Mobil.cz v síti T-Mobile - dotazy pouze k hlasovým službám

O virtuálních operátorech

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod ziki 4. 1. 2018 10:43

pm81 píše:U Kaktusu se ČVOP generuje přes internet a u Twistu přes hlasový automat.

Já v prosinci přenášel tchýni číslo pryč z Twistu a i když jsem volal přes hlasový automat, tak ČVOP řeší živý operátor a doporučuji se na to obrnit pořádnou dávkou asertivity. Přenášel jsem to kvůli "výhodným" cenám na tom Twistu (tarif Začínám, volání za 7 Kč/min., SMS 3 Kč) a po tom telefonátu s očividně naštvaným člověkem (možná kvůli mě přišel o prémie) jsem si připadal jako nejhorší člověk na světě.

A před včerejškem jsem u Mobil.cz měnil simkartu kvůli nano-sim rozměru a to byl taky zážitek. Tuto věc neuděláte sám přes internetovou samoobsluhu či hlasový automat, ale musíte zavolat na placenou infolinku. Mě samotný přenos stál 40 Kč! První dvacku jsem dal jen za to, abych se dozvěděl, že na tu placenou infolinku musím zavolat z nové simky. A druhou dvacku už stál hovor ze správné simky a přenos čísla. Na stránkách mají jen uvedeno, že máte zavolat na infolinku 3333 nic víc a na dotaz přes webový formulář mi doteď neodpověděli. Zvláštní, že třeba ČVOP získáte zdarma přímo v hlasovém automatu.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod pm81 20. 3. 2018 15:19

pm81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Franz Ferdinand 8. 5. 2018 09:05

Zdar chtěl bych se zeptat jak dlouho po vypršení platnosti kreditu vydrží simkarta registrovaná v síti operátora. Nemyslím tím teď možnost volat a posílat SMS, jenom aby byla na příjmu. Jde mi jen o to aby nezanikla a s ni číslo. Nebo se to posuzuje podle toho jak dlouho se karta nepřihlásí do sítě? Takhle mi vydržela sim od Blesku asi dva roky ale nechci to nechávat náhodě. Btw. nepřišel na trh nějakej jinej virtuál kterej by nabízel delší platnost kreditu než je toho půl roku?
Franz Ferdinand
Junior

Odeslat příspěvekod Franz Ferdinand 8. 5. 2018 10:33

A přes Sazku nebo dobíjecí kupón se u nich dobíjet nedá? U Kaktusu mě vždy odradil chaotickej systém těch různých balíčků.
Když se ještě vrátím k tomu zaniknutí SIM nemá MobilCz nějakej kontaktní mail nebo formulář, že bych se jich na to zeptal přímo, protože fb jaksi nevedu.
Franz Ferdinand
Junior

Odeslat příspěvekod vpe 12. 5. 2018 08:15

Franz Ferdinand píše:Zdar chtěl bych se zeptat jak dlouho po vypršení platnosti kreditu vydrží simkarta registrovaná v síti operátora. Nemyslím tím teď možnost volat a posílat SMS, jenom aby byla na příjmu. Jde mi jen o to aby nezanikla a s ni číslo. Nebo se to posuzuje podle toho jak dlouho se karta nepřihlásí do sítě? Takhle mi vydržela sim od Blesku asi dva roky ale nechci to nechávat náhodě. Btw. nepřišel na trh nějakej jinej virtuál kterej by nabízel delší platnost kreditu než je toho půl roku?

Od dobiti SIMka zije minimalne 12 mesicu. Kredit vyprsi (vynuluje se) za 6 mesicu od dobiti, takze od te doby minimalne dalsich 6 mesicu.

U O2 je zivotnost 13 mesicu, pricemz ten 13 mesic uz nejde ani volat na bezplatne linky ale stale jde dobit. Pak jde nejspis dobit i ve 14 mesici ale pouze kuponem.

Je to technicky jen na vuli operatora, nic nebrani aby sim fungovala vecne anebo aby se dala reaktivovat treba po 6 letech, staci k tomu zapnuti v HLR. Maji to tak mezinardni simkarty pro internet veci... Ale tam to podle me funguje nejspise jakoby roaming, takze trochu jiny princip.
vpe
Junior

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 14. 5. 2018 20:46

když je na nové kartě kredit 200 kč a z toho 100 kč bonusový, tak lze posílat premium sms s tím, že cena za sms odečte z bonusu a platba z běžného kreditu nebo jsou premium sms do vyčerpání bonusu zakázané?

díky za info
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 2. 6. 2018 00:53

Mobil.cz slaví 5. narozeniny. V soutěži rozdává telefony a SIM karty

https://www.mobil.idnes.cz/soutez-mobil ... ob_tech_jm

-- 8. 6. 2018 15:31 --

Mobil.cz slaví 5.narozeniny, startuje druhé kolo soutěže

https://mobil.idnes.cz/soutez-mobil-cz-druhe-kolo-d0p-/mob_tech.aspx?c=A180606_150739_mob_tech_oma
Nick Cave
VIP uživatel

Předchozí stránka