Kaktus v síti T-Mobile - obecná diskuze

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod lukodlak 28. 6. 2017 20:32

Ptal jsem se na ty dobíječky v chatu a odpověděli mi, že se neruší.
Napsali mi: v červenci se můžeš těšit minimálně na jednu.
Tak uvidíme, jestli dobíječka bude už jen 1x měsíčně.
Zajímám se o elektroniku a programování.
lukodlak
Junior

Odeslat příspěvekod hrabe.x 29. 6. 2017 00:21

hrabe.x
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 29. 6. 2017 01:00

Mám trochu obavy, aby u těch jednorázových po FUPu nesnížili rychlost z 64/32 na 32/16 proto aby plně upřednostnili ty samoobnovujicí se balíčky
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mangalica 29. 6. 2017 10:11

Mně na tom všem vlastně nejvíc vadí, že samoobnovovací balíčky už nejde dojet zpomaleně, jinak bych to bral víceméně pozitivně. Na fb stáhnu zase Lite, aspoň bude větší klid...
Mangalica
Junior

Odeslat příspěvekod Vaso00 29. 6. 2017 10:33

Tak já mám lite verze u FB i messengeru a jsem naprosto spokojen. Spotřeba dat i energie klesla a nesleduji, že by mne to nějak omezovalo...
Jinak pro mne je to pozitivní změna, více dat za menší peníze.
Vaso00
Junior

Odeslat příspěvekod k.eight.a 29. 6. 2017 11:05

Ahoj, tak v úterý 27.6. jsem konečně dostal SIMku zdarma, porodní bolesti neskutečné, asi nemá smysl to tu rozebírat.
Mezitím tu čtu o změnách na konci července a taky o výhodě SIMky za 100,- Kč s 500 MB dat s roční platnosti bonusu ... :-D

Na toto jsem tu odpověď nenašel ...
Ipanema píše:
Mangalica píše:Ještě by asi stálo za to dodat, že poku plánujete převod čísla, je nejlepší aktivovat kartu napřed na kaktusím čísle, v HD dobít 500 (2x bonus) a po převodu čísla bude první dobití opět 2x bonus!

Pořád to funguje? Takže ale když mi 1.7.2017, příjde domů karta, 12.7.2017 bude dobíječka, tak aktivuji online a budu mít kaktusí číslo 792xxxxxx a nabiju online 500 Kč. Zažádám s ČVOP o převod a změnu čísla na již aktivní SIM Kaktus. Pak mě starý operátor uvolní třeba 24.7.2017 a druhá dobíječka bude 26.7.2017. Mezi 24.-26.7.2017 bude co? Jsou zde zkušenosti uživatelů, že kartu nestrkat do mobilu v období mezi 12.-26.7.2017 (datumy jsou orientační). Z čeho jako podle tebe bude volat? Stará SIM nefunkční a nová se "nesmí" dát do mobilu...

Jak to tedy je? :hm

Ještě by mě zajímalo jak je to s těmi balíčky jednorázovými a obnovovacími. Z jednorázového mohu kdykoliv přejít na samoobnovovací aniž bych přišel o to, co jsem nastřádal, naopak to asi nelze?

S tou SIM zdarma, bych si při prvních dvou dobití kreditu během happy days a přenosu čísla mohl nastřádat hezkou zásobu dat. Mám v plánu používat ty nejmenší balíčky pro volání a SMS. Problém je, že s tou případnou zásobou dat po ukončení nabídky 80 MB samobnovovacího balíčku za 50,- Kč se mi zvýší náklady - pochopil jsem to správně?

Než pořád hlídat platnost balíčků a bonusového kreditu, raději bych používal samoobnovovací balíčky, ale tím asi budu platit víc než bych musel, protože nejspíš nebudu mít takovou spotřebu.
Naposledy upravil k.eight.a dne 29. 6. 2017 19:14, celkově upraveno 1
The greatest trick the Devil ever pulled, was convincing the world he didn't exist.
k.eight.a
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hrabe.x 29. 6. 2017 11:42

takže to vypadá že ted bude výhodnější po dobíčce v happy day hned změnit datový tarif z např. 100Kč na ten nejvyšší /300Kč/a až to odsosne ten bonus, vrátit se na ten stovkový.
Je to výhodnější než dokupovat za 100Kč 500MB.

-- 29. 6. 2017 12:48 --

data tedy potom vycházejí na polovic oproti současným cenám, to je s využitím bonusu 25Kč za 500MB. K tomu teda těch 50Kč /25/, jak jsem psal, to chápu jako jakýsi paušál.
hrabe.x
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Spike26 29. 6. 2017 13:40

Jak chces menit balicky? To prece nejde jen tak. Zvolis jeden samoobnovujici a ten musis mit naporad dokud ho nevypnes.
Spike26
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod peter23p 29. 6. 2017 13:49

na to bacha, data z různých balíčků nejdou kombinovat takže ve chvíly kdy zrušíš ten za 300Kč a zůstanou tam nějaká data tak o ně příjdeš, další balíček jde aktivovat až po spotřebování/vypršení platnosti předcházejícího
peter23p
Junior

Odeslat příspěvekod Mangalica 29. 6. 2017 13:49

To zas bude porod, než se všechno vyjasní... :-/
Mangalica
Junior

Odeslat příspěvekod Ipanema 29. 6. 2017 14:01

Co se má vyjasňovat? Vždyť na posledních čtyřech stranách tady je vše napsané. Co se bude obnovovat, co ne, co po spotřebování balíčku data pustí 64/32 a co nepustí, jaký budou balíčky, ceny před dokupu i po něm. Čtete to vůbec?

Jediné, co je nejasné je převádění dat do dalšího měsíce po nespotřebování. To ale už přece bylo a vždy se vše převádělo. Tohle podle mě nezmění...
Můj mobil: OnePlus 11
Ipanema
Pokročilý

Odeslat příspěvekod scotch11 29. 6. 2017 14:07

Ipanema: Myslím, že já to docela čtu a mj jsem se nějak nedozvěděl jestli po spotřebování balíčku (jednorázového)bude rychlost 64/32 nebo menší, např.
scotch11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ipanema 29. 6. 2017 14:10

OMG!!!!

Od 30. července Kaktus nabídne čtyři automaticky obnovované balíčky obsahující 500 + 250, 1000 + 500, 1500 + 750 a 2500 + 1250 MB dat za 100, 150, 200 a 300 Kč. Druhá hodnota (za znaménkem plus) jsou data využitelná pro sociální sítě (Facebook, FB Messenger, Instagram, Snapchat a Twitter).

Surfování na těchto sítích se tedy bude nejdříve odečítat z těchto volných megabajtů, až po vyčerpání pak ze zbytku, který je pochopitelně určený pro všechny ostatní weby a služby. (Toto zvýhodnění sociálních sítí už Kaktus za zneužití zero-ratingu nepovažuje.)

Až veškerá data vyčerpáte, nebude už možné surfovat zpomaleně. Bude třeba vždy přikoupit 100 MB za 50 Kč a 500 MB za 100 Kč.

Kaktus nicméně v nabídce ponechá i dva jednorázové balíčky (nebudou se každý měsíc automaticky obnovovat) s 80 MB za 50 Kč a 200 MB za 100 Kč. U nich zpomalení po vyčerpání dat zůstane.


Kdo to nechápe, může jít k O2 a nemusí si dělat vrásky.

Po vyčerpání samoobnovujícího = internet nejede
Po vyčerpání jednorázového = internet 64/32
HD budou s jistotou 1x / měs., jestli 2x / měs. (jako doposud) nenapsali.

Další otázky?
Můj mobil: OnePlus 11
Ipanema
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Navstevnik123 29. 6. 2017 14:15

Swejzi píše:Zatím jsem nikde nenašel odpověď na to, zda stále půjde převádět nevyužitá data do dalších měsíců u jednorázových balíčků.

Z FB:
"Když budu mít jednorázový balíček a před vyčerpáním koupím další jednorázový- převedou se data nebo ne?"

"Jasně, že převedou, Petro :) Magda"
Promo kódy v mém profilu nebo SZ.
Navstevnik123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ipanema 29. 6. 2017 14:21

Stejně jako doposud - jednorázové minuty, SMS a jednorázová data.
Moc nad tím přemýšlíte, klucí.

I ta Magda to ví líp a to už je co říct... :love:
Můj mobil: OnePlus 11
Ipanema
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků