Doporučte nejlepší aplikace na zálohování Androidu

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod MartinChroust 26. 11. 2014 06:08

Měníte často na vašem Androidu ROM? Zálohujete? Jak postupujete po kompletním obnovení do továrního nastavení? Existuje nějaké "one click" řešení, jak do telefonu nahrát soubory a nainstalované aplikace zpět přesně tak, jak byly umístěny dříve? A je k tomu potřeba root?

Na hodně otázek je vždy hodně odpovědí. Dnes nás zajímá jakým způsobem si zálohujete váš Android. Modelovým příkladem je nutné obnovení do továrního nastavení, přičemž nechcete ztratit data, tedy nainstalované aplikace a soubory v interní paměti či na paměťové kartě.

Zajímají nás aplikace pro smartphony i tablety s Androidem a také vaše zkušenosti a postřehy. V odpovědích se prosím držte jednoduchého schématu:

    Operační systém:
    Jméno aplikace:
    Cena:
    Proč právě tato aplikace (výhody/nevýhody):
Šéfredaktor SamsungMania.cz
MartinChroust
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lynx12 26. 11. 2014 07:13

Android 4.4.4
Titanium Backup
135,- Kč
+velká škála možností zálohování a obnovení, možnost zmrazit aplikace
-nejsou, snad jen cena :-)

jinak alt. recovery, u mne TWRP a nandroid záloha (pro případ, že se něco nepovede, dělám vždy, když testuji něco nového)
Huawei P30 Pro 8/256GB

CPU:AMD FX-8300BE+CM Hyper 212+EVO,MB:Asus M5A99FX PRO R2.0, RAM:Crucial Ballistix 16GB,GPU:Gigabyte R927XOC-2GD,HDD:120GB SSD+WDBlack 1T+WDRed 2TB,zdroj:Zalman ZM-600GLX,Win10x64Pro
Lynx12
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 26. 11. 2014 08:16

adb konzole a neni treba root,coz muze byt celkem zasadni vec oproti titaniu atd,navic prece jenom adb konzole resi dalsich 99problemu problemu se kteryma si lidi bez rootu nevi rady.
potom teprve klikaci reseni ktere jsou zprincipu vzdy horsi.sys na user,delete sys atd atd pritom staci adb.
potom pochopitelne cwm backup v recovery atd
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod loginek 26. 11. 2014 08:43

Lynx12 píše:Android 4.4.4
Titanium Backup
135,- Kč
+velká škála možností zálohování a obnovení, možnost zmrazit aplikace
-nejsou, snad jen cena :-)

jinak alt. recovery, u mne TWRP a nandroid záloha (pro případ, že se něco nepovede, dělám vždy, když testuji něco nového)


+1
loginek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lolokec 26. 11. 2014 12:10

Mám Samsung Galaxy S4 s Echoe Rom 4.4.4 KitKat
Za mě též Titanium backup viz odpověď předemnou.
Další výborná aplikace je Mybackup Pro.

Mybackup Pro
- 115,15 Kč
- Zálohuje jak na kartu tak online
- Zálohuje vše co potřebuju
- je spolehlivý
- existuje i verze zdarma

Jinak celou rom zálohuji na kartu přes CWM recavery.
Lolokec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PD 26. 11. 2014 13:33

Android JB, KK
LG Backup
0 Kč
jednoduchost, spolehlivost, možná nefunguje na ostatních značkách

Android
google.com
0 Kč
jednoduchost, spolehlivost, dostupnost všude a na všech androidích telefonech
Mot. T180 | SX1 mod. (Symbian OS 6.1) | N80 (Symbian OS 9.1) | E71 (Symbian OS 9.2) | Huawei U8160 (Android 2.2.1) | LG Optimus L9 II (Android 4.4.2) | Samsung Galaxy A40 (Android 10)
PD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trevor12 26. 11. 2014 15:24

nandroid backup pres CWM (nutny root), je to robustni one click reseni (slo by pripodobnit jako u pc kdyz udelam disk image), k nicemu jinemu nemam duveru adb kdyz jsem zkousel nebylo 100%, titanium backup taky neverim ze by bylo robustni ciste 100% reseni (nespoleham na nej byt jej pouzivam) ...
trevor12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pcmaxik 27. 11. 2014 07:53

Já používám pro zálohování program Helium, je zde je stažení https://play.google.com/store/apps/details?id=com.koushikdutta.backup&hl=cs

Má výhodu, že nepotřebujete ROOT telefonu a zálohuje vám i data a pak si je obnovíte do jiného telefonu bez problému. Osobně toto doporučuji pokud nechcete dělat ROOT telefonu.

Pokud máte udělaný ROOT tak pak asi nejlepší je Titanium BackUP
pcmaxik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vynikal 27. 11. 2014 18:13

4.4.4
MyBackup Root
free
Obnoví appky s daty. Jednoduchá app s příjemnějším UI než Titanium, byť má méně funkcí.
Vynikal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod myšpulín 27. 11. 2014 18:23

LG F6 s oficiálním firmware bez rootu.
Android 4.4
LG Backup
Zdarma
Vestavěná aplikace mi stačí, obnoví většinu aplikací do stavu při zálohování.
myšpulín
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků