Kaktus v síti T-Mobile - obecná diskuze

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Swejzi 23. 4. 2017 18:12

S Kaktusem se dá hodně ušetřit, ale to už holt chce fištróna. Používám Kaktus jen na data, volám přes VoIP s Odorikem, případně Whatsapp, Skype atd. a SMS nepíšu, ty lze nahradit nějakým komunikátorem přes internet, případně Oskárkem (SMS brány).
Dobiju v happy day, dostanu bonus, za část bonusu ihned nakoupím data jednorázovým balíčkem, dále těsně před koncem platnosti bonusu za zbývající bonus dokoupím další data (tím jsem získal data do zásoby a internet na dva měsíce zdarma), dále pak vždy před vypršením platnosti datového balíčku to dokrmuju 80 MB po 50 Kč, až do vyčerpání kreditu. Poté se celý proces opakuje. Ve výsledku mám například za mých 200 Kč zajištěný internet na půl roku s celkovým objemem dat 720 MB. Kdyby se ti to zdálo málo, můžeš v happy day dobít třeba za 500 a za bonus si koupit 500+1000 MB (200+300 Kč) a dále to dokrmovat po 80 MB měsíčně. Vypadá to jako otročina, ale je to naprosto triviální, prostě si při každé aktivaci balíčku dám upomínku do kalendáře, kdy příště aktivovat další, aby mi nasyslená data nepropadla.
Volání přes VoIP ani nestojí za řeč, tam jsem v průměru na 40 korunách za měsíc (při ceně 0,59 Kč/min a účtování po vteřinách), záleží na spotřebě. Na VoIP je potřeba Wifi, 3G nebo 4G, na EDGE to nechodí. Snad sis pořídil smartphone s podporou LTE, dnes pořizovat cokoliv bez LTE je nesmysl, 3G pokrytí je tragédie. Když se náhodou ocitneš v oblasti, kde je jen EDGE, objednáš hovor přes internet pomocí aplikace a volá ti ústředna, která tě spojí s volaným číslem (tzv. callback), tam už je cena dvojnásobná, tedy 1,18 Kč/min.
Nechť je ti můj příspěvek inspirací.
Swejzi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 23. 4. 2017 18:41

Swejzi: nechapu, proc v tvem pripade nepouzivas na data samoobnovovaci balicek 80 Mb..
anonymni

Odeslat příspěvekod lukodlak 23. 4. 2017 18:57

Takže máš dual sim?
Zajímám se o elektroniku a programování.
lukodlak
Junior

Odeslat příspěvekod kardiaq 23. 4. 2017 20:52

Uz treti den mi nejde prihlasit do te android aplikace, pise to neco o chybe v siti. Jde to nekomu?
kardiaq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lukodlak 23. 4. 2017 21:01

Mně to jde v pohodě. Zkus to přeinstalovat.
Zajímám se o elektroniku a programování.
lukodlak
Junior

Odeslat příspěvekod kardiaq 23. 4. 2017 21:21

Tak ani preinstalace nepomohla, akorat to ted pise jinou hlasku, ale prihlasit se nejde.
kardiaq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 4. 2017 04:33

osobne: Tablet s androidem 4.4 se mi nepřihlásí, mobil s androidem 6.0 ano..
anonymni

Odeslat příspěvekod kardiaq 24. 4. 2017 05:05

Hmm, to bude asi tim, mam v mobilu Android 4.4.2.
kardiaq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 24. 4. 2017 09:15

Swejzi:
přesně jak říká nnnokiaE52 proč nepoužíváš samoobnovovací balíček 80MB a k tomu nedokupuješ data po 500MB? bys pak ušetřil protože stejně kupuješ 80MB balíčky tak jako tak a dokup stojí polovinu oproti klasickému nákupu a nemusel ani nic hlídat a za těch pár ušetřených korun sis mohl odpoustit tu kravinu s voip... podle útraty provoláš cca 67minut měsíčně, s balíčkem 50minut u kaktusu to vyjde 1kč/min což by místo 40kč měsíčně bylo 67kč..ale nespotřebuješ žádný data takže ve výsledku to budeš mít cenově podobně, s kvalitou a pohodlím užívání někde jinde.. řešit callback to už je úplně mimo.. a pokud bys chtěl joo šetřit tak se dá kombinovat a koupit balíček 200minut a pak to dokrmovat po balíčku 22minut, to byses při tvojí spotřebě dostal na 0,84kč/min s tarifikací 1+1 (1x 200minut + 3x22 tzn 266minut na 4 měsíce za 225,-Kč) což by rozdíl oproti voip byl 15kč měsíčně, ale bez spotřeby jakýchkoliv dat na volání a možnost si pohodlně volat i s edge..

jinak appka mi taky nešlape na androidu 4.3:(

-- 24. 4. 2017 10:54 --

k.eight.a píše:lukodlak: Dá se tímto způsobem s mými minimalistickými potřebami dostat i pod 100,- Kč měsíčně (jak výše propočítal snoop69) ?
Když z 200,- Kč kreditu budu mít 400,- Kč díky happy days, stejně mi to bude prd platné, když mi tento kredit nevydrží déle než 2 měsíce při mých nákladech do kilča za měsíc ... Potom mi to nedává smysl.
Nejspíš mi leccos uniká, JayDeeSq to vysvětlil tak zamotaně, že jsem se v tom ztratil.


ano budeš mít kredit 400, bonus ti vydrží při využívání balíčků vlastně 2 měsíce (koupíš balíček po dobití a pak na konci platnosti bonusu další-je to na 2 měsíce bez pár dní) musíš taky brát v potaz že tvoje skutečná útrata 100kč měsíčně = 200kč na kreditu takže když utratíš stovku (fyzicky) tak v kreditu to bude dělat už 200 a to se rovná bonusu, při tvojí útratě si můžeš klidně dobíjet i více jak za 200 a kredit spotřebuješ. pro tvojí útratu sem udělal modelový příklad viz minule

pro příklad: 1.den po dobití koupit balíček 22minut za 50kč, balíček sms za 50kč a net bych doporučil spíše 80MB za 50kč samoobnovující a občasně si dokoupit balíček 500MB za 100Kč (po dobití), před koncem platnosti minutového a sms balíčku dokoupit nový tzn 50+50 a už sme během 30ti dnů na spotřebě 50+50+50+100+50+50=350Kč z kreditu (takže i když dobiješ 350kč bonus 350kč utratíš v prvním měsíci) (fyzicky za 175 s tím že minuty a sms se tímhle protáhli i na další měsíc) a další měsíc se strhne jen samoobnovovací balíček na net za 50kč tzn za 25kč) tím seš na fyzické útratě 100 za měsíc a máš v tom 330MB dat na měsíc + fb zdarma
snad už ses v tom trochu zorientoval, já mám vždycky problémy s vysvětlováním :-D
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Swejzi 24. 4. 2017 14:05

JayDeeSq píše:proč nepoužíváš samoobnovovací balíček

proto:
...za část bonusu ihned nakoupím data jednorázovým balíčkem, dále těsně před koncem platnosti bonusu za zbývající bonus dokoupím další data... ...tím jsem získal data do zásoby a internet na dva měsíce zdarma...

Získám tím za stejné peníze měsíc internetu navíc. Na objem tak nehledím, na mojí spotřebu naprosto dostačující, i tak se mi to tam hromadí.
JayDeeSq píše:podle útraty provoláš cca 67minut měsíčně

Právěže já volám dost nepravidelně, třeba za poslední měsíc mám útratu 6 korun. Těch 40 Kč byl průměr za poslední rok.
lukodlak píše:Takže máš dual sim?

Na VoIP netřeba SIM kartu, potřebuju jen internet. Mám nastaven CLIP na kaktusácké číslo, takže volaný vůbec nepozná, že mu nevolám z GSM z Kaktusu, ale přes VoIP z Odorika.
Swejzi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 24. 4. 2017 15:23

já vím že volající to na čísle nepozná, za to na hovoru to pozná, sám jsem voip používal do přechodu ke kaktusu a vím jak co funguje.. právě proto nechápu potřebu volání přes voip v dnešní době, při 50minutovým balíčku to vyjde na 1kč/min s tarifikací 1+1, což s ohledem na průměrnou spotřebu a je rozdíl jak sem psal 27kč měsíčně (a klidně 1měsíc ani volat nemusíš), ten pak můžeš snížit že si budeš kupovat obnovovací balíček na net a ušetříš na datech, protože nebude potřeba bonus umořit v datech, ale muzes si za nej koupit minuty aby nepropadnul a to třeba i dvakrát, ale tak třeba ti to vyhovuje, já bych voip nepoužíval ani kdyby cena byla poloviční než je u odorika..ten komfort stojí za... a většinou když mi někdo takto volá tak mu raději zavolám zpět..
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Swejzi 24. 4. 2017 16:38

Musíš mít štěstí na hw a na kvalitu sítě, každopádně dá se to vyladit tak, že se to dá normálně používat, ale je s tím ze začátku trochu práce. Je pravda, že v době kaktusu a jeho bonusů není ta úspora už tak výrazná. Když se běžně volalo za 6 korun, bylo to určitě lákavější. Občas i ten minutový balíček si koupím, když mám nasysleno dost dat, nepotřebuji dokupovat velký objem a zároveň potřebuji včas utratit bonus. Ale trvalému dokupovaní minutových balíčků se bráním zuby nehty, když volám tak jak volám. Tohle už prostě *****í paušálem. U odorika mám krásnou cenu kdykoliv, bez nutnosti nějakého plnění, aby se mi zbytečně nehromadily minuty.
Swejzi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 4. 2017 19:58

Swejzi píše:
JayDeeSq píše:proč nepoužíváš samoobnovovací balíček

proto:
...za část bonusu ihned nakoupím data jednorázovým balíčkem, dále těsně před koncem platnosti bonusu za zbývající bonus dokoupím další data... ...tím jsem získal data do zásoby a internet na dva měsíce zdarma...

Získám tím za stejné peníze měsíc internetu navíc. Na objem tak nehledím, na mojí spotřebu naprosto dostačující, i tak se mi to tam hromadí.
...

No já nevím, stejně to nějak nechápu. V čem je to lepší než se samoobnovovacím balíčkem a jak získáš měsíc internetu zdarma. :hm
anonymni

Odeslat příspěvekod Swejzi 24. 4. 2017 20:40

Vtip je v tom, že samoobnovovací balíček má fixně daný den v měsíci, kdy se prodlouží na další měsíc, takže v intervalu 30 denního bonusu ho stihneš prodloužit jen jednou. Navíc dokupováním dat nad rámec balíčku se ti neprodlužuje jeho platnost, takže sice máš víc dat, ale na kratší dobu. S jednorázovým balíčkem dokážu 30 denní bonus přeměnit na 2 měsíce internetu tak, že jeden balíček aktivuju při získání bonusu a další těsně před koncem platnosti bonusu (stihnu to 2x).
Pokud někdo preferuje maximální objem dat, vyplatí se mu samoobnovovací balíček. Pokud někomu jde o co nejdelší platnost za co nejmíň peněz, vyplatí se jednorázový.
Swejzi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xlendi 24. 4. 2017 22:02

Já tomu nějak nerozumím. Samoobnovovací balíček znamená, že se obnoví na dalších 30 dní a zároveň prodlouží veškerý nasyslený kredit! Takže jednou za měsíc mě to vždycky stojí 50 Kč z kreditu. A jednou za x měsíců doplním data (obvykle, když mi zásoba klesne tak pod giga). SMS a minuty kupuji jen jednorázové. No, a když takto obsluhuju karty z celé rodiny (celkem 3 karty), tak průměrná reálná útrata za měsíc je průměrně 300 Kč na všechny tři karty (obvykle jednou dobíjím 200, podruhé 400 Kč a samozřejmě musím nakupovat v happy days a musím přeposílat skutečný kredit a bonusový využít pro prodloužení balíčků na té dobíjené kartě, z té se navíc pak volá 30 dní do Katusu zadarmo.
iPhone 12, Samsung A50, iPad Mini (2019), Apple Watch 5, MacBook Air M1

Moje úvaha, proč si (ne) koupit iPhone 12:
http://coins4you.cz/ip12/
xlendi
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků