Odorik v síti T-Mobile - obecná diskuze

O virtuálních operátorech

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod pedro-81cz 16. 7. 2013 11:13

Zhruba během týdne budou spuštěny služby nového virtuálního operátora Odorik.cz, který bude provozován společností miniTEL prostřednictvím GTS v síti T-Mobile.

ODORIK.cz jako takový existuje několik let jako VOIP operátor a mimo jiné poskytovatel telefonních ústředen, hostingových serverů a dalších služeb. Aktuálně mají 3 pobočky a to v Praze, Brně a Plzni. Služeb ODORIKU můžete využít i nyní, operátor vám do začátku dá i kredit na vyzkoušenou ve výši 10,- Kč, který vám vystačí např. na 16 minut volání v CZ přes internet a nebo na 8 minut v rámci CallBacku bez CLIP. Tady máte pár odkazů. ;-)

http://www.odorik.cz
http://www.odorik.cz/nabidka.html
http://www.odorik.cz/registrace.html
http://www.odorik.cz/ceny.html

Jako virtuál bude poskytovat 1 druh předplacené karty, tarifikaci 1+1, společný kredit pro GSM, VoIP včetně více SIM karet. Místo měsíčního poplatku bude mít denní a to v ceně 1,- Kč. Nová SIM karta bude stát 100 Kč, zaslání poštou 15,- Kč, případně možnost osobního odběru na pobočkách. Volací jistina 50,- Kč. Z počátku roaming nebude dostupný, spustí ho časem. Převod stávajícího mobilního čísla do sítě ODORIK.cz bude 300,- Kč.

Ceník volání:

Volání do vlastní sítě: 0,59 Kč/min.
Volání do jiných sítí: 1,69 Kč/min.
SMS do vlastní sítě: 0,59 Kč/SMS
SMS do jiných sítí: 1,25 Kč/SMS
SMS na zahraniční mobilní čísla: 2,50 Kč/SMS

Ceník dalších možností volání s ODORIKEM.cz:

CALLBACK (prozvonění ústředny a nebo přednastavené zpětné volání)
Volání na mobilní sítě: 1,18 Kč/min.
Volání na pevné sítě: 1,18 Kč/min. / 0,98 Kč/min.

PŘES PEVNOU LINKU A NEBO Z TELEFONNÍ BUDKY:
Volání na mobilní sítě: 1,25 Kč/min. / 0,92 Kč/min.
Volání na pevné sítě: 1,25 Kč/min. / 0,72 Kč/min.

PŘES INTERNET:
Volání na mobilní sítě: 0,59 Kč/min.
Volání na pevné sítě: 0,59 Kč/min. / 0,39 Kč/min.

Veškeré ceny jsou včetně DPH.

Účtování: 1+1
SMS do celého světa: 1,- Kč (web brána)
Špička v pracovní dny: 7-19 hodin. (viz cena volání: špička/mimo špičku)

Prozatím neznám bližší informace k jistině, převodu čísla, výběru čísla, infolince, roamingu, dat, atd.
Naposledy upravil milanBrno dne 15. 8. 2018 07:42, celkově upraveno 6
Důvod: upraven název tématu
pedro-81cz

Odeslat příspěvekod sonix 16. 7. 2013 13:01

Škoda toho denního poplatku, měl být rozpuštěn do ceny hovorného a třeba účtováním po celých minutách nebo za něj měli být dány volné minuty, ovšem takhle se bude platit za nic (manipulační poplatek), což lidi nemaj rádi.
sonix
Junior

Odeslat příspěvekod Kofol 16. 7. 2013 13:21

Tak na jejich fóru zástupce Odoriku xsouku04 píše:

Simkarty máme už skladem, jen je třeba nějakým způsobem zautomatizovat aktivace. Počítám že by to mělo být spuštěno do týdne.

Takže dneska to spuštěno pravděpodobně nebude.
Kofol
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 16. 7. 2013 13:34

Přílohy
Pripravujeme.png
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod pedro-81cz 16. 7. 2013 14:21

Komplet info by měly být zhruba do týdne.

Každopádně za sebe prozatím nebudu měnit své zvyklosti a budu pokračovat s CallBackem.

V poslední době jsem i rád za ty SMS z netu do všech sítí za 1,- Kč. Kolega, co je v zahraničí používá zahraniční číslo, takže SMSka za korunku je čupr. :-) a nestalo se, že by mu nedošla.

Naopak již pracuji na tom, aby blízké okolí, které dosud jelo na TescoM a Twistu, aby začlo na CallBacku. Dobíjení lze na mnoha místech, takže i pro neznalé přes IB je zde možnost dobíjení v hotovosti.

Každopádně i Odorik (včetně Voocall) díky callbacku pokořil ČD tarify od Vodafone. Pominu-li SMSky.
pedro-81cz

Odeslat příspěvekod Tompr 16. 7. 2013 20:15

Tak to je docela bída...a přenos čisla za 300kč se asi po...
Pořád mi vychazi lepe Relax...
Tompr
Junior

Odeslat příspěvekod D.roak 24. 7. 2013 13:56

no je zajímavé že na mobil.idnes.cz v den kdy vyšlel článek na mobilmanii ani čárka. Asi se bojí ohrozit svou investici v mobil.cz. Nebo to dostali nařízeno od majitele?
D.roak
Junior

Odeslat příspěvekod Robin Brett 24. 7. 2013 15:43

Umí Odorik callback při prozvonění rovnou předat kam chci volat přes speciální číslo?
Já viděl instr. video a tam dáma ťukala volané číslo až po zavolání ústředny.
Robin Brett
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 24. 7. 2013 15:49

D.roak - a proč by se báli? Jako virtuál je Odorik zajímavý jen pro málo lidí. Zajímavé jsou jen jeho hlavní aktivity :-)
:-)
Reku
Moderátor

Odeslat příspěvekod D.roak 24. 7. 2013 22:57

Treba proto ze jak mobil tak odorik pojedou pod siti tmo. A odorik uctovani po sec levnejsi. Lepsi kredit jeden. Nez jeden u virtuala a druhy u Voip
D.roak
Junior

Odeslat příspěvekod Harper 24. 7. 2013 23:39

Mam u sveho operatora za 300 mesicne 100 minut do vsech siti, neomezene SMS do vsech siti a 300 MB internet. To se mi zda jako dobra nabidka. Navic zadny udrzovaci poplatek a zadny poplatek ze prenos cisla.
Harper
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sonix 25. 7. 2013 06:18

Robin Brett píše:Umí Odorik callback při prozvonění rovnou předat kam chci volat přes speciální číslo?
Já viděl instr. video a tam dáma ťukala volané číslo až po zavolání ústředny.

Umí, ale na jednom účtu může být jen 10 přednastavených (speciálních) čísel.
sonix
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 25. 7. 2013 09:04

Voocall má sto, tak Odorik bych tedy čekal podobně... Tak fakt jen deset?
Reku
Moderátor

Odeslat příspěvekod pedro-81cz 25. 7. 2013 13:15

V e-shopu Odorik lze objednávat SIM, případní zájemci mrkněte na e-shop ODORIK. Vše tam najdete. :-)

REKU: 10 ke každé lince.
pedro-81cz

Odeslat příspěvekod Robin Brett 26. 7. 2013 07:50

sonix: Díky.
Už jsem to našel i na webu. Já to hledal v rychlých kontaktech, ale je to v nastavení.
Trochu mne mate, že se prozvánějí slovenská čísla.
Robin Brett
Junior

Odeslat příspěvekod D.roak 29. 7. 2013 14:15

no mě taky to prozvánění slovenských čísel zlobí O2. Normálně callbeck řeším přes tu java aplikaci
D.roak
Junior

Odeslat příspěvekod pedro-81cz 13. 8. 2013 22:35

Dle aktuálních informací chystá Odorik služby i v síti Vodafone. Tak to by byl první virtuál, který by fungoval pod GTS - TM a Q CZ - VF.
pedro-81cz

Odeslat příspěvekod copper 15. 8. 2013 09:56

Otazka je kdo by chtel sluzby pres poddimenzovanou sit VF. Na druhou stranu ceny dle spekulaci nebudou stejne, tak sem zvedav zda pres VF to bude levnejsi.
~ Carpe diem ~
copper
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ViR 2. 9. 2013 09:50

Zdá se, že některé srovnávače už vzaly Odorik na vědomí :-). Viz http://www.tarifon.cz/cenove-aktuality/ ... -operator/
ViR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ostrava2014 19. 11. 2013 14:07

ODORIK snižuje cenu denního poplatku - nově 0,70 Kč/den (22,-Kč měsíčně).
ostrava2014

Odeslat příspěvekod Tompr 2. 12. 2013 20:56

no to už zní lépe ješte snižit nebo zrušit poplatek za prechod k nim 300kč je nehorázné....a pak přejdu.
Tompr
Junior

Odeslat příspěvekod RR001 12. 12. 2013 12:11

RR001
Junior

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 12. 12. 2013 13:17

Volání za 1,69 Kč ( ve vlastní síti 0,59 Kč ) a účtování 1+1 to prostě nemá chybu 8-)
5x - tý zákazník Oskara / Vodafone ( lépe řečeno Českého mobilu - od 10.1.2000, faktura od Českého Mobilu číslo - 14x )
Ředitel ČTÚ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ostrava2014 12. 12. 2013 19:32

Velice pěkná nabídka. Líbí se mi komunikativnost zástupců společnosti, respektive majitele firmy na foru Odorik. Za tu dobu, co jsou na trhu, udělali kus práce. Je to o lidech a přístupu.

Uvidíme, jaká nabídka nás bude čekat, jakmile budou i v síti Vodafone.

Nebýt ČD tarifu, tak tohle mě přesvědčuje k nim nastoupit, byť za cenu vstupních nákladů, které jsou i jim účtovány, ale třeba časem se sníží, ovšem tyto ceny jsou velice pěkné.

Plnění 100,-Kč za vyčerpané služby, nikoliv poplatkové.

Férová nabídka, narozdíl od LAMA MOBILE, která nás zásobuje hojně v TV. Jeich podmínky, hovoří za vše. Myslím si, že v příštím roce tak, jako raketově vzniklo spousta virtuálů, tak ukončí svou činnost na trhu. O Odorika se nebojím, ten má dobře našlápnuto. :tleskani
ostrava2014

Odeslat příspěvekod Tompr 12. 12. 2013 22:08

Tak ja na 100kč nedosahnu kdyby to bylo 50kč tak přejdu :) ale určite cesta spravnym smerem jen tech 300kč za prvod cisla je hrozny....
má Odorik sms se zmeskanymi hovory když nejsem v siti?
dík
Tompr
Junior

Odeslat příspěvekod ostrava2014 3. 2. 2014 00:53

Nově jsou v nabídce datové balíčky:

DATA FUP 150 MB = 69,-Kč
DATA FUP 1500 MB = 390,-Kč

Po vyčerpání balíčku se rychlost sníží na 16 - 20 kbit/s podle typu dat a přenesená data nebudou účtována.
Zdroj: http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=14&t=2204

Data se počítají do měsíčního plnění, aby jste kartu měli bez měsíčního poplatku (0,70 Kč/den)

Minimální útrata 100,-Kč měsíčně (hlas, data), jinak 0,70 Kč/den.

I nadále lze mít k dizpozici 1 MB za 1,-Kč (účtování po 1 kb)

Zdroj: http://www.odorik.cz/
Naposledy upravil ostrava2014 dne 3. 2. 2014 13:19, celkově upraveno 3
ostrava2014

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 3. 2. 2014 09:39

Ten menší balíček je hodně dobrej. Jak to u nich lítá po FUP ? :-)
5x - tý zákazník Oskara / Vodafone ( lépe řečeno Českého mobilu - od 10.1.2000, faktura od Českého Mobilu číslo - 14x )
Ředitel ČTÚ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod www.the-s.i.d.y 3. 2. 2014 11:20

a napsat jmeno spolecnosti + cz umis?
www.the-s.i.d.y
Junior

Odeslat příspěvekod pm81 27. 4. 2014 23:06

Komplet nabídka:

http://www.odorik.cz/w/cenik_doplnkovyc ... _operatora

Dle fóra, volání v síti Vodafone stále připravují, ale nemělo by být tak výhodné jako v síti T-Mobile.

Osobně služeb Odorika využívám výhradně na callback.

Využíváte někdo z přítomných SIM Odorik? ;-)
pm81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bulvounek 29. 4. 2014 23:44

Ano, tu SIM používám,...to je nějaký průzkum...?
Více ze života,méně z peněz.
Nokia C2-01_ODORIK
LG L90_BLESKmobile
Alcatel OT302 Siemens C35i Siemens MT50 Siemens M55 Nokia 6131 Nokia C2-01
bulvounek
Junior

Odeslat příspěvekod lukas1107 1. 5. 2014 10:45

Od 1.5.2014 Odorik trvale snižuje cenu volání ze SIM karet Odorik na mobilní a pevná čísla v ČR z 1,69 Kč/min na 1,49 Kč/min. Více zde.
lukas1107
Junior

Odeslat příspěvekod Tom841 3. 5. 2014 19:03

a podle mě se tak stává nejlevnější předplacenou kartou u nás . .až na ty vysoké vstupní náklady 400 Kč jinak moc pěkná nabídka
Tom841
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 3. 5. 2014 19:42

Nejlevnější určitě není. Ale patří mezi ně.
Když provoláš třeba jen cca 10-20 minut měsíčně, je levnější Kaktus -> 20*2,5=50, Odorik 20*1,5+21 (měsíční paušál )=51 -> takže pokud jen volaš, a to málo, tak mohou být výhodnější operátoři .... Toto je jen příklad, který ukazuje, že do 20ti minut měsíčně existuje lepší operátor.
Tak bacha na to !!! - je potřeba uvážit, jaké služby člověk využije.
Reku
Moderátor

Odeslat příspěvekod ramses33 3. 5. 2014 19:45

Update 01.05.2014 14:00
Cenu umožnil snížit fakt, že nijak nedotujeme pořizování nových simkaret, přenos čísel, ani paušální poplatky za aktivní simkartu.

Co to je za poplatky?

A toto?

Ještě by to chtělo volání a sms v síti odorik zdarma

A jak data?
ramses33
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Tompr 3. 5. 2014 20:24

navíc u Kaktusu žadné poplatky při vstupu k nim, přenos čísla,simka, odchod od nich toto vše zdarma.
Tompr
Junior

Odeslat příspěvekod Tom841 3. 5. 2014 20:30

to jako souhlasím je to podle toho jak voláš, ale když už má odorik doma víc lidí a volaji si mezi sebou málo tak je to dobré řešení 0,6Kč/min a ten datový baliček za 69 Kč 150 Mb taky docela jde . Tohle všechno však bohužel zabijí vysoké vstupní poplatky
Tom841
Junior

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 3. 5. 2014 20:39

Reku píše:Nejlevnější určitě není. Ale patří mezi ně.
Když provoláš třeba jen cca 10-20 minut měsíčně, je levnější Kaktus -> 20*2,5=50, Odorik 20*1,5+21 (měsíční paušál )=51 -> takže pokud jen volaš, a to málo, tak mohou být výhodnější operátoři .... Toto je jen příklad, který ukazuje, že do 20ti minut měsíčně existuje lepší operátor.
Tak bacha na to !!! - je potřeba uvážit, jaké služby člověk využije.

Lol. Do 20 minut tu jasně šéfuje Vodafone ČD s tím levnějším tarifem kde máš za 30 Kč - 20 minut nebo 100 SMS nebo jakýkoliv libovolný poměr mezi nima. :D :D :D

Když budeš potřebovat víc, tak si po provolání těch volných minut dál voláš Voocall Callbackem nebo Odorikem za +- 1,35 Kč / minuta 8-)

Tak bacha na to !!! - je potřeba uvážit, jaké služby člověk využije. :D :-D :D
Ředitel ČTÚ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 3. 5. 2014 20:56

Vodafone ČD tarif není předplacená karta :roll:
nnnokiaE52
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Reku 3. 5. 2014 22:18

Přesně tak. A ředitel si navic nevšiml, že jsem dal pouze příklad. Ale on rád reaguje ironicky a rejpavě - takže si chtěl zarýt :D
Reku
Moderátor

Odeslat příspěvekod Tompr 4. 5. 2014 09:49

Callback stejne používají mladaci co vidí že ušetší korunu ale neveřím že Callback používaji ostatní lidi, me to přijde zdlouhavy a jestli ušetřím nejakou korunu mě už nezabije.

CD tarif ma také tarifikaci 1+1?
ono se da provolat 20min ruzně...
Tompr
Junior

Odeslat příspěvekod www.the-s.i.d.y 4. 5. 2014 10:11

ja uz jinak nez pres callback nevolam
www.the-s.i.d.y
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 4. 5. 2014 10:39

Tak Odorik a Callback nebo VOIP k sobě patří. Navíc to jde z jednoho kreditu.
Obecně se mi na callback nelíbí, že platím i vyzvánění. Mám dost krátkých hovorů a to se pak dost prodražuje -alespoň u mě to tak bylo -reálná cena minuty 1,5 koruny, možná o něco víc či míň (používal jsem Voocall). A je to zdlouhavější volaní, než v rychlosti krátce zavolat normálně. Sice existuje i obrácený callback (u Odoriku), ale než bych zase vysvětloval známým a otravoval je tím (že si to musí pamatovat), že když vezmou můj hovor, tak musí počkat, než ho vezmu i já .... Fuj to je složité ..... Ale samozřejmě nezavrhuju - je to jedno z nejlevnějších řešení a stačí k tomu jakákoli simka bez ohledu na tarif či výši kreditu na té simce.... Byl jsem také spokojen.

Takže pokud někomu vyhovuje, ať to klidně používá. Já to používal přes rok.... Teď mám naštěstí mnohem jednodušší řešení. Všechny kolem sebe jsem převedl k stejnému operátorovi....
Reku
Moderátor

Odeslat příspěvekod www.the-s.i.d.y 4. 5. 2014 11:07

no prave odorak je jedna z veci proc jsem u odoriku a ne u voocall, nez clovek na druhe strane to zvedne a da k uchu tak uz ja to mam davno zvednuty, protoze ty na to primo cekas az to bude volat tj. prodleva je opravdu ale opravdu nizka a nic nevysvetlovat, to je cesta do pekel nekomu ´´znamemu´´ vysvetlovat zpetny callback

v cechach kombinace slov cekej, vyzvaneni, zvednuti v jedne vete je myslim vrazedna kombinace.
www.the-s.i.d.y
Junior

Odeslat příspěvekod pm81 4. 5. 2014 13:42

Callback používám buď přes Java aplikaci (díky Oskartě, kde je net gratis) nebo klasicky prozvoním ústřednu (nepřednastavená čsla) a nebo přednastavená čísla, která jsem si navolil na webu. Nevýhodou, že jich je jen 10, ale mám to na často volaná čísla, takže se do toho limitu vlezu. :-) Ano, nevýhoda je tam, že se účtuje i vyvolávací čas, tady souhlas s Reku.
Výhodou však je, že mám CLIP na svoje číslo a těm, co volám, tak se po krátké době dovolám, takže mě to nežere moc peněz navíc. Ale každý, to má jinak. ;-)

Nicméně, jsem zvědavý na nabídku Odorik v síti Vodafone. Zatím jsem si ODORIK sim nevybral, protože mám ČD tarif a vystačuje mi tato kombinace s Odorik CallBack.

Tompr: Tady s Tebou zásadně nesouhlasím. I jiná věková struktura to dokáže a ocení. :-)
pm81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 4. 5. 2014 16:03

Já jsem dřív používal Voocall Callback, ale od té doby co mám k Odepiš ( 40 minut do Vodafone/Oskarty za 12 Kč ) 500 MB za 124 Kč, tak volám na jiná čísla než Vodkafone / Oskarta přes CSipSimple + Odorik. Minutu mám za já nevím 0,59 Kč od Odoriku a k tomu ňákej ten megabajt od Vodkafone po +- 0,25 Kč / MB. Takže minuta může být někde kolem 0,90 Kč s účtováním po 1+1. Dat mám dost i když přes to volám, teď jsem za půlkou období a ještě mám k dispozici 350 MB. Kdyby náhodou někde kde se budu pohybovat nebyl H+ net od Vodkafone, tak se dovolám přes Voocall Callback, ale to bych musel jít asi někam do Horní Dolní na hřiby nebo tak něco. :D Ale samozřejmě Odorik je super a jestli padne těch 400 Kč přestupních nákladů, už by se o tom dalo pomalu uvažovat za těch 1,49 Kč :D Ale zase bych tam neměl 500 MB za 124 Kč jak u Vodkafone a email sms a 2 simkartu zdarma a perfektní přehled pomocí aplikac Můj Vodafone a SMS o stavu volání zdarma po každém hovoru, což jsou bonusy které velmi oceňuji a které mi v ČR nikdo jiný nenabídne :love: No a doma mám SIP telefon a z toho volám datama přes UPC a zase přes Odorik SIP a nastavené aby ukazoval moje mobilní číslo, no prostě je to celé na pohodu. :-D V podstatě jsem už předběhl dobu. Vodkafone už mi slouží jen jako dodavatel dat ( + navíc mi sponzoruje 40 minut do vlastní sítě a Oskarty za 12 Kč ) a za volání platím Odorikovi a sem tam Voocallu. o<:)
Ředitel ČTÚ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod RR001 7. 5. 2014 23:12

http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=14&t=2376 prijemne vylepseni, jen tak dale...
RR001
Junior

Odeslat příspěvekod Tompr 9. 5. 2014 11:35

Tak určitě až budu mít větší potřebu volat (děti vyrostou a budou mit svuj mobil) tak bych šel do Odorika kdo utratí více jak 100mes. je bez poplatku sim 22kč/mes. a to na předplacenku je super.

žadný zavazky
odchod od nich zdarma
takže jen vstup zainvestovat...

poplatek za přechod k nim nikdy nezruší takže se s tím musíme smířit to same mesiční paušal.
Ale líbí se mi volba u dat že nabízí jak balíčky tak 1MB/1kč kdyby šla cena dolu bylo by to take fajn, učtovaní dat super.

cena sms by měla jit take dolu nekam na 1kč/sms jinak za tech par radku je to drahe když už je volaní 1+1 za 1.5kč tak nema cenu ani sms využívat...
Tompr
Junior

Odeslat příspěvekod pm81 6. 6. 2014 22:20

VPN balíček 3000 minut
Jedná se o volání v mobilní síti Odorik.cz, která je pod sítí T-mobile a cena je 110 Kč vč. DPH.
Balíček se kupuje vždy do konce kalendářního měsíce stejně jako datové balíčky.
pm81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 10. 11. 2014 17:22

7.11.2014 : Trvale snižujeme ceny hovorů na pevné linky do ČR při volání z internetu

Špička - 0,49 Kč/min ( sleva 17% proti původní ceně )
Mimo špičku - 0,25 Kč/Min ( sleva 36% proti původní ceně )

špička je v pracovní dny 7-19 h.
Ředitel ČTÚ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pm81 10. 11. 2014 17:35

Díky snížení cen dochází i k snížení cen pro hovory formou callbacku. (1,08 - špička, 0,84 - mimo špička na pevné linky), dále formou volání přes pevnou linku (1,15 - špička, 0,58 - mimo špička na pevné linky). Do konce letošního roku předpokládám dle jejich fóra, že představí nabídku SIM přes Vodafone.

Pozitivní novinkou je nově 100 prozváněcích čísel pro zpětné volání, dříve 10. :tleskani
pm81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 10. 11. 2014 19:39

Těch 100 prozváněcích čísel pro zpětné volání jsem si nevšiml, tak teď už je to dokonalé, to nemá chybu. Ještě že jsem zrušil ten Voocall, mám klid. ;-]
Ředitel ČTÚ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod paaaja 21. 11. 2014 14:20

Zdravím, neví někdo, jak postupovat, když chci přejít k Odoriku od T-mobilu? Musí se smlouva s T-Mobilem vypovědět, když jde de-facto o jednu a tutéž síť? Chci si nechat své původní číslo a na stránkách Odoriku je popsaný pouze obecný postup s použitím ČVOP.
paaaja
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod speedy 21. 11. 2014 14:59

Síť je stejná, to je sice pravda, ale tím to končí.

Smlouvu máte s Odorikem. Jde o samostatnou společnost nezávislou na TM. Účtování Vám provádí Odorik, SIM kartu tedy musíte mít Odorika. Jde o klasický přenos k jiné společnosti, takže potřebujete ČVOP a přenos bude stát 300Kč
speedy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pm81 4. 5. 2015 23:42

V rámci nabídky služby SIM ODORIK v síti T-Mobile během května jsou přidány nové balíčky dat.
Ten, kdo má jejich SIM, najde je v sámošce. Já ji nemám, takže pouze převzaté info z jejich fóra.
500 MB za 190,-Kč/měsíčně, 2 GB za 450,-Kč/měsíčně. V platnosti zůstává 150 MB za 69,-Kč/měsíčně.
pm81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod GymmiCZ 5. 5. 2015 09:37

Odorik.cz je virtuální mobilní operátor. Vždy při portaci telefonního čísla se vyžaduje Číslo Výpovědi Opouštěného Poskytovatele to sdělíte nové telekomunikační společnosti.
Odorik.cz si za přenos do své sítě účtuje 300,- Kč + 50,- Kč vratná jistina za SIM, tato částka bude zmražena z kreditu. Čísla Odorik.cz jsou z prefixu 79979.
Smlouva je uzavírána s miniTel, s.r.o.
GymmiCZ
Junior

Odeslat příspěvekod pm81 24. 5. 2015 20:05

Data: 150 MB za 69, 500 MB = 190, 1 GB = 290, 1,5 GB = 390, 2 GB = 450, 3GB = 490, 10 GB = 690.

-- 07 zář 2015 17:48 --

Volání na Slovensko: ze SIM Odorik na SK mobil/pevnou = 3,96 Kč/2,25 Kč; prostřednictvím callbacku na SK mobil/pevnou = 2,55 Kč/0,84 Kč; prostřednictvím internetu na SK mobil/pevnou = 1,96 Kč/0,25 Kč. ;-)

-- 22 čer 2017 07:42 --

Zóna 1 - Evropa - země EU a EEA od 15.6.2017
Tarifikace Cena
Odchozí volání 1/1 jako v ČR do cizí sítě, tedy 1,49 Kč/min (máte-li balíček naruby, čerpá se z balíčku)
Příchozí volání 1/1 0 Kč/min.
SMS 1,00 Kč (máte-li balíček naruby, čerpá se z balíčku)
MMS 0.50 Kč
Internet - data 1 kB bez balíčku 0,25 Kč/MB (je to výhodnější než většina datových balíčků), máte-li datový balíček, čerpá se z balíčku stejně jako v ČR)
Komplet ceník: http://www.odorik.cz/w/cenik_doplnkovych_sluzeb
Švýcarsko (zóna 2) je citelně levnějnější, než u konkurence.

Jinak stále velmi dobrá kombinace na levnější volání ze zahraničí formou callbacku, když se v zóně 1 neplatí za příchozí hovory, tak to stojí cca 1,18Kč.

-- 22 čer 2017 07:44 --

Volání ze zahraničí - Roaming

Roaming je defaultně neaktivní. Bohužel nedovedeme účtovat hovory v roamingu v reálném čase tak, aby se hovorné ihned strhlo z kreditu a v případě nulového kreditu byly hovory okamžitě blokovány. Jsou dvě možnosti aktivování roamingu:

1) Aktivovat si roaming za té podmínky, že budou zakázány veškeré odchozí hovory (kromě tísňového volání) i odchozí SMS. Bohužel i v ČR. Tohle se může hodit, pokud jste již v zahraničí a chcete např. mít možnost přijmout bankovní SMS nebo hovor. Při zablokovaných odchozích hovorech bohužel není možné měnit nastavení nepodmíněného přesměrování. Tedy pokud chcete využít nepodmíněné přesměrování příchozích hovorů na VoIP a pak dále na libovolné číslo, lze to provést jen v ČR v okamžiku, kdy máte roaming vypnutý a dovolené odchozí hovory. Takové přesměrování pak funguje i po vycestování do zahraničí, kde si nastavení směrování hovorů geografického nebo nomadického čísla můžete měnit již u nás na webu.

2) Podepsat dodatek ke smlouvě, kde se zavážete k tomu, že případný vzniklý záporný kredit uhradíte do třiceti dnů. V tom případě si můžete aktivovat roaming neomezeně podle svého uvážení. Podepsaný dodatek můžete legalizovat na poště (poplatek 30 Kč) a poslat obyčejným dopisem, nebo podepsat a odevzdat na naší pobočce.
pm81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Persbrandt 22. 6. 2017 17:39

Tak opět se ukazuje, že Odorik se snaží flexibilně reagovat na všechny možné vzniklé situace, tak jak mu to vnější podmínky jenom umožňují. O takovéto flexibilitě se zákazníkům u běžných operátorů ani nesní.
Persbrandt
Junior

Odeslat příspěvekod anonymius 1. 12. 2017 18:30

Zdravim Vas, budu se nejakou dobu pohybovat v roaming zone 3 - budu mit pristup na mistni WiFi - s Odorikem mi tedy pujde pres VoIP volat na CZ cisla za 0.59 / min ? Jak to prosim funguje, je na to nejaka aplikace Android, musi byt v tel. nejaka SIMka Odorik ? Sem se v tom trosku ztratil... prichozi hovory lze take nejak poresit ?
Samsung Galaxy S7 8.0 ETL + A3 2017 8.0 ETL
anonymius
Junior

Odeslat příspěvekod sonix 1. 12. 2017 19:22

Aplikací na to je víc, ale není třeba nic naistalovávat, android již obsahuje možnost si nastavit volání přes internet (třeba přes WIFI) - mě to ale nefungovalo, protože jsem kupoval mobil u O2 a mám takové podezření, že jsem to měl blokované, protože jsem dokázal zvonit, ale místo hlasu se přenášelo ticho. Proto jsem si nainstaloval aplikaci ZOIPER (viz odkaz) a vše fungovalo správně. Jinak stačí v GOOGLE PLAY hledat v slovo VOIP nebo SIP a zobrazí se hodně aplikací.
Simakarta pro volání přes WIFI potřeba není. Je potřeba se na stránkách Odoriku zaregistrovat a koupit linku (5 Kč) a veřejné nomadické číslo (10 Kč) a také koupit kredit (nejméně 100 Kč s expirací 2 roky). Zajímavou možností je to, že se při volání přes WIFI může zobrazit vaše číslo simkarty, takže volaný ani neuvidí, že voláte přes WIFI. Cena volání bude na české mobilní číslo vždy 0.59 K/min. Příchozí hovory jdou také přijímat přes WIFI, ale dotyčný musí znát vaše zakoupené nomadické číslo u ODORIKu nebo ho uvidí, když mu zavoláte.
Každopádně se zaregistrujte na ODORIK.CZ (to je zdarma) a tam uvidíte všechny informace a nastavení.

Návody a informace:
https://www.odorik.cz/w/
sonix
Junior

Odeslat příspěvekod Lomax 13. 4. 2018 22:12

Drobným písmem jsou někdy i dobré věci. Třeba nejlepší dárek od Vodafone k Vánocům 2015 i 2016: 50% sleva na Internet 500MB.
Lomax
Junior