Kaktus v síti T-Mobile - obecná diskuze

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod ilja2001 13. 9. 2018 10:46

ziki: Ale tak to právě počítám. Jestliže bonusový začne platit 13.9. v 0:00, tak by měl skončit 12.10. v 23:59, což je těch 30 dnů. Na druhou stranu, v dnešní době by neměl být problém počítat dobu platnosti přesně od připsání kreditu.
Ale jinak je to fuk, píšou tentokrát, že skončí 13.10., což mi vyhovuje, když se balíček bude obnovovat 12.10.
Já se o to zajímal jenom proto, že mi to teď takhle vyšlo. Klidně bych počkal na příští dobíječku, kreditu mám nasysleno dost.

Nick Cave píše:zeptej se na FB tam by měli vědět co a jak

Tak v tomto patřím mezi ty FB těžce nepolíbené. :-D
ilja2001
Junior

Odeslat příspěvekod ziki 13. 9. 2018 12:11

No, já to teda nepočítám na hodiny, ale tak nějak selsky asi takto. Když Happy Hours jsou 12.9., tak počítat se to začne až od 13.9. a tedy 14.9. - uplynul první den, 15.9. - druhý den, 16.9. - třetí den, .... 12.10. - dvacátý devátý den, 13.10. - třicátý den :).
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 13. 9. 2018 12:17

a nemáš v těch výpočtech chybu? 12tého HD, 13tého 1.den, 14tého 2.den, 15tého 3.den atd. :-)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BariTom 17. 9. 2018 08:04

Lze nějak automaticky ohlídat vyčerpání dat jednorázového balicku? Dceři to vždy po vyčerpání sežere veškerý kredit:(
BariTom
Junior

Odeslat příspěvekod Kaja_z_Brna 17. 9. 2018 08:16

Jedná se o jednorázový balíček, takže je třeba si to pohlídat ručně. Leda, že by někdo udělal nějakou aplikaci/skript, který by ti zakoupení daného balíčku udělal v den, který je uvedený po přihlášení do Můj Kaktus (jestli teda vůbec něco takového lze naprogramovat). Dcera není schopná si to pohlídat? Proč nepoužíváte samoobnovující balíček?
Kaja_z_Brna
Junior

Odeslat příspěvekod BariTom 17. 9. 2018 08:26

Samoobnovovaci jsem ji kupoval ale je schopna ho vyplacat za týden a pak už je bez dat. U jednorázového ji data jedou stále. Používáme v rodině WhatsApp a bez dat je k ničemu. Těžko ji pohlídat aby neztratila data nebo neprovolala kredit. Takto ji každý měsíc dobíjí kredit za 200+200bonus a víc ji nemusím hlídat že utratí. Bohužel když ji vyprší balíček tak je rázem bez kreditu.
BariTom
Junior

Odeslat příspěvekod Kaja_z_Brna 17. 9. 2018 08:39

Tak je třeba pohlídat ten okamžik, kdy ten jednorázový končí... vzhledem k tomu, že používám samoobnovovací, tak nemám zkušenosti s tím, jak přesně probíhá ukončení jednorázového, možná to bude 30 dní přesně v čase, kdy byl aktivován. Poradí asi někdo jiný.

Jiná věc je, že by se to mohla naučit i sama v tom smyslu, že pokud si to nepohlídá, proplácá kredit, a tento už na další jeden/dva měsíce nedostane. :) Já bych teda z hlediska výchovy své dceři na ni aplikoval výše uvedený postup, aby se z toho poučila a naučila se to hlídat, s tím že bych dobíjel v HD max. 200 Kč za dva měsíce, musela by s tím zkrátka vystačit.
Kaja_z_Brna
Junior

Odeslat příspěvekod Spock_lone_wolf 17. 9. 2018 10:41

Teď nějak nechápu. U jednorázového balíčku je problém po vyčerpání dat nebo po vypršení platnosti? Protože po vyčerpání dat se internet zastaví a je nutné ručně vybrat v prohlížeči jestli pokračovat zpomaleně nebo za 1 MB / 1 Kč. Až po vypršení platnosti automaticky naskočí 1 MB / 1 Kč a to se dá hlídat třeba kalendářem a včasným obnovením, žádný automatický systém není.
Spock_lone_wolf
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sonix 17. 9. 2018 12:19

Hned po vypršení platnosti jednorázového balíčku přijde SMS o ukončení balíčku. Pokud ovšem v ten okamžik jsou používána data, jsou již účtována jako bez balíčku, takže je potřeba hned data ukončit a zakoupit nový balíček. Balíček končí přesně v hodinu a minutu, kdy byl před 30 dny zakoupen - den ukončení balíčku je vidět i v samoobsluze (bez času).
sonix
Junior

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 17. 9. 2018 14:50

Mohl by mi někdo přeposlat kredit 10 Kč? (tuším, že méně nejde), zaplatím převodem na bankovní účet ... chybí mi na internetový balíček 2,5 Kč a dobíjet 50 nechci (karta po vyčerpání internetu poletí do koše)
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Junior


Odeslat příspěvekod polda 17. 9. 2018 22:44

No viděl bych to, že kolega má stejný problém co jsem řešil i já u jednorázového balíčku. Nikoli vypršení platnosti ale vyčerpání dat, kdy žádné upozornění nenaskočí a vesele jedou data dál, samozřejmě, že se odečitají z kreditu. Do 20 minut je na 0 Kč. Pro dítě nějaká kontrola dat apod je i v našem případě nesmysl. V současné době je to tak, že má samoobnovujici balíček, aplikaci Kaktus s widgetem, kde aspoň jednou denně shlédne délku zelené čáry a doporučeno nesledovat youtube apod bez wifi. Whatsup funguje i po vyčerpání stejně Messenger, berou si data z extra balíčku Kaktusítě.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 18. 9. 2018 00:00

BariTom píše:Lze nějak automaticky ohlídat vyčerpání dat jednorázového balicku? Dceři to vždy po vyčerpání sežere veškerý kredit:(

No jestli je problém, že se neuhlídá vyčerpání dat v jednorázovém balíčku, tak bych prostě ihned po jeho aktivaci ty data vyčerpal, ať už třeba na aktualizace nebo něco jiného a potom dal pokračovat pomalu do konce platnosti balíčku
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ziki 18. 9. 2018 06:13

polda píše:Whatsup funguje i po vyčerpání stejně Messenger, berou si data z extra balíčku Kaktusítě.

A jste si tím jistý :?: Mně po vyčerpání běžných dat Facebook, Messenger ani Whatsup nikdy nefungovali a to jsem měl nasysleno pro Kaktusítě několik gigabajtů (v současnosti tam mám přes 10 GB). Ptal jsem se na to kdysi i tady v diskusi a bylo mi řečeno, že po vyčerpání běžných dat v samoobnovovacím balíčku přestanou fungovat i Katusítě nehledně na to, kolik dat tam máte nasysleno. Prostě na čerpání dat na Kaktusítě musíte mít i standardní data.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 18. 9. 2018 08:09

A je to logické, protože ne všechna data např. z FB jdou z extra balíčku, některá jdou i z běžných dat a proto bez nich ten extra balíček nefunguje
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků