EriMobile v sítích T-Mobile a Vodafone - obecná diskuze

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Ebola_ 31. 7. 2016 20:11

Naprostý souhlas.

Poslední dny navíc často vypadávají datové přenosy úplně a dvakrát jsem dokonce na půl hodiny byl úplně bez sítě (Pouze tísňová volání). Byl jsem minulou sobotu v Brně a po hodině jsem málem roztřískal telefon a vytáhnul druhý mobil s Vodafone kartou na které si držím záložní tarif a fungoval zbytek dne na drahém omezeném internetu, protože i po vyčerpání je těch 20Kbit dostačující na základní věci a dokonce to ani neustále neodpojovalo všechny aplikace od netu, ale drželo spojení. :-|

V sobotu jsem se pokoušel někdy od dvou hodin dovolat na telefonní číslo uvedené jako podpora a do 4 hodin měli neustále obsazeno. Tak jsem si ani nemohl zanadávat.
Ebola_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zek205 2. 8. 2016 09:36

Mate nekdo ted na zacatku mesice neomezenou rychlost? Volal jsem na infolinku, ale nepodarilo se mi vysvetlit, na co se ptam. Takze po odpovedi agregace jsem to vzdal.
Nokia Lumia 1020 WP8.1 + Nokia Lumia 620 WP8.1/W10M + Nokia Lumia 820 WP8.1 + Samsung Monte + SE Xperia E15i Android 2.3
Zek205
Junior

Odeslat příspěvekod osobne2 2. 8. 2016 11:16

Nemám.
osobne2
Junior

Odeslat příspěvekod ladty 2. 8. 2016 16:31

Zek205 píše:Mate nekdo ted na zacatku mesice neomezenou rychlost?

Ee, mam tedko 0.2/0.6mbps (lte cool). Ale myslim ze to ve smlouve bylo predkladany jako bonus, takze bych rek ze to poskytovat ani nemusej, ale nevim. Zatim ale i s touhle rychlosti pro me dobry, az to zacne zas < 0.01 tak to bude radost.
ladty
Junior
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod osobne2 3. 8. 2016 06:27

Prvni mesic u Erimobile mam za sebou, v cervenci jsem projel cca 5 GB. Za 198 Kc to jde. Mam nejnizsi tarif s rychlosti 0,5 Mbps a jen parkrat se mi stalo, ze to jelo mizernou rychlosti 50 kbps. Celkove jsem zatim spokojen. Levneji ta projeta data ziskat neslo.
osobne2
Junior

Odeslat příspěvekod aeinei 3. 8. 2016 08:51

Furt nechápu, proč si prostě nevezmete za 250kč od vodafonu datovou simku kde máte 4gb měsíčně plnou rychlostí... tady za ty prachy máte pár gb když se vám vubec podari se pripojit a este osekanou rychlosti.
.
aeinei
Junior

Odeslat příspěvekod osobne2 3. 8. 2016 09:03

Jenze tou osekanou rychlosti mame neomezena data, nemusim hlidat spotrebu dat. Na prohlizeni internetovych stranek na notebooku je to OK. Stejne mam jen 3G modem, plnou rychlost na LTE bych nevyuzil. A 4 GB za 250 Kc je moc drahe, to bych za to nedal, kdyz to lze ziskat i levneji.
osobne2
Junior

Odeslat příspěvekod tristazmista 3. 8. 2016 11:38

aeinei:
protoze to maj na bezny serfovani, kdyby to nekdo potreboval k praci tak je to samozrejme nepouzitelny, pac takovou rychlosti by si vytrhal vlasy :-D
tristazmista
Junior

Odeslat příspěvekod ladty 3. 8. 2016 14:11

Naopak, porizoval sem ten internet ciste k praci :) Teda vedle toho i surfuju, ale primarni vyuziti je k praci.
// s LTE Cool v cervenci 10.69gb btw
Bohuzel rozhodne ne kazdej okamzik s tim byl radost, ale casto neco resim treba do 5-7 rano a to to funguje docela pekne.
Osobne naopak myslim, ze pro vetsinu praci clovek nepotrebuje tak velkou rychlost, to naopak je potreba pro zabavu (hry/torrent/stream/download obecne). Data pro praci potrebuju porad ale v mym pripade ne velky objemy no, takze idealni, kazdopadne zalezi na konkretnim pripadu.

(Zaroven podotykam, ze internet s plnou rychlosti clovek vazne prirozene proste vyuziva jinak... A omezeny data zmizej natotata. Ne ze bych chtel rikat ze omezena rychlost je lepsi nez neomezena :D Ale vazne, plnou rychlosti beru na mesic jako minimalni pro moje pouziti 30gb kdyz touhle 10gb (a navic pravidelne hlidat kolik tam jeste zbejva), proste to tak nejak vzdycky dopadne)
ladty
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod avalonboy 3. 8. 2016 21:50

EriMobile je na prd. Mam tarif LTE OK 2mbit prenesl sem ledva 3gb v cervenci a zacatkem tohto mesice sem mel rychlost 128kbits misto 2mb/s. Ked ctu ze nektery parazity tady prenesu na 1mbit 10gb za mesic tak mi je zle za takovy socky. Pak ja nemuzu prenest ani obrazek kvuli takovym parazitum
avalonboy
Junior

Odeslat příspěvekod ladty 3. 8. 2016 23:01

Kdyz nejsem doma a cestuju, pracuju na notebooku. Doma sem nebyl 20 dni v mesici, je leto a ja jsem rad v prirode. No a pri praci na vetsim projektu se nejaky data spotrebujou. Nestahoval sem zadny filmy, ani youtube (ok asi 3 delsi 240p prednasky z GDC); web vzdycky s aktivnim Opera Turbo. Sluzbu vyuzivam tak jak je v podminkach, paraziticky si nepripadam, nikoho o nic neobiram ani nechapu jak bych moh.

Samozrejme je jiny objem dat potreba pro hledani vaporeona na telefonu, a jiny pro seriozni praci s notebookem (a proboha od kdy je vubec 10gb nejaky 'vetsi objem', to pro bezne pouzivani beru jako limit tak na 3 dny pokud bych 'internetu zneuzival', tj velikost 1 filmu v lepsi kvalite mb). Kazdopadne kdyz si poridite neomezeny internet a nelibi se vam, stezujte si operatorovi, jestli neco nefunguje jak ma, znamena to, ze na vas parazituje operator, ne nekdo jiny kdo si zaplatil uplne totez a funguje mu to uplne stejne.

Zvlast kdyz podle toho prispevku je i na LTE OK rychlost 128kbps uz od zacatku mesice.
Aneb pristup "jeee mamiii ja si koupil auticko a nic sem s nim nenajezdil, rozslapni auticko tomu chlapeckovi co si ho koupil taky a najel s nim vic nez ja"
Vezte, ze jsou i lidi co prenesli sotva 100mb, protoze jim zrovna tenhle mesic mobilni internet k nicemu nebyl. Ja napriklad neprenes skoro nic u (taky neomezeneho) internetu od UPC, a taky za to nehledam vinu u ostatnich uzivatelu UPC co prenesli vic protoze to poterbovali vic :hm
ladty
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ebola_ 5. 9. 2016 18:28

Zase to je něco otřesného. Včera a dneska skoro pořád 10Kbit a výjimkou není ani 3Kbit :-S

Chyba spojení, chyba komunikace, chyba komunikace, offline, připojuji, chyba spojení (...) :-|
Ebola_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zek205 6. 9. 2016 23:49

Tak to mám radost, už jsem si myslel, že jsem úplně poslední, kdo dostává data. A koukám, že jsme dva ;)
Zajímalo by mě, jak mají dělaný to omezování dat. Protože mi přijde, že se jim to občas zblázní a začne vkládat příliš mnoho mezer a člověk pak už jen kouká a čeká až nám zase pár kB pustí. A pak se to najednou rozjede. Ať mi ale netvrdí, že agregace, moc lidí na konci měsíce... Tohle bylo na začátku měsíce.
Nokia Lumia 1020 WP8.1 + Nokia Lumia 620 WP8.1/W10M + Nokia Lumia 820 WP8.1 + Samsung Monte + SE Xperia E15i Android 2.3
Zek205
Junior

Odeslat příspěvekod osobne2 7. 9. 2016 20:05

Me to od zacatku mesice jede stale kolem 50 kB/s, nekdy az 500 kB/s, ale nebyl jsem pripojen kazdy den. Minuly mesic obdobne, pouze kolem desateho dne v mesici to bylo slabsi kolem 10kB/s. Pripojuji se ale vetsinou v noci a na notebooku.

-- 19. 9. 2016 20:49 --

Také vám poslali email s tím, že od 1.12.2016 zdražují o 198 Kč? Jak budete reagovat?
Vážený zákazníku,
oznamujeme Vám tímto, že jsme bohužel nuceni od 1.12.2016 zvýšit cenu Služeb Eri - LTE Basic, Eri - LTE Cool, Eri - LTE OK, Eri - LTE Good, Eri - LTE Excellent a Eri - LTE Max o 198 Kč/měs. vč. DPH ( 164 Kč/měs. bez DPH ).
Jako kompenzaci zvýšení ceny Vám nabízíme možnost uplatnění trvalé slevy ve stejné výši 198 Kč / měs. na nově objednané služby od 20.9.2016 do 31.12.2016.
Slevu lze uplatnit u Služeb:
1) pevného připojení k Internetu:
- Eri - xDSL Pohoda ( popis viz.: http://www.eri.cz/adsl-vdsl-vdsl2 ) a nebo
2) hlasové mobilní služby EriMobile ( bez datových balíčků )
- Eri - Panter L, M a S ( popis viz.: http://www.erimobile.cz/cenove-tarify-1 )
Další možností je:
1) přidělení zdarma k Vašemu stávajícímu mobilnímu připojení balíček 180 volných minut / měs. na volání do všech pevných a mobilních sítí v ČR a nebo
2) přidělení zdarma k Vašemu stávajícímu mobilnímu připojení balíček 200 SMS / měs. do všech mobilních sítí v ČR a nebo
3) změnu Služby Eri - LTE Basic na některou ze Služeb Eri - LTE Pohoda 1 až 10 ( popis viz.: http://www.eri.cz/datove-neomezene ).
Stačí formou odpovědi na tento email napsat o jaký typ slevy resp. zvýhodnění byste měli zájem.
Všechny nabízené typy slev a zvýhodnění jsou platné při současném využívání Služby Eri - LTE Basic za novou cenu od 1.12.2016.
V případě, že si nevyberete žádnou z nabízených slev resp. zvýhodnění a nebudete souhlasit s navýšením měsíční ceny, máte v souladu se Smlouvou možnost odstoupit od stávající smlouvy k 30.11.2016.
Děkujeme za pochopení.
S pozdravem
--
osobne2
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků