Kaktus v síti T-Mobile - obecná diskuze

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 4. 2017 08:25

Ideální je mít Kaktusu v rodině víc čísel, díky přenosu nebonusového kreditu vždy využijete bonusový naplno. A většinu času jedno číslo volá zdarma ostatním.
anonymni

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 26. 4. 2017 09:04

to jestli se základní kredit přesune na jinou kartu nebo ne nemá žádný vliv na uplatnění bonusového kreditu, čerpá se vždy přednostně
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 4. 2017 09:39

To je jasné, jde o to že v případě více karet můžeš dobíjet tam kde potřebuješ více kreditu. Já třeba osobńě mám 2 karty-z toho jednu pro příležitostné použití v tabletu. Kde 50 kč na 80MB data a měsíc v pohodě stačí, popř. se měsíc dojede zpomalenou rychlostí / která u Kaktusu se ještě dá/. Takže tablet vyjde i s jedním povinným dobitím za rok na směšných 325kč. Prostě se na něj převede nebonusový kredit, ono celkově v rodině máme 6 karet, které se různě používají.
Jinak je jasné, že nejde o nějaké zásadní částky, ale jenom ten dobrý pocit, že člověk dá našim nenažraným operátorům minimum co musí, za to stojí.
anonymni

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 26. 4. 2017 12:37

ano já to také tak používám, přesouvám na karty kde běžně nedobíjím neboť není jistota 100% využití bonusu, ale pro lidi s minimální útratou to stejně není řešením a musí umořit bonus jinak, tak jsem to myslel, ale i to u kaktusu jde celkem dobře díky balíčkům se dá bonus využít na 2měsíce i třeba v případě prvního měsíce bez balíčků, pak za zbytek poslední dne platnosti koupit na druhý měsíc balíčky, takže v podstatě pro někoho kdo telefon používá alespoň trochu normálně není problém bonus umořit, případně lze platnost bonusu i prodloužit pokud by hrozilo že propadne, tohle šlo dobře na začátku když uvodni bonus platil rok, tak pokud se dobíjelo že pořád zustaval nějaký bonus na karte tak neplatil měsíc ale do data rok od aktivace
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 4. 2017 13:22

Jinak jak se tady psalo o Voipu, já tak vyřešil zbylé rozvody a telefony po zrušené pevné lince.
Koupil jsem Voip adaptér za 750kč, číslo pevné linky jednorázově 20 kč a nyní přijímám a volám s pevné linky běžnými telefony. Rozdíl oproti O2 je malý, měsíční poplatek u Odoriku žádný a třeba pevná linka v Německu stojí 0,40 kč za minutu.....A pokud chci zavolat domů stačí v mobilu přepnout na Voip a člověk volá úplně zdarma a odkudkoliv / mezi čísly Odoriku je volání zadarmo/-samozřejmě kde jsou dostupné WIFI nebo nějaká data v mobilu. A Kaktus neblokuje volání na Voip i na vlastní data. A takové funkce o kterých se klasické pevné jen zdálo-třeba upozornění na zmeškaný hovor v mailu nebo soubor s hovorem taky v mailu jsou bonusem.
anonymni

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 27. 4. 2017 13:50

a není lepší mít rovnou na vše mobil, než koukat do emailu jestli mi někdo nevolal na pevnou? jako chápu ještě to zahraničí, ale v rámci ČR to má jaké výhody? když sem doma tak mobil mám u sebe přeci také, než kupovat adaptér a čislo pevné linky dohromady za 770kč, když u kaktusu se dá volat za 0,75Kč/min se shodnou tarifikací tak rozdíl oproti odoriku je 0,16Kč/min to se musi provolat z pevne 4812 minut abych se teprve dostal na dorovnání investice s cenami u kaktusu.... volání v rámci kaktusu je také v rámci možností "zadarmo" takže když je rodina u kaktusu tak tento problém volání domů zdarma odpadá a můžu volat odkudkoliv aniž bych potřeboval wifi nebo případně plácal data na voip cimž pak už by to zdarma nebylo.. jako voip misto pevny jeste chapu, ale v mobilu me prijde ze je to blbost, zkuste si volat treba z jedouciho vlaku nebo auta pres voip...tam je gsm proste zlaty.. s ohledem na cenu pokud volam mobilne tak se k tomu musí připočíst min ještě 0,10kč/min na spotřebovaných datech a už sem na rozdíl 6halířů oproti klasice u kaktusu..
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod petyo 27. 4. 2017 16:23

Ale u Odoriku nemusíš provolat 300min. aby ses dostal na cenu 0,59,-Kč/min.
petyo
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 27. 4. 2017 16:49

Ja mam na voip mobil - integrovany vytaceni v dialeru, csipsimple.Takze pevna k nicemu.Dualsim a kdyz volam pres voip vidi volanej moje cislo kaktusacky Takze muzu mit kaktus a dostanu se na cenu odorika, kaktus mam na to aby se lidem ukazovalo gsm cislo, plus naky data cerpam jak pres kaktus, tak pres slovaky, odorik za to chtel extra prachy aby se ukazovalo volanemu gsm pri volani pres voip, voocall nechtel, bylo to v ceně.
Z auta pres voip ? Kde je problem ?Tam kde neni lte, coz v mym pripade malokde.V tom pripade volam normalne.A ehm ono to chce si koupit g29, potom ten problem se minimalizuje.Par desetikorun, jednorazova investice..
Jako bonus neresim kam volam, vyberu kontakt , vytocim, mobil se zepta co pouzit voip nebo normalni volani, nebo pouzijem callback a je mi jedno jestli volam do tramtarie, nebo jestli volam z tramtarie, coz je dalsi plus.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 27. 4. 2017 20:24

Proč pevná přes Voip? Jsou lidé co mají hovory které musí rychle vyřídit. A nosit doma mobil v kapse není zrovna pohodlné. Takže mám po domě několik klasických bezdrátových telefonů přes adaptér Voip. Dále má Voip obrovskou výhodu pro toho kdo občas potřebuje volat do ciziny-třeba i s Kaktusu to jsou celkem pálky. Na to se samozřejmě rušení roamingu nevztahuje. No a do mobilu jsem si dal Voip, protože odevšad i z ciziny volám domů úplně zdarma. Jinak Voip v mobilu nepoužívám.
Jinak z klasického pevného telefonu se volá lépe než z mobilu...Když nic tak si člověk nenahřívá mozek....
Volání z ČR do zahraničí Kaktus
Při odchozím volání do zahraničí je ti účtována vždy první celá minuta
a pak po 30 vteřinách.
Cena za minutu
Zóna 1 - 9 Kč
Zóna 2 - 31 Kč
Zóna 3 -251 Kč
anonymni

Odeslat příspěvekod ze.us 27. 4. 2017 22:27

mám po domě několik klasických bezdrátových telefonů ..
Jinak z klasického pevného telefonu se volá lépe než z mobilu...Když nic tak si člověk nenahřívá mozek....

OT: No kdyz myslis..
ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 28. 4. 2017 09:12

petyo
u kaktusu taky ne, na 0,75kč/min je to v průměru 200minut měsíčně - výhodou kaktusu je že to nemusí být každý měsíc jako u jiných paušálů, ale při 100minutách měsíčně je cena někde kolem 0,80Kč/min a při nedávno počítaných 67minutách měsíčně je to 0,86Kč/min což nejsou žádné závratné částky, zase čím méně minut tím menší absolutní rozdíl, zahraniční volání přes voip chápu, ale v rámci čr mi to přijde trochu zbytečné, já sám jsem měl voip dost dlouho a vím jak to může chodit dobře a i jak to dobře nechodí, z auta a vlaku je kolikrát problém i gsm hovor natož voip, můžete se někdy zkusit poptat druhé strany jak kvalitně mluvíte.. dodnes používám alternativu voip a to volání přes fb messenger a moc dobře vidím jak to funguje a nefunguje a to není nikterak datově náročný a funguje i na edge, ale na stabilním edge a ne kdyz se prejizdi pres hlucha mista, ktera bohuzel u nas jsou dost a lte pokryti ackoliv je temer kompletni tech hluchych mist pri prechodech mezi bts ma jeste vic nez gsm sit, navic pri prehlaseni se prvne skoci casto na edge a pri aktivnim datovym toku se dost telefonu nerado prepina do lte, pokud neni v telefonu lte rezim only, já neříkám že se tak volat nedá, ale kvůli ušetřený dvacce za měsíc řešit přes co ted zrovna muzu ci nemuzu volat?
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod djdekl 28. 4. 2017 10:33

...korunka ke korunce... a novej Samsung na stole :mrgreen:
Samsung S7 7.0 ETL + T-Mobile
djdekl
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 28. 4. 2017 11:40

ze.us píše:
mám po domě několik klasických bezdrátových telefonů ..
Jinak z klasického pevného telefonu se volá lépe než z mobilu...Když nic tak si člověk nenahřívá mozek....

OT: No kdyz myslis..

Vedle mého PC sedí klasický telefon, samozřejmě s displejem a předvolbama. A není lepší volání než s něho.
Kam se hrabou mobily a přenosné telefony. A má dvě podstatné výhody-nikdy se nevybije a vždy je na svém místě... :-)
anonymni

Odeslat příspěvekod Swejzi 3. 5. 2017 14:58

6.-8. května plánovaný výpadek, tak bacha na to. ;-)
Swejzi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 3. 5. 2017 16:50

re:jaydeesq
technicka, poutivas placenej kodek pro pomaly site kdyz volas pres voip ? Prioritni nastaveny ? Nastaveni paketu a podobny legracky ?Ne ze by mne nebylo jasny ze NIKOLIV..Potom zmenis i nazor na to jak te druha strana slysi a jak to funguje
FBmessenger fakt ale fakt neni alternativa :-) , ten nazor ledacos osvetluje
Preskoky u LTE resi nastaveni u androida - jmenuje se to inteligentni rezim, jde tam nadefinovat i zpozdeni , jde tam nadefinovat kaskadu priorit atd atd.Problem je ze ne kazdej to vi, hodne malo telefonu to ma v zakladnim fw a celkem malo lidi si to umi doplnit.Nicmene pokud se budu bavit je to resitelne, neni to resitelne - jednoznacne je.
Naposledy upravil oooooooooo dne 3. 5. 2017 16:58, celkově upraveno 1
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků