Tesco Mobile v síti O2 - obecná diskuze

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod nuvi_joe 14. 11. 2018 19:40

hauzz píše:Pokud chci hodně dat a umořit bonus pro 2x kredit tak můžu využít akci 50% na internet maxi..."

"Umořit" bonus pomocí balíčku 1,5GB/150Kč nejde. Zkoušel jsme to, přišla mi SMS, kde tvrdí, že to lze jen ze standardního kreditu!
nuvi_joe
Junior

Odeslat příspěvekod intago 15. 11. 2018 10:09

ano, nové datové balíčky nejsou z bonusu, ani už jejich restarty. Ale můžeš si s nimi spustit VPN zadara
intago
Junior

Odeslat příspěvekod nuvi_joe 15. 11. 2018 11:02

Celá ta podzimní marketingová akce s "limitovanou sérií" je nějaká pošahaná. Komunikace s operátorem prostřednictvím formuláře na https://www.tescomobile.cz/ také moc nefunguje... Nehledíc na to, že jejich web se stal nedívatelný vlivem podivně dětinsky obrázkové slátanině. Dnes všechno řídí marketingoví šamani a je to vidět...

Poznámka k SIM tzv. limitované série:
a) na obalu karet nebylo uvedeno telefonní číslo - muselo se to řešit pomocí chatu
b) vložený kredit 150Kč měl platit do dubna 2019
c) ale po dobití kreditu je omezen na měsíc, jako nově získaný bonus
d) dodatečně na webu vložili podmínky pro balíčky internet, které se liší od starších SIM (jsou omezeny)

Takže po dobití mám celkem 350Kč bonus, který mohu využít na volání a SMS, nebo pro drahé balíčky (s malým objemem dat) na měsíc za 150, 250 a 350Kč.
nuvi_joe
Junior

Odeslat příspěvekod intago 15. 11. 2018 11:49

No a?
b-prodlouží se
c-to je banalita
d-jak jsou omezeny?
uvědom si, že bonus je dar. To nové simky už léta nemají. Takže máš bud volání zadara, nebo jeden giga zadara nebo 120 min s 60 sms a VPN zadara... to je je málo?
intago
Junior

Odeslat příspěvekod nuvi_joe 15. 11. 2018 16:37

Ne každý mávne rukou "no a?". Nepovažuji bonus za dar. Operátor TescoMobile musel pustit chlup, aby nepatřil k dražším (v Kč/min - Kč/MB).

poznámka k akci z kuponu INTERNET S 50% SLEVOU 1,5GB dat na 30dní jen za 150Kč: poslal jsem aktivační SMS na 792 40 40 40 a odpovědí mi byla zpráva, že to lze jen z běžného kreditu (měl jsme dobito 200Kč). Tečka.

Srovnání s jinými vykutálenými oprátory je nemožné, byť se o to pokoušejí různé weby. Na př. http://predplacene-karty.komparomat.cz/ a další. Mám dojem, že výpočet ceny hovoru "v průměru" za minutu dělal i Telekomunikační úřad, ale výpovědní hodnota údajů je diskutabilní - prý průměr je 0,94Kč/min.

V nepřehledné džungli tzv. tarifů, balíčků a bonusů, které se liší operátor od operátora, to ani nejde.

Zde v plné míře platí ono rčení: "Nechci slevu zadarmo".
nuvi_joe
Junior

Odeslat příspěvekod intago 15. 11. 2018 17:32

Ta 50% sleva je normální vánoční dárek, jak každý rok. Osobně jsem s Tescem spokojen, ač to bývalo lepší. Ale kdo chce, může jinam, Přiznávám, že emtečko je lepší, jinak už nikdo, i když Vodafoun za 489 za neomezenku plus 8giga je taky slušná nabídka...
Já ale stále platím jen 247, ted 217.- a stačí mi to.
Já volám za O.- prostě proto, že téměř vše mám ve VPN
intago
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 15. 11. 2018 18:20

nuvi_joe zkus si přečíst můj příspěvek celý a pak zkus reagovat. Já psal že bonus lze umořit kombinací internetu s 50 % slevou - ten nejde z bonusu (ale většině co to tu čtou už to dávno ví) a max. 30.den si ten bonus umořím službou co lze z bonusu tj, Internet 150,250,350 nebo CC balíček na dalších 30 dní. První měsíc hodně dat s VPN v ceně, druhý měsíc z bonusu buď další data nebo hodně volání mimo síť s VPN v ceně.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Andrew_007 15. 11. 2018 20:12

Na co se dá vlastně použít bonusový kredit u té Vánoční edice SIM? Přijde mi, že téměř na nic. Teď jsem chvíli studoval ceník a nestačím se divit. Pokusím se to vypsat, pokud by někdo tápal a nechtěl to hledat. Snad to mám správně...

Štědrých 200 - nelze hradit z bonusového kreditu.
Týden neomezeně - nelze hradit z bonusového kreditu.
Štědroňovi - nelze hradit z bonusového kreditu.

Internet na den (vč. Automatické navýšení objemu dat) - nelze čerpat z bonusového kreditu.
Internet za dobití (vč. Automatické navýšení objemu dat) - není možné čerpat z bonusového kreditu.
"nové" balíčky Internetu v mobilu (vč. Automatické navýšení objemu dat) - nelze čerpat z bonusového kreditu.

Z bonusového kreditu u výše uvedených lze pravděpodobně provést Jednorázové obnovení objemu dat.
- I když netuším, zda je vůbec možné provést aktivaci internetu za běžný kredit a jednorázové obnovení za bonus,
když hned v úvodu ceníku stojí: Bonusový kredit je čerpán přednostně před běžným kreditem, což se zde vylučuje.

"staré" balíčky Internetu v mobilu (vč. Jednorázové obnovení objemu dat) - ANO, lze čerpat z bonusového kreditu.
ALE!!! Automatické navýšení objemu dat nelze čerpat z bonusového kreditu.

Na závěr:

Bonusový kredit je čerpán přednostně před běžným kreditem.
- Může prosím někdo potvrdit, zda Tesco Mobile umí m-platbu/premium SMS i v případě, že je na SIM kromě běžného
i bonusový kredit, tzn. že si strhne částku z běžného? Nebo to prostě nejde, dokud je na SIM nějaký bonusový kredit?
Platnost bonusového kreditu je maximálně 30 dní.
Platnost nabídky dvojnásobného kreditu při každém dobití garantujeme do 30. 4. 2019
"Žádný učený z nebe nespadl"
Andrew_007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hauzz 15. 11. 2018 21:57

Takže suma sumárum bonus na nových SIM je jako na starých s 2xkreditem. Ano, platby přes SMS má Tescomobile lépe ošetřené než Kaktus. Strhne se ze základního kreditu bez ohledu na to jestli je bonus kredit. Jinak automatické navýšení objemu dat je těch 50MB/10Kč a ty nelze z bonusu ale JEDNORÁZOVÉ navýšení objemu dat (tzv. Reset FUP) u starých internetových balíčků lze stále hradit z bonusu. U těch nových už to bohužel nejde ale ještě v létě to šlo.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Redswift 17. 11. 2018 13:34

Zdarvím, Tesco udělal asi úpravu i u starých karet s bonusovým kreditem. Doteď jsem pravidelně dobíjel za 400,-, kdy jsem si aktivoval za základní kredit balíček 1,5GB za 349,- a následně obnovoval data za 79,- celkem 5x z bonusového, kdy jsem se dostal na celkových 9GB za 349,-. Teď už mi z bonusového balíček obnovit nejde, což bude znamenat porozhlédnout se někde jinde. Máte nějaký tip na něco obdobného? Prosurfuji k 10GB dat, volám minimálně, sms téměř vůbec. Tesco mám od začátku, ale teď to už asi nemá význam. Díky
Alcatel OT Easy, Nokia 3310, Siemens MT50, Siemens M65, SE K750i, SE K800i, Samsung Galaxy S, LG G2, LG G6, Xiaomi Mi Note 10 Pro, Pixel 7
Redswift
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod intago 17. 11. 2018 16:35

Redswifte. Je to jinak. Pletes nove balicky se staryma... Uz nejde restartovat nove bonusem

-- 17. 11. 2018 17:29 --

1,5 giga stoji 299 nebonusu. To je Maxi. Pak je jeste Extra. Leda stridat nove balicky se staryma abys utratil bonus. Komplikace velke...
intago
Junior

Odeslat příspěvekod Redswift 17. 11. 2018 18:11

Od listopadu nejde... předtím mi to šlo. A oprava... jel jsem Maxi 1,5GB za 299,- (chyba v ceně, děkuji za opravu).
Alcatel OT Easy, Nokia 3310, Siemens MT50, Siemens M65, SE K750i, SE K800i, Samsung Galaxy S, LG G2, LG G6, Xiaomi Mi Note 10 Pro, Pixel 7
Redswift
Junior
Uživatelský avatar




Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků