Mobil od ČEZ v síti O2 - obecná diskuze

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod magnacarta 15. 10. 2013 09:35

dulezite je kolik celkem se bude muset provolat za rok, protoze to zatim virtualove pausalem 0kc zavadeji nejake to kilecko rocne. pak je to zmena oproti blesku apod.
magnacarta
Junior

Odeslat příspěvekod Smurfik 15. 10. 2013 09:36

Stačí jednou za tři měsíce poslat třeba jen SMS.
Smurfik
Junior

Odeslat příspěvekod Vyorana_ondatra 15. 10. 2013 09:37

No já doufal, že se na rozdíl od OPů konečně najde někdo, kdo nekašle na lidi, kteří nepotřebují mít internet v mobilu a nabídne paušál na neomezené volání a SMS bez netu třeba za 450Kč (byť třeba jen pro své zákazníky). Doufal jsem, že ČEZ má na to vyjednávací sílu....

Ale tohle je tak špatná nabídka, že to ani nemá cenu řešit. I když ho budu porovnávat s těmi největšimi virtuály jako Tesco a Blesk, tak je to bída na druhou. Oba zmínění mají pořád nějaké akce, kdy je cena někde jinde než to co předvedl ČEZ.

A ti menší jako třeba FAYN, Voocall atd. jsou tak o 30-40% s cenou dolu.
Vyorana_ondatra
Junior

Odeslat příspěvekod magnacarta 15. 10. 2013 09:43

pro nekoho kdo vola tak je to na nic, max pro toho kdo vola hodne malo
magnacarta
Junior

Odeslat příspěvekod karlos-2009 15. 10. 2013 11:16

pedro-81cz píše:Ten nulový tarif není k zahození, ALE je to postpaid, což nevyhovuje.

Ahoj, nemyslím to zle, ale co je na tom postpaidu nepohodlného? Já to naopak preferuji, nemusím dobíjet kredit, platím příkazem k inkasu. Volám málo a tak cena 2.20 kč/minuta není zlá. Poslední věc je, jestli tam nebude někde nějaká částka typu za roční vedení účtu..
Naposledy upravil Fíla dne 16. 10. 2013 10:34, celkově upraveno 1
Důvod: citace zkrácena
karlos-2009
Junior

Odeslat příspěvekod Hastrman07 15. 10. 2013 13:54

Zatím je Mobil od ČEZ ve fázi projektového nadšení. Počkáme tedy, až přejde do fáze realizačního vystřízlivění a nabídne nějaký ten bonus a pak uvidíme ... ;-)
Hastrman07
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pedro-81cz 15. 10. 2013 14:09

karlos-2009: Beru to všeobecně, stále je xy lidí, co mají rádi předplacenky, nabijí a pak čerpají. Ve svém okolí mám převážně lidi s předplacenkama. Osobně mám postpaid přes 5 let.

Nechtějí postpaid, chtějí naprostou svobodu, další věc - ne každý má bankovní účet a složenka je drahá a prepaid? Kupón, Sazka - bez starosti.
pedro-81cz

Odeslat příspěvekod karlos-2009 15. 10. 2013 14:59

Pravda, je to otázka každého, jaké má preference. U postpaidu ještě vidím výhodu v tom, že když si v zahraničí, tak se normálně vždy dovoláš, tj mám na mysli odchozí hovor. U prepaidu v roamingu přímý odchozí hovor u některého operátora nejde, musíš tam zadat ten kód pro callback, jestli víš co myslím.
karlos-2009
Junior

Odeslat příspěvekod pedro-81cz 15. 10. 2013 15:22

karlos-2009: Potřeby lidí jsou opravdu individuální, spousta lidí v zahraničí raději posílá SMS, než-li volá. ;-)
Naposledy upravil pedro-81cz dne 15. 10. 2013 18:38, celkově upraveno 1
pedro-81cz

Odeslat příspěvekod filip893 15. 10. 2013 16:18

karlos-2009:
Takhle to u předplacenek fungovalo tak před deseti lety, v současné době určitě ne.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.roak 15. 10. 2013 16:23

no pro mě se ČEZ mobil nevyplatí.
Dost mě zklamal čekal jsem neomezený tarif, abych mohl o2 poslat do koše
D.roak
Junior

Odeslat příspěvekod karlos-2009 16. 10. 2013 06:12

filip893 píše:karlos-2009:
Takhle to u předplacenek fungovalo tak před deseti lety, v současné době určitě ne.


Nevím, myslím, že to tak vždy není. Nemáš pravdu, hodně cestuji, tak vím, o čem hovořím. Mám předplacenky německé, slovenské, francouzské, švýcarské, britské, irské.
Naposledy například slovenská předplacenka od orange, roaming v česku v síti o2.cz, odchozí hovor nešel přímo, ale přes callback.
karlos-2009
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 16. 10. 2013 06:22

U předplacenek je problém v tom, že někteří zahraniční operátoři neúčtují (nepředají informace domovskému operátorovi) on-line, ale až se zpožděním. Mohlo by tak docházet k situacím, kdy zákazník s pár korunami (i stokorunami) kreditu udělá útratu za tisíce a tu u předplacenky už z něj operátor nemá jak dostat. Proto to zpětné volání, kdy má domovský operátor účtování pod palcem.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod karlos-2009 16. 10. 2013 07:21

Call back je tam u předplacenky vždy, to ano. Spíš mi jde o to, že filip tvrdí, že už tam nemusíš dávat ten speciální kód. V mnoha případech ano, protože to jinak nefunguje,
pokud se chceš dovolat.
karlos-2009
Junior

Odeslat příspěvekod Roger73 20. 10. 2013 16:52

Smurfik: Mohl by sem prosím někdo dát odkaz na konkrétní stránku nebo odstavec ve všeobecných obchodních podmínkách nebo ceníku ČEZ mobilu, kde je uvedeno nebo ze kterého vyplývá, že pro splnění podmínky minimálního plnění nebo minimální útraty stačí jednou za 3 měsíce poslat 1 smsku? Já jsem to zatím nenašel.

Jsou nějaké informace, jestli ČEZ uživatele na tuto povinnost bude nějak upozorňovat smskou nebo co se stane, když to uživatel nesplní (zapomenout může každý), jestli se mu zruší číslo nebo naúčtuje nějaký poplatek apod.? Díky za info

-- 20. 10. 2013 18:15 --

Ono totiž, kdyby to bylo s tou 1 SMS za 3 měsíce pravda, tak by ten tarif Platím, jak volám byl celkem unikátní v tom, že by vyžadoval po málo volajících nebo hlavně hovory přijímajících uživatelech minimální roční útratu. Nižší povinná roční útrata by byla snad jen u nulových tarifů O2 (O2 Zero) a Vodafonu, kde snad požadují jedno aktivní použití mobilu ročně, a o něco vyšší útrata by byla naopak u Kaktusu, kde se ročně musí dobít aspoň 50 Kč. Možná jsem na něco zapomněl.

A ještě mne napadá: Má někdo nějaké informace, že by ČEZ mobil u toho Platím, jak volám požadoval složení nějaké jistiny a byl tam nějaký volací limt? Díky
Roger73
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků