditem. To kdyz se ztrati SIMka, tak na kredit uz tezko operator vyda cloveku novou SIM. Proste je to jako anonymni predplacenka.
Prijde tak o cislo.
Pokud je to takto pausal, tak nic se nedeje, ztratil SIM, vyda se SIM nova a cislo ma dal :)
ripper6
Junior

Odeslat příspěvekod petyo 25. 4. 2019 16:17

I Nokia 3310 šla zabezpečit pinem. A vystavit novou sim jde i u kreditu. Není v tom žádný problém. Jen je potřeba mít tu velkou kartu ze které je sim vyloupnutá.
petyo
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka