Virtuální operátoři, kteří se chystají vstoupit na trh

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod ir 23. 9. 2014 15:40

O2
ir
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod GymmiCZ 23. 12. 2014 14:18

V příštím roce už asi zaznamenáme ukončení činnosti u některých virtuálních operátorů. Známe první dva ViralMobil a GORILA Mobil pak tu jsou méně úspěšní o kterých se ani nemluví. Překvapivé je, že se virtuálním mobilním operátorem nestala společnost UPC a ha-vel moc nezaujal, přesněji velmi rychle ho konkurence dohnala.
GymmiCZ
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 23. 12. 2014 14:45

Ono když kdejaká firma s pár desítkami sim dostane lepší podmínky než virtuál ...
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod anonyni 27. 1. 2015 21:06

Dříve zde vkládal myšpulín zajímavý odkaz, tak jej dám dneska já...
http://www.ctu.cz/ctu-online/elektronic ... cisel.html
anonyni

Odeslat příspěvekod zagy 31. 1. 2015 11:54

UPC jsou totální idioti, že se z nich nestal virtuál. I kdyby z toho měli minimální zisk, tak by měli rázem naprosto bezkonkurenční služby od mobilů, přes pevnej internet až k digitální kabelovce a VOIPu...

Tohle už nikdy nedoženou a čím víc se budou služby přesouvat do "vzduchu", tím víc se začne projevovat, jaká to byla obrovská chyba.
Pro vypracování nabídky O2 pro Vaši firmu nebo pro Vás jako živnostníka mě neváhejte kontaktovat do soukromé zprávy.
zagy
Junior

Odeslat příspěvekod GymmiCZ 31. 1. 2015 20:18

UPC je součást také GTS zatím, ale platí FIX. Některé ákazníky už UPC oslovilo s nabídkou T-Mobile
neomezené volání + neomezené SMS + 1,5 GB dat za 531,-- Kč.
Virtuální operátoři mají nízké zisky proto to UPC třeba nerozjelo. Třeba Air Telecom - U:fon (MobilKom) zase nemá běžný FIX, mobilní tarify GSM jsou děsný. Asimáte pravdu 200 000 zákaznínů stačí. Uvidíme zda mimo BLESKmobil, MOBIL.cz, TESCO Mobile této hranice ještě některý dosáhne, SAZKA snad už je u 100 000 zákazníků, dobře si vede OpenCall, ale od 10.2. zhoršuje VOP! Letos je už čas kdy někteří skončí.
GymmiCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Way Up 8. 3. 2015 03:01

Ipanema píše:Cena 3.30,- za minutu.... .......a ledy budou v původním stavu 8-S
I kdyby podle článku na Mobilmanii byla splněna ta cena 2.50,- za minutu, tak pořád si podle mě spousta lidí nechá z pohodlnosti tarif bez dobíjení. Možná si spousta lidí volá i levněji.....
Na finální cenu si počkejme, ale pod 2,- za minutu to nepůjde!



Levněji? Při dnešní době neomezeného tarifu ani nemá smysl dobíjecí karta, nebo s tarifem s pár volnými minutami. S neomezeným tarifem, nejen že nemusím myslet na to, zda mám nabitý kredit, ale mohu si volat jak se mi zlíbí a v takovém případě mě v propočtu vyjde minuta vyloženě na haléře + data jako přidaná hodnota. Popravdě moc nechápu, diskuze a poptávky na tarify bez dat a nějakých x ,,volných,, minut. Z pravidla lidi stejně provolají více, než by dali za neomezenko. V klidu si zaplatím 500 Kč bez závazku a nic neřeším.
Way Up
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod malejjara 8. 3. 2015 05:39

Ale to je přece blbost, já jsem měl nyní měsíční účet za dvě telefonní čísla 28 Kč, každý nepotřebuje mít denně 5 nebo více odchozích hovorů, má třeba jen 5 nebo méně odchozích hovorů měsíčně. :-)
malejjara
Junior

Odeslat příspěvekod poplis.poplis 8. 4. 2015 04:52

Tak tak a to se do neomezeneho nezapocitavaji volani na pevne linky zacinajici 8xx na ktery urady a instituce ve velkem prechazeji
poplis.poplis
Junior

Odeslat příspěvekod Boďa 8. 4. 2015 06:43

Tak ono resit predplacenou kartu nebo neomezeny pausal porad ma cenu resit.Je treba si uvedomit ze nejsme tady na foru jen sami odbornici pres rady a tipy na volani a rady na vyber telefonu.Rada z nas tady hleda jak usetrit za mobilni sluzby.Nekterym je jedno volani za 500 kc.Nekterym je to fuk.Ale nekteri viz ja jsem rad za poskytnuti rad jak usetrit.Mam diky zde na foru.nekterym ucastnikum tarif pro rodinu za cca 500 pro 3 cleny me rodiny.Pritom si myslim.ze za 500 kc mam velmi solidni nabidku.Jen nemenim pausal co rok.Jsem spokojeny.A narovinu.Taky nevim co ze me muj poskytovatel ma...Mam 59kc vpn zdarma- 50 minut zdarma,-nutno rict ze je to pro dite.Pak za 149kc 100 minut 50 sms net 1.5 g.b za 123 kc.Mi reknete co ze me ma muj poskytovatel?Hlavni operator ze me dle me nema nic,nebo jen statistiku ucastniku.Nebo se pletu?
Boďa
Junior

Odeslat příspěvekod malejjara 9. 4. 2015 02:42

To se teda pleteš. Operátor z těch tvých 500 Kč dostane většinu, na virtuála zbyde menšina.
malejjara
Junior

Odeslat příspěvekod Letadlo 4. 2. 2024 16:04

Tak jsem se po čase díval, co se změnilo v přídělu čísel u ČTÚ a našel jsem tam dvě zajímavosti. (Nepředpokládám, že by se z toho vyklubal plnohodnotný virtuální operátor. Bylo by to ale po mnoha letech krásné.)

Příděl čísel 706 000 000 až 706 099 999 (kompletně nový, nikdy nepřiřazený blok) firmě DataCell s.r.o.. Další přiřazená čísla jsou v databázi (vše nedávno). Ta firma existuje od roku 2007 jako Medex Praha, s.r.o. a podle indicií se zabývá podnikáním ve zdravotnictví. 100000 čísel není málo a přidělení není úplně zadarmo. Tipoval bych to na nějaké zdravotnické IoT, nicméně úplně nechápu ty vlastní čísla. Pro datové služby je to celkem jedno.

Příděl čísel 770 720 000 až 770 729 999 (původně Český bezdrát Mobile s.r.o.) firmě BSG Estonia OÜ. Podle všeho začali se SMS službami a dneska dělají všeobecné komunikační služby. Asi potřebují pár čísel a 10000 je minimální příděl. Nicméně, člověk by řekl, že dohoda s operátorem pro ně bude výhodnější.
Letadlo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 5. 2. 2024 09:52

Je lepší držet čísla u sebe než u operátora. Je to flexibilnější.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků