Kaktus v síti T-Mobile - obecná diskuze

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 25. 4. 2017 06:43

Swejzi: buď jsi objevil nějakou fíčuru, kterou neznám, nebo nějak nerozumím, čeho tím dosáhneš.
Podle toho co píšeš, tak se samoobnovovacím balíčkem 80 Mb mám to samé co ty, jen to nemusím hlídat..
anonymni

Odeslat příspěvekod ze.us 25. 4. 2017 08:53

nnnokiaE52: zadna 'ficura', ty posledni dve vety to vystihuji naprosto presne.
Swejzi píše:Pokud někdo preferuje maximální objem dat, vyplatí se mu samoobnovovací balíček. Pokud někomu jde o co nejdelší platnost za co nejmíň peněz, vyplatí se jednorázový.
ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Reku 25. 4. 2017 08:55

Podle mě jsou ty počty jednoduché, když nechcete maximum dat, ale chcete co nejméně peněz na co nejdelší dobu, tak nákupem jednorázových balíčků máte skoro měsíc k dobru, je to tedy jen 50 korun na cca 29 dnů ušetřených, ale pro někoho to může být hodně, zvlášť, když to mají třeba 3 lidé v rodině.
Takže dobiju 200 v Happy day a dostanu bonus 200 platný 30 dnů. Koupím balíček dat - například za 100 korun z bonusu (nebo prodloužím současný). Za 29 dnů koupím opět za bonusových 100 korun balíček dat a tím se mi opět všechna zbylá data prodlouží. Čili na cca 58-59 dnů jedu jen za bonus a pak po 50ti korunách prodlužuje. Takže 4x50=200 korun nebonusového kreditu, čili cca 4x29 dnů. Takže za 200 korun dobitého kreditu máte cca 6x29dnů internetu..... Tak asi tak to myslel. Případně na nějaké simce to použije i jinak, protože může díky převodu mezi simkami vhodně kombinovat služby, pokud na jiné simce potřebuje jinak nebo dobije víc a podobně.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod polda 25. 4. 2017 12:51

Nemělo by se to přejmenovat na skotský kroužek? Kvůli pár korunám takový manévry? Co to je 50 kč? Jedno pivo v hospodě nebo 2 lístky na MHD?
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Swejzi 25. 4. 2017 13:56

Reku: Je to přesně tak jak píšeš.

polda: k.eight.a se tu ptal jak minimalizovat náklady, tak mu jen ukazuju způsob. Pomocí jednorázových balíčků se dá dostat na cenu 33,3 Kč za měsíc internetu, což imho není vůbec špatné.

Já takhle funguju ještě z dob, kdy samoobnovovací balíčky nenabízeli a jelikož se mi za celou dobu nepodařilo vyčerpat FUP, nemám motivaci na tom něco měnit. Radši si dopřeju měsíc internetu navíc, sice s menším objemem dat, ale moje potřeby to pokryje naprosto s přehledem.
Swejzi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 25. 4. 2017 14:19

polda - vidím to jinak, než "skoty" - dát operátorům co nejméně, dokud tady nebudou "normální " fér ceny. Takže proč ne i ta padesátikoruna, když se do toho někomu chce.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Swejzi 25. 4. 2017 14:26

Navíc já mám dva telefony, oba s kaktusem, takže pro mě to je ušetřená stokoruna. I Proto se mi nechce do minutových balíčků, protože nikdy nevím z jakého telefonu budu zrovna volat. Musel bych mít minutový balíček na obou telefonech. Takhle z obou volám přes odorika za jeden kredit, na jednom účtu, jen ze dvou různých linek.
Swejzi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BeznyFrantaUzivatel 25. 4. 2017 15:11

Tak dobíjecí hepydej je dnes 17-21. Maj jeden den zpoždění oproti zvyklostem, což se asi i dá snést :-)
BeznyFrantaUzivatel
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 25. 4. 2017 19:01

polda ono to není 50, ale ve skutečnosti jen 25 reálných, ale tak chápu že když nemá jak jinak umořit bonus tak je to logické já se dostávám do situace kdy naopak max 500 bonusu je málo, takže na to mám naopak jiný pohled :-D
Pomocí jednorázových balíčků se dá dostat na cenu 33,3 Kč za měsíc internetu, což imho není vůbec špatné, to je zvláštní výpočet? samoobnovovací vyjde na 25 měsíčně (celý měsíc)
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Reku 25. 4. 2017 19:11

Nevyjde ! Vyjde na reálných 50. Prostě zaplatíš skutečných 50.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Mangalica 25. 4. 2017 19:28

reálných 50 by to bylo, jen kdyby mu bonus propadl, jinak vždy děleno dvěma...
Mangalica
Junior

Odeslat příspěvekod lukodlak 25. 4. 2017 19:29

Souhlasím s Reku. To dělení dvěma se mi moc nelíbí, ale je to trošku pravda no...
Zajímám se o elektroniku a programování.
lukodlak
Junior

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 25. 4. 2017 20:14

pokud využíváš bonus vždy a nedobíjíš nikdy mimo tak se ceny dělit dvěmi můžou, protože těch 50kreditových tě stálo jen 25 skutečných..tzn vše za polovic oproti ceníku, naprosto nejednodušší forma počítání cen u kaktusu a ne řešit co je zdarma a co za normální kredit..když bysme šli do důsledku tak sem na tom ještě lépe s ohledem na úvodní bonus, ale ten za ty 2roky nebo možná už i vice u kaktusu v tom asi nehraje moc významnou roli, mimo bonus sem nikdy nedobíjel
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Reku 25. 4. 2017 21:31

Ať počítám jak počítám, když dám za datový balíček 50 korun z nebonusového kreditu, zaplatím za ten balíček skutečných 50 korun a ne polovic. Díky bonusovému kreditu je ale víc dat. Toť vše. I když psychologicky lze udělat i jiný výklad. Ale 50 korun je vždy 50 korun. Jedině když místo 50 korun svých zaplatím na nějaké časové rozmezí čistě bonusovým kreditem, mohu mluvit o reálné nižší ceně. Takže kdo nějaké ČASOVÉ období zaplatí jen bonusem, má to levnější. Když v roce 4x zaplatím 30 dnů bonusem a 8x normálním kreditem (pro jednoduchost neberu 365 dnů, ale 12x30), tak jsem reálně utratil za měsíc (8x50korun)/12 ..... atd.... Když ale každý měsíc zaplatím normálním kreditem 50 korun, tak utratím (12x50korun)/12 ..... Něco jiného je, že díky bonusu mám více dat.
Ale chápu, co chcete říci tou polovinou....
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 25. 4. 2017 22:52

a proč rozlišovat bonus a nebonus kredit? pokud dobíjím výhradně při bonusu a nikdy nenechám bonus propadnout tak je to přeci jedno co je z bonusu a co není a mám všechny ceny u kaktusu za polovinu, pro příklad dobiji za 200 -> získám 400 kreditu, koupím balíček 200 minut za 300,-, balíček netu 80MB za 50,- a k tomu balíček 40sms za 50,-, takže jsem nakoupil služby dle ceníku za 400, ale fyzicky jsem za ně zaplatil 200.. v podstatě můžu říct že peníze na kreditu jsou "virtuální peníze či body" a 1 virtuální peníz má hodnotu 0,50 Kč skutečných a je jedno jestli ho použiju na data volání či sms ať jednotkově nebo v balíčku
JayDeeSq
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků