Poraďte nejlepší aplikace pro monitoring zdraví a fitness

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod MartinChroust 17. 9. 2014 12:06

Používáte mobilní zařízení pro monitoring zdraví či pro fitness funkce? Nestačí vám základní paleta aplikací ve vašem smartphonu, a používáte proto různé běžecké a cvičební rádce, či aplikace, které počítají vaše kroky nebo uraženou vzdálenost na kole? Je hlavním cílem plnění denních úkolů nebo napojení na komunitní weby, kde sdílíte vaši aktivitu s přáteli? Zajímá nás i třeba i propojitelnost těchto aplikací s různým nositelným příslušenství.

Může se jednat o aplikace pro smartphone i pro tablet, zajímají nás vaše zkušenosti a postřehy. V odpovědích se prosím držte jednoduchého schématu:

    Operační systém:
    Jméno aplikace:
    Cena:
    Proč právě tato aplikace (výhody/nevýhody):
Šéfredaktor SamsungMania.cz
MartinChroust
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ales Vavrousek 17. 9. 2014 12:36

Operační systém: Andorid
Jméno aplikace: Runtastic Pro
Cena: 5 euro https://play.google.com/store/apps/deta ... droid.pro2
Proč právě tato aplikace (výhody/nevýhody):

Do nedavna jsem ji pouzival a byl maximalne spokojen. Ma na vyber z velkeho poctu druhu aktivit (asi nejvice ze vsech techto aplikaci) a kazdy si najde tu svoji. I ovladani je prijemne a nemel jsem tomu co vytknout. Co me ale nadzvedlo ze zidle je fakt, ze tato aplikace k mereni poctu spalenych kalorii VUBEC nevyuziva udaje z merice srdecniho tepu provazaneho s aplikaci a telefonem, ale je PLNE zavisla na datech z GPS - tudiz vubec nepocita Vase kalorie podle toho kolik opravdu spalite narocnosti treninku!!!! Zjistil jsem to kdyz delam cviceni na crosstraineru (elliptical workout) - takovy to slapadlo, kde cvicite i rukama, nevim jak tomu rikate v Cechach :) se jednoduse nepocitali kalorie, porad svitila nula at jsem delal cokoliv. Pri behu nebo chuzi ci jine venkovni cinnosti se kalorie pocitali. Nevedel jsem si rady a asi dva tydny jsem nad tim kroutil hlavou a zkousel reinstalovat aplikaci a dokonce i tovarni nastaveni telefonu. Nic nepomohlo. Aplikace se chovala stejne i na jinem telefonu. Hledal jsem tedy podporu vyrobce a co je pro me nepochopitelne, na webu vyvojaru teto aplikace NENI moznost zaslat dotaz, email nebo snad nekam zavolat. Proste ani jeden kontakt vyjma tusim postovni adresy!!! To je neakcepotovatelne a jak jsem zjistil, tak rozhodne nejsem sam kdo nemuze najit jakykoliv kontakt a pozdeji jsem zjistil ze pocitani kalorii tahle aplikace bez GPS jednoduse neumi!!!! Nerozumim tomu proc ale rozhodne si tohle nekupujte!!! Muzete mit GPS v telefonu zapnutou, ale pokud budete cvicit na miste (tedy zadny beh, chuze, kolo apod), tak se Vase spalene kalorie proste pocitat nebudou. A asi si dokazete potom predstavit jak PRESNE je pocitani kalorii v zavislosti na GPS. Je to nepresny udaj zprumerovany podle nejakych tabulek, ktere ma aplikace nastavene. Opravdu jsem necekal ze tohle muze nekdo udelat, zvlaste pokud aplikace primo nabizi pripojeni na meric srdecniho tepu. K cemu to potom je kdyz se na to vubec nebere ohled? Pro me je to velke zklamani.

Pouzivam tedy zakladni aplikaci k mym hodinkam MIO Alpha, ktera vse samozrejme pocita spravne.
Ales Vavrousek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jaydoo 17. 9. 2014 13:18

Operační systém: Andorid, Symbian, iOS, WP
Jméno aplikace: Sports-Tracker http://www.sports-tracker.com/#/
Cena: zdarma
Proč právě tato aplikace (výhody/nevýhody):

Multiplatformný, používam ho od čias Symbianu. Skušal asom aj ine, ale vrátil som sa k Sports-Trackeru.
Nexus 4 > SGN > Iphone 4 > N8 > Lumia800 > N97mini > C7 > C5 > E51 > HTC Diamond > N95> N80 > N70 > 6630 > 6600 > 7650 > 8210 > 6150 > 6110 > 5110....
jaydoo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod David P. 17. 9. 2014 16:05

OS: Android, iOS, díky API velmi dobrá neofiko alternativa i na WP
App: Garmin (Connect na prohlížení záznamů, Fit pro záznam telefonem)
Cena: zdarma (pro WP to něco stojí)

Spolupracuje s GPS hodinkami a tachometry od Garminu, nebo s jeho náramkem Vivofit. Dá se ale zaznamenávat i telefonem. Webové zpracování služby je perfektní, vyhovuje mi nejvíc z různě zkoušených (endomondo, runkeeper, runtastic, sportstracker). A hlavně, kdo si jednou zkusí sportovní GPS hodinky nebo tachometr, tak už nechá telefon v kapse/batohu/doma :-) Neždímají baterku telefonu, fungují nezávisle a s telefonem se pak jen sesynchronizují data.
David P.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marek7878 17. 9. 2014 22:01

instant fitnes
android
placena


zameruje se na cviceni, nevyzaduje pristup na internet...
marek7878
Junior

Odeslat příspěvekod malejarda 18. 9. 2014 03:27

Je v češtině?
malejarda
Junior

Odeslat příspěvekod corfen 18. 9. 2014 14:09

Operační systém: Android, iOS
Jméno aplikace: RunKeeper http://runkeeper.com
Cena: zdarma / elite za $9.99 měsíčně, nebo $39.99 ročně
Proč právě tato aplikace (výhody/nevýhody):
Výhody:
- Je multisportovní: od běhu, jízdě na kole, in-line až po tanec a jiné aktivity.
- Na webu je možnost upravit si vytvořenou trasu, tak aby odpovídala skutečnosti.
- Vcelku přehledný web včetně sociálního propojení a sdílení na Facebook, Twitter.
- Možnost manuálního přidávání aktivit i mapy (např. data získané z gps hodinek, jiných aplikaci).
- Motivační achievement systém (největší vzdálenost, nejdelší čas...).
- Možnosti stanovení určitých sportovních cílů (určitá vzdálenost, čas, účastnit se závodu, snížení váhy...).
- Možností propojení s podporovanými hrudními pásy pomocí bluetooth pro zaznamenávání tepu při aktivitě.

Nevýhody:
- Pro přesnější výsledky při pohybu venku je potřeba zařízení s citlivější GPS, jinak strávíte desítky minut opravami trasy na webu.
- Pro lepší tréninkové plány je nutné Elite členství.
- Pro některé nevýhoda, že není v češtině.
corfen
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků