Mobil.cz v síti T-Mobile - dotazy pouze k internetu

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod cinch 29. 5. 2013 16:11

Ja jsem volal na infolinku kvuli zpomaleni po prenosu cisla a uz mi pul dne nejede net vubec... predtim se alespon nacetl mobilni idnes, ted mobil neukazuje zadny datovy pripojeni. Dokonce jsem mu i rucne zadaval APN, parkrat restartoval a nic.
cinch
Junior

Odeslat příspěvekod Jirka_2 29. 5. 2013 20:47

Podobný problém. Po přiřazení přeneseného čísla zůstal kredit, ale data chodí 16 kbit/s (měl jsem 140 MB ještě k dobru. Aspoň můžu částečně splnit přání ČTU directora.


Ředitel ČTÚ píše:Jirka_2 : prosímtě kdyby jsi mohl, tak prověř jestli po limitu pojedou Facebook messenger, Whatsapp, Viber a podobně, jestli půjdou stáhnout e-maily a tak dále.

A v limitu bys mohl prubnout, jestli funguje VOIP, díky ;-]


Facebook, Viber, Skype mám na silnějším telefonu - takže netestováno.

Funkční aplikace: Opera mini (s přivřeným okem), Feedly (se zavřenýma oběma očima), Radioopt Traffic Monitor, HTC Friend Stream (ksichtbook + Twitter), HTC počasí a kupodivu i Aladin od ČHMÚ

Nefunkční: IDNES.CZ (!), Google Maps, Obchod Play, Foursquare, Sports-Tracker (měří, ale nepřenáší data - takže prázdná mapa a nesynchronizovaná data se serverem)

Pochybně fungující: občas se zaktualizuje Google kalendář a Gmail.

PS: Jak jsem ráno volal na infolinku, schválně jsem se neptal, jestli mi bude účtován 20 CZK poplatek, když problémy nebyly na mé straně. Nebyl, takže plusové body pro infolinku.
Teprve pivo dělá žízeň krásnou...
Jirka_2
Junior

Odeslat příspěvekod ka-spel 30. 5. 2013 05:20

Jak jsem už psal po překročení FUP nepoužitelné, jen icq. Stránky se po dlouhé prodlevě načtou v opera mini. Superforum tak otevřu (app samotná nejde), ale odeslat příspěvek nejde. Pokud by bylo možné ten kredit 200 přesunout na navýšení dat, tak by to bylo větší terno.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jkmaxfli 30. 5. 2013 05:51

Tak u mně přenos čísla dnes v noci zdárný.
Měl jsem před přenosem čísla fup data 90MB, nyní po přenosu mi naskočili opět na plné fup 200MB, což nechápu, ale je to pomalé jako šnek, 3G je zapnuté, ale jak v mobilu otevřu jakýkoliv prohlížeč a chci načíst stránku, přepne se to na 2G síť, to samé u Google Play a jiných aplikací, které se připojují k síti.
Kde je zakopaný pes? >:-(

A ještě perlička: Volám na operátora dnes v 7.15, bylo mi řečeno samoobslužným hlasem, že pracovní doba pro spojení s operátorem je od 8.00, zavěsím a co nevidím 20kč kreditu v *****, to si nechám vrátit, tenhle postoj se mi začíná pomalu nelíbit, net nejede, s operátorem jsem nebyl spojen a 20kč v tahu. :grr: :grr: :grr:

Nastavení mám takovéto, snad je to spávně:

Obrázek
jkmaxfli
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 30. 5. 2013 06:29

Nastavení internetu je jednoduché pro všechny naše operátory, stačí napsat do položky APN (název AP) internet
Ostatní položky nevyplňovat.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jkmaxfli 30. 5. 2013 06:36

Myšpulín:

To je nějaká blbost ne?

Chceš tím říci, že v tabulce výše stačí do položky Název Ap napsat jen internet a ostatní položky nechat úplně prázdné?

--------------------------------------------------------------

EDIT:

Tak, dovolal jsem se operátorce v 8.07
První co bylo, jsem zažádal o vrácení 20kč, když jsem v 7.15 volal operátora a nebyl jsem vůbec spojen, bylo mi řečeno, že operátor je až od 8.00hod. a sebralo mi to dvacku.Další dvacka za tento hovor v 8.07, protože to beru jako reklamaci služby.Slečna-paní mně poprosila, ať na půl hodiny vypnu mé zařízení a poté zapnu a zavolá mi, jak se naložilo s mým problémem po přenesení čísla a následného šnečího připojení.
Tak uvidíme, dám vědět.

Píši to zde dopodrobna v případě, že by měl někdo podobný problém stejně jako já a že určitě nejsem sám po přečtení předchozích příspěvků. Víc hlav, víc ví. ;-)

EDITč.2:

Operátorka měla volat po zapnutí telefonu v 8.45, zapnul jsem telefon a signál sítě nikde, naskočila až v 8.55.V 9.05 mi volá operátorka a ptá se, jak jsem na tom s tím připojení, odpovídám, že je to stále stejné.U ikonky signálu je 3G značka a při pokusu o přenos dat (spuštění prohlížeče) se značka 3G přepne na H, stránka se načte tak za 5 minut.Operátorka to prý předá na technické oddělení a zavolá mi v 11.00hod.Potom dám opět vědět.

EDITč.3:


Po slibu operátorky, že zavolá v 11.00 se nic nekonalo, volala ve 12.05 s omluvou.
Na technické oddělení nic mezi tím nepodala, ptala se mně, zda jsem restartoval mobil a vyzkoušel simkartu v jiném mobilu, odpověděl jsem ano a vše beze změn, internet nefunkční, nebo funkční, ale návrat do pravěku s rychlostí hlemýždě, načítání seznam.cz cca 7 minut !!!
20kč, respektive 40kč mi vrátily, nějak se to snažila sabotovat atd., ale nakonec kredit vrácen a poté chtěl jsem vyřešit internet.Odpověď tedy taková, že to nyní předává na technické oddělení, s mou prosbou jak dlouho to bude trvat mi bylo sděleno, že na to mají 5 pracovních dnů na čemž jsem odpověděl, zda mohu od mobil.cz opět přenést číslo k jinému operátorovy, odpověděla, že bez problémů.Řekl jsem ji, že pokud jdou do světa s nějakou službou, mají ji mít 100% odzkoušenou a ne aby odrazovali jejich chybami zákazníky.Mně tedy mobil.cz odradil maximálně a už se chystám přejít k jinému virtuálu, který se předvede snad každým dnem.Takže mám funkční volání a sms bez internetu, což je u mně porušení jakých si smluvních podmínek provozovatele.Nevím co k tomu ještě více napsat.Hodně zdaru a pevné nervy všem. :/
jkmaxfli
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 30. 5. 2013 12:08

jkmaxfli píše:Myšpulín:
To je nějaká blbost ne?
Chceš tím říci, že v tabulce výše stačí do položky Název Ap napsat jen internet a ostatní položky nechat úplně prázdné?

Přesně tak, teď přes takto definovaný bod funguji v telefonu LG L3 se sim Mobil.cz
Jediné co mi nefunguje je *145# pro zjištění FUP.

Naopak co mě překvapilo, je možnost přesměrování hovoru, to běžné Twist karty neumí.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jkmaxfli 30. 5. 2013 13:48

Tak dobrá zpráva což tedy čučím jak puk:
Čas 14.40 - zkouším se připojit a hle, připojení šlape jako hodinky a zjištění stavu FUP na tel.čísle *145# funguje také.

Co z toho plyne:
Nyní vše šlape jak má, číslo přeneseno,funguje internet, volání, sms, mms, roaming, samoobsluha, výpis,atd., ale přeci jen u toho bylo z mé strany trochu nervů.Myslím si, že operátoři ani nevědí která bije a nedovedou zákazníkům sdělit pravý důvod problémů.Kdyby řekli na rovinu, že vlivem obřího nárůstu nových uživatelů se to celé bortí a aby měl každý nějaké to strpení a odhadli délku vyřešení problémů, myslím si, že to mohlo být z většiny strany zákazníků na pohodu.No nic, šlape to, ale stejně, pokud se objeví virtuál s lepší nabídkou, od Mobil.cz odcházím, tak se bohužel momentálně na poli mob.operátorů děje. :oboze
jkmaxfli
Junior

Odeslat příspěvekod cinch 30. 5. 2013 14:00

Tak jsem na tom stejně, už to konečně také jede. Dokonce mám zase fup 200 MB.
cinch
Junior

Odeslat příspěvekod paolous 30. 5. 2013 14:59

Dneska se mi uz podruhy za tyden znovu nabil sam od sebe FUP na 200MB :-) a to jsem kartu jeste nikdy nedobijel :-)
paolous
Junior

Odeslat příspěvekod jkmaxfli 30. 5. 2013 15:03

Před přenesením čísla jsem měl 96MB FUP a po převodu čísla opět 200MB, tak aspoň nějaká kompenzace za ty trable, nervy a čekání.
jkmaxfli
Junior

Odeslat příspěvekod Jirka_2 30. 5. 2013 18:31

Taky potvrzuji. Mobilní data i po přenosu čísla sviští plnou rychlostí.
Teprve pivo dělá žízeň krásnou...
Jirka_2
Junior

Odeslat příspěvekod peta809 30. 5. 2013 23:44

Uz se z tech detskych nemoci dostavaji, to je dobre :-D
Milovník přírody, geocachingu a moderních technologií se zájmem o zařízení se systémy Android a Windows, českou i světovou mediální a politickou scénu, a novinky ze světa našich mobilních operátorů. Ve volných chvílích překladatel Android aplikací do ČJ.
peta809
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod czechfoto 31. 5. 2013 06:07

full 200 mb u operatora ktery me nadherne okradl o 2800? dost smesny full nejvetsi zlodej mezi operatory
czechfoto
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jkmaxfli 31. 5. 2013 06:55

czechfoto

...musíš ale napsat proč tě okradl, aby jsme to taky pochopily
jkmaxfli
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků