Emtéčko v síti O2 - obecná diskuze

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Nick Cave 20. 5. 2019 22:30

Jak jsem psal, mám v dualsimu Emtéčko a Kaktus a na Moravě i ve Slezsku jsem měl signál totožný, stejně kvalitní
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfas123 21. 5. 2019 06:42

Ja som cital, ze o2 plati cetinu len za zakladnu frekvenciu lte, takze mimo Prahu/Brno ma lepsie pokrytie a rychlost TM. Aj napriek zdielaniu medzi TM a Cetinom, tak TM pouziva na LTE viac frekvencii.
Toto som cital niekde na specializovanom fore.

Emtecko ma vyhodu, ze podporuje volte, ale aj z nasich skusenosti to nie je vzdy s najvyssou spolahlivostou.

No a to, ze telefon nezvonil a rovno prisla SMS, ze sa niekto pokusal dovolat, to sa nam stalo aj u VF a TM.
alfas123
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymius 21. 5. 2019 08:32

Na Morave ma sdileni na starosti o2, Cechy T-M
Samsung Galaxy S23, S21, S7, S2, A34
anonymius
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 21. 5. 2019 12:10

Díky za upozornění, o Čechách jsem nevěděl, má informace je již staršího data. Každopádně zbytek by měl platit :-)
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfas123 21. 5. 2019 12:53

S tim sdilenim je to ve skutecnosti tak:

O2 si sluzbu mobilni site objednava od CETINu.
CETIN stavi vychodni cast republiky, T-Mobile zapadni. Sdileni se netyka Prahy ani Brna.
Za kazdy spusteny LTE 800 sajt v zone CETINu pro T-Mobile dojde ke spusteni jednoho sajtu pro CETIN/O2 v zone T-Mobilu. Tim je zajistena parita (sajtu je ve vzduchu stejny pocet, lokalni vyjimky s LTE 2600 u hranic zanedbame).

O2 dostane jen to, co si od CETINu objedna. O2 si mimo Prahu a Brno neobjednava zadne kapacitni pokryti (frekvence nad 800 MHz, opet zanedbavame 2600 MHz u hranic, protoze to neni kapacitni vrstva).
T-Mobile si od CETINu krome LTE 800 v ramci parity (vizte vyse) objednava i nemale mnozstvi (stovky) sajtu LTE 1800 (se 4x4 MIMO, tedy az 300 Mbps na sektor). Zaroven ve sve casti site ma uz temer vsude, kde bylo 3G, i LTE 2100, a v dalsich mistech aktivne stavi LTE 1800 (opet 4x4 MIMO).
Optickou infrastrukturu zajistuje CETIN i v zone T-Mobilu; T-Mobile navic ma cast paterni infrastruktury vlastni (na vlastnich nebo pronajatych vlaknech).

Soucasny stav je tedy takovy, ze TM ma mnohem vetsi kapacitu LTE site, nez O2. Kapacita LTE vrstvy se nesdili, z jedne anteny se vysilaji dve 10 MHz vrstvy: jedna osmistovkova pro kazdeho z operatoru (pokud je dodrzena parita), pripadne navic kapacitni vrstva (1800, 2100 - jen pro zakazniky T-Mobilu). Backhaul (propojeni mezi LTE sajtou a jadrem site) sdilene je, tam je potencialni bottleneck - ale nemelo by se stavat, ze uzivatel O2 vycucne vsechnu kapacitu a na uzivatele TM se nedostane - a naopak. Jadro datove site (packet gateway) pak uz ma kazdy operator vlastni.

I proto si TM dovoli nabidnout Pevny internet vzduchem bez FUPu se tremi rychlostmi a bez omezovani ve spicce, zatimco O2 u Air Fixu nejedna uplne poctive a agresivne a aktivne snizuje rychlost i na desetinu (coz samozrejme v ceniku neprizna).

Vodafone ma rychlejsi sit diky nizsimu poctu zakazniku v siti a diky misty chytrejsimu planovani (kam jak svitit, jakym kmitoctem). Ale taky uz to neplati vsude. U TM u nas na vesnici (1700 obyv.) merim 130 Mbit/s (800+2100 MHz).


Zdroj:https://forum.root.cz/index.php?topic=16095.15
alfas123
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tttppp40 21. 5. 2019 15:52

V Play storu je aplikace Emtéčko ale ne od emtecka.
tttppp40
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 21. 5. 2019 16:01

Emtéčko SMS - ty esmesky s kódem jsou zdarma?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tttppp40 21. 5. 2019 16:12

Nevím jen jsem to zběžně zaregistroval ale neinstaloval.
tttppp40
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 5. 2019 09:19

Tak jsem nainstaloval aplikaci Emtéčko
https://play.google.com/store/apps/deta ... eSaPaXjYAP
a zkusil informační SMS a vypadá to, že jsou zdarma, protože ve výpisu mám 0kč
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod intago 23. 5. 2019 19:03

nějak mi uniklo, k čemu je ta apka dobrá?
intago
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 5. 2019 19:17

v aplikaci z přednastavených možností zjistíš esmeskou stav nebo aktivuješ služby
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod intago 11. 6. 2019 19:14

Vazeni zakaznici, pripravili jsme pro Vas soutez o zajimavou cenu.. Vice najdete na http://www.emtecko.cz a na nasem Facebooku. Tym Emtecko
No, nevím, od kolika let se dá střílet a cesta do střelnice v Třinci je dlouhá i kdybych vyhrál...
Co je to napadlo?? :-|
Vypadá to na reklamu střelnice, shání klienty...
Naposledy upravil intago dne 11. 6. 2019 20:07, celkově upraveno 1
intago
Junior

Odeslat příspěvekod alfas123 11. 6. 2019 19:25

Asi maju z tej oblasti najviac zakaznikov ;-)
alfas123
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 20. 6. 2019 20:35

vzhledem k velmi štědré letní nabídce dat jiného operátora jsem se rozhodl zrušit (deaktivovat) balíček 10GB dat od Emtéčka.
Nejlépe tedy mailem nebo je ještě jiný způsob? A co aktivní inkasní platba, taky deaktivovat, nebo ničemu nevadí a nechat?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj.kure 20. 6. 2019 21:42

Službu nechat deaktivovat mailem. Inkaso bych nechal, přece jen je tam stále ten 4 Kč poplatek :-)
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků