Kaktus v síti T-Mobile - obecná diskuze

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod hauzz 16. 6. 2019 01:15

Ano všude to mají ve fakjů že bonusový kredit platí 30 dní. Pokud je na kartě bonus s delší platností (sim zdarma 60 dní sim za 100 12 měsíců od aktivace sim) pak NOVÝ bonus PŘEBÍRÁ PLATNOST PŮVODNÍHO. Pokud na kartě není žádný bonus (bo se čerpá přednostně) pak nový bonus platí vždy 30 dní.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Markil 16. 6. 2019 08:06

Ipanema píše:Nick: ptal se na bonusový kredit, popisoval jsem bonusový kredit.

Markil: Zkusím to napsat víc blbuvzdorně. Ativuješ si SIM zítra 16.6. a máš na SIM kartě 100 kredit s platností 1 rok. Pokud na SIM bude vždy nějaká koruna bonusového kreditu, tak KAŽDÉ (první, druhé, dvacátéosmé, ....) dobití do 16.6.2020 bude v dobíječce ohodnoceno dvojnásobným/bonusovým kreditem a tento kredit bude vždy možnost čerpat až do uvedeného data. Pak až propadá v případě nevyčerpání.
(!) Nesmíš se na té kartě dostat s bonusovým kreditem na nulu. Takže ji musíš dobít do 30ti dnů od aktivace nebo si zrušit (při aktivaci SIM automaticky aktivovaný) samoobnovující balíček dat 500+250 MB, který se od aktivace SÁM aktivuje po 30ti dnech a strhne tu získanou 100,- na uvítacím kreditu.

- počty dobití nejsou.
-100 úvodní kredit tam můžeš mít klidně i ten rok (ale bacha na poslední věty za "!" v 1. odstavci)
- je jedno, jestli ji poprvé dobiješ při dobíječce za týden, za měsíc nebo půl roku (opět ale kvůli roční platnosti bonusového kreditu bacha na podmínku za "!" v mém 1. odstavci).


Díky. Jinak já jsem v tom mém posledním dotazu reagoval na tvůj příspěvek, kde byla jen zmínka, že to tu bylo už několikrát. To další vysvětlení jsi tam pak dopsal mezitím, než jsem napsal já svou odpověď, takže proto to pak vypadalo, že to nechápu a ptám se znova na něco, co jsi odpověděl...
Ale i tak díky za tohle podrobnější rozvedení.
Je zajímavé, že to funguje, pokud je při dobití v platbosti bonusový kredit. V té větě na webu píší jen o úvodním kreditu. Takže mi z toho plyne vysvětlení, že ten úvodní kredit na SIMce vedou jako bonusový a pak ho nerozliší od dobitého bonusu...?

Nehledal jsem, jak to má Kaktus se změnou SIM třeba při ztrátě, ale tak mne teď napadlo, že by pak možná po roce šlo kouoit znovu SIM za 100, převést na ní číslo ze "ztracené" a jet to znovu... Pokud tedy někdo potřebuje platnost bonusu delší než 30 dní...
Markil
Junior

Odeslat příspěvekod Ipanema 16. 6. 2019 08:23

Ano, 100,- je bonusový kredit (standardní kredit na kartě je 0,-) a nerozlišuje se od následně získaného jiného bonusu při dobíječkách.
Ipanema
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Lomax 16. 6. 2019 11:45

Markil píše:Nehledal jsem, jak to má Kaktus se změnou SIM třeba při ztrátě, ale tak mne teď napadlo, že by pak možná po roce šlo kouoit znovu SIM za 100, převést na ní číslo ze "ztracené" a jet to znovu...


Zažil jsem výměnu při ztrátě, neteř ztratila mobil hned s 2 SIM Kaktus:
Oběma měla původně končit platnost ročního bonusu až v srpnu 2019. Po jejich ztrátě jsem obě dvě na webu zablokoval, koupil dvě nové po 100 Kč. Co mě trochu překvapilo, že se (během docela dlouhého hledání mobilu) na jedné kartě dál automaticky obnovoval balíček (na druhé nebyl).

Aktivoval jsem pak v dubnu nová čísla, kontaktoval Kaktus přes Facebook, prostě jak je napsáno ve FAQ. Z Kaktusu mě upozornili, že přijdeme o úvodní balíček 30 dní 500 MB zdarma a jestli nechci počkat a ozvat se znovu až se vyčerpá. Nechtěl jsem to komplikoval, pokračovali jsme hned. Nahlásil jsem tel. číslo, ICCID a PUK2 jak starých, tak nových SIMek. Všechno proběhlo OK.

Platnost bonusu se opravdu prodloužila, ale jen o 6 měsíců ode dne aktivace náhradních SIM či ode dne výměny SIM Kaktusem. I to je dobré, nečekal jsem to vůbec. O 100 Kč bonusu nových SIM se navýšil stávající bonus na starých číslech (na obou ještě byl roční bonus, už jsem psal). Zajímavá situace je na jednom čísle, které se nikdy nedobíjelo, a teď je na něm tedy platnost kreditu do srpna a platnost bonusu až do října.
Kaktus. Je o 72 % levnější než po slevě (75% a 25%) u Vodafone. Nyní 6 aktivních SIM. :)
T-Mobile Twist 499 Kč za 12 měsíců po 1 GB: 7 SIM.
Lomax
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 16. 6. 2019 15:18

Ono by to šlo projet přes sim zdarma tam převést dočasně číslo aktivovat novou sim Kaktusu číslo zpátky převést na novou sim Kaktus a tam mít zase bonus na rok. Ale když bude člověk furt dobíjet aby měl dlouhou platnost bonusu tak se mu začne zbytečně hromadit standartní kredit. Podle mě je lepší dobíjet průběžně a bonus utratit za balíčky.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Markil 16. 6. 2019 19:09

No já spíš myslel vyčerpat nejdřív všechen kredit, koupit novou SIM a jen tam převést číslo. Ale pokud by se tím převodem čísla přenesla i platnost bonusu (při nulovém kreditu 30 dní) tak by se nejdřív asi muselo s číslem jinam. To nevím, byl to jen nápad, že by to tak nějak mohlo jít udělat.
Markil
Junior

Odeslat příspěvekod Ipanema 16. 6. 2019 19:16

Nevím, jestli tomu dobře jenom nerozumím nebo se snažíme ušetřit 30,- měsíčně...

Lze vyčerpat všechen bonusový kredit a mít jen klasický s platností 1 rok. Ale k čemu to celé? Na nové SIM s původním čísle, aby byl zase na další rok případný bonusový? Nevím nevím... Asi pro ty, kteří neprovolají/neprodatují 100,- dohromady za měsíc je to super. Pro ostatní je to podle mě pič*vina. Nebo mi něco uniká a nešetřím kvůli tomu sám...
Můj mobil: OnePlus 11
Ipanema
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Markil 16. 6. 2019 21:28

Pokud bonusový kredit normálně platí 30 dní a minimální dobití na jeho získání je 200 Kč, tak mi vychází, že by to bylo pro někoho, kdo za ten měsíc běžně neprovolá 200 Kč, aby bonus stihl normálně využít... Tam by se ta nová SIM, kde by mu pak vždy bonus platil déle, mohla vyplatit. Samozřejmě by ale nejdřív musel provolat i ten normální kredit... Prostě by cca rok musel jet na bonus podle toho kolik provolá, pak teprve provolat normální kredit, co se mu nashromáždil (což by při stejné intenzitě volání byl zase asi rok) a pak změna SIM.

Ale to jsem nechtěl až tak moc rozvádět. Jen mě tenhle postup napadl, když jsem zjistil, jak ten bonusový kredit první rok funguje... Ono kdo kupuje data tohle řešit nebude, ale obecně je pořád dost třeba starších lidí, co data nekupují a ani ty 200 třeba neprovolají. (ale je otázka, kdo z nich by kvůli tomu hlídal a honil bonusové dobíjení u kaktusu. To mi přijde složitější, než jednou zs 2 roky vyměnit SIM a převést číslo... To asi jedině, že by dělal někdo v rámci rodiny i pro ně.. )
Markil
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 17. 6. 2019 07:14

No Kaktus opravdu nebudou mít z 99% senioři kteří nepoužívají facebook a patlafony. Ale díky poučeným rodinným příslušníkům z mladších řad to volání můžou mít za opravdu zajímavé ceny. V základu volání za 1,25 se vteřinovou tarifikací po započítáni bonusu z dobíječky je slušné na zdejší bídu na předplacenkách.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zivan 17. 6. 2019 07:26

Zas ti seniori nepotrebuji nic hlidat, ne? Nekdo z rodiny jim sezene kartu, dobije maximum (500Kc) v case dobijecky (kterou si treba hlidaji pro sebe) a senior rok, dva vola a neresi nejake dobijecky.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hauzz 17. 6. 2019 09:30

Přesně tak jsem to myslel. Na to je úvodní bonus na rok nejvhodnější. A pak to jde zase s meziskokem na pár dní přes sim zdarma nebo s minimálním kreditem. A na další rok zase bez starostí.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod RDMBR 17. 6. 2019 11:10

Nevztahuje se ta akce Tmobilu i na Kaktus?:)
RDMBR
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 17. 6. 2019 13:12

Tak T-mobile se konečně pochlapil. Aspoň budou data na léto https://www.idnes.cz/mobil/mobilni-oper ... eratori_jm
Kaktus je přebarvený T-mobile ale jsou to 2 samostatné divize.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ipanema 17. 6. 2019 16:11

Sním klobouk, že tohle mít Kaktus nebude. Ale zase na druhou stranu, kdo má 2SIM telefon a plácne se přes kapsu (což bude ten největší kámen úrazu) a 2x až 3x zaplatí 99 korun, tak to bude mít taky.
Ipanema
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 20. 6. 2019 10:10

Máte někdo prosím přehled, kdy by mohla být nejbližší dobíječka?
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků