Kaktus v síti T-Mobile - obecná diskuze

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod MiASX 2. 5. 2019 08:32

Ne, data mi funguji furt, pokud je dobry signal 4G.
MiASX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petyo 2. 5. 2019 10:28

Já mám podobnou zkušenost. Ovšem to není problém Kaktusu, protože ten žádnou svou síť nemá.
petyo
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 2. 5. 2019 10:39

Kaktus je v síťi T-Mobile, kterou sdílí s O2, jsem kvůli datům pul roku u Emtéčka, síť O2 a ojediněle ke krátkodobému výpadku dojde, jednou za čas
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod DejvidCV 5. 5. 2019 19:49

Zdravím všechny.
Tak jsem přelouskal, věřte či ne, všech cca 340 stránek...

-- 5. 5. 2019 23:42 --

Taak, abych to aktuálně (5.5. 2019) shrnul pro neznalé jako jsem zatím i já, tak prosím zdejší skalní uživatele o případné opravy, doplnění. Jistě to bude mít přínos i pro jiné, kteří u Kaktusu tápou..

Pár vysvětlení jak já chápu:

- ZÁKLADNÍ kredit (ZK) (váš kredit připsaný na základě vašeho dobití nějakou částkou v Kč, min. částka je 50,-), platnost kreditu je 12 měsíců jinak propadá platnost simkarty (smlouvy). Možný převod ZK na čísla Kaktusu (BK nelze !!!), platit s ním M-platby, hradit premiové SMS…

- BONUSOVÝ kredit (BK) (kredit připsaný od Kaktusu za např. první dobití ZK, ale hlavně kredit připsaný při HD) platnost kreditu je zpravidla 30 dni, jinak propadá.

- HAPPYDAYS (HD) – mělo by být spíše HappyHours jsou aktuálně tak 2x/měsíc (dříve 3x) po dobu 2h (dříve 4h) akce Kaktusu kdy za dobití 200 -500 Kč je připsán BK ve stejné hodnotě. Je to podstatná záležitost která Vám snižuje ceny jednotek ať už v ZT a nebo v už tak zvýhodněných Balíčcích o 50%.

- ZÁKLADNÍ tarif (ZT) , je základní cena jednotek za hovory, sms (mms) a data která je platná v případě nevyužití či vypršení Balíčku. Jednotky pro ZT se hradí nejdříve z BK a až potom ze ZK a je nejméně výhodná.

- tzv. Balíčky, výhodnější, čím vyšší cena balíčku, tím lepší poměr vs. cena za jednotku. Dělí se na:

- Jednorázový balíček (JB), platnost balíčku je 30 dní od aktivace JB, po tomto období, pokud si ho SAMI neprodloužíte, tak zanikne včetně všech jednotek v něm obsažených! Nevyčerpané jednotky se převádí do dalšího období. Zkrátka, když si v jeho půlce nebo na konci nebo i poslední den (kdykoliv během 30 dní) aktivuješ další jednorázový balíček, tak ten další, který má platnost 30 dní, na sebe naváže i ty předchozí jednotky. Prodlouží se tím opět jeho platnost. Výhoda je u JB, že nejnižší částky u dat jsou již od 50 Kč (dřive bylo i u SB), sms od 40 Kč, volání od 50 Kč, tak pro další prodlužování - udržování JB a v něm naspořených-nevčerpaných jednotek, vám stačí investice uvedených kreditů/30 dní (BK,ZK). V průběhu období je možné přikoupit další JB a tím si navyšovat celkové jednotky a čerpat BK z HD a tím ho nevázat pouze na období 30 dnů. V případě vyčerpání datových jednotek je možné dojed do konce expirace balíčku rychlostí 64/32, což může být pro někoho plus.

Nevýhoda - pokud neohlídáte expiraci balíčku, tak hrozí propadnutí všech jednotek v něm naspořených.

Výhoda - u datového JB není nutné po vyčerpání jednotek dobíjet, běží v režimu 64/32 což je ideální pro nenáročné surfery..., možné měnit JB balíčky dle uvážení a potřeby.

- Samoobnovovací balíček (SB) - platí to samé jako u JB jen s tím rozdílem, jak už název napovídá, dochází k automatickému obnovování balíčku, ale je tam důležitá podmínka a to, že v okamžiku kdy má dojít k obnovení balíčku na další období, tak musíte mít příslušný ZK nebo BK, jinak dojde opět k propadnutí všech jednotek! SB lze také deaktivovat a objednat jiný, předtím je ale nutné vyčerpat data z původního SB, jinak opět propadnou!

Nevýhoda - u dat začíná SB na 100 Kč, to je tedy min. měsíční částka. Jakým SB začnete, tak tím už musíte stále pokračovat! SB lze také deaktivovat a objednat jiný, předtím je ale nutné vyčerpat data z původního SB, jinak opět propadnou! Jednotky je možné navyšovat i přikupováním během období do expirace SB. U dat je to pomocí tzv. Extra dat – 100MB – 50, 500MB – 100)

Výhoda - není nutné stále hlídat expiraci SB, stačí jen mít dostatek BK nebo ZK..

-JB a SB nelze mezi sebou kombinovat !!!

-možný převod ZK na jiná tel. čísla Kaktusu (BK nelze !!!)

Moje předpokládané měsíční výdaje (100 min/ max. 300MB (jen okrajově, ale chci být online kvůli WhatsApp jinak řeším wifi, pár SMS, MMS vůbec)

Mám v plánu tedy toto

- až mi doběhne počáteční nastavený datový SB (500+250) přejít na JB za 50,- (80MB) + SB za 50,- (22min.) + případné sms ze ZT,

Tím mám dané měsíční náklady 100,- na udržování těchto balíčků, po HD a dobití uhradit u SB za 300,- (200min.) a tím se dostat s tarifikací hovorů na min. co Kaktus nabízí a data řešit už podle potřeby, ale i tam si asi vytvořit taky dostatečný buffer , aby člověk nemusel hrotit každý HD.

Co vy na to, mé uvedné info a předpoklady jsou správně? A jak to provozujete Vy? Možná by to taky mnoha lidem pomohlo když v kostce, jako třeba já, uvedete Vaše měsíční výdaje a způsob jak to řešíte u Kaktusáka… Věřím, že se tady najdou tací co to mají vytuněné-propočítané své kombinace do max. výtěžnosti nabídky Kaktusu. Bylo by to i dost vypovídající a zpřehledňující pro ostatní Kaktusáky…
Naposledy upravil DejvidCV dne 6. 5. 2019 13:47, celkově upraveno 6
DejvidCV
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 6. 5. 2019 06:07

Jednou za 2 měsíce chytit dobíječku za 200, z toho SB data za 150 Kč + 50 Kč na obyč volání a SMS. Volání v Kaktusu po dobití měsíc zdarma. Potom data 1000+500 a nějaké volání a sms vychází na 100 Kč měsíčně.
polda
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 5. 2019 06:17

Samoobnovovací balíček (SB) lze deaktivovat a objednat jiný, předtím je ale nutné vyčerpat data z původního SB, jinak propadnou
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod milanBrno 6. 5. 2019 08:30

DejvidCV, nevim co jsi cetl, ale tohle vlakno urcite ne.
Jednak ma jen 346 stran a ne 360 a jednak jsou veskere informace na prvni strane v prvnim prispevku a prvnim odstavci.
Vcetne toho, ze i platnost bonusoveho kreditu je 12mes (u placenych karet), a ze dostanes 2x bonus za prvni dobiti (u karet zdarma).
A tohle je prave to nejdulezitejsi info, ktere ani nezminujes (nevis).
A ktere ti vse zjednodusuje nebo jeste vice zlevnuje.

Apropo, to co pises je v par vetach primo na strankach Kaktusu...(tedy zbytecne psat zde)
Mobilni internet 20GB za 500kc/mes. + volani za 1kc/min. (neomezene za 200kc)
milanBrno
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod tachmude 6. 5. 2019 10:50

U JB se nevyčerpané jednotky převádí?
tachmude
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 5. 2019 10:53

Jednorázový balíček se automaticky neobnoví, takže logicky se nemůže nic převádět
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ipanema 6. 5. 2019 11:04

No takhle.... Pro neznalého: ne, nepřevádí. Ale když si v jeho půlce nebo na konci nebo i poslední den aktivuješ další jednorázový balíček, tak ten další, který má platnost 30 dní, na sebe naváže i ty předchozí jednotky. Prodlouží se tím opět jeho platnost.

Je to napsané i v 1. příspěvku na 1. straně, napsal to DejvidCV v eseji o pár centimetrů výše a je to i na webu Kaktusu v častých dotazech. Tím je jasně celá víkendová práce DejvidCV hozena do koše. Protože (i když zbytečně) zde on něco nakopíruje, tak se na to o 7 cm níž zase někdo zeptá.
Můj mobil: OnePlus 3
Ipanema
Junior

Odeslat příspěvekod polda 6. 5. 2019 12:24

Tys tomu dal!
polda
Junior

Odeslat příspěvekod DejvidCV 6. 5. 2019 13:00

Polda – díky za info, tak nějak jsem to myslel ;-)
Nick Cave – vím, vím, jen jsem tu esej už neměl čas rozvádět do detailů, ale PŘIDÁNO, díky!
milanBrno – promiň, nějak jsem měl v hlavě 364 a ne 346 – OPRAVENO. Vlákno jsem opravdu projel celé, na tom trvám… Vím třeba, jaké byli problémy při změně ceníku, že prostě dříve byli o něco lepší podmínky, že se tady vedla statististika HD, že existují způsoby jak být informován o HD, aby ti neunikly atd. A taky jsem právě viděl, promiň, chaos a přínos této diskuze malý.
A teď k tomu bonusu, ano to samo také vím, že je to právě další možnost jak Kaktusačit a dosáhnout maxima..., vím taky jak se pořizuje více simkaret a ty se po vytěžení vyhazují, ale to jsou věci se kterýma nemám zkušenost a tudíž jsem do toho nechtěl zabředávat… Jinak na stránkách Kaktusu, mi nějaké věci napsané, přijdou někdy snad schválně napsané-podané tak, aby to nebylo jednoznačné a logické a ty čti mezi řádky, ověřuj, ptej se…

Ipanema – díky, UPŘESNĚNO (jinak až do teď, bylo vše poctivě napsáno a až dnes jsem něco nakopíroval, přiznávám ;-) )

Jinak vidíte sami, že prostě výklad podmínek, i po 346 stranách diskuze, je různý-nejasný, viz. např. příspěvek tachmude a proto jsem chtěl, aby se něco stalo, ledy se pohnuly…Opravdu se tady nechci přít, jen chci, aby to tady bylo konstruktivní a mělo přínos pro všechny, ale prudit nebudu, nebojte…
Do Kaktusu jsem přešel po mnohaletém paušálu a mám ho pár dní, tudíž mi je jasný, že se tady najdou kompetentnější, tak sem s nima ;-]
DejvidCV
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 6. 5. 2019 13:08

Tak samozřejmě,pokud pojedu na x dní někam kde vím,že není Wi-fi,využiji akce sim za xy kč s netem xyz MB ,aktivuji a vyhazuji postupně.
polda
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 6. 5. 2019 16:10

U jednorázových balíčků je asi největší přínos v tom že u minut/sms můžu kombinovat různé velikosti případně syslit jednotky z největších kde ty jednotky jsou nejvýhodnější a pak vždy do 30 dní to prodlužovat menšími. Nevýhoda je že se nesmí zapomenout prodloužit jinak vše propadne. U jednorázových dat vidím jedinou výhodu možnost pofupu jinak vychází lépe samoobnovující. U minut/sms se SB aktivují po projetí nebo po 30 dnech. U dat se SB po projetí za dříve než 30 dní musí dát pokračovat za 1kč/MB a znovu aktivovat SB. Výhoda SB na min/sms je že se nemusím starat o prodloužení ale nejdou kombinovat různé velikosti a syslit u SB jde jen u dat (dodatečné MB).
hauzz
Junior

Odeslat příspěvekod suram 11. 5. 2019 18:32

Když si 11.5. aktivuji obnovující se datový balíček, bude se obnovovat vždy každý měsíc jedenáctého, nebo se bude datum obnovy posouvat kvůli měsícům, které mají 31 dnů?
suram
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka