EriMobile v sítích T-Mobile a Vodafone - obecná diskuze

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Zek205 3. 7. 2016 13:40

Dotaz na nekoho s tarifem za 198Kc. Mate ted tu neomezenou rychlost, co ma byt na zacatku mesice?
Nokia Lumia 1020 WP8.1 + Nokia Lumia 620 WP8.1/W10M + Nokia Lumia 820 WP8.1 + Samsung Monte + SE Xperia E15i Android 2.3
Zek205
Junior

Odeslat příspěvekod osobne2 3. 7. 2016 14:45

Asi jo, ja to nemerim, ale projel jsem za tri dny cca 700 MB.
osobne2
Junior

Odeslat příspěvekod ladty 3. 7. 2016 15:24

Zek205 píše:Dotaz na nekoho s tarifem za 198Kc. Mate ted tu neomezenou rychlost, co ma byt na zacatku mesice?

Sice mam ten Cool za 299, ale ja tu neomezenou rychlost nepozoroval, porad mi to jezdi pod 1mbps od 1.7. Prave naopak neomezeny to bylo 30.6. od +/-14h z nejakejch zahadnejch duvodu, ale primo s novym mesicem nic. Kazdopadne ale jezdi to ted tak ze sem vic nez spokojenej :) A ne ze bych to od toho vyzadoval, mam ten net z jinejch duvodu, ale da se na tom ted i bez problemu hrat dota a i youtube 240p jel prakticky realtime (stejne mam defaultni 144p a kdyz me zajima video tak ho stahnu 360p offline, ale jenom tak pro zajimavost, jelo to np).

Kazdopadne neomezenou rychlost sem v cervenci nezahlid, ale prakticky to ted jezdi 0.5mbps a vic takze krasa.

30.6.
23:59 = 17.08/3.97/37ms
1.7.:
1:24 = 0.7/0.63/36ms
3:12 = 0.35/0.57/38ms
3:47 = 0.52/0.44/38ms
4:19 = 0.68/0.45/38ms
4:24 = 0.63/0.58/35ms
13:18 = 0.73/1.51/40ms
15:27 = 0.48/1.14/40ms
17:15 = 0.1/1.02/38ms, 0.61/1.1/38ms, 0.17/1.09/37ms
19:59 = 0.39/1.1/39ms
21:00 = 0.38/1.13/51ms
2.7.:
0:39 = 0.73/1.14/40ms
2:23 = 0.44/1.1/39ms
3:13 = 0.82/1.15/42ms
4:19 = 0.78/0.52/37ms
4:49 = 0.68/0.60/38ms
14:19 = 0.62/0.55/41ms
15:12 = 0.53/0.43/56ms
18:03 = 0.45/0.43/40ms
23:29 = 0.5/0.57/48ms
3.7.:
2:10 = 0.58/0.82/37ms
2:34 = 0.65/0.48/40ms
13:28 = 0.65/0.57/37ms
16:18 = 0.57/1.08/37ms
ladty
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 3. 7. 2016 18:51

Tak to je úlet, za 400 Kč mám 1,4 GByte dat a pak rychlost 128 kbit/s. Zato můžu mít u neveřejné nabídky/šedivky 10 GByte. U Kaktusu s přídavkem 3,5 GByte a pak 64 kbit/s.

Ale aspoň konečně zveřejnili podmínky jak se to chová a funguje.
xtonda
Junior

Odeslat příspěvekod tommos 4. 7. 2016 21:27

Nové podmínky ERI se mi vůbec nelíbí. Za 300 Kč měsíčně teď dostanu 1,4 GB s omezenou rychlostí 7,5/0,7 Mbit a potom už jen 128 kbit FUP. Za stejnou cenu můžu mít u Kaktusu 3 GB měsíčně plnou LTE rychlostí a pak 64 kbit FUP, pokud si pohlídám akce s dvojnásobnou dobíječkou kreditu. Jako bonus se mi případná nespotřebovaná data ještě převedou do dalšího měsíce.
Nejspíš ERI LTE COOL tarif zruším. Až doposud mi služba vyhovovala, můj traffic byl 3 - 4 GB měsíčně a rychlost jsem měl víceméně pořád stejnou 0,7 Mbit. Tohle se mi už fakt nevyplatí.
tommos
Junior

Odeslat příspěvekod osobne2 5. 7. 2016 05:17

No ja myslim, ze pokud mas stary tarif, tak pro tebe plati stare podminky. Nove tarify maji totiz jine nazvy.
osobne2
Junior

Odeslat příspěvekod vesmirda 5. 7. 2016 18:05

Tak abych to upřesnil, měl jsem asi 3 měsíce na testování nejnižší tarif Basic 0,5 mbps download a 0,25 mbps upload za ty dvě stovky měsíčně. Částečně klamavá reklama, že je internet časově a datově neomezený, je správná, ALE rychlostně už omezený je, pokud se snažíte chovat neomezeně a být často a déle připojení. Byl jsem připojený denně 10-12 hodin a bylo mi následně panem Galiou vyhrožováno, jako tak to tedy né, že zatěžuji linku, že internet a SIM není možné používat v routeru a WIfi, takže jsem musel se vrátit k prehistorické T-mobile "rtěnce" a nepraktickému USB modemu, a blablabla. Po první výhrůžce přišlo omezení rychlosti na těch směšných a nepoužitelných 96 kbps, ano to je rychlost, při které padá i stahování e-mailů v Outlooku a kolikrát se ani nenačto uwww stránky při serfování. Takže jsem na vlastní žádost od nich odešel, protože i za ty dvě pouhé stovky měsíčně si takovýto super osekaný internet mohou strčit do zadních částí těla. Hlavního poskytovatele mám U:fona a ten sice má za dvojnásobnou cenu 400 Kč/měsíčně FUP (10 GB), ale nevymýšlí takového buzerace zákazu připojení pod routerem (na který můžete připojít dvě a více zařízení, jako mobil, TV, i notebook). Takže ERI bezdrát nutí lidi na USB drát a s tímto se vrací zpátky... doba jde dopředu a né do zadu. S těmi restrikcemi a omezováními se mohou jít vycpat. Ano, naletěl jsem, s tím, že si pořizuji skutečně časově, datově i rychlostně neomezený internet, ale to byla chyba. ČTÚ a ÚOHS na ně... těch omezení neomezeného je tam daleko víc, jak rychlost, tak i sdílení přes WIFI.
vesmirda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod osobne2 5. 7. 2016 21:28

Naletěl jsi leda tak na svoji vlastní blbost, mají to jasně dané v podmínkách, že to není připojení pro router. Popisuješ ve svém příspěvku, že jsi to používal přesně tak, jak to oni zakázali a že na tebe použili přesně takové restrikce, na které upozorňují ve svých smluvních podmínkách.
Služba Eri – LTE není náhradou za pevné připojení k Internetu typu ADSL/VDSL a je určena pro jedno přenosné koncové zařízení. V případě, že Uživatel bude v rozporu s tímto využívat Službu pro pevné připojení s využitím např. routeru nebo hotspotu, na který bude připojeno více než jedno koncové zařízení, je ČB oprávněn rychlost připojení omezit až na 96 Kbps.

Takže by to chtělo trochu sebereflexe, porušil jsi jejich podmínky, tak ti to znechutili snížením rychlosti, ale nemůžeš se tomu přece divit, byl jsi na to předem upozorněn smluvními podmínkami.
Naposledy upravil osobne2 dne 5. 7. 2016 21:44, celkově upraveno 1
osobne2
Junior

Odeslat příspěvekod vesmirda 5. 7. 2016 21:43

Děkuji, na toto jsem samozřejmě přišel né po uzavření smlouvy, jejíž součástí nebyly VOP, ale až později po jejich podrobnějších prostudování. Dále mi byl vytýkána neomezenost, tedy, že jsem příliš často připojen a dlouho a tedy že jaksi zatěžuji linku a vytěžuji kapacity. Bohužel net potřebuji nutně k práci, někdy i 12 hodin denně a i soukromému životu ve dne, v noci, kdykoliv. Promiňte, ale v dnešní době je toto omezování neomezeného vracení se do pravěku. A co nejhorší, jejich lživá a klamavá reklama, na kterou jsem se nechal chytit. Takže mají adios a přišli o zákazníka.
vesmirda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hrabe.x 6. 7. 2016 06:45

tommos píše:Za stejnou cenu můžu mít u Kaktusu 3 GB měsíčně plnou LTE rychlostí a pak 64 kbit FUP


To LTE běží uKaktusu poloviční rychlostí
hrabe.x
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj.kure 6. 7. 2016 16:12

20Mbit se ti zdá být jako málo? To je vtip, že? :-)
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hrabe.x 6. 7. 2016 17:04

to byla jen technická :-)
hrabe.x
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ebola_ 9. 7. 2016 15:11

Taky mám starý neomezený tarif LTE Basic.

Rychlosti odpovídají ceně (lidově řečeno). Většinou během poledne (průměrná špička) to jede okolo 150Kbit. Postupně do noci zrychluje až na nějakých 450Kbit. Více jsem asi nenaměřil.

Včera (pátek) to ale bylo otřesné a během odpoledne se to táhlo chvílemi jen 30Kbit. Na večer to šlo ku stovce a v noci 200Kbit. Dneska (sobota) po celý den 200-300Kbit. Dle toho soudím, že omezení ze strany T-Mobile už nějak vyřešili a jedinou překážkou teda je agregace a že každý zkouší, co to vydrží a kolik to znamená neomezeně.

Pokud bych se měl rozhodovat podruhé, tak bych si to koupil znovu. Není to stoprocentní, ale dává mi to poměrně svobodu, že když čtu zprávy, můžu se hned dívat i na obrázky a videa (ačkoli to teda chce na chvilku pozastavit, než se dotáhne video, aby se to nesekalo). Nemusím si jako dříve psát poznámky "Až budu u počítače, podívat se na video u článku...." "Přečíst si odpovědi na diskusním fóru" atd. Nemusím pořád počítat kilobajty, kolik z FUP mi sežere načtení fóra, kde má každý 50KB podpis. Za těch 9 dní jsem vyčerpal nějaké 2GB.

Co se týče nových podmínek a nových cen, už bych více váhal, ale pořád to vidím jako unikátní službu a myslím si, že tímto směrem by se datové tarify měly ubírat. Na co je mi 90Mbit LTE, když jedním měřením rychlosti vyčerpám 15% FUP a stejně si musím pořád něco odříkat, protože omezující pro mě je 1, 2, 4...GB FUP, po kterém mi to zpomalí na 20Kbit (nejčastěji) - což je prakticky zastavení dat. FUP má být pro omezení chronických stahovačů filmů po mobilních datech aby ze sítě nevytlačili čtenáře mailů do timeoutů, ale ne veličinou pro tarifikaci. Použitelnou rychlost po vyčerpání dat nenabízí nikdo. A kdo se tak tváří, tak zase nemá neutrální politiku sítě a bude vás šikanovat na HTTPS a podobných věcech.

No a k tomu "vyhrožování", když si to pán hodil do routeru nemá cenu nic dodávat, už to tady někdo napsal. Přesně tohle je v popisu tarifu jako zakázané a jsou tam přesné sankce. Operátor se zachoval přesně dle sankcí. Pán to nazval vyhrožováním, já to vidím jako akce/reakce. Jen mi nejde do hlavy, proč si pro takové využívání nekoupíte ten internet bez drátů od velké trojky. Máte tam 30GB FUP a pak rychlost 256Kbit. Jako bonus přes noc neomezenou rychlost, takže na tom klidně můžete stahovat filmy zatímco spíte. K tomu ještě facebooky, maily, zprávy a všechen web neomezeně. Pokud by mi nějaký operátor nabídl takový tarif, koupil bych si ho už dááávno. Jenže operátoři to schválně protlačují jenom jako náhradu za ADSL díky tomu, že to podmiňujou využíváním v tom drahém LTE routeru. Na SIM do mobilu mi to všichni odmítli prodat. Přitom cena/data je velice atraktivní a nevím proč ČTU spí a nenařídí tu diskriminační podmínku použití v routeru zrušit.
Ebola_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod czatlantis 9. 7. 2016 20:35

No je router a "router"...pokud si to někdo hodí do takovýho toho malýho wifi hotspotu a sdílí si internet do mobilu (protože nemá dualsim) nebo do notebooku na cestách, tak je sakra jedno, že tam má připojený dvě zařízení, když stejně něco dělat bude jen na jednom, pokud nemá 4ruce a dvě hlavy...

Problém je, když si to někdo dá do routeru na chatě a připojuje se tam 5mobilů a ještě soused.

A stejně i tak je to blbost...může na tom být přihlášených 10mobilů, ale větší datovej tok udělá jeden notebook co něco stahuje
czatlantis
Junior

Odeslat příspěvekod osobne2 10. 7. 2016 09:01

Nad tim nema cenu premyslet, pokud to poskytovatel internetu ve smluvnich podminkach zakazal, za poruseni zakazu tam stanovil i sankce a dokaze spolehlive rozeznat, ze nekdo ten zakaz porusuje, tak je pri uplatnovani smluvnich sankci pravo na jeho strane.
osobne2
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků